neprihlásený Pondelok, 18. januára 2021, dnes má meniny Bohdana
Pri vlastnej grafike Apple pravdepodobne prichádza k zmenám

Značky: AppleGPU

DSL.sk, 3.1.2020


V situácii ohľadne používania úplne vlastnej grafiky spoločnosti Apple v jej mobilných zariadeniach pravdepodobne prichádza k zmenám, minimálne v oblasti licencovania technológií.

Apple pôvodne vo svojich mobilných zariadeniach vrátane iPhonov a iPadov využívala integrované grafiky PowerVR vyvinuté Imagination Technologies Group, ktoré boli v posledných rokoch súčasťou SoC vyvinutých Apple.

V roku 2017 ale prišlo k veľkej zmene, ktorú ohlásila Imagination. Podľa jej informácií Apple plánovala prestať používať PowerVR GPU do 15 až 24 mesiacov a evidentne si mala chcieť vyvinúť vlastnú grafiku.

Imagination už vtedy verejne avizovala, že pre Apple bude v súčasnosti veľmi obtiažne vyvinúť si vlastnú grafiku bez porušenia jej patentov respektíve iného intelektuálneho vlastníctva. Na Imagination mali informácie vážny dopad, keďže príjmy od Apple tvorili veľkú časť jej príjmov. Spoločnosti výrazne klesla cena akcií, predala niektoré svoje divízie vrátane MIPS a nakoniec bola kúpená čínskou investičnou spoločnosťou.

Ako Apple pokročila s vývojom GPU nie je jasné, už od Apple A11 SoC z jesene 2017 ale prestala hovoriť o používaní PowerVR GPU a GPU začala označovať ako spoločnosťou Apple navrhnutú GPU. Do akej miery ale využívala technológie z PowerVR respektíve od Imagination nie je jasné.

Teraz sa ale opäť spolupráca spoločností rozšírila, keď Imagination oznámila podpísanie novej mnohoročnej licenčnej dohody s Apple. V stručnom oznámení hovorí, že Apple má teraz licencovaný širší rozsah intelektuálneho vlastníctva od Imagination.

Oznámenie ale neuvádza či podpísanie novej licenčnej zmluvy je aj výsledkom používania reálne iných technológií v GPU v Apple SoC ako doteraz alebo ide len o otázku práv intelektuálneho vlastníctva.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Rýchle SSD s 3D XPoint pamäťou pre PC končia
USA sprísnili kroky proti Huawei
Na Apple M1 nabootovaný Linux
NASA sa nepodaril test novej výkonnej rakety SLS
Podľa nového CEO Intelu nemôže mať lifestylová Apple lepšie CPU
Apple sa má pri nových MacBook Pro s ARM vrátiť k starším technológiám
Wikipedia má 20 rokov
Výrobca platní pre HDD pre zvýšený dopyt výrazne zvýši produkciu
USA uvalili sankcie na ďalšieho veľkého čínskeho výrobcu smartfónov
Vydaný Wine 6.0 umožňujúci Windows softvér na Linuxe


Diskusia:
                               
 

Nazov tej firmy mi pripomenul: https://youtu.be/eW4tY8mQ_1o
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Keby to s článkom nejako súviselo, tak by ma to možno priekazne tiež napadlo.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

..a teraz ich k[pi Apple od čínskej investičnej spoločnosti a zrazu budú mať aj vlastnú grafiku...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Hľa, ako rýchlo sa Slováci dokážu naučiť fígle od svojich politikov :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som si spravil vlastnu grafiku, je omnoho lepsia ako hocico co vypustila NVDIA...Crysis mi ide v 8K rozhrani a propritom este na druhom screene mam pustene 4K pecko..
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

haahaaha
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale to nie je len o grafike, to musi mat aj vyladene ovladace ktore si urobil pod svojim operacnym systemom windows media pro
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár