neprihlásený Pondelok, 18. októbra 2021, dnes má meniny Lukáš
Sprístupnená prvá verzia Androidu 11

Značky: Androidprogramovanie

DSL.sk, 20.2.2020


Spoločnosť Google aktuálne sprístupnila prvú testovaciu verziu novej hlavnej verzie svojho mobilného operačného systému Android, Android 11.

Ako tradične nová verzia je určená pre vývojárov a Google tak v oznámení informuje najmä o novinkách pre vývojárov, v niektorých prípadoch ide ale samozrejme o informácie o funkčnosti týkajúcej sa priamo užívateľov.

Z vyzdvihovaných noviniek Google zlepší podporu 5G a konkrétne aplikácie získajú API, ktorými môžu zistiť odhadovanú reálnu rýchlosť pripojenia alebo informáciu o tom či je mobilné pripojenie užívateľa dátovo neobmedzené.

Pribúda špecifická podpora pre dva typy displejov, s dierkou uprostred displeja a s oblými okrajmi. API umožňuje využívať celý displej s oblými okrajmi s asistenciou pre manažovanie interakcie blízko okrajov.

V Androide 11 pribudne podpora novej funkčnosti pre konverzácie uskutočňované pomocou komunikačných aplikácií, napríklad podpora bubliniek zobrazovaných nad inými aplikáciami alebo vkladanie obrázkov v odpovediach na notifikácie.

V novej verzii bude prítomná nová verzia Neural Networks API 1.3 pre funkčnosti strojového učenia a umelej inteligencie s viacerými funkčnými novinkami.

V oblasti súkromia budú zavedené jednorazové povolenia oprávnení, ktoré umožnia aplikáciám využívať dané oprávnenie len počas aktuálneho používania aplikácie. Ak užívateľ udelí aplikácii len takéto povolenie, po jej opustení a neskoršom návrate si musí aplikácia povolenie vypýtať znovu.

V oblasti bezpečnosti Google kompiluje dôležité komponenty s ďalšími ochranami na úrovni prekladača, BoundSan, IntSan, CFI a Shadow-Call Stack. Ďalšia nová ochrana má zase umožňovať detekovať chyby v manažmente pamäte.

V rámci Projektu Mainline bude ďalších 12 modulov operačného systému aktualizovať priamo Google cez Google Play a nie výrobcovia smartfónov, celkový počet takto aktualizovaných modulov sa tak zvyšuje na 22.

Pribudla podpora nízkej latencie pre real-time aplikácie, konkrétne podpora dekódovania videa s nízkou latenciou v MediaCodec a podpora výstupu na externý monitor cez HDMI s nízkou latenciou. Nové funkčnosti využijú napríklad služby streamovaných hier ako Stadia.

Prvá vývojová verzia Androidu 11 je k dispozícii pre Pixel 2, 3, 3a a 4 v podobe obrazu pre manuálnu inštaláciu nového firmvéru. Určená je zatiaľ pre vývojárov na testovanie a vývoj aplikácií a nie pre bežné používanie.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Pripravuje sa nová verzia bezpečného Qubes OS
NASA vypustila sondu k asteroidom, má problém so solárnymi panelmi
Telekom má po upgrade IT problémy, zákazníkom nefungujú mobily
Rusi opäť nechcene otočili medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS
Výkonný router od českého CZ.NIC bude mať až 16 GB RAM
Predaje smartfónov sa znížili, Xiaomi kleslo opäť za Apple
NASA vypúšťa sondu k viacerým asteroidom
Windows 11 na AMD CPU má až 12-krát nižšiu rýchlosť prenosu dát v L3 cache
Vydané Ubuntu 21.10
ESA zvyšuje rýchlosť dát prijímaných z hlbokého vesmíru, schladením pripojenia antén


Diskusia:
                               
 

chcem vidiet displej "s dierkou uprostred displeja"
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Nemáš doma klinec a kladivo, či čo?
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

a co na to david icke? a jeho teoria androidov? temne kuty vesmiru a kopirky, jaster dejvid, dalsi ultrakokot alexej džouns a slovenska obdoba ultrakokota zakysanka lichtner infowar maniak schopny opicovat aj kružidlo z nedokonalosti, je lahke vsetko opicovat, tak ako ja teraz opicujem android
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Pekne ze sa bojis, globalista. Aj ja citim ze DOTR sa blizi https://dopice.sk/o3z
Odpovedať Hodnotiť:
 

wow jednorazove povolenia, to mala este nokia N95
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

to je taka ta BUMAŽKA po rusky..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

STREIFENPAPIER !!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Clovek ktory vedie Android Team by mal seriozne uvazovat o zmene prace. Ten OS ide od desiatich k piatim, zaoberaju sa omalovankami. Veci ako moznost ci chcem storage interny, alebo externy nemaju doriesene dodnes. Po pripojeni telefonu k PC sa mi nic ine ako SD karta neukaze (nemoznost vstupit do internal storage). Long story short - ak si chcu udrzat konkurencie schopnost tak sa treba zaoberat user experience a nie omalovankami..
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

to je zvlášte...môj starý J5 bez SD ma po pripojení na PC hned po povolení pustí všade
čo to máš za blbý model fonu??
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ja mam telefony UMI Plus Extreme, UMIDIGI S, iOcean M6752 Rock, Elephone P7 mini, Leagoo Elite 8 a Xiaomi Redmi Note 7 Pro a vsade po pripojeni cez USb do PC sa mi zobrazi aj vnutorne ulozisko. Zrejme su to slusne cinske firmy, ktore nemaju svojich zakaznikov za blbcov a neblokuju kdejake funkcie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a podora nizkej latencie audia pre muzikantov kedy pribudne ??
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Tá je ku všetkým cez usb pripojiteľným profesionálnym mikrofónom pridávaná ako kernel modul priekazne odnepamäti.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

ak nie si muzikant,tak priekazne tazko rozoznas standardnu latenciu v dnesnych mobiloch od nizkej latencie potrebnej pre muzikantov o)))))
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ved preto je bez poriadneho vstupneho rozhrania aj tak priekazne zbytocna.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A design bude opat horsi a neprehladnejsi - ako pri kazdej novej verzii Androidu... Kde je pekny a prehladny design aky bol este v Androide 4 ???
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 


Konkrétne KitKat 4.4.4. ;=)))

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár