neprihlásený Pondelok, 2. augusta 2021, dnes má meniny Gustáv
Sprístupnená prvá verzia Androidu 11

Značky: Androidprogramovanie

DSL.sk, 20.2.2020


Spoločnosť Google aktuálne sprístupnila prvú testovaciu verziu novej hlavnej verzie svojho mobilného operačného systému Android, Android 11.

Ako tradične nová verzia je určená pre vývojárov a Google tak v oznámení informuje najmä o novinkách pre vývojárov, v niektorých prípadoch ide ale samozrejme o informácie o funkčnosti týkajúcej sa priamo užívateľov.

Z vyzdvihovaných noviniek Google zlepší podporu 5G a konkrétne aplikácie získajú API, ktorými môžu zistiť odhadovanú reálnu rýchlosť pripojenia alebo informáciu o tom či je mobilné pripojenie užívateľa dátovo neobmedzené.

Pribúda špecifická podpora pre dva typy displejov, s dierkou uprostred displeja a s oblými okrajmi. API umožňuje využívať celý displej s oblými okrajmi s asistenciou pre manažovanie interakcie blízko okrajov.

V Androide 11 pribudne podpora novej funkčnosti pre konverzácie uskutočňované pomocou komunikačných aplikácií, napríklad podpora bubliniek zobrazovaných nad inými aplikáciami alebo vkladanie obrázkov v odpovediach na notifikácie.

V novej verzii bude prítomná nová verzia Neural Networks API 1.3 pre funkčnosti strojového učenia a umelej inteligencie s viacerými funkčnými novinkami.

V oblasti súkromia budú zavedené jednorazové povolenia oprávnení, ktoré umožnia aplikáciám využívať dané oprávnenie len počas aktuálneho používania aplikácie. Ak užívateľ udelí aplikácii len takéto povolenie, po jej opustení a neskoršom návrate si musí aplikácia povolenie vypýtať znovu.

V oblasti bezpečnosti Google kompiluje dôležité komponenty s ďalšími ochranami na úrovni prekladača, BoundSan, IntSan, CFI a Shadow-Call Stack. Ďalšia nová ochrana má zase umožňovať detekovať chyby v manažmente pamäte.

V rámci Projektu Mainline bude ďalších 12 modulov operačného systému aktualizovať priamo Google cez Google Play a nie výrobcovia smartfónov, celkový počet takto aktualizovaných modulov sa tak zvyšuje na 22.

Pribudla podpora nízkej latencie pre real-time aplikácie, konkrétne podpora dekódovania videa s nízkou latenciou v MediaCodec a podpora výstupu na externý monitor cez HDMI s nízkou latenciou. Nové funkčnosti využijú napríklad služby streamovaných hier ako Stadia.

Prvá vývojová verzia Androidu 11 je k dispozícii pre Pixel 2, 3, 3a a 4 v podobe obrazu pre manuálnu inštaláciu nového firmvéru. Určená je zatiaľ pre vývojárov na testovanie a vývoj aplikácií a nie pre bežné používanie.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Dekóder AV1 od VLC takmer dokončil optimalizácie
Intel chystá 80 Gbps Thunderbolt, má funkčný čip
Chromebookom sa stále veľmi darí
Pre nedostatok čipov odstavuje výrobu aj Škoda
Samsung vyvíja 3 GB DDR5 čipy, umožnia 768 GB moduly
Na predplatenkách Juro má dnes denný balíček 1 GB
Windows 11 je už v beta verzii
Na ISS prišlo k vážnemu incidentu
Telekom dosiahol pri optike pokrytie 800 tisíc domácností
Najviac Slovákov sleduje TV cez satelit, najviac zákazníkov má Skylink


Diskusia:
                               
 

chcem vidiet displej "s dierkou uprostred displeja"
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Nemáš doma klinec a kladivo, či čo?
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

a co na to david icke? a jeho teoria androidov? temne kuty vesmiru a kopirky, jaster dejvid, dalsi ultrakokot alexej džouns a slovenska obdoba ultrakokota zakysanka lichtner infowar maniak schopny opicovat aj kružidlo z nedokonalosti, je lahke vsetko opicovat, tak ako ja teraz opicujem android
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Pekne ze sa bojis, globalista. Aj ja citim ze DOTR sa blizi https://dopice.sk/o3z
Odpovedať Hodnotiť:
 

wow jednorazove povolenia, to mala este nokia N95
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

to je taka ta BUMAŽKA po rusky..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

STREIFENPAPIER !!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Clovek ktory vedie Android Team by mal seriozne uvazovat o zmene prace. Ten OS ide od desiatich k piatim, zaoberaju sa omalovankami. Veci ako moznost ci chcem storage interny, alebo externy nemaju doriesene dodnes. Po pripojeni telefonu k PC sa mi nic ine ako SD karta neukaze (nemoznost vstupit do internal storage). Long story short - ak si chcu udrzat konkurencie schopnost tak sa treba zaoberat user experience a nie omalovankami..
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

to je zvlášte...môj starý J5 bez SD ma po pripojení na PC hned po povolení pustí všade
čo to máš za blbý model fonu??
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ja mam telefony UMI Plus Extreme, UMIDIGI S, iOcean M6752 Rock, Elephone P7 mini, Leagoo Elite 8 a Xiaomi Redmi Note 7 Pro a vsade po pripojeni cez USb do PC sa mi zobrazi aj vnutorne ulozisko. Zrejme su to slusne cinske firmy, ktore nemaju svojich zakaznikov za blbcov a neblokuju kdejake funkcie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a podora nizkej latencie audia pre muzikantov kedy pribudne ??
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Tá je ku všetkým cez usb pripojiteľným profesionálnym mikrofónom pridávaná ako kernel modul priekazne odnepamäti.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

ak nie si muzikant,tak priekazne tazko rozoznas standardnu latenciu v dnesnych mobiloch od nizkej latencie potrebnej pre muzikantov o)))))
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ved preto je bez poriadneho vstupneho rozhrania aj tak priekazne zbytocna.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A design bude opat horsi a neprehladnejsi - ako pri kazdej novej verzii Androidu... Kde je pekny a prehladny design aky bol este v Androide 4 ???
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 


Konkrétne KitKat 4.4.4. ;=)))

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár