neprihlásený Utorok, 27. októbra 2020, dnes má meniny Sabína
Antik chce v SR až 1000 staníc so zdieľanými externými batériami pre mobily

Značky: Antikbatérie

DSL.sk, 24.2.2020


Telekomunikačný operátor Antik Telecom chce na Slovensku inštalovať až tisíc staníc pre novú službu požičiavania nabitých externých batérií umožňujúcu dobiť mobil alebo iné mobilné zariadenie počas pobytu v meste.

Spoločnosť takýto počet pripravených staníc pre Slovensko avizovala v tlačovej správe oznamujúcej spustenie služby a potvrdila ho v stanovisku pre DSL.sk.

Podľa informácií Petra Blaasa, riaditeľa Antiku pre rozvoj, má tisíc kusov v tomto momente vo výrobe a chce ich umiestniť ešte v tomto roku.

Služba spoločnosť predstavila a spustila vo štvrtok zatiaľ v Košiciach, kde má zatiaľ 17 staníc, do konca februára bude mať 30 staníc a celkovo v tomto meste plánuje stovku staníc. Umiestnené budú podľa oznámenia v obchodných centrách, reštauráciách, vrátniciach administratívnych budov, školách a nemocniciach.

Na rozdiel od podobnej služby s uzamykateľnými skrinkami, kde je možné nechať nabíjať svoj telefón, si zákazník pri novej službe označenej Verejná batéria z nabíjacej stanice pomocou mobilnej aplikácie Antik SmartWay a naskenovania QR kódu stanice vyberie a požičia externú batériu.

Batériu môže použiť pomocou integrovaného káblu na nabíjanie smartfónu napríklad v reštaurácii počas jeho používania alebo ju aj zobrať so sebou a vrátiť ju neskôr v ľubovoľnej stanici s voľnou pozíciou.


Nabíjacia stanica na požičiavanie batérií v reštaurácii Bistro Tabačka, kliknite pre zväčšenie (foto: Antik)Cena za požičanie batérie na 24 hodín je 0.5 eura. Potrebný depozit je 10 eur. Ak má užívateľ už napríklad zložený depozit v službe Verejný bicykel alebo je zákazníkom telekomunikačných služieb Antiku, depozit skladať nemusí.


Nabíjacia stanica na požičiavanie batérií, kliknite pre zväčšenie (foto: Antik)Batérie majú kapacitu 5000 mAh respektíve 18.5 Wh a hmotnosť 159 gramov. Batéria má integrovaný kábel s konektormi microUSB, USB Type-C a Apple Lightning. O podpore prípadných niektorých technológií rýchleho nabíjania spoločnosť neinformovala.

V jednej stanici je miesto pre šesť batérií veľkosti približne smartfónu. Po vrátení do stanice sa samozrejme automaticky nabíjajú, pričom podľa oznámenia zákazníci dostávajú len plne nabité batérie.

Informácie o službe je možné nájsť na stránke verejnabateria.sk.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Netflix zrušil zvláštny sci-fi seriál Away
Telekom bude dávať na predplatenke dvojnásobný kredit
Rýchlosti SSD sa čoskoro priblížia aj maximu PCI Express 4.0
SpaceX usktočnila 100. úspešný štart, vyniesla ďalšie Starlink satelity
Rusi vyvinuli vlastný 16-jadrový procesor
Sonde NASA vypadáva materiál z asteroidu, video
Učitelia dostanú od mobilných operátorov dáta a neobmedzené volania, žiaci nie
Microsoft sprístupnil Microsoft Edge pre Linux
freeSAT vypína SD stanice, HD budú v nižšom balíčku
Vydané Ubuntu 20.10


Diskusia:
                               
 

tisic stanic mesicne!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A komu ťím prospějete?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Antik si tieto svoje veci sam vyraba alebo je to nejaky rebranding?
Odpovedať Hodnotiť:
 

tipnem, že nevyrába. ANTIK dá iba značku na nejaký čínsky OEM produkt.
toto je vcelku podobná nabíjačka a Číňania umožňujú výrobit s označením podľa zadania
:)

http://shrtc.at/Pg
Odpovedať Hodnotiť:
 

link na čínsky OEM ešte raz
https://cutt.ly/xr9dovo
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Včetne spyware?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vyrabaju im to v cine. Majitel Igor Kolla je tam vareny peceny od ery kedy zacali vyrabat setoboxy. Necudoval by som sa keby aj tie bicykle co ponukaju boli z ciny.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Logicke.
Nemas sancu tieto veci tak lacno vyrabat ako to robi cina.
OEM vyrobcovia ani neviem ci mimo ciny nejaki existuju.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

samozrejme ze existuju. A s tou cenou u cinana by som sa az tak neponahlal, vo velkom ano, ale v malom ked nemas moznost dohliadat priamo vo fabrike na kvalitu tak sa zapotis. Kludne never ale je to tak. Cinan ked ma problem tak si ho vyriesi po svojom a posle ti to, on si nebude zastavovat vyrobu na 24h aby daco doladil s objednavatelom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

na take to domace zuvanie je ok, hlavne ked to ponukaju za 50 centov, musi to byt predsa rentabilne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je mi jedno, kde sa veci vyrabaju, EU by mala ale zakazat/regulovat import akychkolvek vyrobkov, pri ktorych u akejkolvek casti vyrobneho procesu nie su zarucene bezpecne pracovne podmienky, fairova mzda a podobne. V podstate aspon take podmienky ako keby sa to vyrabalo v eu. Potom by sa videlo, ako je na tom cina a v EU by bolo dost prace pre vsetkych.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Zvláštne služby a zvláštne potreby má toto mesto, ktoré nikdy nie je triezve. V roku 2100 to bude jedna veľká osada s katedrálou.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:

Pridať komentár