neprihlásený Piatok, 27. mája 2022, dnes má meniny Iveta
Antik chce v SR až 1000 staníc so zdieľanými externými batériami pre mobily

Značky: Antikbatérie

DSL.sk, 24.2.2020


Telekomunikačný operátor Antik Telecom chce na Slovensku inštalovať až tisíc staníc pre novú službu požičiavania nabitých externých batérií umožňujúcu dobiť mobil alebo iné mobilné zariadenie počas pobytu v meste.

Spoločnosť takýto počet pripravených staníc pre Slovensko avizovala v tlačovej správe oznamujúcej spustenie služby a potvrdila ho v stanovisku pre DSL.sk.

Podľa informácií Petra Blaasa, riaditeľa Antiku pre rozvoj, má tisíc kusov v tomto momente vo výrobe a chce ich umiestniť ešte v tomto roku.

Služba spoločnosť predstavila a spustila vo štvrtok zatiaľ v Košiciach, kde má zatiaľ 17 staníc, do konca februára bude mať 30 staníc a celkovo v tomto meste plánuje stovku staníc. Umiestnené budú podľa oznámenia v obchodných centrách, reštauráciách, vrátniciach administratívnych budov, školách a nemocniciach.

Na rozdiel od podobnej služby s uzamykateľnými skrinkami, kde je možné nechať nabíjať svoj telefón, si zákazník pri novej službe označenej Verejná batéria z nabíjacej stanice pomocou mobilnej aplikácie Antik SmartWay a naskenovania QR kódu stanice vyberie a požičia externú batériu.

Batériu môže použiť pomocou integrovaného káblu na nabíjanie smartfónu napríklad v reštaurácii počas jeho používania alebo ju aj zobrať so sebou a vrátiť ju neskôr v ľubovoľnej stanici s voľnou pozíciou.


Nabíjacia stanica na požičiavanie batérií v reštaurácii Bistro Tabačka, kliknite pre zväčšenie (foto: Antik)Cena za požičanie batérie na 24 hodín je 0.5 eura. Potrebný depozit je 10 eur. Ak má užívateľ už napríklad zložený depozit v službe Verejný bicykel alebo je zákazníkom telekomunikačných služieb Antiku, depozit skladať nemusí.


Nabíjacia stanica na požičiavanie batérií, kliknite pre zväčšenie (foto: Antik)Batérie majú kapacitu 5000 mAh respektíve 18.5 Wh a hmotnosť 159 gramov. Batéria má integrovaný kábel s konektormi microUSB, USB Type-C a Apple Lightning. O podpore prípadných niektorých technológií rýchleho nabíjania spoločnosť neinformovala.

V jednej stanici je miesto pre šesť batérií veľkosti približne smartfónu. Po vrátení do stanice sa samozrejme automaticky nabíjajú, pričom podľa oznámenia zákazníci dostávajú len plne nabité batérie.

Informácie o službe je možné nájsť na stránke verejnabateria.sk.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Hokej opäť vytvoril rýchlostný rekord slovenského Internetu
Úradné rozhodnutia budú môcť byť v bežných formátoch ako PDF a nielen formulároch
Trailer a termín štvrtého hraného Star Wars seriálu
VMware bude mať nového vlastníka, kupuje ju Broadcom
NASA má problémy so sondou k asteroidu, posunula jej štart
Google údajne opäť odložil uvedenie skladateľného smartfónu
Prvé SSD pre PCI Express 5.0 by mohli dosahovať 13.5 GB/s
O2 ide v Česku na diaľku vymeniť OS v 350 tisíc set-top-boxoch
NASA stále neinformovala, či zachránila helikoptéru na Marse
WD začal vyplácať kompenzáciu za SMR v diskoch pre NAS-y


Diskusia:
                               
 

tisic stanic mesicne!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A komu ťím prospějete?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Antik si tieto svoje veci sam vyraba alebo je to nejaky rebranding?
Odpovedať Hodnotiť:
 

tipnem, že nevyrába. ANTIK dá iba značku na nejaký čínsky OEM produkt.
toto je vcelku podobná nabíjačka a Číňania umožňujú výrobit s označením podľa zadania
:)

http://shrtc.at/Pg
Odpovedať Hodnotiť:
 

link na čínsky OEM ešte raz
https://cutt.ly/xr9dovo
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Včetne spyware?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vyrabaju im to v cine. Majitel Igor Kolla je tam vareny peceny od ery kedy zacali vyrabat setoboxy. Necudoval by som sa keby aj tie bicykle co ponukaju boli z ciny.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Logicke.
Nemas sancu tieto veci tak lacno vyrabat ako to robi cina.
OEM vyrobcovia ani neviem ci mimo ciny nejaki existuju.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

samozrejme ze existuju. A s tou cenou u cinana by som sa az tak neponahlal, vo velkom ano, ale v malom ked nemas moznost dohliadat priamo vo fabrike na kvalitu tak sa zapotis. Kludne never ale je to tak. Cinan ked ma problem tak si ho vyriesi po svojom a posle ti to, on si nebude zastavovat vyrobu na 24h aby daco doladil s objednavatelom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

na take to domace zuvanie je ok, hlavne ked to ponukaju za 50 centov, musi to byt predsa rentabilne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je mi jedno, kde sa veci vyrabaju, EU by mala ale zakazat/regulovat import akychkolvek vyrobkov, pri ktorych u akejkolvek casti vyrobneho procesu nie su zarucene bezpecne pracovne podmienky, fairova mzda a podobne. V podstate aspon take podmienky ako keby sa to vyrabalo v eu. Potom by sa videlo, ako je na tom cina a v EU by bolo dost prace pre vsetkych.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Zvláštne služby a zvláštne potreby má toto mesto, ktoré nikdy nie je triezve. V roku 2100 to bude jedna veľká osada s katedrálou.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:

Pridať komentár