neprihlásený Nedeľa, 25. októbra 2020, dnes má meniny Aurel
Intel má prejsť na tranzistory novej konštrukcie do 5 rokov

Značky: Intelčipy

DSL.sk, 22.6.2020


Spoločnosť Intel by mohla prejsť na výrobu čipov s novou konštrukciou tranzistorov označovanou GAA, Gate-All-Around, do piatich rokov.

Naznačuje to vyjadrenie CTO Intelu Mikea Mayberryho na konferencii VLSI Symposia on Technology and Circuits, na ktoré upozornil Anandtech.

Mayberry pri svojej prezentácii odpovedal na otázku na termín príchodu GAA technológií do masovej výroby. Mayberry uviedol, že bude neurčitý, a následne uviedol, že v nasledujúcich piatich rokoch. Zároveň explicitne nepotvrdil, že hovorí o masovej výrobe samotného Intelu.

Intel bol v nedávnej minulosti lídrom vo výrobnom procese komplikovanejších čipov ako sú procesory, po problémoch s dlho trvajúcim prechodom na 10-nm výrobný proces ale o túto pozíciu prišiel a v súčasnosti patrí dvojici TSMC a Samsung.

Intel okrem iného ako prvý začal vyrábať čipy so súčasnou konštrukciou tranzistorov označovanou FinFET. V nedávnej minulosti bolo u tranzistorov hradlo položené na kanáli spájajúcom emitor a kolektor, dotykovú styčnú plochu tvorila len jedna strana hradla.


Doterajšia konštrukcia tranzistorov, pôvodné planárne (vľavo) a aktuálne FinFET, kliknite pre zväčšenie (obrázok: Intel)Intel s 22-nm výrobným procesom prešiel na tzv. FinFET konštrukciu, pri ktorej je kanál vystúpený a hradlo sa ho dotýka z troch strán. To umožňuje aj pri zmenšení tranzistora udržať alebo zvýšiť styčnú plochu. Pri tejto konštrukcii sa typicky používa viac navzájom sa križujúcich kanálov a hradiel.

Konštrukcia GAA je ďalším posunom, kanál sa pri nej nachádza kompletne v hradle a hradlo sa ho dotýka po celom obvode. Kanál má formu viacerých nanodrôtov alebo nanoplátov.

Podľa Anandtech by na základe aktuálnych informácií mohol Intel začať používať novú konštrukciu pri 5-nm procese. Pokiaľ tomu tak bude, iní výrobcovia ju začnú využívať potenciálne skôr. IBM v spolupráci s partnermi vrátane Samsungu už pred tromi rokmi ohlásila vyvinutie výrobného procesu s GAA konštrukciou tranzistorov a podľa Anandtech Samsung v minulosti avizoval zámer spustiť masovú výrobu čipov s takouto konštrukciou na konci roku 2021.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Rusi vyvinuli vlastný 16-jadrový procesor
Sonde NASA vypadáva materiál z asteroidu, video
Učitelia dostanú od mobilných operátorov dáta a neobmedzené volania, žiaci nie
Microsoft sprístupnil Microsoft Edge pre Linux
freeSAT vypína SD stanice, HD budú v nižšom balíčku
Vydané Ubuntu 20.10
Nový trailer druhej série The Mandalorian
Orange zvyšuje objem dát v paušáloch Go
5G spúšťa aj tretí český mobilný operátor
Vydaný TrueNAS 12.0, populárny OS pre NAS-y doteraz označovaný FreeNAS


Diskusia:
                               
 

takze to nebude zrat 2-3x viac ako TDP ale aspon 5x ?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

^^ ..sa vypne, odpojí komplet (nejen) eletrika všetkým NEGRO-"demokratickým mestám, okresom, a islamo-negro -štátom (s negro-demokratickými mayors,starostami, a vedením..), to isté aj v tej (NEGRO)EUrope, - a elektriky bude habadééj, a lacnej, velmi levnej, (a všetkého bude) ajž nadbytok, - ajž bude príáskat, prskat z každej zásuvky, z každého kovového (ostrého) predmetu, špicatej veci, z kovů

.. --> takže Intel-í CPU můžu, budú moct mít TDP aj 8x ~~ 15 ~~ 30, a vlastne bárskolko x krát..
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

WTF JBT MGR KKT
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

aj 2kW ak ho pretaktuješ :)
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Chlapci vy ste akí vtipní...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ale veď z podmienok na teleportáciu je úplne zrejmé, že pre warp a podobné subpriestorové technológie treba maximálne jednovrstvové návrhy plošákov, a nie súťažiť v priekazne čo najtenšom kábli na mostíky.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nech prejdu na procesorove smetisko dejin, zebraci
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

Toto moze napisat len (s prepacenim) kreten. Konkurencia je (bohuzial) aktualna hybna sila. Ak by AMD nemalo konkurenciu, jeho vlastnici by ho nutili robit to iste co Intel. Preto drzim palce obom, kde sa dvaja biju, treti (zakaznik) vyhrava.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

AMD robí funky veci nezávisle na konkurencii - jadrá (smt, cc), upečené dosky, up to frekvencie, tdp cpu, reakcie na relevantné témy (spectre2, boost takty, pcie4, burnout...)

Intel by sme za niečo podobného ukrižovali...
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

lebo intel neni teda voooooooobec funky, on je svaty jak obrazok panny marie a matky terezy
Odpovedať Známka: -3.9 Hodnotiť:
 

no, schválne, daj aspoň po príklade, kde v inteli:
- menej ako 6% cpu dosiahne avizovaný boost
- jebali na zákazníkov, až 1usmus musel fixnut problém, následne si zverejnili jeho robotu pod svojim menom, a nakoniec mu ani nepoďakovali
- žerie vo vykone nad 1.55V, keď degradace nastáva na 1.325V pri priemernom cpu
- výrobcovia dosiek musia ojebávat cpu a reportovať mu až 50% spotrebu (bežne 66-85%), aby vedel cpu boostovat na avizované frekvencie (a to vysoko nad 1.55V)
- rátal SMT medzi reálne jadrá
- započítaval gpu jadrá medzi cpu
- sľúbil užívateľom pcie4 a potom sa na nich vyjebal
- tratíš záruku už len pri použití iného chladiča ako stocku
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

nebud trapny intel-chuju:

- menej ako 6% cpu dosiahne avizovaný boost, wooow to akoze fakt? a to sa opiera akoze o co? o de8auerov psychotest z roku 2019 ktori intel idioti stale nepochopili? uz ti povedali ze u 10900K dosiahle na tovarni a defaulte erocity-velocity boost 5,3 ghz NULA % cpu?
uz intel-idiot cital na stranke amd co sa tam skryva za vykricnikom v modrom kruzku za napisom "Max Boost Clock"?

Max boost for AMD Ryzen processors is the maximum frequency achievable by a single core on the processor running a bursty single-threaded workload. Max boost will vary based on several factors, including, but not limited to: thermal paste; system cooling; motherboard design and BIOS; the latest AMD chipset driver; and the latest OS updates.


Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

a tento napis tam bol daaavno aj pred de8auerovym psychotestom, ktory je uz daaaaavno pase, ale to intel-idiot netusi ... hmm zaujimave de8auber aj obermeier z diit.cz daavno dostali bez akejkolvek namahy z amd cpu co ma ist na MAX. 4,7 ghz iba hnusnych 4,65 ghz ... fuuuj fakt brutal sklamanie uplne ze blizko k intel-jebnutym konetarom o 4025 mhz

uz povedali intel idiovi ze "up-to" uz pouziva aj intel? pretoze akosi ten erocity-velocity boost neni samozrejmost

uz povedali intel idiovi ze najlepsie jadra sa vyberaju aj na inteli, uz predtym to bolo jedno, teraz dve?
Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

pjetricek, "up to" u intelu znamená garantovaný boost, ako to dokázal napr. na 10900k Steve z gn, ktorý si dá záležať na tom, aby to bežalo na intel specs + dal oc na 5.3GHz allcore. Tom's a Ars tiež nemali problém... PCGamer tiež nie, dokonca zvládal aj allcore oc na 5.4GHz. Guru3d tiež žiaden problém dodržať boost. Dokonca niektoré stránky pri zapnutom MCE dosahovi allcore 5.2-5.3GHz pri cca 330W spotrebe.
z kade cerpáš svoje dáta?

si si vedomý, že 3900x ma up to clock 4600MHz? Akých 4.7GHz? A 4.65GHz? Co splietaš za hlúposti? zase si vymýšľaš pičoviny, aby si bol zaujímavý?
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

co to trepes???? jaky OC ???? jake "dal zalezat" ??? HEEEEEEEEE ???? jake all-core 5,3-5,4 ghz ??? TO JE OC! 10900K nebol vyrobeny na to, aby bezal all-core ani na 5,4 ani 5,3 ghz ani 5,2-5,1-5,0 ale 4,9 ghz a aj to iba pri erocity-velocity all-core boost (default BY FACTORY SETTING & BY FACTORY MEANING)

cpu mas jebnut do fosne a v BIOSE VSETKO NA DEFAULT (t.j. vacsinou to znaci pouzivaju sa usporne stavy a boost stavy, nic nenastavovat rucne, ziadne 5,2-5,3-5,4 ghz all-core OC) a ked 100% tych 10900K bude mat 5,3 ghz na 1-2 jadrach ako to vyrobca intel mysli a slubuje pri chladeni pod 70C, tak sa potom ozvi

to ako to ma akoze vyrezat ked 10900K jebnes do fosne a v BIOSE VSETKO NA DEFAULT a ako to vyrobca intel mysli a slubuje, je vidno v grafe: https://bit.ly/37W15lc pri kolkych vytazenych jadrach ma byt aka frekvencia
Odpovedať Známka: -6.2 Hodnotiť:
 

ty si ale úbohý chudák, čo ani nevie, akú má tá doska funkciu a co vlastne robí.
a nie, jebnut cpu do dosky a jebnut default nie je to, čo intel myslí - je to to, čo výrobca dosky myslí, a to môže byť (a často je) rozdiel. aspoň pre normálneho človeka, ak výrobca dosky nie je intel.

z článku, 5.3GHz nie je problém, 5.2GHz OC allcore tiež nie. spotreba 230W, 300W pri OC. potvrdzuje, čo píšem...

ps: co je ten erocity boost? nejaká sexuálna úchylka vás matkomrdkov?
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

nie, to je uchylka intel-idiotov
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

lol, jediný prípad, kde to počujem, je od teba.
a všetci vieme, že máš veľmi blízko k tvojej manke.

je to ďalší prípad projekcie tvojho zlyhania/viny/hanby na tretiu stranu?
Odpovedať Známka: 2.4 Hodnotiť:
 

1usmus - pozadie neviem, ako keby intel na zakaznikov nejebal ze? pardon intel nic ine nestiha, lebo musi platat diery

1.55V ...1.325V ... neviem co to drizdas, kazdy cip je iny a tu niekto porovnava cipy od uuuuuuuplne inych vyrobcov ... to jako fakt? reznom 3000 do 4,3 ghz staci 1,300V (https://bit.ly/2B0GU9p) a ze by dalsich par 100 mhz na 4,4-4,5-4,6 ghz a uz chceli 1,55V? hmmm to je tak divne, to musi byt nejaka super-exponencialna zavislost

50% spotrebu (bežne 66-85%) - neviem co to drizdas, ale rezne boostuju, rezne maju lepsi pomer vykon/spotreba a ked sa aj poseries, nic to na tom nezmeni


Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

podľa pjetricka je ôk vykrádať iných a chváliť sa cudzím perím... lebo intel...
pozadie - Roman mal pravdu. AMD ojebávalo. 1usmus strávil x hodin hľadaním príčiny, debugovanim a upravovaním profilov napájania aby amd nežralo 1.6-1.7V a ani napriek tomu nedosahovalo boosty. jemu a komunite ďakuješ za to, že amd boostuje aspoň tak, ako boostuje.

ľudia ďalej skúmali, prečo niektoré dosky dávajú boost a iné nie. došlo sa na to, že rezeň sa spolieha na dáta z dosky, ktorá mu vraví, koľko w žerie. a keďže rezeň boost záleží aj na spotrebe, niektoré dosky mu hlásia spotrebu polovičnú, niektoré dvojtretinovú, niektoré 75%.
hwinfo začalo kvôli tomu zobrazovať power reporting deviation.

nehovor, že počuješ prvý krát, to by si bol už len aký chudák, čo si ani vlastný produkt nepozná...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

1usmus asi spravil robotu ... nuz AMD mu neposlalo sek na 100 000 $ svine hnusne ... ale 1.6-1.7V ... musis byt riadne chory, take napatia su pre LN2

ojebavanie dosiek ... nuz chyba je ocividne v cpu ze? proste vysledopk de8auerovho psychotestu s boostom reznov 3000 hned po vydani, mal mrte pricin

pozrime sa radsej aj na intel, kde 10900K zere iduc na plne gule (avsak by default, by factory setting and meaning) od 260W po 320W a pritom tie iste frekvencie a ako vybera a ladi svoje kremiky intel
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

lol, úbohé z tvojej strany napádať človeka, co pre amd a AMD komunitu zrobil viac, ako ty kedykoľvek dokážeš. chudák si a chudákom aj ostaneš.

amd potrebuje ojebávanie, aby dosiahlo avizované boosty. keby boli v amd chlapi, tak bud predávajú 3900x ako max boost 3200-3400MHz a vykontrolujú si to, alebo si priznajú tdp 150-180w. ako sa k tomu postavilo amd? boost negarantujeme a tdp nie je závislé na príkone.

pjetricek, ak je 250w tvrdý limit, pri ktorom mu doska viac nepusti, ako môže žrať 260w alebo 320w (co zodpovedá 5.2-5.3GHz allcore OC)? najmä, ak si sám poslal link, kde to žerie 230W. či u teba 230W==260W==320W? úbohý pokus...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

kurateko ohlupene: 3900x ako max boost 3200-3400MHz? a ty si ako celkovo zdravy ze?

co to trepes? jakych 150-180W? https://bit.ly/2NkSy1t
105W 3950x ma REALNE 115W-155W podla nastavenia limitov, keby to bol intel, mal by nie 230W ale 250W pri plnom zatazeni a vsetko by bolo v najlepsom poriadku

u amd dnes tdp neni to, co cpu pri plnom zatazeni zerie - dakedy to platilo a uz to prestalo platit pri zen2 uplne a ciastocne uz aj pri zen/zen+
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

lol, meranie cez hwinfo.
ak všetci vieme, že toto sú čísla z dosky, ktoré sú reportované cpu, a ktoré vieme, že môžu byť, najhoršom prípade polovičné. takže tvojich 155w môže byť v kľude aj 310w, ak mali jednu z najhorších dosiek.

otázka, prečo u amd nie je tdp a vyžarované teplo závislé od spotreby. tu je aj odpoveď - aby sa mohli vyhovoriť, že o ničom nevedia, že tdp je dobré a ze zvýšená spotreba a napätie neovplyvní životnosť procesora.
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

230-250-260-320 W ...

A) okrem PL1=TDP, PL2, existuju aj PL3 a PL4
B) asi tazko bude niekto pretaktovavat 10900K all-core na 5,3-5,4 GHz bez toho, aby zvysil PL2 nad 250W ze? inak by to dost blbo nad 250W islo ze?
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

A ako ti isto maminka povedala, pl3 a pl4 sú optional. nevydalo, chúďa. ale pokus dobrý...

Čo si ešte vymyslíš, aby si sa viac strápnil?
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

fiha a na B) maju intel-idioti aky svaty a neomylny argument?
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

argument na čo?
že si pletieš stock a OC?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Prečo blbo? Vyskúšaj si to, uvidíš sám. Ak bude vykonávať prázdne inštrukcie, kľudne môžu ísť "hodiny" aj na 6,2 GHz
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aby si hned nemusel pisat "intel chuju", sam som po dekade presiel z intelu na 3950x/1950x/4800h a je mi naozaj jedno aku to ma znacku, netrtka ma regionalny riaditel do zadku ako teba. Ty si ale jeden debil bez nadhladu, pises argument ako utok na intel a ked sa ta ista metodika uplati na AMD tak to bud zlahcujes alebo nevies o com je rec. Nemusim ani jedneho znackomrda a je mi jedno intel/amd/nvidia ale najviac jebe vam v tabore AMD. Prisaham ako dokaze AMD tabor fanaticky lobovat a prekrucat, to sa len tak nevidi. AMD je dnes lepsia volba, aktualne ma svoj focus ale to neznamena ze je vsetko koser a slape ako ma, no pri jebkoch ako ty ma clovek pocit ze su pred intelom o 20 rokov dalej a nemaju ziaden problem. Si uplny postih a nemyslim si ze ty mas nieco s mamkou ale skor tvoj stryko...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

rátal SMT medzi reálne jadrá - ako dufam ze nemyslis bulldozer, to by si bol fakt kokot, bulldozer neni zadne jedno jadro s SMT ani 2 nezavisle jadra bez SMT, ale neco medzi tym,

započítaval gpu jadrá medzi cpu - ano tekvicovych jadierok bolo vtedy malo, dnes takyto ojeb neni nutne marketingovo vyuzivat pri novych produktoch

sľúbil užívateľom pcie4 a potom sa na nich vyjebal - ako dufam ze nemyslis (ne)podporu na doskach s chipsetmi 400, to by si bol fakt kokot

tratíš záruku už len pri použití iného chladiča ako stocku - a to akoze ako zistia?
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

rátal? neklam, milý matkomrdko, stále ráta. si myslíš, že na čom je postavená bežné predávaná a10-9700?

lol, ty si ale loser. nehovor, ze si tak úbohý kripel, že budeš používať niečo v priamom rozpore s výrobcovou špecifikáciou, a keď dojebeš vlastnou vinou produkt, ešte ho pôjdeš aj drzo reklamovať?
no ty si mi len za člena....
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

mily posahany tatko-mrdko, uvedom si vyznam slovneho spojenia "pri novych produktoch"

a10-9700 je novy produkt? fiha, to bude asi nove zen4 APU ze? a amd tam stale uvadza compute cores ... "pri novych produktoch"

stare chujiny su stare chujiny a co marketing tej doby dal, to sa tam uvadza
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

neplač, pjetricek, lebo prídem vymrdkat tvojho tatka...

radšej si vytiahnu pipíka zo svojej maminky a skús dať po príklade na každú tému vyššie. ak je ten intel taký zlý, nemôže Ti predsa robiť problém nájsť na aktuálne predávaných intel produktoch podobné klamanie a zavádzanie... a to aj bez toho, aby si musel klamať a zavádzať, po vzore svojich obľúbencov, ty sám.
či, predsa len ten intel nie je až taký zlý, a ty len projektuješ vlastné zlyhanie a zlyhania tvojich obľubencov na tretiu stranu?
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

a ty si vytiahni kokota s pice svojej sestry a ked ju nemas tak sesternice a ked tu nemas tak sesternice z 2. ci 3. kolena, pripadne z pice manzelky, aby si nezmeskal picu svojej matere ... pripadne radsej to rob na striedacku, lebo pridem rozjebat nejaku tvoju rodinnu picu ... super konverzacia ze?

prdel ... najst u intelu ojeb:

95W v specifikaciach a cpu zere 230W (https://bit.ly/3es9uPz), by default, by factory setting, by factory meaning pri plnom zatazeni ... ziadny manualny OC all-core, iba myslene a planovane boosty ... aha uz viem cim to je: intel ma genialne definovahe tpd, musi to byt iba pri zakladnej frekv a potom to krasne vyjde 95 = 230 ... predsa len 230W cpu by sa dost blbo predaval, asi horsie ako 95W
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

lol, pjetricek, ty musíš byť inak sexuálne frustrovaný. chudák tvoje sestry, sesternice... si ako učiteľ obrábal svoje žiačky na zdš, keď ťa z tej zds-ky vyjebali?

v tom linku píšu - vyhúlili všetky jadrá, nastavili limit 156W, žerie to 155W; nastavili limit podla intelu 250W, žerie to pri booste 220W.
220W je menej ako 250W a menej je v tomto prípade lepšie, že áno?
toto potvrdzuje to, čo som ti povedal - ak je nastavený pl2 korektne, tak to nemá šancu žrať 300w.

a za druhé, dokiaľ nepretaktuješ cpu, alebo sa nehráš s tau, tak sa po správne definovanej dobe vrátiš na pl1 a spotreba neprekročí špecifikáciu 125W, prípade tdpdown, ak to výrobca dosky nastaví.
to znamená aj, že bez úpravy limitov dosky a pretaktovania pomocou bclk, mce a i. nemáš šancu ísť po vypršaní boostu nad tdp, presne ako intel definuje.

tym pádom, všetky tvoje reakcie, že intel je varič, sú len výmysly chorej mysle spôsobené chýbajúcimi vedomosťami.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Prečo si nevyskúšaš niečo aj sám a stále dookola tu obhajuješ cudzie bludy, či menejzmysly?
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Akurát že kde sa dvaja biju pod dohľadom protimonopolného úradu, zakaznik už priekazne treti nie je.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

trocha respektu unavenemu konovi
intel vzdy bol technologicky lider na poli cpu - historia sa neda zmenit ... aj vyrobne procesy aj architektura ... cpu intelu sa vzdy len opajcovali a klonovali az do zaciatku 90. rokov a poslednych 80486 ked bolo zo desat vyrobcov cpu ... a to aj v ceskoslovensku, u nas to prestalo byt mozne od 80286, na ceskoslovensko bol uz ten cip technologicky prilis velke susto

to ze posl. 3-5 rokov sa postupne dostaval intel do zumpovych sraciek je ale druha strana mince ... to samozrejme ale typicky intel-idiot absolutne nevidi a nevmima, chuanita nevnima
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

pjetríčkove žumpové sračky == q1 yoy nárast vyjadrený v čistom zisku z 4.0 na 5.7 miliardy USD. client grupa výnosy 9.8 miliardy USD, yoy +14%.

tiez by som chcel byť v takých sračkách...
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

kuratenko karpave ohlupene nevedome intel ma len jednu komoru kde vyrabaju cpu vsak? vobec nema ine divizie a okrem cpu uz nic ine nerobia

takyto komentar je vzdy mysleny na tu cast intelu, ktora sa venuje cpu ... a ta cast je v zumpovych srackach

napr. take flash pamate za poslednu dekadu voobec nesli dopredu ze? flash prakticky dnes uz nikto nepouziva ...
Odpovedať Známka: -6.2 Hodnotiť:
 

čo si myslíš, že patrí pod klientské riešenia?

pamäte to nie sú, milý matkomrdko.
len pre info, lebo si to môžem dovoliť, na rozdiel od úbožiaka ako ty, čo si musí vymýšľať kokotiny:
non volatile memory solutions group mala v q1/2020 výnosy 1.3 miliardy, 46% nárast yoy.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:

Pridať komentár