neprihlásený Utorok, 19. januára 2021, dnes má meniny Drahomíra, Mário, Sára
Google bude mať kancelárie zavreté až ďalší rok, dopad na produkty nejasný

Značky: Google

DSL.sk, 28.7.2020


Spoločnosť Google bude mať kvôli epidémii nového koronavírusu zatvorené svoje kancelárie až takmer ďalší rok, do konca júna 2021, a veľká časť zamestnancov zostane pracovať z domu.

CEO Sundar Pichai o tom v pondelok emailom informoval zamestnancov, upozornili noviny The Wall Street Journal.

Opatrenie sa nebude týkať pozícií, ktoré musia pracovať v kanceláriách, a nie je jasné či niektorí iní zamestnanci budú mať možnosť pracovať v kanceláriách. Podľa novín sa opatrenie bude ale týkať takmer všetkých 200 tisíc zamestnancov skupiny Alphabet.

V USA je situácia s epidémiou nového koronavírusu naďalej nepriaznivá, krajina už viacero týždňov zaznamenáva opäť vysoké čísla počtu nových detekovaných prípadov v mnohých desiatkach tisícov denne a kedy bude k dispozícii definitívne účinné riešenie dostupné celej populácii nie je zatiaľ známe.

Spoločnosť pôvodne plánovala otvoriť kancelárie na začiatku júla, už v čase opätovne nepriaznivej situácie ale vtedy rozhodla o odložení otvorenia minimálne do 7. septembra.

Aký dopad budú mať dlhšie zatvorené kancelárie na produkty spoločnosti nie je jasné. Ak bude takýto stav ale definitívne pokračovať a trvať už mnoho mesiacov, dá sa predpokladať aj prípadná trvalá zmena spôsobu práce firiem s potenciálne veľkou časťou zamestnancov pracujúcou z domu aj po skončení epidémie.

V prípade Google už situácia mala dopad aj na dva najvýznamnejšie softvéry spoločnosti, prehliadač Chrome a mobilný operačný systém Android.

V marci spoločnosť oznámila pozastavenie vývoja nových verzií Chrome, následne ho obnovila s novým zmeneným harmonogramom, verzia Chrome 81 bola vydaná viac ako dva mesiace po Chrome 80, spoločnosť zrušila verziu Chrome 82 a po verzii 81 bola vydaná verzia 83.

V prípade Androidu sa zase posunula príprava novej verzie Android 11. Prvá beta verzia prišla o mesiac neskôr v júni namiesto mája a podľa avizovaného harmonogramu príde zrejme aj k posunu vydania finálnej verzie. Presný posun vydania finálnej verzie Google nešpecifikoval, informácie z mája ale naznačovali tiež mesačný posun a podľa informácií zverejnených spoločnosťou na začiatku júla príde finálna verzia zrejme 8. septembra.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

SpaceX zajtra vynesie ďalších 60 Starlink satelitov, video
Rýchle SSD s 3D XPoint pamäťou pre PC končia
USA sprísnili kroky proti Huawei
Na Apple M1 nabootovaný Linux
NASA sa nepodaril test novej výkonnej rakety SLS


inzerciaDiskusia:
                               
 

Kedy už konečne zakážu zobrazovanie všetkých reklám
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Základnou úlohou zobrazovania reklám je tréning upevňovania vôle pre pokúšanie diablom a koniec svätej vojny je priekazne jasne zadefinovaný.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Aký je vekový priemer zamestnancov Google? Že Google nechce stratiť ani 10 životov pre víťazstvo americkej ekonomiky nad životní vlastných občanov. Lebo zníženie produktivity tusit aj z tohoto článku a tak je jasne, že sa im to financne neoplatí. Alebo su pre ne všetky mozgy nenahraditelne? Potom je blázon Musk, ktorý Coronu ignoruje. Z článku tiež vieme, kedy v Googli predpokladaju koniec opatreni/rizika.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Plebs je nepodstatný. Zásadnou výzvou proma pandémie koronavírusu je zvýšenie kontextu participácie celebrít, dosahujúceho aktuálne úrovne "rozchodil som to" či dokonca "pri testoch mi boli detekované protilátky, takže zrejme áno", ktoré bez prinášania osobných obetí nie sú pre zvyšok populácie ani zďaleka priekazne dostatočne motivačné.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nie som si istý, či si niečo rozumne napísal, tak tento tvoj komentár je celkom nepriekazne uzitocny. Aspon pre mna. Škoda, že ti zabíja čas zachovanie formy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Za vsetko moze detegovanie. Keby to nerobili uz mohli byt na zozname bezpecnych krajin ako anglicko.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

deteKovanie-detreKtor deteKovanie-detreKtor deteKovanie-detreKtor
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

To sa robis, alebo fakt veris na K?
Etymologicky priekazne najpopularnejsie slovo zostava nepochopene.
Odpovedať Hodnotiť:
 

detekcia funkcia, fungovanie, detegovanie. Je to správne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takze kancelarie budu zavrete az dalsi rok, to je ok tento rok este frcia.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Preco nezavru kancelarie teraz ked bezi corona, mozno vtedy uz bude vakcina. Blby je ten google!
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Tiez ma zarazili tieto vyjadrovacie (ne)schopnosti.. :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

suhlasim, ze situacia je nejasna.
hipsteri, ktori vyvijaju android 11 nebudu mat pristup k ovociu zadarmo.
Na druhej strane bez meetingov a manazerov za zadkom, budu mat cas na normalne kodovanie.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pokial nebyva v aute a nesprchuje sa v miestnom gyme.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A čo Janka H. a Ondrej M? Budú aj oni pracovať z domu? Alebo budú vo veľkom kancli cez wifi tlačiť oznam, že ktosi je za dverami?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Priekazne pôjde výkonnosť do hajzlu, nefiremné kafe neobsahuje mexické stimulanty. Tie HO ľudí úplne pokurvia.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Mozno marketing. Koder ma jediny stimulant a to patche do jeho oblubenej sietovej hry.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Info z redditu od ludi, ktori pracuju v Google:

"I mean, I read the email and I got a total different vibe. We got the option to keep remote until then. Opening plans are still there."

"My office is scheduled to slowly open over the fall and have people come in on a rotational schedule if they want. (SEA) So pretty low capacity but still opened."
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Detegovat! Kedy sa to uz konecne naucite.

Funkcia - fungovat.
Detekcia - detegovat.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Správna podoba slovesa je detegovať (porov. Slovník cudzích slov na webovej stránke nášho ústavu www.juls.savba.sk alebo slovniky.korpus.savba.sk). Pravopisný rozdiel podstatného mena detekcia a slovesa detegovať súvisí s tým, že nie sú utvorené z rovnakého odvodzovacieho základu. Podobne je to napríklad aj pri dvojiciach slov absorpcia – absorbovať, transkripcia – transkribovať, reakcia – reagovať, funkcia – fungovať.

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Na čom funkovali tvorcovia slovníka?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

samozrejme, pretoze my sme detekovat prebrali este pred 1000 rokmi priamo z latinciny a ani nahodou v minulom storoci z technickej nemciny a anglictiny :-)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

nevidim v tom zasadny problem pokial nepracuju z domu nejaki novacikovia .. ja som vo firme 9ty rok a z domu fungujeme cely nas team absolutne bez problemov ... a nemusim kazde rano a vcer cstovat MHD do prace a z prace ... robota je uroben lebo aj ked som v kancli tak aj tak musim cakat za americanmi pokial pridu online a vsetko riesime cez webex takze pre mna ziadna zmena iba vyhoda ta ze nemusim nikam cestovat + mi nefuka ta vyjebana klima na hlavu cely den a dal sa mi dokopy aj chronicky kasel ktory som mal prave koli klime
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Jediny zasadny problem je v harasmente. Ten je cez HO problematicky.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Alebo kvôli klimatizantovi, čo sedel ďaleko od klimy a nefúkalo mu na tvoju hlavu pod klimou.
Američania chodia online o tvojej 15hodine? Vtedy začínaš robiť?
Mas dlhodobo rovnaký výkon? Koľko mesiacov ta to este bude baviť. Ale ak sa klimatizant nedá odstrániť, alebo mu zobrať ovládač, chápem. :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár