neprihlásený Pondelok, 6. decembra 2021, dnes má meniny Mikuláš
Telekom pridal 200 Mbps LTE v troch mestách a troch obciach

Značky: LTE / 4GSlovak Telekom

DSL.sk, 11.8.2020


Telekomunikačný operátor Slovak Telekom zvýšil počet lokalít, kde poskytuje svoju mobilnú LTE sieť v konfigurácii s technológiami a vyššími rýchlosťami označovanými ako LTE Advanced respektíve 4G+.

Konkrétne aktuálne oznámil nasadenie konfigurácie siete umožňujúcej maximálne teoretické rýchlosti 200 Mbps v šiestich lokalitách. Zmena neznamená len zvýšenie maximálnej teoretickej rýchlosti ale vďaka použitiu viacerých kanálov aj zvýšenie reálnych rýchlostí na mobilných zariadeniach podporujúcich takúto konfiguráciu. Konfiguráciu s maximálnou rýchlosťou 200 Mbps dosahuje operátor podľa skorších informácií spojením kanálov z pásma 800 MHz a 1800 MHz.

Nová konfigurácia bola nasadená v mestách Brezno, Humenné a Ružomberok a okolitých obciach Jasenov, Likavka a Štiavnička.

Plošne mal Telekom LTE sieť pôvodne v konfigurácii s maximálnou rýchlosťou 75 Mbps, ktorú v najvyťaženejších okresoch v roku 2018 zvýšil nasadením modulácie 256-QAM na 100 Mbps.

Podľa aktuálneho oznámenia vyššiu rýchlosť poskytuje v celkovo 84 lokalitách, keď má konfiguráciu s maximom 300 alebo 400 Mbps v 42 lokalitách a s maximom 200 Mbps v ďalších 42 lokalitách.

Vo viacerých častiach Bratislavy má ešte vyššie konfigurácie. V bratislavskej Petržalke je to až 877 Mbps, v častiach Devínska Nová Ves, Karlova Ves, Kramáre, Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Ružinov, Staré Mesto, Trnávka, Vajnory, Vrakuňa 500 Mbps.

Sieť s 300 alebo 400 Mbps má v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Komárno, Košice, Martin, Nemšová, Nitra, Nová Dubnica, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Senec, Stupava, Svätý Jur, Šamorín, Trenčín, Trnava, Vrútky, Zvolen a Žilina a obciach Banka, Dolné Kočkovce, Košická Polianka, Lietavská Lúčka, Lipovec, Lužianky, Ľubotice, Marianka, Moravany nad Váhom, Nitrianske Hrnčiarovce, Orechová Potôň, Sady nad Torysou, Streženice, Teriakovce, Vyšná Hutka a Záborské.

200 Mbps má aj s novými lokalitami v mestách Bojnice, Brezno, Galanta, Hlohovec, Humenné, Levice, Leopoldov, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Prievidza, Ružomberok, Sereď, Sládkovičovo, Šaľa, Topoľčany a Žiar nad Hronom a obciach Diakovce, Dlhá nad Váhom, Dolná Streda, Gbeľany, Haniská, Hrnčiarovce nad Parnou, Jasenov, Kráľová nad Váhom, Kynceľová, Ladomerská Vieska, Lieskovec, Likavka, Lovča, Lutila, Malé Uherce, Matúškovo, Nededza, Opatovce nad Nitrou, Rosina, Šintava, Štiavnička, Teplička nad Váhom, Tovarníky, Turčianske Kľačany, Višňové a Zeleneč.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

UPC vo vianočnej akcii sprístupňuje viac ako dvadsať TV staníc
Predstavené výkonnejšie RISC-V jadro
Európa po dlhšom čase vypustila ďalšie Galileo satelity
Windows 11 má mať už podiel viac ako 8%
TSMC odštartovala pilotnú výrobu 3-nm čipov
Helikoptéra na Marse uskutoční ďalší let
Tvorcovia Raspberry Pi pripravujú 64-bitový OS, sprístupnili verziu postavenú na staršom Debiane
Seagate uviedol 20 TB disky, aj pre NAS-y
USA chcú zastaviť akvizíciu ARM-u Nvidiou
Telekom spustil 5G roaming


Diskusia:
                               
 

tak moje vyplakávanie na dsl.sk vypočuli, konečne v kolóne z Ivachnovej môžete pozerať pčko v 4K bez sekania a ja na záhrade bez potreby wifi.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Siel som tadial a vydel som ta. Pekny telkac si mal v aute a prave tam slo nejake retro s Jozefinou. Aspon vkus mas dobry ;)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

:) Jozefína bola svojho času topka
ale na záhrade len pracovné emaily, bulvár a JewTube.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Hrnciarovce POD parnou je kde prosim vas pan autor ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

pozri RK beží už 3 týždne, tak žiadna panika. Raz dôjde aj na Hornú Maríkovú v novinkách
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved sa pozri na mapu. Hore nakreslena Parna, pod nou nakreslene Hrnciarovce. Seems legit :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V počte pokrytých miest v prepočte na obyvateľa Slovensko drtí i takých technologických lídrov ako Hongkong či Švajčiarsko a je už priekazne v tesnom závese za Japonskom!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

:D :D :D
Jasnacka!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ktorý Jasenovčania sa môžu tešiť? Lebo na slovensku sú dve obce Jasenov a to v okrese Humenné a v okrese Sobrance.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ani jedna, v texte je chyba a správne tam má byť uvedená obec Jasenová...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to je v podstate jedno, obe su daleko na vychode, tam skapal pes, vsetci sockuju na 4ke a snazia sa stiahnut tych 300 giga
Odpovedať Hodnotiť:
 

A na čo mi bude taká rýchlosť pri 50GB per month?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Dátové balíčky sú priekazne iba bonus za pravidelné updaty firmvéru nanočipov.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

je skvele, ze zrychluju, ze davaju vyssie rychlosti bezplatne na nejaku dobu, lebo korona... Len by si mohli uvedomit, ked ich idu znizovat spat, aku rychlosti mal uzivatel predtym, aj vramci nejakeho doplnkoveho balicku...
Platime XL aj giga balicek, ale ono rychlost zahadne 600/60... skoda, ze to clovek zisti o pol jedenastej vecer, ach jaj.
Odpovedať Hodnotiť:
 

LTE == Lower Than Expected
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este keby v Rusovciach opravili tu hluchu zonu, kde len polka ma normalny signal a nad druhou je doslova diera ( signalova )
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako si mam vysvetlit, ked na mape pokrytia maju kablovym internetom pokryty stred obce (DSLAM jasne), potom nic a na konci dediny 1-2 domy. To si ako za vlastne natiahli kable do stredu dediny, ci ako?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár