neprihlásený Štvrtok, 5. augusta 2021, dnes má meniny Hortenzia
Orange zariadenia majú problém s časom kvôli zlému pravidlu pre posun času

Značky: Orange

DSL.sk, 30.10.2020


Nekorektný čas na časti dodávaných zariadení operátorom Orange od víkendového posunu času má pomerne kurióznu príčinu, použitie nesprávneho pravidla pre posun času.

Vyplýva to z informácií operátora Orange pre DSL.sk.

Ako sme upozornili v tomto článku, od posunu času majú viaceré zariadenia dodávané operátorom nesprávny čas o hodinu dopredu, teda doterajší neposunutý čas.

Týka sa to niektorých set-top-boxov pre IPTV televíziu aj routerov na optike. V IPTV nemusí korektne fungovať programový EPG sprievodca a potenciálne napríklad nahrávky, pre zlý čas na routeri zase korektne nefunguje napríklad automatické zapínanie a vypínanie WiFi siete podľa času.

Podľa stanoviska Orangu pre DSL.sk sa problém týka všetkých ONT, Optical Network Terminals, teda optických konvertorov integrovaných aj s routerom.

V prípade týchto zariadení je problém spôsobený zlým pravidlom pre posun času. V EÚ sa podľa definovaných pravidiel posúva čas medzi letným a zimným poslednú nedeľu v marci a októbri. V ONT sa ale podľa stanoviska operátora posúva v noci z poslednej októbrovej soboty na nedeľu.

Takéto pravidlo posúva čas správne okrem prípadu, kedy dátum 31. októbra pripadne na sobotu ako v tomto roku. Vtedy takéto pravidlo posunie čas o týždeň neskôr ako správne pravidlo.

Orange využíva najmä ONT od Huawei a tento rok vymieňal aj staršie konvertory za ONT od Huawei. Či zákazníci využívajú nejaké ONT od iných výrobcov a koho softvér je zodpovedný za používanie zlého pravidla pre posun času zisťujeme.

V prípade set-top-boxov podľa stanoviska operátor eviduje problém len u najstarších modelov EVO a spôsobený je inou príčinou. Príčinu v tomto prípade zatiaľ Orange nevysvetlil.

Pre set-top-boxy vydá 1. novembra aktualizáciu. ONT by podľa popisu zrejme mali posunúť čas nadchádzajúci víkend a do budúcnosti Orange pre ne avizuje bližšie nešpecifikované opatrenia.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Telekom opäť rozšíril dostupnosť 5G siete
Helikoptéra na Marse uskutočňuje ďalší let
Crucial uviedol SSD s PCI Express 4.0
Situácia s futbalom v TV sa zásadne mení, už ho nebudú mať operátori exkluzívne
ISS sa pri incidente otočila v skutočnosti až o 540 stupňov
Aj pre zamestnancov Microsoftu bude očkovanie povinné
Štart Boeingu na ISS bol znovu odložený, pre technický problém
V Česku masívne rozšírili 250 Mbps DSL
Xiaomi je v Európe už najväčším výrobcom, Samsung klesol
Google potvrdil vlastný CPU pre smartfóny


Diskusia:
                               
 

Orange má pre optiku svoje ONT? Myslel som, že používajú telekomácke ONT Huawei + svoj router.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Preco by pouzivali telekomacke? Orange ma svoju opticku siet.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Asi nie všade. V našom meste nedávno natiahol optiku telekom a orange tu využíva ich sieť, tým pádom aj ich zariadenie, za ktoré si dáva svoj router.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten isty problem aj operator IPTV SledovanieTV, appka pre AndroidTV - nefunguje spravne uz par dni EPG, spatne prehravanie, nahravky a podobne... Problem ma verzia pre AndroidTV, na WebOS je to v pohode
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne toto mi spravilo minuly rok na jesen, tento rok na oboch mojich AndroidTV (Sony, Thomson) bez problemov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

https://www.zainrizvi.io/blog/ falsehoods-programmers-believe-about-time-zones/

resp.

https://dopice.sk/p2a
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Na Slovensku máme tiež zaujímavé veci... Napr. taký zimný čas (myslím naozaj zimný čas, nie štandardný pásmový, ktorý si veľa ľudí zamieňa).

Zimný čas je ukotvený v stále platnom zákone 212/1946 zb.

Minister vnútra sa môže rozhodnúť, že nám opäť zavedie zimný čas, tak ako sa to už v minulosti stalo nariadením vlády č. 213/1946 zb.

Vtedy počas jedného kalendárneho roka sme mali letný čas (UTC+2), štandardný pásmový čas (UTC+1) a aj zimný čas (UTC+0, tzn. rovnako ako v Londýne).
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Len to do pce nehovortye Zmatovicovi lebo to zavedie ako opatrenie proti Covid-19!
Odpovedať Hodnotiť:
 

No neviem, ale u mňa celá tá aféra vzbudzuje akurát určité pochybnosti o kvalite práce tajných služieb niektorých západných mocností, nakoľko s ohľadom na odporúčania zákazu zariadení Huawei kvôli podozreniu na spoluprácu s čínskou vládou, by už pri zbežnom audite kódu niečo také priekazne nešlo nenájsť.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

mne tento rok windows 10 neposunul čas, hoci som to mal nastavené na automatiku. Celý deň as mi zdalo že je nejak moc hodín, tak som to skontroloval a musel som ručne kliknúť na synchronizáciu, aby mi posunul čas.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

ktorá špina im povolila dávat viazanost dsl internetu na dva roky ked ony nedodrzujú podminky kde zozenem tlačivo na výpoved mám ich už plne zuby
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ktory j*bo sa zaviaze na 2 roky, ked viazany nechce byt? Tlacivo zozenies logicky na stranke Orange. Priprav si nejake drobne na pokutu, zadarmo to nebude.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ak si dobre pamätám, tak pokuta je v princípe suma, ktorú by si zaplatil na bežných poplatkoch od dátumu vypovedania zmluvy do konca viazanosti.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Hej, je to tak. Proste si sa zaviazal na 2 roky, tak im tie 2 roky zaplatis.
Odpovedať Hodnotiť:
 

platit musim a rýchlost mám polovičnú už nigdy orange
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ale treba si prečítať prívalový leták. Tam je, že môžu mať odchýlku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ale takú odchylku nemá ani dedinska wífi v tejto kolónii my podludia už nemáme žíadne práva nad zahaničnýmy kolonizátory lebo smer mafiansky a smer buzerantský im všetko dovolily
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

ale,ony my znížíy upload von s pc. z 1. na 0,45 a dcéra sa nemože pripojit na firemný server prečo znižujú upload ked linka znese kolko hore tak tolko dole sú to nenásitné hyeny nech idú do p...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Mam ten ich opticky konvertor Huawei HG8245U a kukam, ze cas ma spravny(v case pisania prispevku 2020-10-31 23:10:03+01:00)

Osobne som nemal ziaden problem, mozno sa to netyka tohto modelu
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne dosť často vypadáva wifi časť...neviete nejakú radu?
Len tak zničoho nič nás to všetkých odpojí, syn má 1Gbit po kábli k nemu, jemu net ide stále.

Odpovedať Hodnotiť:
 

jednoducho, nechat prepnut henten chujavej do bridge, a dat za neho hocijaky iny rozumny wifi fouter
Odpovedať Hodnotiť:
 

Problem je sposobeny kombinaciou poslednej soboty pripadajucej na posledny den v mesiaci a prestupneho roku, pravidlo je nespravne v starsich kerneloch
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár