neprihlásený Sobota, 5. decembra 2020, dnes má meniny Oto
Orange zariadenia majú problém s časom kvôli zlému pravidlu pre posun času

Značky: Orange

DSL.sk, 30.10.2020


Nekorektný čas na časti dodávaných zariadení operátorom Orange od víkendového posunu času má pomerne kurióznu príčinu, použitie nesprávneho pravidla pre posun času.

Vyplýva to z informácií operátora Orange pre DSL.sk.

Ako sme upozornili v tomto článku, od posunu času majú viaceré zariadenia dodávané operátorom nesprávny čas o hodinu dopredu, teda doterajší neposunutý čas.

Týka sa to niektorých set-top-boxov pre IPTV televíziu aj routerov na optike. V IPTV nemusí korektne fungovať programový EPG sprievodca a potenciálne napríklad nahrávky, pre zlý čas na routeri zase korektne nefunguje napríklad automatické zapínanie a vypínanie WiFi siete podľa času.

Podľa stanoviska Orangu pre DSL.sk sa problém týka všetkých ONT, Optical Network Terminals, teda optických konvertorov integrovaných aj s routerom.

V prípade týchto zariadení je problém spôsobený zlým pravidlom pre posun času. V EÚ sa podľa definovaných pravidiel posúva čas medzi letným a zimným poslednú nedeľu v marci a októbri. V ONT sa ale podľa stanoviska operátora posúva v noci z poslednej októbrovej soboty na nedeľu.

Takéto pravidlo posúva čas správne okrem prípadu, kedy dátum 31. októbra pripadne na sobotu ako v tomto roku. Vtedy takéto pravidlo posunie čas o týždeň neskôr ako správne pravidlo.

Orange využíva najmä ONT od Huawei a tento rok vymieňal aj staršie konvertory za ONT od Huawei. Či zákazníci využívajú nejaké ONT od iných výrobcov a koho softvér je zodpovedný za používanie zlého pravidla pre posun času zisťujeme.

V prípade set-top-boxov podľa stanoviska operátor eviduje problém len u najstarších modelov EVO a spôsobený je inou príčinou. Príčinu v tomto prípade zatiaľ Orange nevysvetlil.

Pre set-top-boxy vydá 1. novembra aktualizáciu. ONT by podľa popisu zrejme mali posunúť čas nadchádzajúci víkend a do budúcnosti Orange pre ne avizuje bližšie nešpecifikované opatrenia.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Prvá väčšia vzorka z asteroidu má zajtra pristáť na Zemi
Warner Bros. sprístupnia kinohity zároveň cez Internet
Rada pre reklamu opäť nekorektne obhajuje reklamu operátora, Alza avizovala 97% zľavu
Google začal poskytovať pripojenie s rýchlosťou 2 gigabity
Čínska sonda úspešne odletela z Mesiaca
Automobilová veľmoc Japonsko má zakázať spaľovacie autá okolo roku 2035
Vývojár ide portovať Linux na ARM Macy
Prvý väčší let SpaceX Starship naplánovaný na koniec týždňa
Česko zvládlo prechod na DVB-T2, stále ho sleduje 55% domácností
Smartfónov sa zase začne predávať viac, 5G zlacnia na 611 dolárov


Diskusia:
                               
 

Orange má pre optiku svoje ONT? Myslel som, že používajú telekomácke ONT Huawei + svoj router.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Preco by pouzivali telekomacke? Orange ma svoju opticku siet.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Asi nie všade. V našom meste nedávno natiahol optiku telekom a orange tu využíva ich sieť, tým pádom aj ich zariadenie, za ktoré si dáva svoj router.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten isty problem aj operator IPTV SledovanieTV, appka pre AndroidTV - nefunguje spravne uz par dni EPG, spatne prehravanie, nahravky a podobne... Problem ma verzia pre AndroidTV, na WebOS je to v pohode
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne toto mi spravilo minuly rok na jesen, tento rok na oboch mojich AndroidTV (Sony, Thomson) bez problemov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

https://www.zainrizvi.io/blog/ falsehoods-programmers-believe-about-time-zones/

resp.

https://dopice.sk/p2a
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Na Slovensku máme tiež zaujímavé veci... Napr. taký zimný čas (myslím naozaj zimný čas, nie štandardný pásmový, ktorý si veľa ľudí zamieňa).

Zimný čas je ukotvený v stále platnom zákone 212/1946 zb.

Minister vnútra sa môže rozhodnúť, že nám opäť zavedie zimný čas, tak ako sa to už v minulosti stalo nariadením vlády č. 213/1946 zb.

Vtedy počas jedného kalendárneho roka sme mali letný čas (UTC+2), štandardný pásmový čas (UTC+1) a aj zimný čas (UTC+0, tzn. rovnako ako v Londýne).
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Len to do pce nehovortye Zmatovicovi lebo to zavedie ako opatrenie proti Covid-19!
Odpovedať Hodnotiť:
 

No neviem, ale u mňa celá tá aféra vzbudzuje akurát určité pochybnosti o kvalite práce tajných služieb niektorých západných mocností, nakoľko s ohľadom na odporúčania zákazu zariadení Huawei kvôli podozreniu na spoluprácu s čínskou vládou, by už pri zbežnom audite kódu niečo také priekazne nešlo nenájsť.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

mne tento rok windows 10 neposunul čas, hoci som to mal nastavené na automatiku. Celý deň as mi zdalo že je nejak moc hodín, tak som to skontroloval a musel som ručne kliknúť na synchronizáciu, aby mi posunul čas.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

ktorá špina im povolila dávat viazanost dsl internetu na dva roky ked ony nedodrzujú podminky kde zozenem tlačivo na výpoved mám ich už plne zuby
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ktory j*bo sa zaviaze na 2 roky, ked viazany nechce byt? Tlacivo zozenies logicky na stranke Orange. Priprav si nejake drobne na pokutu, zadarmo to nebude.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ak si dobre pamätám, tak pokuta je v princípe suma, ktorú by si zaplatil na bežných poplatkoch od dátumu vypovedania zmluvy do konca viazanosti.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Hej, je to tak. Proste si sa zaviazal na 2 roky, tak im tie 2 roky zaplatis.
Odpovedať Hodnotiť:
 

platit musim a rýchlost mám polovičnú už nigdy orange
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ale treba si prečítať prívalový leták. Tam je, že môžu mať odchýlku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ale takú odchylku nemá ani dedinska wífi v tejto kolónii my podludia už nemáme žíadne práva nad zahaničnýmy kolonizátory lebo smer mafiansky a smer buzerantský im všetko dovolily
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

ale,ony my znížíy upload von s pc. z 1. na 0,45 a dcéra sa nemože pripojit na firemný server prečo znižujú upload ked linka znese kolko hore tak tolko dole sú to nenásitné hyeny nech idú do p...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Mam ten ich opticky konvertor Huawei HG8245U a kukam, ze cas ma spravny(v case pisania prispevku 2020-10-31 23:10:03+01:00)

Osobne som nemal ziaden problem, mozno sa to netyka tohto modelu
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne dosť často vypadáva wifi časť...neviete nejakú radu?
Len tak zničoho nič nás to všetkých odpojí, syn má 1Gbit po kábli k nemu, jemu net ide stále.

Odpovedať Hodnotiť:
 

jednoducho, nechat prepnut henten chujavej do bridge, a dat za neho hocijaky iny rozumny wifi fouter
Odpovedať Hodnotiť:
 

Problem je sposobeny kombinaciou poslednej soboty pripadajucej na posledny den v mesiaci a prestupneho roku, pravidlo je nespravne v starsich kerneloch
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár