neprihlásený Streda, 14. apríla 2021, dnes má meniny Justína
Operátori už majú 5G frekvencie, musia pokryť aj diaľnice a železničné trasy

Značky: 5GSlovensko

DSL.sk, 14.1.2021


Mobilní operátori už majú právoplatné povolenia na využívanie frekvencií v pásmach 700 MHz, 900 MHz a 1800 MHz, ktoré získali v minuloročnom výberovom konaní.

Informoval o tom Roman Vavro, hovorca Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

Najzaujímavejšími sú frekvencie v pásme 700 MHz, ktoré sa uvoľnili po ukončení používania DVB-T kanálov 49 až 60. Spolu bolo v pásme 700 MHz k dispozícii šesť blokov o šírke 2 x 5 MHz až do konca roku 2040. Jeden účastník mohol získať maximálne tri bloky a teda 2 x 15 MHz.

Podľa očakávaní si tieto frekvencie rovnomerne rozdelili traja najväčší mobilní operátori Orange, Slovak Telekom a O2, z ktorých každý získal dva bloky a spolu teda 2 x 10 MHz. Tieto frekvencie operátori musia využiť na budovanie 5G NR, New Radio, sietí, pričom sa predpokladá ich využitie pre budovanie 5G sietí s väčším pokrytím. V hustejšie osídlených mestách budú operátori zrejme využívať pre 5G siete aj vyššie frekvencie vrátane frekvencií v pásmach 3.4 až 3.8 GHz.

Povolenia pre 700 MHz frekvencie stanovujú aj minimálne pokrytie. Do konca roka 2025 musia operátori pokryť 5G sieťou na ľubovoľných frekvenciách minimálne 95% obyvateľstva každého krajského mesta a do konca roka 2027 minimálne 90% obyvateľstva žijúceho mimo krajských miest. Zároveň do konca roka 2027 musia pokryť 5G sieťou v pásme 700 MHz 70% všetkých obyvateľov.

Týmito frekvenciami sú tiež operátori povinní do konca roka 2025 podľa oznámenia pokryť aj všetky prevádzkové úseky diaľnic D1 až D4, rýchlostných ciest R1 až R9, paneurópskych železničných koridorov IV. až VI. a vnútrozemskej vodnej cesty medzinárodného významu - koridor č. VII - magistrálna vnútrozemská vodná cesta E80 - Dunaj.

Pokryť všetky tieto trasy ale nemusí každý operátor a operátori môžu medzi sebou využiť národný roaming alebo zdieľanie sietí.

V ďalších frekvenčných pásmach získalo 2 x 4.2 MHz v pásme 900 MHz do konca roka 2025 O2 a po 2 x 3 MHz v pásme 1800 MHz tiež do konca roku 2025 získali O2, Slovak Telekom aj prevádzkovateľ operátora 4ka, Swan Mobile.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Aktualizácie Windows 10 inštalujú nový Edge a odinštalovávajú starý
Boeing poletí do vesmíru s posádkou pravdepodobne až v 2022
AMD uviedla nové Ryzeny s GPU, zatiaľ sú len pre výrobcov
Nedostatok je už aj rozličných Realtek čipov
NASA musí aktualizovať a reinštalovať softvér helikoptéry na Marse
Predaje PC výrazne narástli
Nvidia pripravuje výkonný serverový ARM CPU
Microsoft kupuje za 19.7 miliárd Nuance, chce sa viac presadiť v zdravotníctve
Podpora Apple M1 CPU by mala byť v linuxovom jadre 5.13
Age of Empires IV príde na jeseň


Diskusia:
                               
 

Budú mi na týchto frekvenciách fungovať čipy, ktoré som dostal na hromadnom testovaní, alebo budú musieť urobiť upgrade pri očkovaní?
Odpovedať Známka: 4.9 Hodnotiť:
 

Dnes ti už mozog nikto nevymení :-(
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nie je ako obočie.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Narozdiel som si precital clanok

Konecne nieco uzitocne.


Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Upgrade firmware sa bude robiť "vakcináciou" a následne budeš môcť používať aj mobil.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Upgrade bude urobený už najbližší víkend, prečo myslíš, že je znova plošné testovanie?
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Dúfam že nie je. Nič to nerieši. Radšej nech sa ľudia otužujú, nech idú do prírody a nech prestanú žrať všakovaké lieky, antibiotiká!
Odpovedať Známka: -2.4 Hodnotiť:
 

Vzhľadom na počasie je najbližšie plošné testovanie ideálnou príležitosťou sa otužovať.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Ale ľudia nechodili do prírody, ale stretávali sa doma alebo robili zo seba bláznov na namestiach, tak musíme mať testovania a obmedzenia. Škoda, kvôli nim teraz trpí väčšina Slovenska.
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

Nevadí, že nárast korešponduje s hromadnými testovaniami, všakže?
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

skus pozriet este raz tu krivku. keby nebolo to hromadne testovanie, tak ten narast by bol uz skor v case. testovanim sa odsunul narast na neskor ;)
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

Prečo by bol? To si si vymyslel. Ak by ľudia dodržiavali čo majú, malo by to prudko klesať, že?
Testovanie nič nerieši. Načo je mi zabíjať hodiny aby som nepravdivo vedel čo už viem správne? Test typu "LOTO" a teraz, bude -15 stupňov cez víkend. A vieš čo, ja pôjdem na kopec Veľká Javorina, na vzduch, bez rúška!
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

len zabudas na dolezitu vec. ludia nedodrziavali opatrenia a este aj opozicni politici vyzyvali na ich nedodrziavanie
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Výborne Hliník. Konečne Ti čosi dochádza. Ľudia chcú ísť aj von, radovať sa v prírode. Ale ak mi nejaký Matelko prikazuje, že do prírody mám ísť s rúškom(!!!) či nebodaj s nejakým TOTO-LOTO papierikom - čo je toto za debila?
Odpovedať Známka: 1.0 Hodnotiť:
 

Ako vies ze ludia nedodrzali opatrenie? Ty si ho dodrzal? Ja ano. Tak kto nie? Nesiris len hoax ?
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Nejakych ludi bolo vidiet v televizii a bez rusok, ked boli predpisane. Dokonca tam bol aj blaha neboheho blahu syn. Ale mozno to bolo cele len fotomontaz.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Akým blbostiam hovoríš hoax? Už ľuďom šibe aj v tomto smere?
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Čo to znamená nedodržiavať opatrenia? Nejaké príklady?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kopu ľudí chodí bez rúšok v meste, na rôznych horských miestach sú víkend čo víkend tisíce ľudí zo všakovakých okresov, na hraniciach s Českou republikou najmä Moravákov bez rúšok. Osobne mi to nevadí...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ty asi nevies citat grafy :D vsetky testovanie pomohli
Odpovedať Známka: 3.5 Hodnotiť:
 

Komu a v čom?
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

spravnym ludom, v sume na ich bankovom konte
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Hádam mi nechce povedať, že tam išli doslova infekční ľudia a nakazovali iných? Väčší blud nemáš? Prečo by sa mal ktosi testovať, načo? Čo sa tým vyrieši? Ak nie je nosič, môže sa ním stať a ak je, hádam dodržuje aké také pravidlá a čuší doma. Vitamíny, cvičenie, Slnko, otužovanie sa, trochu športu, prechádzky v prírode a smiech. Telo i duša musia byť v harmónií. Ale nie v tej v Modre...
namiesto jbmn testov, vzdajte sa mnohých liekov a doprajte si to o čom som tu spomenul. A je jedno či si dáte na večeru slaninku s cibuľou. Ráno si dajte ovocie a požujte nejaký mesiačik cesnaku.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Hádam mi nechceš povedať, že tam nikto nebol s covidom. Ľudia čo tam boli neveria v opatrenia, preto išli do ulíc bez rúšok, tlačili sa tam na seba ako sardinky a kričali po sebe. Samozrejme veľký súhlas slnko, vitamíný a pohyb, palec hore.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Lebo iné virózy nie sú, však? Takmer 2 mesiace bolo dosť naozaj dosť hnusné počasie. Celé dni hmla, mrholenie, zima, no hnus. A teda typické chrípkové obdobie, ktoré po iné roky vrcholí v období prelomu rokov a v čase jarných prázdnin detí. A zrazu nikto si nič nepamätá? Hrozné čo nám tí mongoli vladári natĺkli za tú krátku dobu do búdok.
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

Kapitán danko, si to ty?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Podplukovník. Čo nevidíš?
Odpovedať Známka: -2.4 Hodnotiť:
 

ved prave. na danka to sedi
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Problém je že väčšinou roznášajú vírus tí, ktorí o tom nevedia a nemajú zatiaľ príznaky, tí čo majú príznaky sa väčšinou izolujú. Moja žena takto nakazila svojich rodičov, keď ešte príznaky nemala a sú teraz v nemocnici... Problém samozrejme je, aké percento takýchto nosičov dokážu antigén testy zachytiť. Viac ako 50% to asi nebude, ale pri takých hrozných číslach ako teraz máme, to podľa mňa význam má.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

No a nemyslíš si, že Ti tu niečo uniká?
Napr. to, že prečo sa niekto ďalší "nakazil" - fuj aké hnusné slovo, ako ebola.
Odpovedať Známka: -0.4 Hodnotiť:
 

Nerozumiem čo mi uniká. Prečo sa niekto ďalší nakazí? No lebo ide o vysoko infekčný vírus omnoho infekčnejší ako napr. chrípka a napriek všetkým opatreniam ktoré sa niekde viac niekde menej dodržujú sa ľudia stretávajú a tento vírus väčšinou nevedomky si rozdávajú.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A na toto si kde prišiel, pan je dochtor a má 30 rokov praxe vo virózach a iných Rózach? Asi nie. To že je infekčný, no je, ako každý vírus na nádchu, sopeľ, chrípku alebo čo. To že sa niekto ľahko stane pozitívny, to je prúser. To nikto nezisťuje ako takí ľudia žijú? Či sú zahojení ako v bavlnke, lebo bezďák to ľahšie predýcha, na toho sa takéto bežné pliagy len tak nenalepia. Či ten niekto čosi pre svoju imunitu aj robí, pre zdravie, alebo len žerie všetko z TESCA z lekárne a spáva vo vykúrenej izbe a nevie ani čo je to v zime rýľovať?
Ako niekto môže robiť poúčanie a zovšeobecňovať to pre celý svet, keď medzi svetadielmi sú obrovské rozdiely! Prečo by si mali niečo nevedomky či vedomky odovzdávať? však ja sa s kadekým nebozkávam na ulici!
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Nikto vírus neroznáša, takých blbcov je dúfam pramálo! A chyba je tá, že všetko je aj pre Teba hneď covid či coriť. A otázkou zostáva mnohé. Prečo nezostať zdravý, prečo by ma malo niečo nakaziť? Prečo musím mať doma 23 stupňov, prečo žeriem každý rok antibiotiká? Prečo ma bolieva hrdlo, mandle? niekde je chyba, že?
Našťastie nepíšem o sebe...
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Však áno, ideálne je byť zdravý a nebáť sa covidu. Ja som ho tiež prekonal s veľmi ľahkým priebehom, takže by som mohol byť geroj a hovoriť aby ľudia papali vitamíny a udržovali sa. Ale tento recept teraz nebude fungovať pre ohrozenejšie skupiny a to nie sú len 70-ci a starší ale často krát aj podstatne mladší ktorí sa nebáli a skončili v nemocnici. Nespravíš z nich zrazu mladých, zdravých ľudí.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ak Ti slabne duša a povedomie v tomto smere, je načase s tým začať čosi robiť. Ale nie si pchať TESCO tašku na hlavu!
Poznám dochtora, čo má k 70-ke. mal to viac krát a behá v pohode. A má kondičku, že mu mladí môžu závidieť.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Viac krat ? To vies urcite aj jeho meno. Niektori to obcas spominaju akehosi maniaka... Nepoznas ho kto to je ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Dochtora poznám a o maniakovi viem len toľko že tu už zopár rokov nepíše. A že sa mu niekto podobá, aj takých je tu niekoľko.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Takže mladí s tým majú problémy? Aké je ich zastúpenie medzi obeťami? Vieš, aký je priemerný vek ľudí, čo zomreli na kovid? 82 rokov. Lebo ja ti nájdem aj článok o 100 ročnej babke, čo prekonala kovid, ale nájdem aj článok o 20 ročnom športovcovi, čo zomrel na kovid. Takže asi bude podstatné niečo iné, ako individuálne prípady, čo povieš?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo je to kovid? aby sa dalo povedať, že zomrel na kovid, museli by sa robiť zodpovedné pitvy. Urobilo sa ich však veľmi veľmi málo. Mladí majú problém dodržiavať nejaké antikovid opatrenia.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Nosicov zachytia nech 50%, ale dolezite je, ze rychlo zachytia tych najinfekcnejsich.

U PCR staci jeden exemplar virusu a ono ho to zisti. Vdychnete ho chvilu pred testom, testy vam nieco zistia a budete "bezpriznakovy pacient". Taky clovek z principu nikoho nenakazi a ani neziska imunitu. Naviac PCR vysledky sa dozviete az za niekolko dni, takze sa to neda pouzivat operativne. V tomto antigen vyhrava s prehladom.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Myslíš si, že anitegén test je v tomto stave používania si toľko hoden, ako ideme hádzať kockou a kto hodí 1 je negatívny a kto hodí 6 je pozitívny. Všetko ostatné je nedefinovateľné.
A navyše on má mať nejaké použiteľné teploty. Nie vonku v zime na ulici. A navyše ešte doteraz ani netuším, že na čo všetko reaguje. Určite nie na covid vírus, ale určite aj na niečo, čo s covidom nemá moc spoločné alebo aj nič. Už tým ľudďom s tým covidom šibe. Iste, na každom kontinente je to inak. Inak ľudia žijú, iné prostredie, rastliny a ovocie a tak, iné biologické typy ľudí a aj preto je údajne vyše 1200 kmeňov vírusu. Načo mi niekto píše čo je v USA, keď žijem výlučne iba a len tu a nezaujíma ma ako vplýva covid na vyfastfoodovaného usáka.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Nie, antigen vie ovela viac. Ked ukaze pozitivitu, tak si prakticky urcite pozitivny. Tak odhalili aj novy britsky kmen Covidu, ktory identifikovali antigenove testy, ale uz nie vtedajsie PCR testy. V tom zmysle vie viac ako PCR.

Nereaguje len na jednu sekvenciu RNA a validacia v Trencine ukazala, ze je to dobre.

Falosna negativita je stale nedostatok. Kedze je hlavny dovod mala virusova naloz, tak to moze byt aj vyhoda, lebo chytime len infekcnych.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Dobre po lopate mi to vysvetli. Čo máš v tom nose, aby sa to zachytilo na tých mikroštetinkách a reagovalo to v nejakom roztoku? Predsa tam môže aký koľvek kok niečo porobiť s výsledkom. Pretože nejak nikto nerobí kompletné ORL vyšetrenia, všetko je automaticky "covid"
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

KEKSY, A KOKOTINY!!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj tak ako vzdy obabru slovakov a pokrytie bude ubohe. Hlavne aby sa sem nedostal dalsi operator.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Pokrytie musí byť všade aby všetkých vakcinovačov zachytili vždy a všade :-D
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Špica. Pri poruche či havárii na diaľnici D1 alebo rýchlostnej ceste, kade chodí mrte áut a sú vybavené núdzovými telefónmi s TIER kábel bude úplne zbytočná redundancia, ale kde ani ftáčika letáčika nechyrovať sa bude treba zraneným plaziť nočným lesom priekazne do najbližšej dediny.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

mna 3krát testovaly takže mám zavedené uz 3 čipy na 700mhz na900 mhz a na 1800mhz takže ma už možu ovlédat už na 100 percent
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ešte nie. Potrebujú aj na 1900 MHz a 2100 MHz a niekde aj okolo 470 MHz či na 3,5 GHz, no a potom Ťa sejmú až do 26 GHz
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to už je mikrovlnka
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie, mobilné pásma sú spomenuté. Mikrovlnka má free pásmo okolo 2450 MHz.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ne vie niekto ako sa dajú varadit tieto čipy?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

EMI. Ak vieš presne kde ho máš, pomôže aj výkonná transformátorová spájkovačka.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

alebo vykusnúť ho zubami.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Postavis sa k mramorovej stene a buchas hlavou pokym sa to neznefunkcni.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nanocastice do kupelni vela nedokazu voci kamenu, tak fakcina nejak podobne,,, zdvih rúk a poslucham cez 5g kazdy prikaz ktory mi do mozgu zada moj ajfun 12 pro
Odpovedať Hodnotiť:
 

aky je dosah takej BTS prosim?
ak niesu prekazky..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akoze ktorej?
700Mhz, 900MHz, 1800MHz, 1900 MHz, 2100 MHz alebo 3,5GHz ci nebodaj 26 GHz ?

Odpovedať Hodnotiť:
 

BTS má priekazne celosvetový dosah.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Znalci kvantoveho previazania tvrdia ze celovesmirny.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Do boha, prečo ide zasa niekto znásilňovať učiteľov nad 50 rokov aby sa dali očkovať? To už fakt sa bez pridrbnej chémie a vakcín ani nevyserieme?!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved ani cibulkovu nikto neznasilnoval len uviedol do omylu a uz to ma za sebou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Trubka cibuľa "veľká" športovkyňa je posraná z čoho? Keď sa bosorka musela hneď nechať zapichnúť nejakou vagcínou.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Musia.musia .musia. či bude niekomu aj plátna orientácia v a51 autentifikacii,priekazne nikomu nič negarantuje.:/
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár