neprihlásený Nedeľa, 16. júna 2024, dnes má meniny Bianka, Blanka
Na Macoch s ARM podporované Windows 10 a Linux, cez virtualizáciu

Značky: AppleARMvirtualizácia

DSL.sk, 15.4.2021


Na počítačoch Apple postavených na ARM platforme tejto spoločnosti s procesorom Apple M1 je možné v súčasnosti spúšťať aj Windows 10 a rozličné linuxové distribúcie, vďaka virtualizácii.

Umožňuje to nová verzia plateného softvéru Parallels Desktop 16.5 for Mac od spoločnosti Parallels, ktorú spoločnosť vydala včera.

Nová verzia podporuje na Macoch s ARM procesorom vo virtualizácii spúšťanie operačných systémov určených pre ARM platformu. V prípade Windows 10 je možné využiť ARM verziu z Insider Preview.

Z linuxových distribúcii sú podporované podľa oznámenia okrem iného Ubuntu 20.04, Kali Linux 2021.1, Debian 10.7 a Fedora Workstation 33-1.2.

Apple prechod na ARM oznámila v polovici minulého roka a na konci roka uviedla prvé tri Macy postavené na ARM procesore, 13.3" MacBook Air a MacBook Pro a Mac mini. Spoločnosť plánuje prejsť na vlastné procesory u všetkých Macov a prechod má trvať dva roky.


Ukážka používania Parallels Desktop 16.5 for Mac (video: Parallels)Na novej platforme nie je k dispozícii riešenie Boot Camp umožňujúce natívny beh iných OS, viacero vývojárov ale pracuje na natívnej podpore tejto platformy v Linuxe. Základná podpora platformy by mala byť pridaná do oficiálneho linuxového jadra verzie 5.13 a skôr tento rok spoločnosť Corellium už sprístupnila aj funkčný port Linuxu, išlo o upravenú verziu live Ubuntu pre Raspberry Pi.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Francúzsko chce deťom do 11 rokov úplne zakázať smartfóny, nielen v školách
Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte
NASA po poškodení pamäte obnovila kompletnú funkčnosť sondy Voyager 1
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť veľkú odstávku služieb, netypicky cez deň


inzerciaDiskusia:
                               
 

chcem si kupit macbook pro s M1 aj + Parallels Desktop a na tom si chcem spustat windows 10 home, mnamky
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

A v ňom XPčko.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

a spojit to s huaweiom cez wifi
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A Janka bude lietať po hotové papiere.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

..na elektrickej kolobezke,

po tych dlhych chodbach

vo veeeeelkom kancli

a pije lavazzu a roznasat bude sojove latte
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ubezpečujem ťa že hoci mám na M1 nainštalovaný Parallels s Windows 10, priamo spúšťam a používam len tie Windows aplikácie ktoré potrebujem, cez odkaz na ploche OSX, bez potreby práce v emulovaných Windows 10.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A? Ubezpečujem ťa že všetky Windows aplikácie ktoré potrebujem, spúšťam priekazne cez odkaz na ploche na TI-81.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Niektorí jedinci dokonca skĺznu aj na šikmú plochu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

vacsina ludi tu uz nemoze vediet co je TI81. Jaaj, to boli casy, neuveritelne draha masinka, na skuskach mi veeelmi pomohla.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Najlepšie by bolo HW riešenie. Niekoľko veľkých diskov, na každom iný OS a niekoľko gombíkov na zapnutie PC, každý by zapol iný OS. Priložiť k PC nálepky s názvom jednotlivých OS s možnosťou tie následne nalepiť k jednotlivým gombíkom na zapnutie PC.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Sak si ich mozes hodit do PC a pri spusteni vybrat z boot menu.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ale ja chcem gombík na každý OS zvlášť, označený príslušnou nálepkou.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne toto ti viem ponuknut. Ak naozaj chces, tak cena 25 390 € / system nebude pre teba problem. Kde mozem dorucit zalohovu fakturu?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Podľa mňa si už dáva patentovať tvar gombíku, bez ktorého to nepôjde spraviť, a pri výške licenčného poplatku za ktorý ešte aj tá medzera medzi sumou a menou návrhu zálohovej faktúry priekazne s hanbou sklopí uši.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Mne ide hlavne o tie nálepky! :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Inak čudne sa programuje už roky. Neviem prečo by pevná pamäť programu nemohla byť vedená ako RAM teda s ľubovoľným prístupom. Tak ďaleko však ešte programátori nezašli. Alebo aby bežalo niekoľko OS súčasne. Však máme toľko jadrové CPU a mnoho GB RAM, TB diskov, technický problém to už dávno nie je. Alebo prečo to drbnuté spracovanie okien, že neotvorím iné kým jedno nezatvorím a podobne. Alebo posunúť inde roletkové menu, aby som sa mohol pozrieť čo je pod ním ak ho mám rozbalené. Programátori zjavne sú ešte len v plienkach už toľké roky...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

compiz
beryl
Odpovedať Hodnotiť:
 

To sú problémy, ešteže nepotrebujem spúšťať aplikácie robené na Mac boha jeho :D
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

eh, nejak tomu nadpisu nerozumiem, - resp.ani si nedám tú snahu porozumiet..

nj, som sa asi *málo učil!".. :/ :(

mno, je to nahovby, všechno..

mižériaproste, vlani, aj letos..

mižéria:// :(

alejo, keby som bol super-sexy blondýna, vyšportovaná, celkem hezká 20cítka, (bud baba, abo chalan, - proste, kebyže som mladý, hezký, dynamický, ambiciozní, spoločenskí, úspešní, a "MBA - Mladí, (Blbí), a Ambiociozní -

proste, nekdo jako napr. h8, z bircu, https://www.birdz.sk/ h8u/album/fotografie/0/0

..tiež by som mal fleka v kiwi, a pod.sluníčkárskej, *noveau -richie" firme, vo veeééééélkom kancli, s babami, barmi, cateringami, pohovkami, drinkami, chlastom, 15 - 3 tis € Mac., /Apple notebookmi (každé 1 - 2 roky fungl nové, a tie staré im nechajú, si môžu nechat pre seba..) a platmi, a furt cestovanie, lietanie na exotické, subtropy a exotick.ostrovy..

Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

nj, keby bol človek mladý, (bohatý), hezký, - tak by to mohol mít tiež jak takéto ..supermodelky, a proste jako Dan Bilzerian, - / - Kardašianky..

jen 1 mi vrtá hlavou, (u nej, u tejto H8u, a pod.ešte podobných 1 - 2 - 3 báb - k čomu tam potrebujú tie ntbky, - resp. - čo takéto 20ročné modelky, - fitnessky, robia v tých veeeelkých kancloch, za tými 2 - 3 monitormi, čo tam ozaj kodia nečo vo Fortrane, abo v C++, /Jave, abo projektujú nový jadrový blok, abonovú zaoceánsku kontajnerovú lod, - abo čo tam vlastne tieto 20-ročné fitnesky -modelky možu za tými 2 - 3 monitormi, takého kodit, a "kanclovat" :o :D

(..konkrétne na pozícii tester, "QA - tester"

Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 


..to nechápem, aj modelka, aj fitneska, - a snád má ešte aj x ročnú, nejmín 8 - 12 ročnú prax, jako coder -senior, abo Ing.kvality, /Dipl.ING.konštruktér -senior :/ :(

..ozaj musí být (táto H8u', a pod.osoby) miláčkem *všech bohů", na Olympe, a fakt (velmi milované, cenené) *Díte *štesteny, vdaka-Alláhů!

.. --===> ..o to menej ..toho ..štastia, mám potom, ovšem, napr. já..

..já to mám ale ozaj posraté, všemi stranami, zo všech strán..

(..hoci, - kebyže dokončím, neco, istú 1vec, čo mám (doslova), v šuflíku, - tak by som sa mohol mít asi aj milionkrát lepšie, aj jako h8, aj celý birc, - ba aj celé kiwi.. a brno..
(nj, by som ich rovno mohol aj z fleku koupit, aj celé kiwi..)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

smrt linuxu
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:

Pridať komentár