neprihlásený Streda, 17. augusta 2022, dnes má meniny Milica
Telekom rozšíril pokrytie 5G siete o veľkú lokalitu

Značky: 5GSlovak Telekom

DSL.sk, 23.11.2021


Telekomunikačný operátor Slovak Telekom, ktorý v decembri minulého roka spustil prvú rozsiahlejšiu slovenskú 5G sieť, aktuálne krátko po oznámení podpory ďalších smartfónov vo svojej 5G sieti oznámil aj rozšírenie pokrytia jeho 5G siete.

Pokrytie pribudlo v obci Bernolákovo neďaleko Bratislavy. Hoci Bernolákovo je len obec a nie mesto, na konci minulého roka mala podľa dostupných informácií 8.6 tisíc obyvateľov.

Telekom má 5G sieť v súčasnosti tak v 18 lokalitách v Bratislave a v 25 obciach v blízkom a neďalekom okolí Bratislavy. Úroveň pokrytia populácie alebo územia operátor neudáva.

V Bratislave bolo pôvodne pokrytých osem mestských častí, Petržalka, Ružinov, Nové Mesto, Trnávka, Vajnory, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Devínska Nová Ves. Neskôr operátor oznámil rozšírenie pokrytia o bratislavské časti Rača, Kramáre, Karlova Ves, Staré Mesto, Jarovce, Rusovce, Devín, Dúbravka, Lamač a Záhorská Bystrica.

Okrem Bratislavy je pokrytie v obciach Bernolákovo, Čakany, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hubice, Hviezdoslavov, Chorvátsky Grob, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Marianka, Mierovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Rovinka, Slovenský Grob, Štvrtok na Ostrove, Tomášov, Veľký Biel, Vlky, Zálesie a Zlaté Klasy.

5G sieť Telekomu je prevádzkovaná v pásme 2100 MHz a môže využívať aj kanály z frekvečných pásiem 800 MHz a 2600 MHz využívaných Telekomom pre 4G sieť, nevyužíva ale nové frekvencie v pásme 700 MHz. Funguje v režime NSA, Non-StandAlone, v ktorom sa využíva kombinácia LTE siete na signalizáciu a riadenie siete a dátové prenosy 5G komunikačnou technológiou.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Softvérová aktualizácia výrazne zrýchli jazdu Curiosity na Marse
Počet dodaných HDD sa výrazne znížil, priemerná kapacita sa výrazne zvýšila
NASA 100-krát zvýši výkon procesorov pre vesmírne misie
Štát po dlhom výpadku Slovensko.sk radí ľuďom čo pri zmeškaní lehôt
Telekom vie poskytovať služby po optike miliónu domácností


inzerciaDiskusia:
                               
 

a keby bol ešte aj ten diaľničný rondel dokončený, nech sa dá ísť z D4 na D1
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Hyena! Vrah! Dokončenie by priekazne urýchlilo rozširovanie kovidu!
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Očkovanie sa nezlučuje s duševnými chorobami.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som velmi rad, ze aj ty si za prirodzeny vyber a reformu pre dochodcov. Ani mne sa uz tym starym paprdom nechce zarabat na ich dochodky, ked tak dokurvili tuto planetu. Teraz sa musim uskromnit a vymyslat, cim nahradim uhlie, ropu, setrit vodu a dalsie. Oni sa pritom mali tak pohodlne. Hajzli.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Jasné - veď aj po 2. svetovej stačilo pozametať dvor :-/
Planétu dokurvila väčšina čo žije na spotrebu - to súčasný dôchodcovia nie sú.
A inak - hajzel si ty! A keby som nebol tak slušne vychovaný tak poviem, že si kokot!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Esteze si dobre vychovany tymi dochodcami. Ja som tiez ale pomenujem to pravymi slovami. Ty si kokot a debil k tomu. Jasne, ze za to mozu. Ti co maju teraz 45r+. Cisty konzum, pohodlnost, sranie na planetu. Ti to zacali. Ich deti boli k tomu dalej vychovane a mnohe sa tak aj spravaju. Niektore uvedomele vsak nie a nastastie nejdu v slapajach rodicov.

No a kedze ani teraz, ked je jasne, k comu take spravanie speje v nom nadalej pokracuju, tak smrt im, spopolnit a ak minimalisticky hrob, nie tie opachy, co sa stavali kedysi, ze to pomali potrebovalo stavebne povolenie.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A Ty máš koľko rokov, 13? No lebo takto tu niekoho dourážať dokážu len mladí bezcitný ľudia bez akýchkoľvek zábran, bez toho ako píšete starého dobrého vychovania. Pre Teba je zrejme aj učiteľ v škole len na smiech.
Ale možno sa mýlim...
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ano, mylis.

Ako 13r by som este nebol schopny rozlisit debilnu starsiu generaciu. Velka cast z nich si zasluzia bezcitnost, ked sa vysrali na potomkov a takto bezohladne zacali dojebavat nasu planetu.

Ucitelia u nas su vacsinou na smiech. Tych par, co to ucia zaujimavo, ukazuju vztahy a dosledky v ucive a su schopni namotivovat celu triedu, ti maju respekt. Je ich mensina.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Za tvoje ťažké detstvo my nemôžeme. Bezdôvodne urážať druhých je tvoja vizitka.
Ale dám ti radu - chovaj sa tak aby jedného dňa keď umrieš bolo niekomu za tebou smutno. Hlavne si nemysli, že zomierajú len dôchodcovia.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Za detsvo mozu rodocia a takych debilnych je v republike az moc vela. Teraz ich to precisti. Hlavne tychto, kedze takto debilni rodicia su zvacsa neockovani.

Sak ja si nemyslim, ze len dochodcovia. Tym to vsak najviac prajem a vychadza to, lebo su v prevahe medzi mrtvymi.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A čo keď je niekto neočkovaný? To už je automaticky zločinec a treba sa ho zbaviť, či ako to rozmýšľaš pre boha??
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rozšíril o veľký kancel.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Súkromný vlastník je najhorší vlastník.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Telekom, aj keď je IT firma, dokonca previazaná aj s USA, tak asi nerobí a možno ani nenavrhuje štandardy. Doba sa zmenila a neviem, či to telekom nejako okočíruje tak, aby aj firmy na tom fičali, čo telekom prípadne navrhne... To nie je zrovna jednoduché a zariadenia, ktoré boli dostupné na trhu, akoby vymyzávali(to je teda slovo, že...).

Keby to bol box, tak by o chvíľu hrozilo KO(nie PKO :D) ani PO.BOX... :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Štvrtok na Ostrove? V Robinsonovi bol na ostrove Piatok!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Piatok na mape Slovenska nie je. Zdroj: https://zaujimavosti.net/ pikosky-a-lifestyle/ dni-v-tyzdni-v-zemepisnych-nazvoch-slovenska/
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ani dnešný deň nie je pokrytý.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čiže jednoznačne ide o potenciálne nevyužité príležitosti a nakoľko kompetencie na zavedenie nik iný nemá, je ďašia diskusia na tému, či je to chyba vlády, v podstate priekazne zbytočná.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na slovensku je cca 3000 obci a toto naznacuje ze 5G a jeho celoplosne nasadenie je beh na dlhu trat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Riziká žiarenia:
AGENT MI5 BARRIE TROWER:
https://dopice.sk/qgl

ELEKTROTECHNICKÝ INŽIER, ZREPLIKOVAL TESLOVE TECHNOLÓGIE: VEDEC ERIC DOLLARD O RIZIKÁCH MOBILNÉHO ŽIARENIA:
https://dopice.sk/og5

AMERICKÝ VÝROBCA V NÁVODE ODPORÚČA DRŽAŤ MOBIL 2,5 CM OD TELA:
https://dopice.sk/oAU

Dnes výrobcovia v návodoch píšu, aby ste mobil držali ďalej od tela, ale čo ak vám postavia vysielač pred dom? Prečo štáty ľudí nevarujú a nechránia, ale naopak, ešte zvyšujú záťaž elektrosmogom? Mnohí už na to prišli, snažia sa ľudí povraždiť a zbytok totálne kontrolovať! Verí niekto, že sa oni akoukoľvek vakcínou snažia ľudí chrániť? Alebo zase len všetko preto aby čo najviac ľudí zomrelo? Zničenie imunity a rakovina a choroby sú tiež zásluhou očkovania a EM žiarenia.

Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Muži si ho majú kde zavesiť aby dodržali 2,5 cm od tela, ale čo ženy?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

je to možno na prvý pohľad smiešne, ale výrobca povedal: "NECHYTAJTE MOBIL DO RUKY A HLAVNE ZA ŽIADNYCH OKOLOSTÍ SI HO NEPRIKLADAJTE K HLAVE!"
Existujú silné dôvody, prečo by ľudia mali byť na pozore a pochopiť, že životný štýl, ktorý nám niekto propagoval ako normálny je zhubný, deštruktívny! (Mobily, Wi-Fi, bývanie v panelákoch obklopení mob. anténami, bluetooth v autách, atď.) EM žiarenie = tiež zvýšené riziko mnohých chorôb (nádory, neurl. a psych. poruchy), odvrátenie človeka od skutočného zmyslu života, myšl. kontrola... Počul som, že rakovinu dostane iba človek, ktorý niečo vo svojom živote vzdá. V takomto prostredí je ťažké byť človekom, nerezignovať a bojovať, EM vplýva na myšlienky. Niektorí lekári hovoria, že nové choroby súvisia s novým EM poľom:
https://dopice.sk/oWfOdpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Pozri si nieco od normalneho fyzika, napriklad kulhanek. Studuj vedu a nefajci travu. Behni na prednasku na vysoku skolu, ak zlozite skus strednu elektrotechnicku.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

veď to som videl napríklad prednáška Kundracika, ak oni berú len tepelné účinky žiarenia, to ako keby u jedu brali iba krátkodobé pôsobenie! Proste ak ti jed nespáli žalúdok, nemôže ťa predsa zabiť! A čo dlhodobé pôsobenie? Zmýšľanie iba v tepelných účinkoch je primitívne, pretože:
1.) človek je elektromagnetická bytosť
2.) o.i. chem. reakcie môžu prebiehať pri rôznych teplotách rôzne, poznajú títo vedci ako sa bunky zachovajú ak ich previdelne mierne mobilom hĺbkovo zahrievate?
3.) neberie sa do úvahy tunelový jav, aj nízke frekv. môžu poškodiť bunku, čím je vyššia frekvencia tým je aj vyššia pravd. hrubého fyzického poškodenia bunky
Si pozri toho Barrie Trowera a Erica Dollarda, sú to poprední svetoví vedci, ktorí žijú a reálne pracujú v širších rámcoch ako bežne vyučovaná fyzika:
https://dopice.sk/qgl
https://dopice.sk/og5
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

1. Bez komentara
2.rad si svoje krize pravidelne na slniecku zahrievam, je to 1000w/m2 a energia fotonu dost vyssia ako 5G. Stary otec hovoril, kde nechodi slnko tam chodi lekar. Zda sa ze pravidelne zahrievanie zlepsi imunitu aj maniakovi.
3 vid vyssie bod 2, co ma tunelovy jav s frekvenciou? Tunelovy jav funguje dobre na elektrone, pre vacsie objekty to uz nevidim,molekula ma bilony atomov, tam uz vobec nie. Z vacsich objektov tuneluju akurat kamsi eurofondy.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Slnko nie je možné porovnávať s hĺbkovým zahrievaním mikrovlnného (mobilného) žiarenia. Bol tu jeden vynikajúci príspevok
"Na ionizovanie materiálu potrebuješ nejakú frekvenciu žiarenia, čo vysoké frekvencie spĺňajú, ale nízke frekvencie ich spĺňajú s určitou pravdepodobnosťou pomocou tunelového javu (potrebnú energiu si môžu prepožičať). Žiarivý výkon je rôzny v rôznych smeroch a v rôznych vzdialenostiach (dôležité sú násobky vlnovej dĺžky) a ešte sú tu rôzne odrazy a konštruktívne interferencie. Okrem toho chemické reakcie prebiehajú pri rôznych teplotách rôzne a žiarenie ovplyvňuje pravdepodobnosti, či sa daná reakcia uskutoční alebo nie (natočenie molekúl, vzdialenosti, energetický stav (vibrácie, rezonancie)). Takže napísať, že EM žiarenie vôbec neovplyvňuje človeka zlým smerom je zavádzajúce." https://dopice.sk/qgn
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Hlbkovy ohrev je vyborny v saune, a aj pri chorobe sa telo lieci a sa zvysuje teplota. Teplota zvysena hlbkova je pozitivna na imunitu.
Netreba splietat tunelovanie s energiou fotonu. Energia je dana frekvenciou a neda sa prepozicat. Netreba si pliest pojmy ako vyziareny vykon a energia fotonu. Zvysenim vykonu na mm2 sa moze lokalne zvysit teplota. Zatial som necitil ani len zlomok toho co ma zohrialo slnko.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo si predstavuješ pod pojmom elektromagnetická bytosť? :D Slovné spojenie "poprední svetoví vedci" vo mne vyvoláva asociáciu, keď v nejakej homoristickej relácii v hornej dolnej rozhlas hlásil: "prídte do kulturáku vystúpia tam poprední umelci z Bratislavy"
Odpovedať Hodnotiť:
 

Evidentne ide o bytosť, pre ktorú ani sto rán bakuľou či bičom priekazne nepredstavuje ublíženie na tele.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

napr. bežné vyštrenie EEG - mozog, srdce a asi aj každá jedna živá bunka produkuje elektrickú energiu (Možno prirodzene generované EM pole je prejav života, bytosti i planéty, neviem) Zmeny na EEG pôsobia mobily, vedci pred tým varovali, je tu v skratke aj situácia s normami, odborníci už nerozhodujú, mafia si robí čo chce:
https://dopice.sk/nRt

"Not only is it possible that the human body creates EM fields — it is the only way you can possibly exist as a coherent entity!
You are an electric field — a giant electric field which holds your atoms together, and which uses other electric fields to talk to other bits of yourself." Jack Fraser, fyzik, Oxfordská univerzita, čl. HOW THE BODY CREATES EM FIELDS https://dopice.sk/qgt
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aka je hlbka vniku na tejto frekvencii? Bunka produkuje aj teplo a tepelna energia to nerusi/ neskodi. Preco by mala elektricka? Aka je frekvencia EEG? A aku ma mobil? V com nam vadi vysoka intenzita V/m?

Odpovedať Hodnotiť:
 

Kym sa dostanu po Nitru, tak od BA uz mozu zavadzat 6G. Ak ju potiahnu po Nitru, mozu zacat so 7G, atd. Ma to vobec vyznam?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto je len medzihra a ozajstný prielom v telefonovaní a dátovaní ako ho poznáme príde so 6G. S tým nastúpi aj miniaturizácia a mobilné zariadenie bude mať veľkosť špendlíkovej hlavičky.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár