neprihlásený Nedeľa, 29. mája 2022, dnes má meniny Vilma
Okamžité medzibankové platby do 10 sekúnd majú byť bez príplatku

Značky: bankySlovensko

DSL.sk, 7.12.2021


Tzv. okamžité medzibankové platby majú byť pri spustení na Slovensku bez príplatku.

Minimálne v prípade dvoch bánk, Slovenská sporiteľňa a Tatra banka, si banky za ne nebudú pýtať extra poplatok, upozornil Denník E.

V prípade Tatra banky podľa nového cenníka sú v prípade fyzických osôb okamžité platby spoplatnené rovnako ako doterajšie štandardné SEPA platby v eurách a sú rovnako zahrnuté v štandardnom balíku služieb.

Okamžité platby majú byť spustené od februára budúceho roka, pri spustení ich budú podporovať tri najväčšie banky, Slovenská sporiteľňa, VÚB a Tatra banka. Okamžité platby umožnia uskutočňovať platby aj na účty do iných bánk podporujúcich okamžité platby takmer okamžite, definícia konkrétne stanovuje pripísanie platby na účet príjemcu do desiatich sekúnd od iniciácie platby bankou platiteľa.

Okamžité platby budú dostupné nepretržite. Maximálna suma transakcie pre takéto platby je stanovená na 100 tisíc eur.

Slovensko má v súčasnosti medzibankový platobný systém SIPS, platby sa spracuvávajú v štyroch cykloch denne a celkovo sú platby do inej banky zrealizované typicky na ďalší pracovný deň.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

HDD majú mať už v budúcom roku viac ako 30 TB
Helikoptéra na Marse sa každú noc vybíja a zamŕza na -80 stupňov C
Odštartoval tretí hraný Star Wars seriál
Hokej opäť vytvoril rýchlostný rekord slovenského Internetu
Úradné rozhodnutia budú môcť byť v bežných formátoch ako PDF a nielen formulároch
Trailer a termín štvrtého hraného Star Wars seriálu
VMware bude mať nového vlastníka, kupuje ju Broadcom
NASA má problémy so sondou k asteroidu, posunula jej štart
Google údajne opäť odložil uvedenie skladateľného smartfónu
Prvé SSD pre PCI Express 5.0 by mohli dosahovať 13.5 GB/s


Diskusia:
                               
 

Kolegovia, potom Vam dam cislo uctu a odskusame ci to aj naozaj funguje :}
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Menšie platby sme otestovali a fungujú OK. Ešte mi skúste prosím poslať pár platieb nad 10 000 eur, dám vedieť kedy prišli :)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Poslal som ti 200 000 eur a až potom som si prečítal, že max je 100 000. Takže to neprešlo, čo už.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

A nevieš to poslať na 2x?
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

srandičky, ale toto by mohlo poslať platobné karty do zabudnutia a koniec poplatkov za prijatie platby.

Inak v mbank platba v ten istý deň koštuje 0,20EUR.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

V niektorých vyspelých krajinách možno už majú alebo budú mať ovládanie na elektriku - teda čo je u nás Geberit - známa firma, tak keď bude nejaká slnečná erupcia a výpadok, tak to tepovanie určite využijeme... :D

K tomu zavedené eurohajzle, kde v rámci šetrenia treba splachovať viackrát(aj keď sú dve možnosti, tak to nestačí->), aj keď majú ako zavedená firma Geberit dlhoročnú tradíciu, tak úzke hrdlo je problém...
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Takže nejaké prerábanie na nejaké niečo lepšie vymyslené by sa zišlo a keď to nebude stáť majland ako z eurofondov, ale prirodzenú komerčnú službu, kde sa remeselníci môžu chváliť svojím menom, by sa zišlo... Nie každý spadol učený z neba alebo má chuť riešiť každú blbosť, čo ho napadne. Ono totiž nejaká služba môže byť prirodzene lacná(a možno aj ako marketing), ale prirodzený obchodník, ktorý ako remeselníci musia alebo by mali byť, tak môžu po obhliadke ponúknuť aj nejaké ďalšie služby ako napríklad nejakú novšiu verziu Geberitu alebo nejakú ochranu pred stratou prúdu, možno na nejaké nabíjacie batérie, neviem...

Takže to nie je také jednoznačné, že tepovanie kobercov, značka lacno. To je niekde prirodzená súčasť trhu, nie každý poberá eurofondu a môže rozhadzovať, na čo pomyslí. A schopný obchodník vie potom so zákazníkom pracovať... Ale to tu akosi nevidím...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

A čo urobia platby cez víkendy?
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Má to fungovať non-stop*. * Definíciu "non-stop" očakávajte vo všeobecných obchodných podmienkach. Podobne ako majú operátori definované "nekonečno".
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

alebo skylink navzdy zadarmo :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Bid boob spanish milf fucks
Wife share drtuber
Alex rough anal russian
Japan house wife get fuck
Lillte step daughter
Men smell her ass
Vibrators make this woman with xl boobs have multiple screaming orgasms
Qoq tube
Black muscle lesbian
wife beach orgasm holiday
Odpovedať Hodnotiť:
 

You have very nice post and pictures, please have a
look at our photo tours in the temples of Angkor
Odpovedať Hodnotiť:
 

that was perfect
https://salam-salamaati.ir/
Odpovedať Hodnotiť:
 

Budú rylovať záhradku pri -20 v kraťasoch a tlačiť kapustu.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Budú mutovat
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Čo je TIPS?

TARGET Instant Payment Settlement (TIPS) je nová služba určená pre vyrovnanie okamžitých platieb, ktorú Eurosystém uviedol do prevádzky 30. novembra 2018. Umožňuje poskytovateľom platobných služieb ponúkať svojim zákazníkom nepretržité vyrovnanie okamžitých platieb v reálnom čase, a to 24 hodín denne, každý deň v roku v peniazoch centrálnej banky. To znamená, že vďaka službe TIPS môžu jednotlivci a firmy zasielať medzi sebou platby v priebehu niekoľkých sekúnd, bez ohľadu na otváracie hodiny akejkoľvek banky. Služba TIPS je technicky navrhnutá tak, aby zabezpečila spracovanie okamžitých platieb do desiatich sekúnd, zvládla veľké objemy transakcií, bola dostupná nepretržite bez nutnosti prestávok na údržbu a umožnila proces nasadenia novších verzií služby bez prerušenia jej prevádzky.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Mne teda počúvať, ako je, na rozdiel odo mňa, niekto láskavý, dobroprajný a filantropický, ako bez príplatku priekazne nevychádza.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Lebo vy ste altruista.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

A či vari nie je snaha vybudovať okolo altruistu raj pokusom o vraždu, voči ktorej sa môže brániť de jure priekazne všetkými dostupnými prostriedkami?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

takto to nariadila únia, tak z toho nerobme vedu.

podstata toho celého je, že niekto v únii si uvedomil, že pri dnešnom stave technológií je úplne v pohode možné v regulovanom prostredí dosiahnuť takmer online prenosy dát a tým pádom aj prevody peňazí.
tak vymysleli smernicu, ktorú musíme implementovať.

banky síce prídu o slušný biznis s overnight money, ale my ostatní získame rýchle prenosy dát.

ak by som si mal dovoliť nejakú predikciu, tak by som povedal, že očakávam, že banky budú časom po novom bonifikovať prevody, ktoré nebudú okamžité...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

a pravidla sa budu mebit castejsie ako nazvy pausalov orange.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ako funguje TIPS?

Existujú dve špecifické črty služby TIPS, ktoré pomáhajú zabezpečiť jej dosiahnuteľnosť v celej Európe:

1) využíva platobné správy, ktoré sú súčasťou schémy SEPA Instant Credit Transfer (SCT Inst), ktorú by mal využívať veľký počet poskytovateľov platobných služieb v celej Európe,
2) bola vyvinutá ako rozšírenie existujúceho platobného systému TARGET2, ktorý už má rozsiahlu sieť účastníkov po celej Európe. Účty v platobnom systéme TARGET2 slúžia ako zdroj likvidity pre TIPS DCA účty (dedicated cash account), na ktorých prebieha samotné vyrovnanie okamžitých platieb.

Neexistujú žiadne poplatky za vstup účastníka do TIPS a ani poplatky za vedenie účtu. Cena za okamžitú platobnú transakciu je aktuálne pevne stanovená na 0,20 eurocenta (0,002 eura).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Overnight money pri dnesnych urokovych sadzbach (casto aj zapornych) zrejme velmi slusny business nebol. Okrem toho, v bankovo vyspelej Europe uz boli viacere lokalne systemy rychlych platieb (preto vznikol TIPS) a teda zrejme hovoris hlavne o slovenskych bankach.
Okrem toho TIPS prevody su zatial len pre menu EURO (od maja zrejme aj svedska koruna) a v SR zatial len do 100.000 Eur (TIPS ako taky limit na transakciu nema), pretoze banka musi mat na vykryvanie rychlych platieb u centralnej banky ucet s dostatocnou likviditou.
Vacsie sumy a vsetky prevody (aj zrejme najcastejsie susedske CZK, HUF, PLN, UAH) mimo EUR stale zostavaju po starom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Banka nepride ani o cent.

Tieto naivne predstavy. Ty si prisiel o vsetko v okamihu ako ti banka prislubila ze mas na ucte peniaze.

Pekny den.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Snad ked ich das pod vankus, si o ne neprisiel? Co je cisarovo cisarovi, co je bozie Bohu.
Inak aj nejaka banka tu tusim skrachovala, napriek tomu ze nemoze prist ani o cent...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

... štandardný formát elektronickej faktúry. Nejaký unifikovaný formát XML, ktorý by si vymieňali systémy. Aj keď včera som začul nejaký rozhovor, že už v roku 2023 by to mohla nasadzovať naša finančná správa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

už asi 10 rokov využívame EDI a nielen na faktúry
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ano, MFSR zavadza novy sposob ONLINE fakturacie pre vsetkych podnikatelov bez rozdielu, kde sa neeviduje dana penazna transakcia cez e-kasu. Kym doteraz som "mohol napisat fakturu perom na servitku", po novom bude nutne kazdu vytvorenu fakturu najprv odoslat na server FRSR (a to bud komponentou v uctovnom softveri alebo bezplatnou statnou aplikaciou - nieco ako VRP). Po zaslani server FRSR vrati "TOKEN" zrejme vo forme QR kodu, ktory sa doplni na fakturu a az takato faktura sa posiela odberatelovi.
Odberatel zase musi (pri zauctovani) odoslat "TOKEN" na server FRSR aby si mohol uplatnit DPH alebo dat fakturu do nakladov.

Zaroven sa zrusi povinnost predkladat kontrolne vykazy DPH, kedze pri odosielani poloziek z faktury bude mat FRSR vsetky potrebne udaje online.

Predpoklada ucinnost je od 1.1.2023 a zavadzanie by malo byt postupne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takže token, ktorý majú doručovacie spoločnosti, je na hovno?
Variabilný, špecifický a konštantný symbol?

Nie že by to nebola dosť zvláštna oblasť...

Napríklad je tu snaha zverejňovať čísla účtov na webe finančnej správy, neviem prečo by firma nemohla mať dynamický účet + niečo navyše a nechápem prečo tá záležitosť má byť verejná...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Banky by sa mali pozrieť na hypotéky, ono sa berú pôžičky aj na autá a aj keď je tu snaha takéto veci mať na firmu, banky by sa mali zamyslieť, že tento trh je mimoriadne nezdravý a aj keď možno vybočuje možno len trocha z nejakých porovnaní, tak si to vyžaduje hlbšiu analýzu a aj aplikáciu nejakých systémových záležitostí(ono existuje systémové programovanie, aj keď je myslené ale trocha inak).

Napríklad ale snaha mať zdieľané autá narazila na veľkú neochotu automobiliek, pretože by im to zruinovalo biznis, ale aj spotrebiteľov, ktorým by sa dodrbali autá(napríklad taká prevodovka, prasačinec a iné), ale auto(a byt je čistý spotrebák), pritom obidvoje môže byť napríklad využívané aj inak a nie čisto na prenájom. Mať to na firmu môže vyznieť totiž dosť divne v istých situáciách, to ale neznamená, že to nemusí priniesť nejako aj zisk, len záležitosti ako nedovolené podnikanie vyznievajú a sú definované dosť zvláštne. Preto aj to systémové programovanie by sa nejak hodilo...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Skus este raz a pomaly, lebo absolutne netusim co si chcel(a) povedat. Ak si alterego syntaxa, tak potom by to davalo zmysel.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Alter ego to je tá vec, ako keď do niekoho vstúpi boh či iného posadne diabol, tak kto na nich nemá, tým sa im priekazne transcendentálne vyrovná?
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

nie
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

A čo je potom tá vec? Veď bez tej definície nedáva sústava jednotiek SI priekazne žiadny zmysel.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

...nielen jednotiek, ale ani dvojok...
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Mate info aj od ostatnych bankach, ci vobec planuju zaviest tuto sluzbu? Ale jak ich poznam tak to bude urcite za poplatok 50 eur ako UniC***** bank.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Povinne je len zaviest TIPS smernicu, co mame.
Ucast bank je pokial viem, dobrovolna.

Banky by mohli byt motivovane danou cenou za transakciu v TIPS, kym pri TARGET2 je cena za transakciu dana bud 0,80 za transakciu alebo komplikovanym systemom, kde sa cena za transakcie vypocitava z minulorocneho obratu transakcii a urci sa rocny poplatok (5k-100k Eur) + mesacny poplatok (417-8k Eur).

Ale bude jednoduchsie napisat svojej banke. Uvidis ci dostanes vyhybaju odpoved :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

V súčasnej dobre analyzujú možnosť zavedenia ... bla bla bla ... a čoskoro budú informovať.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

asi ako viamo. pol roka bude masivna reklamna kampan buzerovat ludi, ze nebudu dostatocne stastni ked nepouziju nove bankove prevody.

a potom to ostane ako cierny peter dvom bankam ako v poradi 8ma platobna moznost na slovensku, kedze mat jednu univerzalnu je z biznis pohladu priekazne malo zarobkove.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Nie je ale vylúčené, že niečo urobiť je nezriedka priekazne menej náročné, ako vysvetľovať idiotom, že im to netreba.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Banka ktora nema na takuto online sluzbu vybudovanu architekturu to len tak lahko neda. Hociktory komponent moze odist a transakcia sa na oboch stranach musi vediet dostat cez zaloznu infrastrukturu. Takze male banky to nedavaju.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Banky majú rôznych zákazníkov a nemusia mať všetky služby dostupné pre všetkých, napríklad mobilní operátori mali v tom taký hokej, že sa v tom už ani sami nevyznali a v zmluvách bolo malými písmenami toľko strán toho, že by to pomaly bolo na nejakú PhD prácu alebo rovno nejakú profesúru a tak vznikli ďalší operátori...

A po čase to aj týchto pôvodných operátorov prestalo baviť a počet týchto ponúk zoškrtali, profesúra ale asi zostala. To, že by mali trocha pohnúť rozumom a keď to nevedia, tak niekto za nich a bolo to aj o niečom inom, tak nejaké pokusy a televízne reklamy bolo, ale žeby po tom duša pišťala, sa nedá povedať...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak konecne banky zacnu vyuzivat pocitace a nie postarky ako to robili doteraz... rok 2021 .. lieta sa pomaly do vesmiru, ale na elektronicku platbu cakas 24h.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Slovensko má v súčasnosti medzibankový platobný systém SIPS, platby sa spracuvávajú v štyroch cykloch denne a celkovo sú platby do inej banky zrealizované typicky na ďalší pracovný deň.

Ak teda poslem z jednej banky peniaze rano, preco nepridu naobed? Ked sa to spracovava 4x denne????
Alebo to myslei tak, ze 4x denne, o 20.00, 20.10, 20.20 a 20.30???????
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Z nejakého zaujímavého dôvodu si banky tie peniaze pozdržia...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ten dovod nie je vobec zaujimavy, je velmi jednoduchy. NBS cennik SIPS (z 2015, zrejme plati doteraz):
od 16.30 h do 9.00 h transakcny poplatok 1 cent
od 9.00 h do 12.30 h transakcny poplatok 5 centov
od 12.30 h do 15.00 h transakcny poplatok 10 centov
od 15.00 h do 16.30 h transakcny poplatok 1 cent

Novy TIPS ma poplatok 0,2 centa za transakciu 24/7/365, je teda v zaujme banky prejst zo SIPS na TIPS. Kedze banka vyrazne usetri, prenos poplatkov za transakciu na klienta by bol zverstvo a zrejme sa v cennikoch neobjavi.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

njn, to se to nekomu žije, to se nekomu lieta, po EUrope, a po svete!

https://www.birdz.sk/ h8u/status/ bola-som-smutna-tak-som-si- na-stredu-rano- kupila-letenku- do-valencie-a- uz-som-stastna-je-tam-20-stupnov -lt3-lt3-presne-to- potrebujem-trocha-slniecka-love-/ 1257529-status.html

ahjo, hejnj, zas hentá..(a zopár jej podobných..) taká superman-ka, /abo Dan Bilzerian, /agent007, v ženském vydání.. v dívčej verzii..

nj, - tak, s IT pozíciou vo Viedni, /nemecku, - a s príslušným IT príjmom, rádovo x tisíc €, resp. 3 - 4 - 8 - 12 - 15 tis. €$ mes..

..by bol každý hentak super-happy, a vôbec.. supermanský..

Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 


eh, jdem k mamke na nesku, (som mal len BEZ-koff., ja že čo ma tak hlava,čelo bolí posledné 2dniä),

mno, je to mižéria, veru nahovby..
je to švainerai, všetjko toto,
na týchto malomestách.. na dedine, na vidieku..

mno, ja si veru žiadne letenky (jakživ) nekúpim, ani som neletel, nie som nejaká baronessa, mladý pan syn pana továrníka, alebo filmová hviezda, aby som si bookoval letenky do Cannes, do Brém, alebo do Lisboy (Lisabonu)

nj, lietanie je beztak len pre bohatých, - a jen pre tých *horných 10tisíc..

- ale si alespon

*..kávu si osladím,
o trochu víc,
rádio naladím,
a jinak nic..
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

nezáviď!

keby si sa lepšie učil(a), mohol byť svet dnes krajší... :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Stat toto mal prikazat vsetkym bankam v SR tak ako napr. v Madarksu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár