neprihlásený Utorok, 16. apríla 2024, dnes má meniny Dana, Danica
WD uviedol výkonnejší SSD nižšej triedy s PCI Express 4.0

Značky: Western DigitalSSD

DSL.sk, 4.2.2022


Spoločnosť Western Digital aktuálne uviedla nový model M.2 SSD s označením WD Black SN770 s rozhraním PCI Express 4.0 nižšej triedy ako najvyššie modely s týmto rozhraním, ktorý je výkonnejší ako predchádzajúci PCI Express 4.0 model nižšej triedy WD Black SN750 SE.

Nový SSD podľa dostupných informácií využíva vlastný radič spoločnosti značky SanDisk bez DRAM.

K dispozícii je v kapacitách 250 GB, 500 GB, 1 TB a 2 TB.

Maximálna sekvenčná rýchlosť pri čítaní má dosahovať pri najnižšej kapacite 4 GB/s, pri 500 GB kapacite 5 GB/s a pri dvoch najvyšších kapacitách 5.15 GB/s, maximálna sekvenčná rýchlosť pri zápise má dosahovať postupne pre jednotlivé kapacity 2 GB/s, 4 GB/s, 4.9 GB/s a 4.85 GB/s.

Udávaný maximálny výkon pri prístupe k malým blokom na náhodných pozíciách je pri čítaní pre jednotlivé kapacity postupne 240 tisíc IO/s, 460 tisíc IO/s, 740 tisíc IO/s a 650 tisíc IO/s a pri zápise 470 tisíc IO/s pri najnižšej kapacite a 800 tisíc IO/s pri ostatných kapacitách.

Na SSD je poskytovaná 5-ročná limitovaná záruka a životnosť udávaná v množstve dát zapísateľných za celú životnosť je postupne 200 TBW, 300 TBW, 600 TBW a 1200 TBW.

Odporúčaná cena pre americký trh je 59 dolárov pre 250 GB kapacitu, 79 dolárov pre 500 GB, 129 dolárov pre 1 TB kapacitu a 269 dolárov pre 2 TB kapacitu.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Nový CPU Apple M4 majú dostať všetky Macy, s výnimkou najvyšších najneskôr do jari
Samsung sa v predaji smartfónov vrátil pred Apple
Zatiaľ posledný Star Trek seriál bude mať ďalšiu sériu, ohlásený aj nový film
Nový Android 15 je k dispozícii v beta verzii
Samsung má spustiť výrobu takmer 300-vrstvovej flash tento mesiac, budúci rok dosiahnuť 430 vrstiev
SpaceX použila prvý stupeň Falcon 9 už 20-krát
Apple čoskoro uvedie ďalší sci-fi seriál
Populárna databáza Redis má po zmene licencie ďalší klon, už bol vydaný
Apple údajne už tento rok uvedie nový procesor M4, s podporou AI
Western Digital predstavil 4 TB pamäťovú SD kartu


Diskusia:
                               
 

Pekné rýchlosti!...a nižšia trieda! A kua ako na tom môžem byť ja pri SATA2, na ktorom idú W7-64 jak delo??? priekazne!
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

nebud labut, ja som mame dal do NTB cez redukciu SATA->PATA jedno SATA SSDcko a aj ked to ide len na UDMA33, tak ten NTB zrazu ide s Win7/32bit ako delo :)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Z PLR do MLR jel jsem přes ČSSR,
SNB mé DKW si stoplo na TK.
Mé DKW SPZ ABT 25 - 50
musí teďka na GO do ČSAO.

OHC či OHV či co má to DKW,
potřebuje z NDR nová šoupátka.
Jsem RNDr. CSc. z ČVUT v Praze 2,
v ČSAO v Praze 3 já mám tlačenku.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Aku redukciu si prosim pouzil? :) Myslim nieco overene, funkcne. Mam stary Dell Latitude 110L a tiez by som ho rad trosku ozivil. Sice ma len 1,25GB RAM, no aj tak, neskus to ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

https://youtu.be/EXVVt5q-yB8
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pri DELL by nemal byt problem s redukciami, hento som daval do stareho Compaq s AMD, ktory bol priebercivy.
Pri DELL by mal bez problemov fungovat aj napriklad tento typ:
www.ebay.com/itm/234281910291?var=533881861055
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este upresnim - najcastejsie sa pouziva na redukciach JM20330, ktory vsak mava problemy s UDMA a niektorymi cipsetmi, takze stabilny je zvacsa len pri MWDMA16 rezime, alebo PIO rezime.

Potom je tu v lepsich redukciach pouzity cip od Marvell 88SA8052, ktory zvycajne funguje bez problemov s UDMA33, alebo UDMA66 (vyssie som zial zatial v NTB kde som ich aplikoval nemal). Myslim, ze u nas sa naposledy bezne predavala s Marvell cipom redukcia Kouwell ST-173-7. (Tu som pouzil v mnou spominanom NTB)
Odpovedať Hodnotiť:
 

s tym marwell maju redukciu v Conrade za cca 19 eur:
RF-4174629
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chlapi, dakujem za tipy. Ten stroj je moj prvy notebook a urcite sa ho nezbavim. Tak nech je este sem - tam k uzitku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ešte keď tam dáš napríklad také manjaro s xfce a stroj zrazu frčí ako nič :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre cieľovú skupinu nového modelu nižšej triedy ako najvyšší model, výkonnejšieho ako predchádzajúci nižšej triedy, sú výkonové parametre úplne nepodstatné a existencia ich špecifikácie by mala byť pre dozorné orgány priekazne jasným indikátorom efektivity rozvrhnutia kompetencií zodpovednosti na úrovniach riadiacich štruktúr spoločnosti.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

A jak sa z toho bootuje?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako nič
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Rozdiel Debian 11 vs Win 7 na klasickom SSD je znateľný, Debian je na SSD oveľa rýchlejší, Win 7 je brzda, má oveľa vyššiu, doslova brzdovú odozvu.
Na M.2 som skúšal iba Ubuntu, tak to je pecka, tam je všetko rýchle tik-tak, všetko. To chodí ako hodinky. Do Win by som už nešiel, 8.1 chodila z Winodowsov najrýchlejšie, o trošičku lepšie ako 7, ale s tým Gatesom nechcem mať viac nič spoločné, ani tak, že by som používal Win 8.1 stiahnutý s torrentov. Proste je pre mňa lepšie naučiť sa všetko odznova a po pár mesiacoch s linuxom je to už ok a je to rýchlejšie než Win. Už sa teším, kedy si zase poskladám nový PC s novými diskami, tu už RAID 0 a kadejaké fičúry na doskách pre zrýchlenie dvoch hdd asi strácajú význam. Dsl by mohlo robiť aj praktické pokusy, napr. kopírovanie z jednoho 2TB PCI-E SSD na druhý, veď si hádam chlapci skladáte počítače? Ináč ďakujem za vašu robotu, ste sympatickí a javíte sa by nestranný a slobodný server
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A čo je tam rýchlejšie?? To že Ti to naštartuje o 2 sekundy rýchlejšie? Alebo v nejakom špecializovanom softe, ktoré je aj pre Win aj pre Linux, potom sa to nejako dá provnávať, inak sú to len pivné rečičky...
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

A nemoze to byt aj v nejakom uplne obycajnom softe, ktory je aj pre Windows aj pre Linux?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale jasne. Povie ti, čo je tam rýchlejšie, a začneš frajeriť, že si na to prišiel sám. A budeš za debila, lebo každému, čo sa v tom vyzná, bude, hneď jak otvoríš hubu, jasné, že priekazne nie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Staci ze tam nie je telemetria a zufale updaty a zrazu je pecko svizne ako fretka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to som povypinal a odozva Linuxu je stale nikde uplne inde. ale je pravda, ze na win bezal AV a samostany personal FW, inac by bol mensi rozdiel. Ale ta drina ucit sa robit na linuxe s novymi programami stala za to. Teraz je zase vsetko rychlejsie jednoduchsie... to su take detaily, napr. hladas program, ktory ma komp. formatovanie s tvojim vyvojarskym prostredim a po par mesiacoch utrpenia prides na to, ze najlepsie to ide bez formatovavia Ctrl+Shift+V Potom spec. znaky uz nemusim hladat altove skratky ale si najdem znak v unicode a Crtl+Shift+U+unicode+space :D:D ok, asi najlepsi na Debiane je ten pocit, ze AV ani FW nepotrebujes, exace ani cracky nepouzivas, netlacia sa exace to na net a updaty veris ze su viac updaty ako backdoory
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lebo asi nikto nepozná vo Win mapu znakov, že??
Odpovedať Hodnotiť:
 

to bol vtip, v linuxe ctrl+shift+u+unicode+enter (alebo space namiesto enter) nie je o nic lahsie ani rychlejsie ako altove skratky vo win. Linux je uplne iny, ucil som sa vsetko odznova a uz by som nemenil, stoji to za to, nenuti ta to pouzivat veci, ktore nechces, je to rychle, vsetko sa da nastavit podla seba. S linuxom si tvoris vlastny OS, ak ide napr. o Debian. Ostatne Ubuntu, Kubuntu-vyzera dobre, Mint, Zorin atd. su uz niekym vytvorene, prisposobene. Vacsina ludi windows nepotrebuje. Ak technik alebo oni sami vedia dobre prisposobit linux, su podla mna o trosicku dalej, linux je maly krocik na ceste smerom von z matrixu. Uradnikov by som preskolil a slovenskym ajtakom by som zveril vyvinut nase slovenske distro postavene napr. na Debiane.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skoda, ze nema DRAM. Inak by ten disk nemal konkurenciu za tu cenu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

WD je firma, takže správne má byť WD uviedla, nie uviedol.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár