neprihlásený Utorok, 28. mája 2024, dnes má meniny Viliam
NBÚ dezinformoval o kyberbezpečnosti Slovenska. Zisťujeme, či sa zablokuje

Jednotka SK-CERT, útvar Národného bezpečnostného úradu zameraný na kybernetickú bezpečnosť, zverejnila pred niekoľkými mesiacmi pomerne závažnú dezinformáciu o stave bezpečnosti webových serverov Apache na Slovensku. Dezinformácia mala potenciál mať závažný dopad na kybernetickú bezpečnosť krajiny. Zisťujeme tak, či po prijatí nových právomocí pre NBÚ pre blokovanie závažných dezinformácií úrad už preveruje aj túto dezinformáciu a či jednotku SK-CERT zablokuje.

Značky: SlovenskoInternet

DSL.sk, 24.3.2022


Jednotka SK-CERT, útvar Národného bezpečnostného úradu zameraný na kybernetickú bezpečnosť, zverejnila pred niekoľkými mesiacmi pomerne závažnú dezinformáciu o stave bezpečnosti webových serverov na Slovensku.

SK-CERT vo svojom upozornení dokonca formou varovania analyzovala bezpečnosť používaného webového servera Apache, ktorý je na Slovensku jasne najpoužívanejší.

SK-CERT zisťovala podiely jednotlivých verzií tohto servera a na základe týchto zistení spravila minimálne jeden a zrejme viacero veľmi nesprávnych záverov.

Jednotka konkrétne identifikovala viac ako 24.4 tisíc inštalácií webového servera Apache. Z nich bolo na v tom čase aktuálnej verzii 2.4.51 iba 435 serverov. Z toho SK-CERT spravila záver, že skoro 98.2% Apache serverov na Slovensku je neaktualizovaných. V kontexte celého varovania z pohľadu bezpečnosti neaktualizovaných zároveň znamená potenciálne bez opráv zraniteľností opravovaných aktualizáciami a teda potenciálne zraniteľných.

Samozrejme nie je ale pravda, že nižšia verzia servera Apache ako 2.4.51 v tom čase znamenala neaktualizovaný webový server a teda ani že by ich na Slovensku bolo skoro 98.2% neaktualizovaných. Apache sa väčšinou používa na unixových systémoch a najmä linuxových distribúciách a viaceré linuxové distribúcie okrem iného z dôvodu svojej stability zostávajú na staršej verzii servera Apache ale opravujú v nej všetky objavené zraniteľnosti opravené tvorcami Apachu v nových verziách.

Tri jasne najpoužívanejšie verzie zistené jednotkou SK-CERT, 2.4.6, 2.4.38 a 2.4.25, sú používané distribúciami CentOS 7, Debian 10 a Debian 9. Tieto distribúcie sú stále podporované, majú vynikajúcu bezpečnostnú podporu a naopak je vysoký predpoklad, že veľká časť inštalácií s týmito verziami mohla byť plne aktualizovaná.

Jednotka SK-CERT ďalej prezentovala aj ďalšie tvrdenia o počte inštalácií zraniteľných na viaceré konkrétne zraniteľnosti a najmä vysokej prítomnosti dvoch konkrétnych zraniteľností. Kritickú zraniteľnosť CVE-2018-1312 malo podľa nej až 9223 z 24.4 tisíc inštalácií Apachu na Slovensku a zraniteľnosť CVE-2019-0211 s vysokou závažnosťou až 5424 inštalácií.

Ako počty zraniteľných inštalácií zistila, nie je jasné. Na otázku ako ich zistila a či ide o súčty počtov inštalácií verzií, v ktorých sa v prípade oficiálnej verzie servera Apache zraniteľnosť nachádza, SK-CERT iba uviedla, že k zisťovaniu "používa vlastné činnosti a nástroje".

Reálna zraniteľnosť na konkrétne zraniteľnosti sa ale z dôvodu opravy zraniteľností distribúciami aj v starších verziách servera nedá zistiť iba z čísla verzie webového servera. Zároveň v prípade zraniteľností servera Apache je časť zraniteľností zneužiteľná len v niektorých konfiguráciách a inštalácia nemusí byť reálne zraniteľná ani v prípade prítomnosti zraniteľnosti servera. Časť zraniteľností sa tak dá overiť iba pokusom o reálne zneužitie zraniteľnosti.

Dá sa predpokladať, že SK-CERT takto prítomnosť zraniteľností neoverovala. Ak vychádzala iba z počtov inštalácií jednotlivých verzií, aj tieto jej závery sú z rovnakého dôvodu ako tvrdenie o 98.2% neaktualizovaných Apache serverov absolútne nesprávne.

Táto dezinformácia mala pritom z viacerých dôvodov potenciál byť závažná pre Slovensko a mať reálne dopady. Týkala sa reálnej praktickej kybernetickej bezpečnosti samotného Slovenska a okrem iného išlo o pôvodnú informáciu zistenú jednotkou SK-CERT, ktorá by mala mať vysokú odbornosť v tejto oblasti a k jej úlohám podľa stránok SK-CERT patria okrem iného aj distribúcia varovaní v oblasti zraniteľností produktov a strategická analýza zraniteľností a hrozieb na národnej úrovni.

Dezinformácia okrem iného mohla spôsobiť nedôveru zákazníkov v slovenské hostingové spoločnosti, ktoré manažujú používanú verziu servera Apache, a pri prípadnom masovom odchode zákazníkov k zahraničným službám by to mohlo dlhodobo potenciálne znížiť kybernetickú bezpečnosť a stabilitu Slovenska. Dezinformácia tiež mohla spôsobiť vyššiu mieru pokusov o útoky na slovenské weby vzhľadom na vysoké percento údajne zraniteľných webov.

Od NBÚ tak zisťujeme, či NBÚ po získaní nových právomocí pre blokovanie závažných dezinformácií už preveruje aj túto dezinformáciu a či jednotku SK-CERT zablokuje. Zároveň zisťujeme, z akých dôvodov takéto informácie jednotka SK-CERT zverejnila.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Tretí let Starship zlyhal kvôli upchávaniu, štvrtý má stanovený dátum
Aj v Česku vytvoril hokej rekord internetovej prevádzky, cez 3 Tbps
Na Slovensku tento rok vznikne ďalšia väčšia sieť balíkoboxov
O2 výrazne zdražuje denné dáta, označuje to za vylepšenie ponuky
Kapacita dodaných magnetických pások dosiahla nový rekord
Konkurent Starlinku od Amazonu dokončuje testy, prototypy satelitov ide zničiť v atmosfére
Vo vesmírnom Boeingu objavený opäť ďalší problém, aj tak má ale odštartovať o týždeň
Legendárny instant messenger ICQ končí
Nový formát menších pamäťových modulov CAMM2 použitý už aj v desktopovej doske
Postkvantové šifrovanie by na Androide spomaľovalo, Google ho nezapol. Spomaľuje aj Chrome na PC


Diskusia:
                               
 

Pozeram , ze tento rok prisiel 1 april skor ;)
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Pochvala DSL za trolling NBÚ, ale Sorsva vláda potrebovala zablokovať len médiá, ktoré nedokáže ovládať a ktoré im prekazili prevrat 2018.
Pozrite si konccerty, teraz po novom posedia ohľadom Ukrajiny. Všetko Soros zostava Za Slušné Slovensko. Wienk, Stanke, Radičová, Mesežnikov, osadenstvo PS.
Ak si spomeniete, kto v 2018 písal, že ide o farebnú revolúciu, že sa chystá prevrat, tak tí sú zablokovaní.
Keby šlo o boj proti dezinformáciám, to by najprv musel byť zablokovaný bulvár a aj všetky médiá. Nie len za informácie o Covid-19, ale teraz za Ukrajinu, keď začali lžou o 13 udatných Ukrajinských hrdinoch, ktorí zahynuli statočnou smrťou pod paľbou okupantov.
Nebolo ich 13, ale 82 a nezahynuli, ale vzdali sa. Potom tie informácie od Ukrajiny, koľko tisícov Rusov zabili a koľko oni stratili. Keď médiá hlásili že Ukrajina zabila cez 4000 Rusov a brutálnym agresívnym bombardovaním miest, škôlok, škôl, nemocníc, okupanti zabili až 200 civilov, každý s IQ nad 28, musel vidieť, že niečo nesedí.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Heger napriek tomu dookola opakoval o brutálnom agresívnom vraždení civilistov po tisícoch. Keď OSN hlásila 500-600 mŕtvych. Teraz sme niečo málo nad 1000 mŕtvych civilistoch, podľa OSN. Podľa Hegera, to mali byť denne tisíce. Len pri jednej pôrodnici podľa Hegera Rusi brutálnym, podlým spôsobom zavraždili 1200 žien a detí. Večer z toho bolo 17 ranených a deň na to, 3 mŕtvy a 17 ranených.
Vláda potrebovala umlčať len významné médiá, ktoré nedokáže kontrolovať a narúšali by ich vojnovú propagandu. Pamäte si 1300 zasypaných pod divadlom? Alebo 400 zasypaných pod školou? O pár dní z toho bolo, všetci prežili, nik sa nezranil. Na RTVS, na JOJ, na Markíze, na FB politikov, čo deň to niekoľko hoaxov.
Ale správa že Ukrajincom vybuchujú v mínometoch nami a z Česka dodané 30-40 ročné mínometné strely, to do správ neide. 2 roztrhané hlavne v jednej jednotke za 20 minút...
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

Ja doplním, že ten zákon-novelu o vypínaní škodlivého webu,Hegerovsko-Čaputovská vláda, parlament prijali presne na deň výročia Vítazného februára 1948, 25.2., keď komunisti prevzali moc v Československu
Tá podobnosť. Voľby boli 1946, moci prevzali 1948.
Neoboľševická vláda, vzišla z volieb 2020, moc nad médiami prevzala 2022. Kto si myslí, že 2024 budú parlamentné voľby, môže snívať. Pre naše dobro, aby zabránili ich manipulovaniu zo strany Ruska, ktoré chce zničiť Slovensko, EÚ, aby sa ku moci dostala mafia, dezoláti a populisti, nás od tejto udalosti oslobodia.
Stačí si pozrieť ako vymenovávajú do úradov odborníkov. Všetko odborníci v rodinných väzbách. Zákon o hmotnej zodpovednosti politikov? Zabudni! Veď sme vo vojne! Pred DCA nás Rusko malo obsadiť do 2 dní, po DCA nám žiadne nebezpečie nehrozí, Rusko je mesiac zaseknuté na Ukrajine, lebo sa zistilo, že je to veľká krajina s veľkou armádou. Vycvik Ukrajinských partizánov? Podľa Naďa hoax. Len už prebieha v Poľsku.
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

Pici Blahu na dsl nedam. SyntaxErr ako tak ale tohto kokotika nie..
Odpovedať Známka: -5.5 Hodnotiť:
 

Neoboľševicky #somtu troll vašu štátnu cenzúru, totalitné praktiky, neodsúdiš, všakže?
Odpovedať Známka: 5.5 Hodnotiť:
 

NAŠA cenzura sa mi nepaci. ako vnimas VAŠU cenzuru a totalitny rezim? sestra uz predychala, ze nefunguje instagram? mamka nakupila cukor?
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Mne sa páči, akú majú cenzúru v USA -- so strany štátu žiadnu. Kto chce pozerať alebo čítať RT alebo Sputnik, tak kľudne môže. Kto nechce, nemusí, môže pozerať Zelenského pred zeleným plátnom. Ale tiež keď nechce, nemusí.

Keď už sa v mnohom opičíme, nemali by sme aj v tomto? Namiesto toho, aby sme to dali na fašistov, ako tu máme v tejto oblasti zvykom.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Zelen...ho čo? A kto by sa ho pozeral alebo nebodaj počúval...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Neoboľševická úderka trollov to tu riadne zasmradila.
kritizuješ totalitrizmus na Slovensku - soros trolli, ale čo inde, tam ti to nevadí?
napíšeš že sa ti nepáčia neoboľševické totalitné praktiky, neobolševický trolli, to si ty Blaha?
ale nikdy, NIKDY sa nevyjadrujú ku faktom, vždy, VŽDY len osobné útoky
Pozdravujem neoboľševikcú Slovenskú Debatnú Asociáciu, z kadiaľ tá sorosova rakovina prúdi, ktorá bude chváliť ešte aj verejné popravy, stačí jednoduche heslo - je to ruský agent, obeste ho!
Ako boľševici, úplne ako boľševici. Tí tiež vešali nepriateľov ich sociálno-demokratického zriadenia, lebo každý s iným názorom bol agent západu, kto im prišiel ničiť ich výdobytky mieru, lásky a tolerancie.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

o com kurva tocis? jediny neobolsevik u nas je Blaha, toho radi ozelieme, kludne si ho pici berte...
omielate dookola vyrazy, ktorym nerozumiete. neoliberal, neohento, neotamto, slnieckar a podobne, len aby ste nas rozdelili. mam v pici kto je co, ak ten vas kokotsky potkan napadne aj nas, asi posledna vec, ktora ma napadne, bude pytat sa typka vedla mna, ci je slnieckar alebo neonacista.
Odpovedať Známka: -7.4 Hodnotiť:
 

dobre neoboľševik zo SLovenskej Debatnej Asociácie, opäť si zvládol len osobné urážky, vy neoboľševivi na nič iné nemáte mentálnu kapacitu, len zaspamovať diskusie osobnými urážkami a po vzore Čaputovej sa zmôcť akurát tak na nejaké tupé, bezobsažné frázy, ktoré ako retardovaní dookola opakujete mysliac si, čím viac urážok a bludov vyprodukujete, tým viac ste adidas.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Oni tie sracky vypustaju z tych smradlavych fasistickych kanalov len preto, aby sa clovek stratil v mnozstve sraciek. To je cela taktika.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ale chápeš, že postavenie „kolónie“ je presne o tom, sa tu musia ukázať, že v tomto zahanbia aj fašistov a budú tu za hrozbu vydávať rôznorodosť názorov a snažiť sa zatvárať ľudí za 1488, hoci aj tam, odkiaľ to prišlo, je to úplne v pohode?

Lenže to je presne ten rozdiel medzi životom v strede ríše a životom na jej okraji, v jej „kolónii“.

Ináč, ono je to celé, samozrejme, protizákonné a protiústavné, lebo u nás platia tie isté ľudské práva a tá istá Listina základných práv a slobôd ako tam.

To je len o tom, že u nás je bežné, že tí, ktorí chceli poctivej vyšetrovateľke podpáliť vozidlo „kanistrom“, sú povyšovaní na najvyššie miesta.


Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

kokot ano, ukrajinu by ste zrovnali so zemou lebo treba denacifikovat,
ale na slovensku nackovia plateni rusmi riesia aka je tu cenzura a ze za otvorene prejavy fasizmu hrozi vazenie..
si skus predstavit buducnost ak putler vyhra - myslis, ze budete moct pouzivat tieto vase zvratene symboly? 29. augusta na vyrocie SNP ho budete presviedcat, ze to bol puc proti svk statu, a 14. marca pride s vami oslavovat vyrocie 1. republiky a v mestach budu pomenovane ulice po tisovi? sa preber dement..
Odpovedať Známka: -7.9 Hodnotiť:
 

Ty zamienas kritiku USA a jej protektoratu Eú za pro rusku propagandu.

Nikto pricetny neschvaluje vojnu. Vies keby ludia neboli bioroboti tak vojaci ani generali ani nikto neuposluchne ist do bitky. Ba ani nikoho koho by chceli namiesto nich naverbovat aj keby vsetkych pozatvarali alebo pozabijali.

Mohol by deges na trone fukat cukor do riti. Zial ludia radi posluchaju a na to sa degesi na tronoch spoliehaju. Bioroboti, ktory sa chcu pohrat so zbranami a ktory maju radi, ked mozu demolovat.


Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Ako sory, ale pojem vojna je definovaný tak vágne, že bez všeobecného konsenzu na explicitnom zozname môže byť vojnový akt priekazne de jure i podanie pohára vody umierajúcemu na dehydratáciu.
Odpovedať Známka: -9.5 Hodnotiť:
 

Keby ludia neboli bioroboti, bolo by to presne tak ako to je teraz - v armade vela ludi sympatizuzujuci s putinom, ktory radi splnia rozkaz a zastrelia ta, ked neposluchnes. A kedze niesu vsetci vojaci roboti, nemaju kolektivne vedomie a nevedia, kto je naozaj za a kto proti, nikto si nepovie, "oplati sa mi zomriet, aby som to zistil". Je velmi nedomyslene tvrdenie, ze kazdy jeden poslucha priamo putina. Bud tvoj nesuhlas vyuzije niekto z dola, co chce hore, alebo niekto z hora... Takze, bolo by fajn keby boli bioroboti, dali by sa globalne vypnut vsetci...
Odpovedať Známka: -8.6 Hodnotiť:
 

Mna len zaujima, ci sa takym sprostym robis alebo taky naozaj si.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to akoze myslis, ze ten prispevok, na ktory som reagoval, bol kritikou USA?
ak sa chces bavit o EU a USA, tak ja si prave myslim, ze su medzi nimi dost velke rozdiely a ze v Europe sme vo vela veciach daleko pred nimi. to, ze sme spojenci v NATO beriem ako bohuzial nutne zlo. inak by sme tu mali po kazdych volbach mierotvorcov z vychodu.
reagoval som na typka, ktory, ak teda medzi nimi hladal nejaky rozdiel, tak si vybral pravo beztrestne sirit nenavistnu nacisticku symboliku - to hovori vela a jeho uvazovani.
tymto sa vobec nesnazim obhajovat cenzuru! je to smutne a osobne by som bol radsej, keby sme zili v spolocnosti, ktora dokaze kriticky mysliet a nemuseli nic blokovat. zial v dobe, ked su ludia schopni uverit bludom o plochej zemi, beriem par zablokovanych dezinfo webov - s napojenim na rusku gru - tiez ako nutne zlo, inak tu bude o par rokov ruska cenzura - zopar oficialnych medii, ktore mozu pouzivat iba spravne slova, vsetko ostatne bloknute
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

a to, že teraz tu je zopár oficálnych médií, ktoré používajú iba správnu metodiku uvažovania ti priekazne vôbec nevadí, len keby to bolo naopak, to by už bol vrchol extrémistického fašizmu. Tvoj príspevok je zložitý spôsob oznámenia spoločnosti, že mozog sa zaučíš používať možno v budúcom živote, zatiaľ ti stačí pravda z rtvs.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

tak verejnopravna je len rtvs, ostatne su nezavisle.. spravodajskych webov tu mame siroke spektrum, mozes si vybrat co len chces.. ale chapem, ak si doteraz cerpal informacie len z tych zablokovanych, musis byt teraz velmi frustrovany
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

nezávislé ako nezávislé, každopádne ďakujem za tvoju odpoveď a súcit, veselí ľudia ako ty mi pomáhajú prežiť v tomto krutom svete, kde sa človek ešte aj k nepriaznivej predpoved počasia na ukrajine musí dostávať cez tunel
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

:) som rad, ze som mohol pomoct.. aj som rozmyslal, ze by som zaplatil vpn ale asi uz mas
Odpovedať Známka: -9.0 Hodnotiť:
 

vdaka vam (lsns/republika/svk branci/slovenske hnutie obrody.....) bude mat dovod prist denacifikovat aj nas ty jebo
za to, ze v rusku pouzijes vyraz vojna namiesto specialna vojenska operacia by ti hrozilo 15 rokov, tomu vasmu fuzkatemu kvazi-it-ckarovi hrozia za propagaciu fasizmu iba 4 roky a vsetci dobre vieme, ze by si zasluzil viac
Odpovedať Známka: -7.9 Hodnotiť:
 

ale tvoj prispevok smrdi skor SMERackou propagandou, ktora je este ubohejsia.. nikdy som nemal rad prehnany nacionalizmus, ale aj ten je iba odvarom toho co dokaze vyprodukovat ficova partia ked hrozi vazenie ich ludom
Odpovedať Známka: -8.1 Hodnotiť:
 

Blaha ty si iba taky jebo z lesa. Opustil si sa, spravne bude opustit i toto forum. Pal do pici! Lizatko vyjebane, putinov cumel. Vstavaj slovan, na banu klopu vedla - slava .ua!
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

Co vy cervene noky chcete? Obhajujete rezim v ktorom si nemohol povedat ani makke f a uz si isiel do Jachymova ale tu budete skackat ked vam niekto zablokuje hovnomet.. stale malo.. Sloboda slova sa nezamiena s anarchiou..
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

teba aj osrat by bola skoda hovna
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

a nejaky ten protiargumentik by nebol? Ci len pravidelne vygrciavas svoje nazory.
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Libtardovi netreba
Odpovedať Známka: 6.6 Hodnotiť:
 

Pardon, reakcia bola na povodny prispevok pana poslanca Blahu, ruskeho trolla a zaskodnika z povolania.
Odpovedať Známka: -7.7 Hodnotiť:
 

ok, beriem :-)
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

Ty hovnometač, ty si tu naozaj uviedol „argumenty“ – skoro presne ako „bývalého režimu“, len si to zagrcal ničím nepodloženými sračkami o škodlivosti – lenže ani vtedy za nesprávne vyjadrenie nehrozilo doživotie, všakže.
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Nie, obcas sa ludia samostratili. Stacilo, ked sa vyjadril nejaky kader. Ale vlastne za to nemozes, co mas v hlave, to lezie von - z oboch otvorov to iste.
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

chalani to takto ďalej nepôjde. musíme sa niekde stretnúť a vydiskutovať si to!
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Co mas problem s chapanim pisaneho textu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

teraz si priekazne môžeš povedať čo chceš bez toho, aby si bol zablokovaný alebo pokutovaný, či pridaný na nejaký ten zoznamík. tomu nasvedčuje aktuálna činnosť nbú.. sa preber do reality, aj realita sa preberie do teba..
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Vtedy si nemohol hovoriť mal si všetko
dnes možes hovoriť a mas velke hovno
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

No iba v pripade ak by pod "vsetko" myslis to hovno. A niekomu zobrali aj to hovno v ramci budovania "lepsich" zajtrajskov. Cerveni smradi mali zalusk na majetok este mojho deda. Ten im nevyhovel a cez kontingent ho zdierali. Po revolucii rovnaki cerveni smradi chceli po jeho smrti majetky rychlo prepisat na seba po "demokraticky". Nieco sa tym spinam podarilo, nieco nie. Z druhej strany v ramci budovania fabriky zobrali druhym starym rodicom dom. Teda dali im po komunisticky na vyber- bud suhlasis s vymenou, alebo si to pojdes "odpracovat". Snad nemusim hovorit kam. Vymena noveho domu za 100 rocnu kokotinu a mozu byt spokojni, lebo sa to buduje pre vyssie "dobro". Ze sa z toho nic nezrealizovalo a v dome byval papalas a dnes jeho deti a stvrt patri medzi tu lukrativnejsiu, taktne pomlcime. Z cervenej spiny je uzitok, len ked hnije v zemi.
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

..ste to mali dat na súd, hned jako sa dalo..

možno by ste aj vyhrali, možno nie (možno len z časti..)

s nazbieranými dôkazmi, podkladmi, a dobrým právnikom, /dobre pripravenou žalobou, - by ste asi aj mali šancu..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Clovece dufam ze toto nedavas za trapnu 500-vku. Pytaj si viac. Si dobry.


Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

:) za chvilu budu aj nezaplatitelni
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Sadzby za možnosť zbaviť sa okov konvenčných šablón myslenia sú uskutočňivané v úplne iných úrovniach a priekazne úplne iným smerom.
Odpovedať Známka: -9.5 Hodnotiť:
 

AKo by povedal uz odideny bytrit - teda ak to este citas kamo, tvoja hlaska bude nesmrtelna:
Ach, tento kokoti narek :D Slast pre usi.
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

Neverim ze tieto komentare pisali IT-ckari, lebo by som sa musel zacat hanbit za celu nasu profesiu, nakolko oznacovat napr. Sulika za neobolsevika je priekazne debilina na kvadrat.
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

priekazne debil si, keď v texte kde nie je slovo sulík ani raz ho vidíš napísané
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

pouzivaj rozum, pisal si o vlade - v nej je sulik.. naopak caputova vo vlade nie je!!!
Odpovedať Známka: -8.1 Hodnotiť:
 

Vidis to, tito troli su uz taki nasnupani kremelskou propagandou ze ani nevedia kto je vo vlade.

Presne ako vyjadrenia Putlera alebo Lavrova, nemaju hlavu ani petu, su schopni sami sebe protirecit v jednej vete, a ludia im to zeru. To uz je rovnaka uroven ako Trumpeta - nie ze fakty, ani zakladna logika netreba.
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Kolko mas vakcin ked tu tak vykrikujes?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A vy mladý muž ste očkovaný?
Odpovedať Známka: -9.8 Hodnotiť:
 

neboj sa, to su taki ITckari ako Kotleba a Mizik.. jeden ovlada textovy editor T602, druhy sirenu.. kryptografia im velmi nejde, stale pouzivaju symetricke sifrovanie s rovnakym klucom na tie ich nazi pozdravy a oblubene iniciály
Odpovedať Známka: -9.6 Hodnotiť:
 

Zato ty si asemblujes softver pocas chodze na mobile so zavretymi ocami
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty kekotko, vies my vysvetlit aky je rozdiel medzi 1300 a 13 mrtvymi? Nie je to jedno? Tebe ide asi iba o cisla, mne ide o princip. A principom je, ze ide o vrazdenie. A zmojho pohladu aj zabijanie vojakov je vrazdenie, nielen civilistov.
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

aky je rozdiel medzi deťmi zabitými banderovcami a američanmi v Srbsku? opýtaj sa nedávno-otrčiacej-kopyta Krvavej Madly!
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Vykop hrobové jamy pre 13 a 1300 mrtvych a v prípade potreby bližšej špecifikácie sa spýtaj priekazne ešte raz.
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Onoho času sa spomínalo, že aj civil má právo "vztiahnuť" ruku na cudzieho vojaka vo svojej krajine.
Tá "ich" suverenita už stála priveľa a nie a nie to pochopiť, však .a?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Slnickari veselo minusiju-nepaci sa vam pravda.Podte papat slamu vy ovce a spapajte aj nove vydanie denikaN,aby vam travilo.Tam je len sama svata pravda.haha
Odpovedať Známka: 6.1 Hodnotiť:
 

Radšej slniečkár ako podporovateľ vraha detí Putina.
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

To si si nepomylil s krvavou Madlou? Ta, ku ktorej Korcok s Fionou tak vzhliadaju?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

skus sa opytat aj zvysku juhoslavie na nazor na srbsku armadu. vela z nich by ti dokazalo opisat zverstva ktorych sa dopustali - vela levelov vyssie nez handrkovanie sa o statny jazyk na ukrajine
Odpovedať Známka: -7.7 Hodnotiť:
 

Hej, lebo učk alebo wahabisti v bosne boli samé zlatívčka a vozili deti na jednorožcoch.

Keď chceš nájsť príčinu konfliktu v Juhoslávii, musíš trocha viac na západ.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Iny argument nez acohentizmus by nebol?

Putin a jeho nohsledi su vrahovia deti, zien a starcov, ziadne vyhovorky to neospravedlnia.
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Putin je fajn človek.
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

Presne taky isty ako Busch a cClinton
Preco nepouzivas rovny meter na kazdeho?
Odpovedať Známka: -9.7 Hodnotiť:
 

Lenze ja pouzivam rovny meter na kazdeho. Tak ako som v minulosti kritizoval americanov, dnes kritizujem rusov. Prave to je ten vas acohentizmus, ze vy dnes rusov obhajujete tym ze sa vyhovarate na americanov.

A navyse, je tu rozdiel v mierke. Bush je republikansky idiot, ale pri vsetkej svojej debilnosti ani on nedopustil aby sa americka armada spravala ako ta ruska dnes na ukrajine.

Alebo mi vies ukazat priklad kde americka armada prisla s tankom pred domov dochodcov, a strelili don, umyselne zabili vyse 50 starych ludi, a zvysok odvliekli nevedno kam?

Vies mi ukazat priklad kde americania nasilu odvliekli stotisice civilistov do ameriky? Vies mi ukazat priklad kde americky vojaci uniesli starostu mesta alebo dediny?

Vies mi ukazat priklad ked americania umyselne odmietli pustit humanitarne konvoje s potravinami a liekmi do mesta s civilnym obyvatelstvom? Alebo kde umyselne strielali po novinaroch?

Lebo inak ani ten tvoj acohentizmus za nic nestoji.
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Ono ked pospominas tak par cernochov sa do ameriky dostalo na zber bavlny nie uplne dobrovolne....
Odpovedať Známka: -9.0 Hodnotiť:
 

...mali tam aj obciansku vojnu severu proti otrokarskemu juhu, ktoru nastastie sever vyhral. ono vytiahnut z historie by sa toho dalo viac, kuklux klan, sposob ukoncenia 2.sv vojny.. to by sa dalo z dejin asi kazdeho naroda aj nas
ale neda sa tym ospravedlnit to co robia rusi na ukrajine
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

Vsak hej, strielanie ukraincov nie je nic do coho sa beznym rusom chce a na co ma byt niekto hrdy. Vzdy sa najde par sadistov ktory sa v tom vidia.
A par ludi ktory na vojne zarobia na tej ci onej strane. Ti vzdy par kvapiek oleja obetuju na ohen.
Staci pozriet kto bohatne.
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

Nesuhlasim, to nie je len par sadistov. Az prilis vela rusov Putlera podporuje, inak by mal problem sa drzat pri moci. Su osprosteni tou propagandou este viac ako u nas za Meciara.

A pozri si trochu politicke analyzy Ruska od ludi co tomu rozumeju. Viaceri sa vyjadrili ze za nho nie je o moc lepsia alternativa, lebo tam maju od fasistov az po komunistov, ale nikoho normalneho nie. Ani ten Navalny nie je ziadna slava, aj ked asi by bol lepsi nez Vladolf Putler.
Odpovedať Známka: -9.0 Hodnotiť:
 

vsak to, z hovna do sraciek.

Keby rusi ukazali viac civilizovanosti a nebali sa tak dezinformacii.

Inak sa mi pacilo to utekanie velkych zapadnych firiem z ruska, ale vykoristovanie otrokov v cine a inde v azii im nevadi :)

Proste sracky su na oboch stranach.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To nie je dobry priklad, lebo tych cernochov neunasala americka armada, ale sukromne 'spolocnosti' najcastejsie z europy ktore sa tym zivili. Napr. vela ich bolo z Holandska.

A aj tak si vsimni ako daleko do historie si musel zajst. V dnesnej dobe taketo spravanie nema obdobu. Rusi nie su o nic civilizovanejsi nez blizky vychod, alebo africke krajiny, a aj tam ich uz viaceri predbiehaju.
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

slniecko mas medzi polkami a vychadza ti odtial to iste co z huby, same lajna... Ked niekto nesuhlasi s hlupostami co sirite je ouca, slnieckar, zato vy ste uplne mozgove trusty co sa intelektu tyka. Vysoka skola zivota a kopec skusenosti z praxe spekulantov a poflakovacov, ktori cakaju kedy niekto v ich zivote nieco dosiahne za nich... Bravo, potlesk si hviezda internetu. Pouzi tu vec medzi usami na nieco uzitocne a prestan tu sypat hnedu do eteru. Kriticke myslenie sa vraj da este stale nadobudnut, len netreba tolko vela srat, lebo si vyseries aj to malo co mas v tom mozgu..
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

My si plne uvedomujeme, ze nas zivot a zazitky a ciny od nas v nasom pohlade pre zivot si tvorime my. My nepotrebujeme stat k prezitiu. My potrebuje ludi, ktori si chcu uzit svet a ktori si ho chcu ulahcovat, pomahat si, vzdelavat sa posuvat sa navzajom. Potrebujeme ludi, ktorym mozme doverovat. Ktori na posunu. Ked budeme vidiet, ze clovek v nasom okoli robi dobre veci a posuva nielen seba ale aj okolie a budeme vidiet, ze je dobry organizator a manazer a budeme uznavat a respektovat jeho prinos, nemame problem.

Ale ked sa niekto sprava pokrytecky tak bohuzial. Nebudeme si klamat, ked vidime, ze jeho reci boli niekde a teraz nedosahuju ani za mak toho co hovori tak bohuzial.

Si kukni vyhlasenia nasich reprezentantov. Sranie si do huby a pokrytectvo je to co robia.


Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Stat nepotrebujeme a nechceme, ale vyhody z neho mame radi a cerpame ich naplno.
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

Ktore napriklad, pochval sa
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Skolstvo, zdravotnictvo doprava napriklad.
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

jaaaaaj kokôtik... ano, vidi to kazdy s IQ nad 28 a pod 30, co si iba ty a mozno este nejake jednobunkovce
Odpovedať Známka: -7.9 Hodnotiť:
 

haha, horná hranica bude asi vyššie, lebo takýchto dementov tu máme veľa. ale určite to bude v ľavej časti Gaussovej krivky :)
Odpovedať Známka: -8.1 Hodnotiť:
 

vy dvaja budete takisto hooodne vľavo, tesne nad demenciou, keďže čítať a písať už viete
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Wau, nebudeš náhodou servisný technik MiG-29-tiek, zo Sliača?
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

A keby, čo ty o tom vieš? Aspoň z balzy si si niekedy vyrobil lietadielko na gumku?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Ako keby sme poculi Kotlebu alebo Fica
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

Ja si prosím zablokovať celý internet.
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

DSL NA HRAD !!!!!!!!!!!!
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Ak to je tak ako predpokladaju, tak to je velky fail SK-CERT.
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

Ale keď niekto dezinformáciu vymyslí, tak ju ešte nešíri. Inicializácia priekazne predsa nie je propagácia.
Odpovedať Známka: -9.1 Hodnotiť:
 

Bol by v tom SK-CERT ak by to tak bolo.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

niekedy premyslam, ci tieto institucie su jeden clovek co zbiera udaje aj vyhodnoti a posle varovanie, alebo sa na to pozera viac ludi a vsetci su slepi..

ono povedzme si tak, expert na bezpecnost stoji asi 10-nasobok ako plati statna sprava, otazne ci si potom ta statna sprava nema obcas zaplatit.. a ona mozno aj plati, len to ide do nespravneho vrecka
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Netreba nad tým dlho premýšľať, ono je to podobne ako s platom Čaputovej.

10 % z platu je riadna mzda a zvyšných 90 % je úplatok za to, že nemajú chrbticu a ohýbajú zákony a ústavu.
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Chrbticu nemas ty, ked tu omielas prokremelske dristy.

Caputova je priekazne najlepsia prezidentka aku sme od osamostatnenia mali. Este aj cesi nam ju zavidia. Smeraci, Kotleby a im podobni proti nej robia spinavu antikampan lebo nic ineho ani nevedia.

Takto to na slovensku dopadne so vsetkym co je dobre, sami si to znicime. Na zaciatku pandemie ludia lekarom tlieskali, uprostred pandemie im pred domami hulakali, a ku koncu ich dokonca zacali napadat. Preto tu nikdy lepsie nebude, lebo sme ako Rusi, vsetkych nadpriemernych ktori by to tu mohli pozdvihnut zadupeme do zeme, zo zavisti ze niekto je lepsi.
Odpovedať Známka: -7.4 Hodnotiť:
 

Ze najlepsia prezidentka.

Koko mas rokov?

Lebo take seno zeries. Ze ti musi velmi chutit.
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Dal by si prednosť Gašparovičovi?
Odpovedať Známka: -8.4 Hodnotiť:
 

Clovek sa aspon zabavil oganizaciou spojenych nadorov.
Sranda ale skoncila ked picol dolu toho chudaka riaditela, ale dalo sa to vybavit.
Taky klasicky loajalny smeracik.
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

Bordel robilo par zaplatenych stazistov, bohuzial nikto ich neodstihal. Dokonca vybil policajtovi v sluzbe zub a nic sa nedialo...
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

Ak je caputova nadpriemerna, tak som rad, ze sme ako Rusi ;)
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Podpriemer sa ozval. Lepsi ti je azijsky bordel so sovietskou diktaturou, nez doveryhodne a schopne vlady ako su zvykom v civilizovanych krajinach.
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

> Caputova je priekazne najlepsia prezidentka

Kedze bola zatial jedina prezidentka, nie je s cim porovnavat.

Ak si to ale myslel, ze Caputova je najlepsi prezident, tak na to mam iba jednu otazku:

Mlady muz, ake omamne a navykove latky pozivas?
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

No tak schvalne, ktory bol lepsi?
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

Podam podnet na NBU. Mozno zablokuju aj dsl.sk. :)
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

No podnet mozes dat, ale nakolko je zrejme, ze vela zamestnancov nbu sem prispieva vo forme komentaro, tak to asi neprejde :)
Odpovedať Známka: -8.4 Hodnotiť:
 

kopia z changelogu novej verzie a vyhlasime to za kriticke zranitelnosti starsich verzii
citat tie ich reporty je za trest
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Len tak ďalej DSL.sk :paľec_hore:
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Profesionálna žurnalistika!
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Konecne sa zase objavila zabavna dsl investigativa. Este obnovit obrazky v clankoch (Elona Muska napr.) A bude dobre.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

SK-ČERT?
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Oni by potrebovali skôr odblokovať.
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

nbusr123
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

tieto typy clankov zboznujem, len tak dalej.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Z vašej strany ako pokus o vtip milé ale viete,že z toho hovno bude. Opäť si nejaký SR orgán nekompetentné robí svoju robotu, takých suflikantov máme na Slovensku neskutočné množstvo,čo budú tvrdiť,že aha váš server je zraniteľný lebo sa prezentuje navonok touto verziou a vieme,že tá je zraniteľná. No trt barani oni vedia o backportovani. Niekolkokrat som sa už hádal s takými panáčikmi v kosielkach čo všetku múdrosť sveta pozrali,lebo vsak im to tak scan vyplul..
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Udernicka jednotka SK-CERT evidentne zlyhava vo svojej funkcii. Naco platime taketo skupiny diletantov? Kto je zodpovedny? Treba vyvodit zodpovednost a vykonat napravu. Jaj prepacte, zabudol som, ze sa bavime o Slovensku a statnych zhlukoch babrakov a diletantov.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Pokiaľ sú plánované voľby do zákonodarného zboru, môže byť vykonat napravu kontraproduktívne, nakoľko vývoj legislatívneho systému nie je ešte priekazne ukončený, takže napravu ÚHP nemôže schváliť.
Odpovedať Známka: -9.4 Hodnotiť:
 

Kto tu zodpovednost vyvodi, ked ani ti, co na to maju pravomoc tomu nerozumeju?

SK-CERT existuje na Slovensku len preto, ze je to od nas vyzadovane a slo na to pouzit EU fondy. Realne je k nam ale k nicomu.
Kto sleduje nas SK-CERT? Vela ich nebude. Uplne zbytocna vec.

Takyto team mal byt na urovni EU a k tomu jedna osoba, co by mala na starosti preklad do Slovenciny.
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

No ešte to by chýbalo...!

Bola by to rovnaká hovädina ako EUvsDisinfo, kde za 35 000 000 € prekrúcajú ľahko overiteľné skutočnosti.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

By ma zaujimalo ake percento Apache-ov vracia ServerSignature.
Odpovedať Známka: 9.7 Hodnotiť:
 

NBU ako urad bezpecnosti.... posledny nech zhasne.
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Co mas proti. Na fb stranke "milujeme demokraciu usa" sa pisalo ze vela zamestnancov s NBU posobi vo volnom case aj v skupine Anonymous, tak si daj pohov
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

A co tam robia? Fotia sa v maskach?
Odpovedať Známka: 9.7 Hodnotiť:
 

anonymous je bežný účet na prihlasovanie sa napr. aj k cudzím ftp serverom.

Ozaj, podpisovali ste niekto niekde "nové" ešte čudnejšie "GDPR"? Kto je to tá "tretia" strana?
Odpovedať Známka: -9.8 Hodnotiť:
 

Jožo napr.
Odpovedať Známka: -8.4 Hodnotiť:
 

Reptiliáni prichádzajúci časopriestorovou anomáliou. Majú poznávací znak, vyzierajú ako oĺajňáci
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

Aka vasniva diskusia sa tu strhla, velmi hodnotne prispevky k teme od naslovovazatych odbornikov a intelechtualnikov... Dakujem za sprijemnenie dna nesmmierne kultivovanou diskusiou, dalsi den v dochodku si mozem odfajknut
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

Super ze si dal vediet, cenne infosky pan einstein.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mame tu systemovy chybu.

NBU sirilo dezinformacie, teda by malo byt zablokovane. Kto ale bude dalej blokovat, ked samotne NBU bude zablokovane?

Kaslat na nejaku trapnu ustavu: "Cenzura sa zakazuje".

DSL si koleduje o zablokovanie, takto drazdit hada bosou nohou. :-)
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Tu mas pan ustavny pravnik:

(3)
Cenzúra sa zakazuje.
(4)
Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti.

Ale chapem, pre dezolatov je tazke pochopit rozdiel medzi sirenim kokotin a cenzurou.
Odpovedať Známka: -8.1 Hodnotiť:
 

Čítaš to vôbec po sebe?
1.) "možno obmedziť zákonom" - v tomto prípade nešlo o obmedzenie zákonom, ale svojvoľne jedným štátnym orgánom.

2.) vidíš to slovo "nevyhnutné"? To sa pozriem ako nám tu vysvetlíš nevyhnutnosť týchto opatrení.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Plny internet pravnikov, ale dostat do basy aspon kocnera za vrazdu ci kaliho ze zabalil letecky vietnamca , pravnika najst, clovek aby zodral 9 parov topanok.
Odpovedať Známka: -8.4 Hodnotiť:
 

Ten Vietnamec tam predsa odišiel dobrovoľne. Sám to aj potvrdil vo verejnom vyhlásení, že sa vrátil dobrovoľne.
Asi si to pod tlakom okolností rozmyslel. :-P
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Toto uz je uplne dno. Zastavat sa unosu cloveka z slobodnej krajiny (hovorim samozrejme o Nemecku, nie o nas), a obhajovat to verejnym vyhlasenim ku ktoremu bol zjavne donuteny.

Taki ako ty naozaj patria do komunizmu alebo fasizmu, nic lepsie si ani nezasluzite. Takze hybaj naspet do Ruska, tam mas oboje naraz. Mozno ta aj 'dobrovolne' poslu nechat sa zabit na Ukrajinu, akiste s tvojim suhlasom potvrdenym verejnym vyhlasenim.
Odpovedať Známka: -8.6 Hodnotiť:
 

Milý dezolát. Zákon podľa ktorého boli weby "vypnuté" existuje. Ten úrad to nespravil svojvolne, to nemôže.

Paragraf 27b​ zákona o kybernetickej bezpečnosti.
Nevyhnuté to je, pretože sa jednalo o činnosť vojnovej propagandu cudzieho štátu na území SR.
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

škoda, že sme ťa nemali posledných 30 rokov, mohol si zachrániť tisíce životov v Iraku, Sýrii, Lýbii, Afganistane (tam ešte môžeš zachraňovať), Srbsku, jednoduchým zrušením propagandy vojny, ktorá sama o sebe zabíja a vyjadriť o nej názor je z jednej strany smrteľné, z druhej uctyhodné. Jaj počkaj, vojnová propaganda NATO je nezákazateľná. Tak nič, už ťa nepotrebujeme.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Chápeš čo znamená zákonom? Tieto weby neboli zakázané zákonom.

To, že existuje zákon, "na základe ktorého" to akože urobili, neznamená, že to bolo zakázané zákonom.

Ústava je v tomto veľmi špecifiká a nepripúšťa takýto zákaz na základe zákona. Prípustný je iba zákaz zákonom, aj to len pri splnení podmienky nevyhnutnosti, čo v tomto prípade určite nenastalo.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Ono aj v minulosti gasparovic vymenovaval centesa... Rozumiem ze pravnici su tu na to, aby sa spravodlivost dala kupit, ked sa ale pretiahne strunka, statu iovce prestanu verit. Potom uz sa to zacne cele mrvit, a dokonca aj ukrajinec chce zmiznut cim skor.
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

Asi si nepochopil, že tá podmienka možnosti obmedzenia zákonom je možná len z tých 5 horeuvedených okruhov, ale aj to len vtedy, aby to bolo v ľudovládnej spoločnosti nevyhnutné.

Ibaže v ľudovládnej spoločnosti je práveže nevyhnutné, aby boli naporúdzi rôznorodé zdroje, z ktorých si človek môže vybrať, tak ako si vo voľbách môže vybrať a zakrúžkovať, koho chce.

A len tak mimochodom, to ohrozenie aspoň jedného z tých okruhov musí byť nejako hmotnoprávne dokázané, nie že si niekto povie, že títo s nám nepáčia, tak im podpálime prevádzku.

Ale chápem, že „dezoláti“ majú ťažkosti pochopiť, že tie ich kokotiny sú len v ich hlavách, nie v zákonoch, tam nemajú žiadnu oporu.
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

dalsi "sustavny pravnik"... reci ako koza bobkov
Odpovedať Známka: -8.1 Hodnotiť:
 

vidim, ze dosli argumenty
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

svojvolne domnienky neustale vyvracat nebudem. Mrhanie energiou aj casom. Ale principialne mi je jedno co si myslis, zilami mi to netrha.
Odpovedať Známka: -7.9 Hodnotiť:
 

Vidis, a dokazat nam to pomohol samotny Vladolf Putler, ked napadol slobodny a zvrchovany demokraticky stat.

Dovtedy aj napriek castemu volaniu po zablokovaniu tychto stranok nasa neschopna vlada otalala, ale potom uz aj im bolo jasne ze dovolit Rusku sirit u nas propagandu priekazne ohrozuje nasu suverenitu a bezpecnost.

A to hovorim ako liberal, a teda odporca cenzury. Podla mojho nazoru tie 2 clanky ustavy nie su v konflikte, lebo chranit vyssie menovane zajumy sa da aj bez cenzury. Napriklad potrestanim ludi ktori tu rusku propagandu siria, teda po riadnom sudnom procese.
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

Odporca cenzury schvaluje a vita cenzuru.
To da logiku...
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Osobne si myslim ze ak niekto neuznava a nerespektuje nieco, nemal by to dostat tiez. Ak niekto vrazdi za peniaze, ochrana jeho zivota by mala byt ina ako u ostatnych. Okradnutie zlodeja zlodejom netreba ani riesit.
Bezplatnu pomoc si nezasluzi, kto nevie podat ani pohar vody.
Takze logiku to ma...
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

prirovnania sú nanič, pokiaľ ich nevieš používať.. nemusíš odpisovať, len sa nad tým zamysli..
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Macko ty si dement. Ze bezplatna pomoc a pohar vody. Hovori ti nieco totalna rovnost?
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Clovek co nevie citat s porozumenim mi tu ide kazat o logike. Nauc sa citat s porozumenim.

Ziadnu cenzuru neschvalujem ani nevitam. Vojnovu propagandu by mal riesit sud. Nic by sa mazat nemalo, ale prave naopak, mali by tam tie clanky navzdy zostat ako memento ludskej blbosti. Najlepsie aj s rozsudkom, aby vsetci videli jej dosledky.
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

Citujem tvoj prispevok hore:
"Vidis, a dokazat nam to pomohol samotny Vladolf Putler, ked napadol slobodny a zvrchovany demokraticky stat.

Dovtedy aj napriek castemu volaniu po zablokovaniu tychto stranok nasa neschopna vlada otalala"...

Takze otalanie vlady s blokovanim stranok kritizujes a kvoli tomu ju nazyvas neschopnou (nie ze by nebola, ale s tymto to nesuvisi).

Z tohto som usudil ze cenzuru obhajujes a poukazal som na chybajucu integritu v tvojich vyjadreniach.

S tvojim poslednym tvrdenim by som vedel suhlasit. Nech to tam ostane naveky, aby vsetci videli a mohli si urobit svoj obraz. Inak to skor vyzera tak, ze sa toho bojime a predsa len je na tom nieco pravdy. Takto zbytocne este rozduchavame ohen, uputavame na to pozornost. (Streisand effect).
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Dufam ze nepracujes ako programator, lebo vidim ze logika ti moc nejde. Robis prilis vela unahlenych zaverov. Tak teda pomalsie:

Tvrdil si: '...to ohrozenie aspoň jedného z tých okruhov musí byť nejako hmotnoprávne dokázané, nie že si niekto povie, že títo s nám nepáčia, tak im podpálime prevádzku....'

Odpovedal som: 'Vidis, a dokazat nam to pomohol samotny Vladolf Putler, ked napadol slobodny a zvrchovany demokraticky stat...'

To, ze spochybnujem tvoj argument proti cenzure neznamena ze sa zastavam cenzury. Len to znamena ze treba lepsie argumenty.
Alebo formalne: (A => B) !=> (!A => !B)


Dalej poukazujem ze krok Vladolfa Putlera bol taky debilny, ze aj tak neschopna vlada ako ta nasa prestala rusku propagandu ignorovat. To ale neznamena ze s jej riesenim suhlasim!

Na to aj narazal ten posledny paragraf ktory si vynechal, a specificky cast kde hovorim ze tie 2 clanky ustavy si neprotirecia, a teda existuje lepsie riesenie. Preto pisem ze treba citat s porozumenim.
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

A ciste aby som zabranil nepochopeniu, svojim odporom proti cenzure nijako nespochybnujem nutnost zakrocit proti ruskej propagande na nasom uzemi.

Argument ze 'potrebujeme aj iny nazor' neplati ak ten 'iny nazor' je dokazatelne skodliva loz.
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

Hahaha, tak teraz si sa vyfarbil.

Mali by uz konecne oficialne vytvorit Ministerstvo Pravdy a z teba spravit ministra.

Cenzura je vzdy cenzura, aj ked blokuje "dokazatelne lzi".
Zdrava a slobodna spolocnost sa nepotrebuje bat ziadnych nazorov, dokonca ani lzi (predstav si to!).

Takze ak hovoris, ze stat mal proti tejto propagande zakrocit, opat naznacujes svoj suhlas s cenzurou.

Ad citanie s porozumenim: skus zacat od seba a nepliest si autorov komentarov ;-)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Zase si si to neprecital poriadne, a robis unahlene zavery.

Cenzura je sice boj proti propagande, ale to neznamena ze kazdy boj proti propagande je cenzura.

Kolko krat mam napisat ze nic by sa blokovat nemalo, aby si to pochopil? Treba trestat priamo tych co tie lzi vymyslaju.

A ake ministerstvo pravdy? Ved som pisal ze namiesto nejakeho uradu to ma riesit sudny system.

A nakoniec, druha svetova vojna a nastup komunizmu a fasizmu jasne dokazuje ze niektore 'nazory' su prilis nebezpecne. Preto to aj mame v zakone. Len ho treba zacat aplikovat.
Odpovedať Známka: -8.4 Hodnotiť:
 

neries, kremloboti su v plnom nasadeni.
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

https://youtu.be/ewCPQeAtICk
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Poliaci su v tejto otazke rozumnejsi nez slovaci. Oni totiz na zverstva komunizmu nezabudli.

Bij bolsevika: youtu.be/dSDvDO0Ko-0

Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

Ostava len dufat, ze nemaju selektivnu pamat a nezabudli ani na zverstva Ukrajinskych nacistov pachanych na ich vlastnych Polskych predkoch pod heslom "to sa dnes nehodi vytahovat".
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

kremlobot
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

ako správny liberál určite vieš, že každá pravda musí byť spravodlivo potrestaná. takže z podstaty správnych liberálov vyplýva, že podporujú rôznorodosť názorov, aby bolo čokoľvek neliberálne možné označovať na spoločensky škodlivé a riadne a spravodlivo všetkych šíriteľov potrestať! Ďakujem za tvoju úprimnosť!
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Ked pises o liberalizme mal by si si najskor nieco z neho precitat. Keby si to urobil, vedel by si, ze prava a slobody nikdy nie su absolutne, lebo bez zodpovednosti sloboda nemoze existovat. Kazdy taky system by sa rozpadol.

Ani sloboda slova nie je z neba dana, ale je normalne odvodzovana z jednoducheho faktu: nemozeme byt isty ze nieco vieme na 100%. Mnoho myslienok ktore dnes povazujeme za samozrejme boli kedysi nie len ze povazovane za hlupe, ale ludia koli nim boli prenasledovani, alebo dokonca muceny a zabijany.

V liberalizme ma tolerancia inych nazorov a ich sirenia, dokonca aj blbosti, ten dovod ze slovo samo o sebe neublizi. Mozes sa citit urazeny, ale kym nie su objektivne nasledky, treba nechat otvoreny priestor, aby sa civilizacia mohla vyvijat.

Ale tento princip vymedzuje presne hranice: sloboda slova konci tam kde su objektivne nasledky pre inych ludi, napriklad poskodzovanie dobreho mena, podvod, sirenie paniky, ... alebo vojnova propaganda.
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

pekne si popísal to, čo sa tu deje. škoda, že nevidíš, že sa to deje naopak ako si napísal. Škoda, že sa staviaš do pozície, že tebou oslavované lži sú menej škodlivé ako mnou oslavované, aj keď píšeš tie krásne teórie o nevedení na 100% a že včerajšia pravda je iná od dnešnej. Škoda, že to nevieš preniesť do praxe a pochopiť, že pravda je vždy niekde medzi dvoma extrémami, ty radšej podporíš cenzúru jedného extrému a tvrdíš, že pravda je v tom tvojom názore. z čoho súdiš, že práve tvoje lži sú pro life, pro demokratické, najlepšie pre budúcnosť našich detí atď. a ostatné treba povypínať? prečo si myslíš, že iba ty máš pravdu?
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

lebo ti to v liberálnej hlavičke dáva zmysel a opačné argumenty nechápeš tak sú zlé? toto je liberálny problém.. síce sa tvárite, že hlásate, že všetkym názorom treba nechať priestor, ale ste prví, ktorí vykrikujú po zakazovaní vám nepohodlných alebo nepochopiteľných vecí.. to práve tvoji predkovia boli tí, ktorí prenasledovali a likvidovali voľnomyšlienkárov, pokiaľ ich vaša liberálna agenda neprijala a potom bolo všetko v poriadku. A ver, či nie, ak si nadpolovičná väčšina voličov Slovenska zvolí za prezidenta Putina, tak bude prezidentom aj keby si ho ty osobne považoval za teroristu. tak funguje demokracia. Čo ti teda dáva právo zakazovať informácie, ktorým verí nezanedbateľná časť populácie?
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

A prosím, nedávaj mi ten typický liberálny odpad, že tebe je úplne jasné, že práve tie infrmácie sú škodlivé a práve ty máš patent na zdravý rozum a mandát na rozhodnutie o tom, čo je vhodné pre národ a čo nie.. to je veľmi pohodlné, ale keby tvoj príspevok nie sú iba prázdne liberalistické frázy, ale naozaj to tak vnímaš, tak tomu čo píšem veľmi dobre rozumieš.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Liberalizmus nie je anarchia. Ze si myslis ze mas na nieco pravo este neznamena ze to tak je.

Zaujmave ako mi tu vnucujes nejake potlacanie opacnych nazorov, pritom ked si pozries moje prispevky (nielen) k tomuto clanku uvidis ze cenzuru kritizujem.

Absolutizmus je sice chyba, ale relativizmus je tiez chyba. Pravda nie je 'niekde uprostred'. Uprostred je polopravda, a to je len ina forma lzi. Pravda sa odvodzuje od objektivnej reality. Nie od nazorov, ci uz tvojich alebo mojich.

Preto aj obmedzenia slobody slova su viazane na realitu. Nemali sme tu snad nacizmus, a potom komunizmus? Ako zacali? Tak ze sa rozsirili dokazatelne lzi, ludia sa zblbli, a vysledkom bola tragedia.

Ci ty si snad za to aby niekto mohol o tebe rozsirit ze si vrah, a zburcovat ludi aby ta zabili? Uviedol som konkretne pripady ked je sloboda slova obmedzena a preco, co tak sa nimi trochu zaoberat?
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

kamarát ty si riadny teoretik.. to ako s hobby filizofom sa hádať koľko je hodín.. obaja sem píšeme preto, že vidíme, že ten druhý píše niečo, s čím nesúhlasíme a máme potrebu mu ukázať svoju pravdu.. v tomto bode považujem za vhodnejšie nekomentovať každú tvoju vetu, aj keď nutkanie mám, pretože to by nikam neviedlo, prečítaj si prosím môj príspevok znova, skús nad ním porozmýšľať, poňať celý argument, prípadne, ak potom vznikne potreba, odpovedať naň, nie chytiť sa jedneho slova a odvádzať od mojej myšlienky tebe pohodlným smerom, najlepšie padať do nezmyselnej frázovitosti. písal som ho tak, aby som ťa nijako neurazil a neútočil, preto verím, že to bude možné.. potom môžeme pokračovať ďalej.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Lenze to je prave ten problem. Ja tam totiz ziadny argument nevidim. Ani v tych predchadzajucich prispevkoch, ani v tomto.

Relativizovanie, obvinovanie, slamene panaky, stazovanie sa na kazdeho a vsetkych, acohentizmus, ... ale poriadny argument ziadny.

Co keby si tak prestal hadat co si mysli tebou predstavovany 'typicky liberal', a reagoval na to co som naozaj napisal? Ja som predsa napisal preco si myslim ze sloboda slova je dolezita, ale aj to preco nie je absolutna. Ak s tym nesuhlasis, v poriadku, odargumentuj to. Ale s tymto stazovanim ze ta nikto nechape na mna nechod.

Spytam sa ta konkretne. Myslis si ze by malo byt dovolene ohovarat, alebo sirit paniku, aj ak to povedie k realnym skodam? Mal by som podla teba mat moznost rozniest loz ze si vrah v tvojom okoli, vystrasit ludi, a ked sa ta tam niekto preto pokusi zabit tak sa vyhovarat na slobodu slova? Kde by podla teba mala byt ta hranica a preco?
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Teoretizovanie nechám na teba, odpoviem na tvoju konkrétnu otázku.
Myslím si, že táto hranica bola verejne hrubo porušovaná minimálne posledné dva roky, kedy je to úplne bezservítkovo očividné. Za posledné dva roky bolo na verejnosti napáchaných toľko škôd na základe šírenia paniky, ohovárania a šírenia neoverených informácií, že NBÚ by mal zakázať väčšinu súkromných médií a plátkov, o RTVS nehovoriac.. Je absolútne absurdné zakazovať druhej strane ten istý postup, ako sám robíš. Ale to je opäť typický liberál farizej (že mu, chudákovi, toľko nakladám), ktorý momentálne píše zákony..
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Takze s tym principom suhlasis? Ze existuje urcita hranica, dana objektivne dokazanymi skodami?

Potom suhlasim, ta hranica bola porusovana. Vsetkymi antivaxermi, hoaxermi, dezinformatormi, popieracmi existencie cinskej pliagy. A aj viacerymi politikmi.

Ako dokaz svedci to ze sme boli najhorsi na svete v pocte (zbytocne) mrtvych na 100K obyvatelov.

Ale ani tak si nemyslim ze sucasna cenzura je dobre riesenie, myslim si ze ti dezinformatori by mali byt osobne brani na zodpovednost za skody ktore napachali.
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

čo je samozrejmé pre mňa, treba zakázať ostatným, resp. ja si môžem trepať čo chcem, lebo je to podložené na mnou pochopených faktoch, ale ostatní píšu bludy, ktoré mi nedávjú zmysel a ktoré ideálne treba zakázať. Darmo budeš písať teórie o tom, že pravda nie je absolútna a nevieme na 100% všetko atď. (tvoja teória), keď tvrdíš, že tie ostatné bludy je dobré zakázať a veľmi pohodlne ich označíš ako ohováranie, spoločensky škodlivé atď. (tvoja prax, ktorá je, čuduj sa svete, opačná ako tvoja teória). Samozrejme tvoje spoločensky škodlivé kecy sú v poriadku. Nevidíš to?? Oh, a aby som nezabudol.. detailne popíšuc všetko, čo je treba zakázať, nezabudni počas tvojho príspevku aspoň tri krát zaklamať, že z princípu odsudzuješ cenzúru ;)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Stale sa stazujes na 'teoretizovanie', na filozofiu. Ale liberalizmus je predsa postaveny na filozofii a vede. Je predsa normalne ze dokazem svoje nazory zdovodnit.

A aku mas alternativu? Dookola papagajovat 'svoju pravdu', slepo nasledovat ideologiu?

Ani nevies nenapisat co si vlastne myslis, nieto to este aj podopriet logickym argumentom. Stale mi tu podsuvas nejaku cenzuru, obvinujes ma z klamstva, ale ziadny argument si neuviedol, je to iba dalsi slameny panak. Zeby preto ze ziadne argumenty nemas?

Co je na tom take zlozite pochopit, ze kazda sloboda ma svoje hranice? Ze by sme mali tolerovat vecsinu roznych nazorov (aj ked s nimi nesuhlasime) ale nie uplne vsetky?

Uvediem ti priklad, aby si ma zase neobvinil z klamstva. Z hlbky duse neznasam krizikarov. Myslim si ze su to tmari a podvodnici, vsetci do jedneho. Ale nikdy by som nepodporil zakaz nabozenstva, alebo aby veriaci nemohli prezentovat svoje (pomylene) nazory verejne. Lebo to uz by bola cenzura. Uz chapes?
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

ja som mal dlhodobejsie pocit, ze sa u nas najviac pouziva nginx .. nepovedal by som, ze to je prave naopak.. (ja v podstate od 2014 preferujem nginx pred apache httpd)
Odpovedať Známka: 9.8 Hodnotiť:
 

Vdaka NBU som sa aspon naucil pouzivat bezplatne internetove proxy. Palec hore.
Odpovedať Známka: 9.8 Hodnotiť:
 

DSL vyborny clanok.
Palec hore
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

Titulok dobrý a článok zaujímavý a informatívny

Akurát by som len povedal, že slovo "dezinformovat" vyžaduje úmyselné zavádzanie. Ak to spravili kvôli omylu, inkompetencii alebo v dobrom mysleli, že je to pravda, tak to nie je dezinformovanie a NBú ich teda blokovať nemusí/nemalo by:( ale bola by to sranda
Odpovedať Hodnotiť:
 

UA vs Rusko - veru, jako užtu nekdo v diskusii spomínal, - v prípade Ruska to nie je "len pár sadistov" - ale 84 - 88 % podpora Putina, resp.všetkého, čo sa ted deje na UA.. (aj inde, v Rusku..)
..tie ruskéženy tých .."vojakov, ktorý s nimi volajú, a ktorým volajú domov, si v krvilačnosti, a agresivite moc nezadajú s ich .."mužmi ("..výzvy, aby znásilnovali ukrajinky, aby ich strielali a zabíjali, želania, čo chcú doniest z ukrajiny, čomajú nakradnút a nalúpit, atd.. atd.. ä

..to je proste rusko, celý ruskí ..národ, .."takí"

(96 - 99 % zneho.. )
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

našťastie tu máme takých múdrych Slovákov, ako si ty, ktorí celosvetovo vyvažujú krvilačnosť vojakov poctivým čítaním denníka n, niekoľkonásobným potvrdzovaním faktov v ňom uvedených inými, nezávislými zdrojmi (ale iba tými dôveryhodnými ako SME a STV), a otváraním očí všetkým slepým baranom na IT fórach! vďaka!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

DSL. sk riadne riskuje, že drží tento článok na titulke taký dlhý čas. NEOLIBERÁLNO FAŠISTICKÁ ČA-PI-TOVSKÁ TOTALITA im zachviľu zavarí a akúkoľvek opozíciu či ľudí s iným názorom zlikviduje!!! Už začali a zlikvidovali slobodu slova! Komunisti boli ich genetickí otcovia a nacisti zase dedovia!!! Súčasní NEOLIBERÁLNI FAŠISTI sú úplne rovnakými SWIŇAMI, ako boli menovaní pred 60 a 90 rokmi...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Neuveritelne ako mozu cloveku preplachnut mozog. To si bol niekde na skoleni alebo to dokazali cez facebook?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

uz ste si mohli vsimnut, ze vzdy a za kazdych okolnosti budete makat na panske faly. ci uz je to pod modrou , aľebo cervenou vlajkou. my vas naucime hlínu žrát chamrad zlodejska zlovenska
Odpovedať Hodnotiť:
 

NBU ma sklamal ked prestal blokovat tie zlocinecke weby ako napr. hlavne sracky a spol. Dezolatov je treba zastavit. Keby som mal tu moc tak by som ich bez vycitiek nahadzal do obrovkej jamy, polial benzinom a zapalil a kym by este kvicali a vrestali tak rovno by ich bagre zasypavali hlinou. Neviem kde to viazne, dezolati su hrozba pre nas ludi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak by som porovnal uroven clenov tejto diskusie s uzavretym oddelenim psychiatrie, tak to uzavrete oddelene priekazne vyzera ako think tank Mensy.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár