neprihlásený Piatok, 19. apríla 2024, dnes má meniny Jela
Slovenské blokovanie webov je podľa experta horšie ako ruské, pred ústavným súdom zrejme neobstojí

Značky: SlovenskoInternet

DSL.sk, 4.5.2022


Kontroverzná legislatíva umožňujúca Národnému bezpečnostnému úradu blokovanie webov podľa právneho experta Martina Husovca nespĺňa ústavné požiadavky a je horšia, ako bola obdobná ruská legislatíva pred inváziou na Ukrajinu.

Husovec učiaci na Právnickej fakulte London School of Economics and Political Science slovenskú legislatívu bližšie rozoberá v tomto článku.

Vládna koalícia v spolupráci s prezidentkou v skrátenom legislatívnom konaní prijala legislatívu umožňujúcu blokovanie webov hneď druhý deň po invázii Ruska na Ukrajinu, 25. februára. Legislatíva má, ako sme v minulosti upozorňovali, ale viacero principiálnych problémov.

Legislatíva umožňuje NBÚ blokovať škodlivý obsah a škodlivé aktivity, pričom medzi škodlivými aktivitami sú aj závažné dezinformácie a iné formy hybridných hrozieb. Tieto typy aktivít samozrejme nie sú kybernetickými bezpečnostnými incidentami a nemajú nič s kybernetickou bezpečnosťou, ich blokovanie je ale napriek tomu riešené zákonom o kybernetickej bezpečnosti a jeho metódami a NBÚ aplikuje aj na takéto blokovanie ďalšie ustanovenia tohto zákona.

Postup nie je transparentný, nedáva možnosť webom odstrániť obsah, kvôli ktorému sú blokované, a dokonca weby o blokovaní ani nie sú štátom informované. O blokovaní nerozhoduje súd ale NBÚ, weby môžu len následne blokovanie napadnúť na súde.

Navyše hoci legislatíva vyžaduje blokovanie podľa pravidiel vydaných záväzne právnym predpisom, NBÚ zablokoval štyri weby ešte pred existenciou takýchto pravidiel.

Podľa analýzy Martina Husovca je legislatíva problematická aj z právneho hľadiska. "Súčasný zákonný rámec nespĺňa základné požiadavky judikatúry Európskeho súdu pre ľudské práva, a preto len ťažko môže podľa môjho názoru obstáť pred Ústavným súdom," zhodnotil celkovo legislatívu Husovec pre DSL.sk.

Legislatíve vytýka viacero konkrétnych závažných problémov a jej kvalitu porovnáva s obdobnou ruskou legislatívou. "ESĽP Rusko vždy za tieto prešľapy cepoval. Žiaľ, musím vás šokovať. Slovenský zákon je na papieri nastavený ešte horšie ako ten ruský pred vojnou (len zamestnanci štátu sú brzda, aby nebol rovnako zneužitý)," uvádza Husovec v kontexte problémov ruského zákona na blokovanie a jeho posudzovania Európskym súdom pre ľudské práva.

V slovenskej legislatíve pojem závažná dezinformácia nie je jasne definovaný a podľa experta sa vzhľadom na extrémnosť tohto prostriedku treba sústrediť na kvalifikovanie dosahu a úmyslu v rámci systematickej činnosti.

"Zakotviť sa však musí aj presný proces na preukázanie, že tieto kritériá sú splnené. Stránkam musí štát dať šancu, aby sa bránili alebo prípadne odstránili problematický obsah," uvádza. Rozhodnutie má robiť súd a jeho prieskum by mal byť reálny.

Zákon by mal aj podchytiť, aké technologické spôsoby blokovania sa môžu používať. Napríklad v prípade prvého blokovaného webu NBÚ prikázal blokovanie aj webhostingovej spoločnosti, čím bol web zablokovaný aj pre návštevníkov zo zahraničia a nielen zo Slovenska. Zároveň kontroverzne zakázal webhostingovej firme umožniť prevádzkovateľovi webu prístup k jeho dátam týkajúcim sa webu vrátane záloh.

Všetko musí byť podľa Ústavy SR a judikatúry Ústavného súdu SR v zákone prijatom parlamentom a nie vo vyhláške, ktorú štátny orgán môže ľahko zmeniť, upozorňuje Husovec.

NBÚ podľa zákona doteraz zablokoval štyri weby zatiaľ do konca júna. Koaliční poslanci už predložili návrh legislatívu, ktorá bola schválená ako dočasná, predĺžiť v nezmenenej podobe o ďalšie tri mesiace.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou
Vývoj pôsobivého dvojnohého robota prekvapivo končí
Spustená výrobca QLC flash pamäte s viac ako 200 vrstvami


Diskusia:
                               
 

a ze funguje, ostatne sa uz doladi za behu.
Odpovedať Známka: -3.2 Hodnotiť:
 

Ja by som chcel len taky internet ako ma Severna Koreja aj mobily by mohli byt len s predinštalovanými apkami a nemusel by som sa rozptylovat pri praci. Aj komunikacna apka len jedna a mohol by som tam zvolavat na slavu nasej valade a Hufnici z palaca. Ako by stupla produktivita prace keby sa ludia nerozptylovalo blbostami hned mame Svajciarsko.
Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

Kvalitu, kde jedna plne vyhovuje všetkým, si môžu priekazne dovoliť len totalitné režimy.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

tak najvacsia sranda je, ze existuju rozhodnutie europskeho sudu pre ludske prava(a jeho rozhodnutia su zavazne aj pre slovensko) ohladne blokovania webovych stranok, ze je protipravne zablokovat cely webovy portal len na zaklade par problematickych clankov a ze maju byt zablokovane len tie konkretne clanky

a paradoxne to bolo v pripade nejakych ruskych webov, ktore zablokovala ruska vlada :)
cize slovensko tymto zakonom robi uplne to iste co to nenavidene nedomokraticke rusko a dokonca este daleko horsie, lebo rusi to nespravili pod zamienkou utajovanych skutocnosti, oni zverejnili presne dovody preco je konktretny web blokovany. na slovensku jednoducho nbu rozhodol, ze maju byt zablokovane "hlavne spravy" kedze s nimi mal problem americky minister obrany jarko nagy a ziadny dovod neuviedli, lebo dovod zablokovania je tajny :)


Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

navyse nbu zablokoval hlavne spravy zjavne na zaklade retroaktivne uplatneneho zakona, kedze ja si dobre pamatam, ze po ruskej invazii hlavne spravy prestali pisat akekolvek clanky ktore by zavanali nejakym proruskym citenim
nepisali nic co by mohlo naznacovat, ze tu invaziu schvaluju, takze nbu ich zablokoval za nieco co pisali este pred schvalenim daneho zakona, co je absolutne neprijatelne


inak nevie niekto ci majitel hlavnych sprav proti tomu rozhodnutiu nbu podnika nejake pravne kroky?
ja som nejak nezaznamenal, ze by sa niekde o tom pisalo, ze podal napr. nejaku zalobu na nbu/stat a ziadal odblokovanie webu alebo nieco podobne

a obratila sa opozicia na ustavny sud ohladne tohto zakona?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A načo by sa obracala? Predsa pokiaľ hociktorá zložka štátnej moci drží žolíka vyššieho dobra, je právny systém priekazne stále nefunkčný produkt.
Odpovedať Známka: 6.1 Hodnotiť:
 

Blbosť. Za vlád Smeru bol systém funkčný a inštitúcie ako Najvyšší či Ústavný súd si plnili svoje úlohy! V porovnaní s tým, čo tu dva roky nastváral PSYCHOPAT krytý FAŠISTICKOU PEZINSKOU SKLÁDKOU bol ešte aj Mečiar synonymom "demokracie"! Lenže to by súčasné mladé neoliberálno fašistické TEĽCE museli mať aspoň snahu si niečo pozisťovať a hlavne nad tým swinstvom, ktorým ich kŕmi mainstream by museli aj kriticky rozmýšľať a zisťovať si, že čo je ešte logické a čo je čistá manipulácia a lož!
Odpovedať Známka: -0.3 Hodnotiť:
 

Systém zahŕňajúci daňové delikty nemôže byť funkčný, kým môže národná banky meniť základnú úrokovú sadzbu.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Choď odtiaľto do piče smradiť na nejaký proruský denník ... ty odpad smerácky
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

asi si necital clanok sudruh, ale ste ich zakazali
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Pal do piče, zmerácka štetka!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

lenivosť.. typická reakcia pri náznaku snahy použiť mozog po dlhom čase.. nič si z toho nerob, ešte zopár takýchto výbuchov a možno ti začne postupne dopínať. inak dobrý argument, ďakujeme zaň!
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

majitel hs pan Sopko udajne podal navrh na sud alebo nieco take. Info z druhej ruky...
Odpovedať Známka: -1.0 Hodnotiť:
 

pán Sopko údajne zvažuje verejne priznanie, že cely čas bol platený ruskou ambasádou. Tiež info z druhej ruky.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Udajne je to sudruh snopko. Pokym nezrusia Pravdu, symbol, maly komunista v kutiku malej slovenskej duse bude prezivat. Nieco na sposob hory osudu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ale to, čo píšeš, je informácia až z tretej ruky..
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Ak by ho uviedli, tak by zaň niekto musel niesť aj zodpovednosť. Ale takto?
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

No takto bude zodpovedny "stat" a kedze bude treba nahradit skody, tak sa na to poskladaju obcania, t.j. my.

No nie je to fantasticke?
Odpovedať Známka: 2.4 Hodnotiť:
 

Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

https://dopice.sk/qMO
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Preto je dobre sa sudit v tejto dobe lebo sa porusuju ludske prava a je sloboda slova takze mozes napisat hnoj na stranku a nemozu ti blokovat web lebo je to protipravne takze tak. Keby ze mne toto stat urobi dam ho na sud . Pocas pandemie tiez porusili kopec zakonov a nikto to neriesi lebo ficko a nikto iny. Ostatny su nedotknutelny.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Kuknime na to takto, chlapi. Pokial sa neblokuje dsl.sk a freevideo.cz, tak by sme mali byť my všetci spolu so Syntaxom OK, či ?
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

NIE!
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Na keru cicu to posudzuje US, keď tu akosi sieťová neutralita neplatí, to len v Európe to tak funguje... A keď chce niekto ťahať a sosá až do vysosania, tak mu aj gúglák zatne tipec... :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Suhlasim s clankom, ze statni zamestnanci su brzda.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

To nevadí, napadnuté weby sa prestanú blokovať, po prehraných súdoch im štát potichu zaplatí odškodné z peňazí slušných pracujúcich ľudí (daňových poplatníkov) a všetci budeme nadávať, ako zase nekompetentní truľovia vo vláde prehajdákali ďalšie z NAŠICH peňazí.. ak niekoho z tejto vlády niekto bude ešte niekedy v živote voliť, považujem to za psychickú chorobu a takým spôsobom budem s dotyčným aj nakladať..
Odpovedať Známka: 4.9 Hodnotiť:
 

ešteže sa to netýka súdruhov ficovcov, kotlebovcov, mečiarovcov, slotovcov... oni dbajú na dôsledné dodržiavanie zákonov a morálnych hodnôt
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To teda dbajú - a to dôsledne. Vtedy, keď sa im to hodí najdôslednejšie.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

teda žiadne súdy, žiadna diskusia, jednoducho skupinka skorumpovaných a nekompetentných úradníkov si môže robiť čo chce. kto toto nevidí, je slepý.. a to (aj to v diskusiách) ešte niektorí (obzvlášť tí, ktorí jedným dychom dodajú, že odmietajú cenzúru) vykrikujú, aké je to super vymyslené.. dementi.
Odpovedať Známka: 3.5 Hodnotiť:
 

A ty by si to urobil ako?
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

spravodlivo!
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Čo tak využiť možnosti existujúceho trestného zákona? Podpora vojny, šírenie poplašnej správy, všeobecné ohrozenie atď. atď. Pokiaľ robia niečo nezákonné tak ich súdiť a spravodlivo potrestať. Pokiaľ robia niečo hlúpe tak ich ľutovať a vzdelávať, prípadne dovzdelať ich publikum. Ale chápem, systematické riešenie nie je také jednoduché ako sa hrajuškať so stránkami...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

systematické riešenie v tomto prípade nie je ani možné.. nie iba jednoduché.. tak im zostávajú iba protizákonné a ústavu ohýbajúce gestapácke praktiky, kým ich konečne niekto nedefenestruje..
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Veľmi dobre si to napísal. Nie sú schopní komplexných riešení, tak im je dobré aj protiústavné blokovanie.

Ale už len necelé dva roky a budú odtiaľto utekať. Revolučné sily nového Slovenska všetko zaznamenávajú, ani jeden zapredaný potkan sa pred nami neschová (ani ruský, ani čínsky a ani americký). Systematicky "v podzemí" sa buduje nové spoločenské usporiadanie a budem veľmi hrdý, keď bude Slovensko jednou z prvých krajín, kde si so Schwabovsko-sorosovskym plánom na Veľký reset vytrieme riť!
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Vyhrabali ste si vlastnu zemlanku?
Noze ma zasvat!
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Nie som ani sektár Heger ani sektár Krajčí, aby som ťa zasvätil. To musíš poprosiť dílera vodky na poste nášho premiéra a možno ak budeš mať šťastie, tak zažiješ aj Salarabandu a vánok a bublotanie tela. Štúr sa v hrobe obracia, že po 170 rokoch od kedy zakladal spolky striezlivosti máme v čele Slovenska alko baróna.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Presne, ked majitel/vydavatel porusi zakon, treba ho priamo potrestat, po spravodlivom sude. Mame predsa zakony trestajuce ohovaranie, sirenie poplasnej spravy, navadzanie na porusovanie zakona, sirenie hnuti smerujucich k potlaceniu ludskych prav.

A keby nestacilo mozu prijat zakony proti sireniu nepriatelskej vojenskej propagandy, alebo sireniu dezinformacii veducich k skode (napr. medicinskych). A nie takto cenzurou zametat bordel pod koberec.

A ak by nejaky clakon robil skodu, sud ma predsa moznost urobit predbezne opatrenie, a docasne prikazat prevadzkovatelov dat clanok dole kym sa nerozhodne. Toto uz je osetrene v pravnom systeme, netreba teraz vymyslat paralelny mechanizmus.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to, čo píšeš znie pekne, ale aj bez dlhšieho premýšľania je jasné, že tebou navrhnutými krokmi by sa musela vláda SR zavrieť do basy, ak nie rovno popraviť!

súdy sú posledné dva roky na Slovensku obchádzané (cenzúra), alebo sa na ne nedá objektívne spoľahnúť (referendum, vyhlášky úvz), zákony sa príjmajú, ale sú nefunkčné, pretože v drvivej väčšine sú v rozpore z ústavou alebo s nadradeným medzinárodným právom (opäť vyhlášky, cenzúra), preto sú vynucované iba verejným tlakom, klamstvom a podvodom, časom zrušené. Prijatie schopného zákona proti šíreniu vojenskej propagandy by posadilo do väzenia väčšinu súčasnej vlády (podporovanie preukázateľne nacistického režimu na ukrajine a predlžovanie a podporovanie vojenského konfliktu, ktorý si krátkodobo odserú nevinní ukrajinskí civilisti, proti ktorým sú tieto darované zbrane často namierené, stredne a dlhodobo my všetci v Európe, či už priamo zbraňami, peniazmi, alebo chválospevmi).
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

O šírení medicínskych dezinformácii, poloprávd, neoverených informácii a vyslovených klamstiev zo strany vlády za posledné dva roky (za peniaze slušne pracujúcich ľudí) ani nebudem písať!

No povedz.. mohla by vláda prijať hociaký funkčný zákon proti sebe samej? Veď si ani nevedia zrušiť poslaneckú imunitu aby sa za to mohli stíhať.. určite je jednoduchšia a efektívnejšia protiústavná cenzúra, to je predsa jasné.. Ale pamätajte.. Cenzúrou sa nikdy neháji pravda proti lži, ale vždy lož proti pravde. Tí bystrejší z národa to už chápu, no a tí bez kyslíka sa raz musia tiež nadýchnuť. Takže časom národ precitne a vyžene túto zberbu za hranice. Potom bude právny systém opäť za čas fungovať, kým budú žiť tí z nás, ktorí na toto budú pamätať.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Ty bystrejsi su uz prec, ti menej bystri sa to snazia zvratit a vulgarnej zgerbe ako blaha to vyhovuje.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Tu ťa trocha opravím -- poslanecká imunita je už dávno zrušená, jediná, ktorú majú, je na výroky prenesené v parlamente. Výroky prenesené mimo už môžu byť stíhané, viď Mazurek, ostatné jakbysmet.

V prípade Fica nešlo o to, že by ho nemohli stíhať -- to stále môžu, a možu ho odsúdiť. Išlo o to, že ho nemôžu šupnúť do basy _predtým než ho odsúdia_, len tak preventične, vraj ovplyvňuje svedkov. A úplne náhodou by nemohol fungovať ako politik, viesť najväčšiu opozičnú stranu až do odsúdenia, ktorý by zase úplnou náhodou nebol toto volebné obdobie -- teda by ho vyhodili z ďalších volieb. Teda pokiaľ by to nedali na Lučanského.

Keby na neho niečo mali, tak by to vytiahli a odsúdili ho. Keďže nemaju, tak namiesto toho počujeme škrek.
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

Praudu mas aj kali hovoril ze korupcia na navyssich miestach neexistuje. Len ktovie preco pociatek spominal ze slota odrbal aj stareho ako pan. Co tym vlastne myslel? Videjko z chaty je rovno vylucene prokuratorom a nie sudcom. Ano tento stat treba zrusit.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

No treba nielen kecat, ale aj dokazat. Inak je to len JPP, aj ked to Monicka T. da na Goebbelsa (stokrat opakovana loz...).

Pozri sa na takeho Kisku. Tam to nebolo JPP, tam mu to dokazali.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Na topkách a podobných serveroch je už dávno zakázané vyjadriť svoj názor k publikovaným článkom - zakázaním diskusie. Je jasné, že sa vlády boja, vedia aký je názor veľkej časti ľudí na súčasné dianie, masírovanie mozgov už nestačí, tak nastúpili reštrikcie a trestné stíhania. Presne pre toto sa štrngalo... Ešte žijúci členovia VPN a im podobní musia krochtať blahom a spokojnosťou, podarilo sa!
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

Žijúci členovia VPN sú znechutený z toho koľko je u nás súdruhov čo žerú z ruky kagebakovy putinovy a podporujú jeho fašistickú vojnu. A za krvavé ruble sa tu ide niekto oháňať slobodou slova!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Zrusenie diskusie na webe sukromnej firmy nie je zakaz slobody prejavu. Nikto nie je povinny aktivne ti umoznit sirit tvoje nazory.
Trestne stihania su uplne namieste, ak niekto vyjadruje a propaguje idey, ktore su trestne. Zakony na to mame uz roky a je len skoda, ze sa neuplatnovali skor.
Ak ti chyba komunizmus alebo totalita na rusky sposob, dohladaj si, za co sa zatvara(lo) vtedy.
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

Na základe čoho určuje nejaké NEOLIBERÁLNO FAŠISTICKÉ TEĽA, že čo je a čo nie je pravdivé?!!! Len nacistické gestapo, komunistickí politruci a súčasné NEOLIBERÁLNO FAŠISTICKÉ SWINE určujú, že je a čo nie je pravda...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

to nevieš? majú na to predsa manuál!!
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Nepoznam jediny zablokovany web.
Ale je pravda ze nemam hobby v hladani konspiracii hoaxov a ruskej propagandy.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

No niektore z tych webov boli skor nepohodlne nez konspiracne. Casom sa tie "konspiracie" ukazali pravdive.
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

tak urcite....
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

výrok V. Havla - v štáte, v ktorom je zavedená cenzúra, ponúkaným správam môže veriť len blbec
Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

No ja zase poznam konspiracne a nezablokovane.

Ako je to teda s Ficom, Kuciakom a talianskou mafiou?
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

To je jednoduché: Fico ako šéf mafie dal od.ebať .uráka spolu s Bruchom. Jasné a transparentné. Žiadna veda, Aurel by tento algoritmus viacej nezjednodušil.
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

Akurat ze Fico s Bruchom nic nemal a uz definitivne nic s .urakom.

Cui bono, vsak? Preto im nic nedokazali, F a B nemali z toho ziadny benefit, len problemy. Vsak uz aj vrabce na streche cvirikaju, kto to objednal. kto stlacil spust a kto benefitoval, preto Fico zadrel to co zadrel. Hint si mal aj v Bruchovej threeme, aj ten bol prekvapeny ze do toho isli.

Len sa to nehodi do narativu, tak clanok od Todovej necakaj.
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

Údajne že Islandský rybári, plaviaci sa na nôrskej lodi, registrovanej v Paname, zachránili na šírom mori stroskotanca, ktorý vie tie väzby objasniť, ale tvrdil i, že videl jedného z členov NAKA, ako sa bez Fica vysral, takže je asi ako svedok priekazne nedôveryhodný.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Petrohradské úrady dali nedávno pokutu Tatjane Popovej za to, že v lokálnom obchode rozvešala rôzne postavičky s protivojnovými posolstvami. Stálo ju tu 30-tisíc rubľov (255 eur) a môže byť rada, že neskončila vo väzení. Na polícii sa síce nepriznala, no v jej mobile sa našli fotografie s protestujúcimi hračkami.

Za otvorené protesty a účasť na demonštráciách im hrozí 10 až 15 rokov väzenia.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Skus v nasich koncinach urobit chlebicky so syrom do Z a daj potom vediet, ako dopadnes (google: chlebicky kalvoda).
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

podla teba je ok robit chlebicky so syrom do tvaru hakoveho kriza a potom clen lsns to da na FB?
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

Pismeno Z je teda uz na urovni hakoveho kriza? Mozno aj tie figurky tej predavacky boli vyhodnotene ako hakovy kriz, vygumovani iniciativni blbci su na oboch stranach.
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

Zdravim chytrakov.

Ano je to na urovni hakoveho kriza, prosim nemylit so svastikou. Azbuka znak v tvare pismena Z nepozna. A kedze sa tymto znakom oznacuju ruske vojnove vozidla a rusky narod tento znak pouziva ako symbol invazie na ukrajinu tak je to na urovni hakoveho kriza.

Priklad pre studentov:

Ak napisete clanok o svastike v nabozenskych kulturach a prilepite tam obrazok hakoveho krizu, nic vam nehrozi. Naopak pouzitie hahoveho krizu ako oznacenie mierotvorcov za druhej svetovej vonjy vam prinesie urcite problemy.

Ak napisete clanok o zebrach, zubroch a pouzijete obrazok pismena Z akoze znak ktorim zacinaju tieto zvieratka, ties vam nic nehrozi. Naopak ak idete oslavovat mierotvorcov na ukrajine a spravite si chlebicky so znakom v tvare Z, tiez ocakavajte problemy.

Tomuto sa vravi kontext a ano urcita cast obyvatelstva tomuto pojmu nerozumie, pritom bezna komunikacia sa bez neho nezaobide.

Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

preco si taky uzkoprsy?
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

Ukrajinci spravili Z z mŕtvych ruských vojakov zabitých na Ukrajine.
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

možno boli ešte živí, len im prišróbovali pohlavné orgány o seba a vykrútili ich polámaním kostí do tvaru Z, pretože ukrajinská nacistická sebranka nemá zábrany.. a nezabudli pri tom vyvesovať ukrajinské zástavy a vykrikovať si na slávu, akí sú hrdinovia. je to odpad ľudstva. odporúčam film Volyň

https://www.youtube.com/watch?v=uSUak6QoY7M

aby ste vy slepí neoliberáli dostali trošku reálnej ochutnávky z histórie ukrajiny.. aby ste mali predstavu, ako tí napadnutí chudáci ukrajinci rozmýšľajú a konajú, ako konali konci druhej svetovej vojny a ako asi konajú dnes. a toto nie je o zopár izolovaných psychicky narušených jedincoch.. toto robili tisíce dobre školených a vyzbrojených žoldnierov (kto to platil??)
Odpovedať Známka: -4.2 Hodnotiť:
 

a toto robia ich mentálni potomkovia, takisto v tisícoch, na Ukrajine dnes (kto to platí??)..

https://www.youtube.com/watch?v=QxcB0PI4ZLg

týmto je na ukrajine prerastená vláda aj silové zložky.. ak toto hniezdo neonacizmu nebude na Ukrajine vykinožené, budú sa iba rozširovať.. pretože debilov je všade dostatok.. oslavných ód na neonacistov sú plné nezávislé denníky a, žiaľ, aj tu na fóre sú takí, ktorí im spievajú na slávu a nevidia špinu, ktorú ospevujú, pretože im nie je ukázaná a oni ďalej ako na stránku denníka n nevidia..

u nás je to nešťastie iba liberalizmus, ktorý ničí národné záujmy a blahobyt ľudí (samozrejme vykrikuje opak toho, čo robí), takže ľudia neumierajú na mučenie a znásilňovanie, ale národ trpí rovnako. zobuďte sa, čitatelia, a všímajte si činy ľudí, nie ich reči.. to by sa u nás zmenili volebné preferencie....
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

zakomplexovany luzer z lsns alebo republiky, uz sa nam nemusis dalej predstavovat
Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

beriem to ako poďakovanie a pochvalu, nakoľko jediným tvojím argumentom bolo odvádzanie od témy :D

odkiaľ si prišiel na tú lsns???? veď podľa tvojho merítka by mali práve náckovia ukrajinský režim velebiť.. a čuduj sa svete, velebia ho práve tvoji neoliberáli.. ale neboj, to len preto, lebo nemajú mozgy, oči a uši.. aj denník n to musí do vás vtláčať hypnózou a sugesciami ;)
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

S vyplatanou Putinovu štetkou ako si ty nemá zmysel diskutovať. Choď si svoje halucinácie postovať na VK. Pojebany úbožiak.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Igor to si ty? lebo kvalita a hĺbka tvojich argumentov mi niekoho pripomína.. ak nie, sorry, myslel som, že takíto kreténi sú všetci vo vláde..
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Právo Ukrajiny na nezávislosť nepopiera Putin, ale každý idiot, čo jej pre vykúpenie sa z vlastných hriechov "pomáha", aby si ju nevybojovala priekazne sama.
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

ukrajina mala nezavislost kym sa nesnazila stat zavislou od zapadu vclenenim sa do zapadnych struktur
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

fantasmagorie
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Cenzúru zaviedli z pozície sily, ale je to prejav ich slabosti.
Odpovedať Známka: -1.0 Hodnotiť:
 

V CCCP ?
Akú cenzúru? Veď prezident je exKGB tak v takej demokratickej a liberálnej agentúre ktorej ide o celosvetový mier ich niečo také ani nenapadlo.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Nejako si sa stratil. Článok je o cenzúre na Slovensku. Ale idioti za ňu budú viniť Vladimíra Putina.
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

Putin spôsobil cenzúru na Slovensku, zaslúžil sa za nezrušenie Ficovej poslaneckej imunity a má majoritný podiel na globálnom otepľovaní!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

diktatura na sposob dezolatov z OLANO
Odpovedať Známka: 0.2 Hodnotiť:
 

od vlady obycajnych ludi nemozno ocakavat kremese
Odpovedať Známka: -3.9 Hodnotiť:
 

To nie sú obyčajní ľudia. To sú obyčajní...
Odpovedať Známka: -3.7 Hodnotiť:
 

Otazka : Povedzme ze si spravim blog kde bude detska pornografia a zakon o zakaze vstupi do platnosti az neskor. Nasledne tam nevlozim ziadny kontroverzny obsah po tom daatume. Som koser ?
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

ale vieš o tom, že zákon o výrobe, šírení, sprístupňovaní, ... detskej pornografie tu už je pár desiatok rokov, však?
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Tomu rozumiem ale hypoteticky povedzme ze by ho prijali vcera.
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

toto je zrovna škaredý príklad, ale áno, tak funguje právo, teda na neprípustnosti retroaktívneho pôsobenia právnych noriem. Samozrejme totalitná vláda bez váhania vydáva zákony retroaktívne, viz. posledné dva roky, a riadi nimi celý národ, ako keby sa nechumelilo, pre vyššie dobro (verejné zdravie, verejnú bezpečnosť).. nepripomína vám to niečo?? ;)

Prípustné v tebou spomenutom prípade by bolo retrospektívne pôsobenie zmeny judikatúry (výkladu právnych noriem) bez zmeny právnej normy, ide o tú istú normu, iba je nanovo vyjadrený jej obsah. A tam by si asi podobné aktivity vedeli vtesnať do rámca ľudských práv, ktorý je platný už dlhšií čas....
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

Zakázané je aj šírenie. To že nepridáš nový obsah je fuk. Ten server ďalej funguje a šíri.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Cize z toho mi vyplyva ze staci sucasnej vlade zmenit zakon o dristoch o slovicko sirenie a vso vporiadku ? A mozu vesele mazat vsetko retrospektivne/blokpvat ?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

v prvom rade by nemali blokovať celý web, iba tlačiť na odstránenie predmetných článkov/príspevkov.. každý prípad by mal byť zrejme posudzovaný individuálne, nakoľko aj staršie články, zverejnené pred zmenou zákona, môžu po zmene zákona pokračovať v šírení nechcenej informácie. samozrejme postihovať šíriteľa za uverejnenie príspevku pred zákazom v právnom štáte nesmú (rozumej nie na Slovensku).. v praxi bude výsledok v prospech toho, komu patrí sudca, ktorý bude rozhodovať o prípade.. alebo úradník NBÚ, ktorý má na to právomoc, pretože ten je oveľa ľahšie a beztrestnejšie skorumpovateľný, hlavne pokiaľ ide o vyššie dobro ;) otázne ale stále zostáva, prečo ten, kto píše zákon (už minimálne posledné dva roky), ho píše tak nekompetentne, že musí zaplatiť aj ústavný súd, aby preňho dôležité zákony nezrušil..
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

Nie tak celkom. Zakaz retroaktivity ti nijak nedovoluje pokracovat v trestnom cine/priestupku, ale iba zabezpecuje ze nebudes postihovany za ciny ktore boli v minulosti legalne.

Uvediem priklad: zaparkujes stare auto tam kde je to povolene, a nechas ho tam roky. Mestske zastupitelstvo sa rozhodne s tym nieco urobit, a vyhlasia v tej zone zakaz parkovania. Koli zakazu retroaktivity ti nemozu dat pokutu za to ze tam to auto uz roky stoji. Ale, mozu ti dat pokutu, ak ho odtial neodvezies ani po vstupeni toho zakona do platnosti.

Co sa tyka tej cenzury, tak pokial viem tu priekazne nedoslo k retroaktivnemu uplatneniu zakona, ale k nezakonnemu zakazu webu pred tym nez bol novy zakon platny. Retroaktivita by bola keby zakon spetne legalizoval tento krok, co pokial viem ani nerobi.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

jedinou zanedbávanou a v kontexte často vypúšťanou súvislosťou v tomto rozprávkovom scenári zostáva fakt, že prijatý zákon je v priamom rozpore s nadradenými právnymi predpismi.. a to nevyrieši ani dodatočná sfušovaná úprava ústavy.. čo samozrejme na Slovensku nie je problém, dokonca to nevadí ani istej časti obyvateľstva, ale v globálnom merítku všetko, čo následne povie, alebo spraví takáto vláda, alebo spomínaná časť obyvateľstva, je pokrytecké klamstvo.. a nechceme mať predsa za zákonodarcov klamárov.. či?
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Treba oddelit akt zverejnenia autorom a akt sirenia prevadzkovatelom stranky. Odbornost a nedostatok kritickeho myslenia je typicke pre absoventov v SR
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Ja by som celé tie internety zrušil.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ja by som ich zdražel a skomplikoval aby to bolo opäť ako v 2001 z vytáčacieho modemu na IRCčku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nepredbiehaj, toto nás čaká až o dve technologické generácie do budúcnosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jednym z dosledkov toho, ze zakazane weby neboli zakazane uz davno je aj to, ze hranola nevydali do basy a svoje bludy siri dalej. Ludia zabudli co robil poslednych 15 rokov. A slovaci tak aj dopadnu ak sa vrati do vlady.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

No priekazne nevydali-neslychali.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Nevydali ho poslanci. A zda sa ze kazdy ma svoju cenu. Hlavne ak tusi ze by mohol tymto obobim skoncit...
Mna osobne by zaujimalo cim drzia za gule zilinku a kto.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Za túto informáciu sa platí zdravím a životom najbližších
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Podla akého drbnutého experta?
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

ty si drbnuty a sproste ked ho nepoznas, je to pravnik a odbornik na IT pravo ty nemehlo tupe sprostucke
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

ale do očí by si mu to nepovedal
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

samozrejme, že nie.. povedal by mu to do uší....
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

prezumpcia viny, krasne... to co si dovoluje tato vlada je vrchol, zlaty fico
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

toť je na zamyslenie kam sme sa to dostali, keď si povieme "zlatý fico"
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Idioti chceli zmenu. Dostali ju.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Ked sa vytiahli karty na stol, na zmenu to nevyzera. Na zaciatku to boli reci o ustavnej vacsine...
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Nedezinformuj, my sme chceli srandu s Matelkom!
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Kazdy clovek, ktory za onej ery mr F. chcel robit daco vo vacsom, vedel, ze to musi ist "vybavit" u neho (cez jeho strukturu). Takze zmenu mohol nechciet, len niekto, kto nema sajn o vacsom svete, alebo komu taky system "vybavovania" vyhovuje...
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

A dnes ti, cez ktorych sa vsetko muselo vybavovat najviac kricia, ze za vsetko moze mr. F. Sice oni svoje moznosti zneuzivali pre svoj osobny prospech, ale ked sa ich svinstva daju hodit na niekoho, tak preco nie?
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

Len ho s tym zlatom stisnut ako kicuru.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

nechýba mi tu anonymous2743 a jeho neoriginálne kecy plné neoliberálnej propagandy ako z príručky zavádzania národa.. asi mu konečne dal zamestnávateľ dovolenku..
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

Do Firefoxu je taký plugin, ktorým sa dá odfiltrovať verbež...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

takže už ho na dsl.sk asi nainštalovali
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

Ozajsny liberalizmus moze odsudit len ten, ktoremu viac vyhovuje opak - socializmus, tzn. potrebuje za sebou tu skupinu - vacsinu, ktora "prosperuje" na ukor jednotlivcov...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Ale hovno. Hocikto ho moze odsudit a nepotrebuje na to priekazne ani dôvod, ty chuj.
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

Nebud jebo...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja? Ja vyžadovaním malicherného odôvodňovania nedehonestujem prejavovanie priekazne čistého liberalizmu, ty kokotko.
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

V dnešnej dobe sú ľavicoví smeráci o tisíce percent väčší liberáli ako tie pseudointeligentné zhúlené ŠaŠkárske H0UNÁ... Veď PSYCHOPAT, SFETOVANÝ MIKROFÓN, ÚCHYLNÝ MAF0Š A ŠPINAVÁ FAŠISTICKÁ PEZINSKÁ SKLÁDKA tu za 2 roky zrealizovali niečo, čo neexistovalo ani za posledných 10 rokov "socializmu"! Okrem toho, že tie SWINE KRADNÚ, tak ešte aj zlikvidovali právny štát a demokraciu!!! Nuž ale o tom pseudointeligentné pseudoliberálne teliatko nevie nič...
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

nazvať socializmus opakom liberalizmu môže iba skutočne vyškolený a kriticky mysliaci neoliberál.. to je to, čo odsudzuje tá tvoja obávaná väčšina! tak buď na pozore!
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Ceskoslovenska socialisticka republika bola z mojho pohladu netolerantne zriadenie a socializmus za taky povazujem...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A pre upresnenie ja sa vacsiny nebojim, viem sa postarat o seba sam. Na rozdiel od tych co potrebuju vsetkych naokolo aby mohli zakryt svoju neschopnost...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak velmi ti chybam, ze ma spominas? Kedze priekazne nie som plateny ruskou ambasadou za sirenie vojnovej propagandy ako niektori miestny borci, komentujem len ked nemam nic lepsieho na robote, a ciste aby som aspon trochu vyvazil ten pro-rusko-smeracko-kotlebovsky hnoj co sa tu v poslednej dobe bez prestavky siri.

A vidim ze si dalsi co nerozozna liberalizmus od neoliberalizmu. Pre tvoju informaciu, neoliberalizmus propaguje ze trh ma vzdy pravdu, rovnako ako aj 'klasicky' liberalizmus a libertarianizmus. Na rozdiel od tych dvoch ideologii ale navyse jeho zastancovia veria, ze ludia su prilis hlupy aby to pochopili, a preto by mali rozhodovat iba 'odbornici' s tym jedinym spravnym nazorom (ktory navyse odporuje vede).

S standardnym liberalizmom to ma spolocne iba to, ze vyssie zmienovani propaguju slobodu, ibaze 'slobodu trhu/podnikania/...' aby odovodnili ze spoloznost nema pravo od 'tvorcov hodnot' pozadovat platenie dani.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

šíri, šíri, aj navzdory cenzúre.. aj na vzdory vojenskej pozícii ruska, ktoré už pred mesiacom malo muníciu iba na týždeň a pol :D :D

ďakujem, tvojím rozborom ekonomického myslenia si ma správne nasmeroval. teraz viem, že ľudia, ktorých som nesprávne nazýval neoliberálmi, sú zástancami iného smeru, idiotizmu, ktorý vyberá tie najhoršie z menovaných troch smerov.. totižto sú naozaj hlúpi, aby pochopili hocikoho, kto má pravdu, sú takí hlúpi, že veria odborníkom, ktorých vyhlásenia odporujú vede a nechávajú sa nimi viesť, popritom úplne paradoxne, vede totálne veria, a zároveň obidve tieto viery považujú za jediný správny názor, a popri tom všetkom od týmto pravdotvorcom tolerujú neplatenie daní!

v skutočnosti si v tvojej definícii opísal neoliberálov presne za také tupé stádo, akým sú, díky ;)
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

to bude tym ze ziadna cenzura tu nie je. Len mentalna kapacita jebnutych kokotov nedovoluje tuto jemnu nuancu rozlisit. Nadalej si mozes vyhladavat sracky ake len chces, nikto ti to nezakazuje, akurat sa vypli najvecsie srackomety. To nie je cenzura, tomu sa hovori - malo a neskoro.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Keď vypli najväčšie sračkomety, tak už sračky logicky vyhľadávať nemôžeš, resp. to bolo sťažené, ergo cenzúra.

A opravím ťa, najväčšie sračkomety nevypli, aktuality, sme, denník nenávisť stále bežia.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Ako si to posvojom vysvetlujes je apriori jedno.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Ano, siri, a jej najvecsim siritelom je Lubos Blaha. A prave on kazdeho liberala oznacuje za neoliberala, a po nom to preberaju jeho nasledovnici. Preto aj tato trapna cenzura ktoru predvadza nasa slavna vlada nema ziadny zmysel.

Z mojho prispevku malo byt kazdemu rozmyslania schopnemu cloveku jasne ze priekazne nie som neoliberal, a ani nezastavam ziadny z tych troch zmienovanych systemov, kedze vsetky tie ideologie su korupcie liberalizmu.

Vede netreba verit, veda funguje. A podla toho sa da rozoznat skutocny odbornik od falosneho - vie predpovedat udalosti a navrhovat funkcne riesenia.

To co zastavam je standardny socialny liberalizmus. Zial, politicku stranu ktora by ho presadzovala sme vo vlade od vzniku slovenskej republiky este ani nemali, a preto tu mame liberalizmus len napoly, formalne. Miesto toho sa pseudolavica pretahuje s pravicou, a ludia veria ze to su jedine moznosti. Preto sme este stale vychodna europa.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Expert sa veľmi mýli. Na súčasnom Slovensku obstojí akákoľvek forma FAŠIZMU a TOTALITY! Obstála tu dokonca aj VRAŽDA v koluznej väzbe a obstálo tu aj ZMARENIE REFERENDA S POŽEHNANÍM ÚSTAVNÉHO SÚDU!!! Niečo také ako nacisticko / komunistické prejavy súčasných NEOLIBERÁLNYCH FAŠISTOV prejdú bez akéhokoľvek problému. A časť dementov sa tomu bude ešte aj tešiť...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

takéto veci sú v poriadku v hociakej totalitnej vláde.. ale tá časť dementov, ktorú spomínaš, je na tom najdesivejšia....
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Nejak si sa dostal do varu. Vydrz do stredy, a mozno ani referendum nebude treba. Vela deti pouziva slovicka ktore sa naucilo v skolke a nerozumie im. Ty to nerob, uz mas za sebou zakladnu skolu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nemaj obavy Pucko, mám nielen základnú a strednú za sebou, na rozdiel od plagiátorov a neoliberálnych fašistov s pouličnými titulmi zo sociálnej práce. Možno si sa na tej sociálnej práci "nadrel", ale v žiadnom prípade to nebolo spôsobené náročnosťou tej trápnej "nadstavby pre gymnazistov".
Neoliberálni fašisti, mafiáni a psychopati priviedli Slovensko za dva roky na pokraj katastrofy. Žiaľ, môžu za to ľudia samotní, keď sa nechali zmanipulovať špinavým presstitútskym fašistickým mainstreamom a stupídnymi TV stanicami. Fašistickí slušnohayzli ale nakoniec skončia. A čím dlhšie budú ten koniec oddiaľovať, tým väčšia istota trestných stíhaní za tie činy ich bude čakať...
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Pleties si to nejako. Ked fasizmus= narodny socializmus a liberalny kapitalizmus = globalizacia tak pojem s obsahom narodna globalizacia mi nedava uplne zmysel. Co to teda ten liberalny fasizmus je? Lebo definicia , veta dokaz je správny postup.
Menej preafektovanych emocii viac racia.
A to nie ze sa zastavam silno liberalizmu, avsak z pohladu vydania adama sangalu sa sulikovci zachovali ako mali...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

To sú iste len konšpiračné teórie. Každý predsa vie ze u nás na Slovensku co by vzor EU tu žijeme slobodne a každé nepravo je tu priekazne potrestane ! Vid napríklad také násilné pichanie neznámych tekutín do ľudských tiel !
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

pozor na to! všetci, ktorí si ich dali pichnúť, presne vedeli, čo v nich je! podpisovali o tom informovaný súhlas!

a pichali si ich v slobodnej vôli! veď podpultová protizákonná hrozba vyhodením z práce a likvidačnou pokutou nemá žiadny základ v zákone a vlastne sa ani nestala!
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

Nebuď hlúpa ako tabakotina. Alebo slobodný a poriadne bohatý ako slovenský Če Buevaran. Daj si jedlo umlčanej ruskej chudoby kvas s pohankou a pohankaj si gastročrievka za kakofónie balalajky. Buď slobodný a plešatý na internete zavesený! A ver len internetu navždy!!
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

'expert' z pravnickej fakulty povazuje amaterske blokovanie .sk domeny s ruskou cenzurou na urovni ISP. LOL
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:

Pridať komentár