neprihlásený Pondelok, 15. júla 2024, dnes má meniny Henrich
Telekom zákazníkom na optike dáva internetovú TV, nie štandardnú IPTV

Telekomunikačný operátor Slovak Telekom pomerne neštandardne na technológie používané v súčasnej dobe začal svojim zákazníkom využívajúcim optické pripojenie do Internetu štandardne ako televíznu službu ponúkať službu Magio Go realizovanú ako internetová televízia a nie doteraz štandardnú IPTV službu Magio. V prípade objednávania na webe operátora ani nemajú možnosť zvoliť si štandardnú IPTV službu, spraviť tak môžu len pri objednaní na predajni. Operátor argumentuje aj podporou Magio Go pre Smart TV.

Značky: Slovak TelekomoptikaTV

DSL.sk, 24.6.2022


Telekomunikačný operátor Slovak Telekom pomerne neštandardne na technológie používané v súčasnej dobe začal svojim zákazníkom využívajúcim optické pripojenie do Internetu štandardne ako televíznu službu ponúkať službu Magio Go realizovanú ako internetová televízia a nie doteraz štandardnú IPTV službu Magio.

V prípade objednávania na webe operátora ani nemajú možnosť zvoliť si štandardnú IPTV službu, spraviť tak môžu len pri objednaní na predajni.

Obe služby Magio a Magio Go prenášajú dáta protokolom IP, odlišujú sa ale tým v akých sieťach sa dajú využívať a ako sa dáta prenášajú. Štandardné Magio sa dá využívať len v pevných sieťach od Telekomu, dáta sa prenášajú oddelene od internetovej prevádzky užívateľa napríklad na VDSL v inej VLAN, štandardne je potrebné set-top-boxy zapojiť do vyhradených portov a operátor dokáže dátovú prevádzku pre IPTV službu plne manažovať a napríklad jej vyhradiť dostatočné pásmo pre plnú kvalitu.

Magio Go je služba určená pre využitie po verejnom Internete cez akékoľvek pripojenie s prípadnými regionálnymi obmedzeniami a dáta sa prenášajú spolu s ostatnou internetovou prevádzkou, môže tak prichádzať k zníženiu kvality a problémom kvôli nedostatočnému pásmu pre Magio Go napriek dostatočnej rýchlosti pripojenia.

Služba samozrejme môže fungovať aj cez pripojenie od samotného Slovak Telekomu a Telekom by mohol vo vlastnej sieti technicky zabezpečiť dostatočné pásmo pre využívanie Magio Go, či tak robí zisťujeme. Operátor už ale nemá pod kontrolou ďalšie zariadenia u zákazníka a k problémom s nedostatočnou kapacitou pre Magio Go tak aj tak môže prichádzať. Zisťujeme, či Telekom eviduje počet zákazníkov na optike sťažujúcich sa na problémy s Magio Go a či v takých prípadoch vymieňa Magio Go za štandardnú IPTV.

Magio Go je v súčasnosti ponúkaná všetkým zákazníkom objednávajúcim si TV cez optiku na webe operátora, ak si zároveň objednávajú internetové pripojenie. Zákazníci nemajú možnosť si zvoliť štandardnú IPTV, takáto verzia Magia im je ponúkaná len ak si neberú aj internetové pripojenie.

"V prostredí e-shopu je potrebné vnímať aj aspekt jednoduchosti, a preto je zákazníkom ponúkaná jedna technológia a takto na webe ponúkame novému zákazníkovi najlepšiu kombináciu služieb s najpohodlnejším zriadením," zdôvodňuje operátor nemožnosť si pri objednaní na webe vybrať štandardnú Magio IPTV.

Bežní zákazníci samozrejme nemusia vnímať technologický rozdiel medzi Magio Go a štandardným Magio a ani ho nemusia zaznamenať, keďže operátor aj k Magio Go ponúka aj set-top-box.

Operátor začal Magio Go dávať zákazníkom na optike štandardne od jari. "Magio Go s optickým internetom ponúkame plošne na e-shope pre nových zákazníkov od jari tohto roka," uviedol pre DSL.sk Michal Korec, hovorca Slovak Telekomu.

Operátor obhajuje štandardnú ponuku Magio Go viacerými dôvodmi, aj podporou Magio Go pre Smart TV. "V aktuálnom ponímaní je naším kľúčovým produktom pre predaj TV služieb Magio Go. Do tejto platformy smeruje aktuálne najväčšie množstvo investícií, uvádzame v nej najviac noviniek a rozširujeme ju aj vzhľadom na najlepšiu nameranú zákaznícku skúsenosť. V kombinácii s našou top technológiou ako optika je pre nás prirodzené ponúkať zákazníkom primárne túto technológiu, čo je aj prípad predaja TV s internetom novým zákazníkom. Navyše mnohí zákazníci si priamo pýtajú riešenie pre smart TV, či už tie, ktoré si kupujú od nás k TV službám alebo aj tie, ktoré si kupujú sami. Čoraz väčšie množstvo zákazníkov už nepotrebuje set-top-box, ale vystačí si s aplikáciou na Smart TV," uviedol operátor.

Argumentácia odvolávaním sa na Smart TV ale úplne nesedí. Aj pri štandardnej IPTV službe Magio je totiž možné sledovať TV pomocou aplikácie na Smart TV, keď súčasťou štandardnej služby Magio je bez príplatku aj Magio Go. Štandardnú Magio službu je možné takto využívať ale len na jednej Smart TV, keď možnosť využívať Magio Go je v tomto prípade obmedzená na jedno zariadenie. Plnohodnotné Magio Go je možné využívať súčasne na dvoch zariadeniach.

Na predajni je zákazníkom na optike tiež primárne ponúkaná služba Magio Go, tu si ale zákazník v prípade záujmu vie objednať popri internetovom pripojení stále aj štandardnú IPTV službu Magio.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Raketa SpaceX zlyhala pre únik kyslíka, prišla o satelity a úrady jej zákazali lietať
Búrky spôsobili masívne výpadky elektriny, postihli stovky tisíc ľudí
Raketa SpaceX zlyhala prvýkrát po dlhých rokoch
Intel uvedie ešte nový CPU pre desktopy len s dvomi jadrami
Boeing zostane na ISS zrejme až do augusta, problémy spôsobilo prehriatie trysiek
V nových desktopových Intel CPU bude NPU, ale s pomerne nízkym výkonom
V Nemecku odstránia čínske komponenty z existujúcich mobilných 5G sietí
Po oficiálnom linuxovom jadre sa skráti podpora aj jadrám pre Android
Predaje PC opäť narástli
V desiatke najpredávanejších mobilov v Telekome iba dve značky


Diskusia:
                               
 

A okrem tych 2 moznosti pre polovicu slovace poskytuju telku len cez tanier. To uz musi niekto chciet ako zufalo narkozu, ked si to objedna...
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

https://www.youtube.com/watch?v=nG39WoFwd2U
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ked sa prejdete potejt ocasti, uvidite vela MA, äôäôäô, peknych domov..

toto baba povedala cca 30skeunda, sranda, ked sa pomyli aj pravdu povie? vela malych? taky dom je jej maly? :D
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Nemusia tým pádom dávať k tomu škatuľu a ušetria tak 50eur krát xy zákazníkov=nové Ferrari pre kazdeho.

Že sa vôbec pýtajú na takéto ..tiny.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak logicky, že iba skutočný odborník si tam strčí naviac ešte jednu krabičku, ktorej priekazne jedinou pridanou hodnotou k službe je, že sa môže dojebať.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Priekazne je dokazane že intenzitu a komfort výberu zábavy exaktne podčiarkuje to že áno krabička a jej napájací adaptér sa dojebe práve na štedrý deň a keď si odstrihneme koncovku a dáš svoj adaptér a následne do predajne na nový rok donesieš stary ,tak si priekazne dojebany že prečo si nevolal technickú podporu ktorá akurát neordinuje.na druhej strane luxus a nezávislosť škatuľky toto všetko nahradzuje.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

povedzte mi kefalin, aky je rozdiel medzi internet TV a IPTV? ci taky, ako ked pivo nacapuju do skla namiesto do krigla?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Internet TV = multicast, IPTV = unicast.
Odpovedať Známka: -2.4 Hodnotiť:
 

to mi nejako nevychadza...
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

ale prd, je to tam vysvetlene.
internet tv je klasicky stream, ako youtube, netflix atd. proste je sucastou internetoveho pripojenia.
iptv si predstav ako bus pruh na ceste. ma samostatnu "cestu", ktora je nezavisla od internetu. a teda, ked vela stahujes, tak si spomalis net, ale telka ti nebude sekat. a funguje len v sieti operatora.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

TV aj internet ti idu tou istou linkou bez ohladu na to, ci to je internetova TV, alebo IPTV a QoS vies mat naaplikovane aj na internetovej TV. Rozdiel je sposob sirenia - unicast pre internet vs. multicast v ramci providerovej siete.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Naopak
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

A kludne mozes doplnit aj VLAN 2513, VCR 8/35 = IPTV a tam to ide multicastom pokial sa nemylim. Magio GO ide unicastom, cize zatazuje zbytocne connectivitu.
Podla mna to zvolili tak preto, ze prenajimaju si niektore vedenia aj od Orange a dohadovat sa na zladeni a fungovani multicast siete nie je to prave orechove pre ziadneho ISP, takze tymto si zabezpecili lahsie poskytnutie sluzby bez potreby navysovania existujucej spoluprace vlastnika vedenia a poskytovatela sluzby...
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Podla mna to nezvolili. Jednoducho len celé quid pro quo zdieľanie sietí narazilo na inheritný fakt, že obe strany priekazne quid zvoliť nemôžu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Je tam veru dosť rozdiel. Do IPTV púšťajú oveľa väčší Bitrate tuším okolo 15 Mbps, Internet TV dosahuje ledva 5 Mbps, kde je to aj značne cítiť na kvalite obrazu, samozrejme aj codec robi svoje. Preto ma zaujíma či nepoznáte náhodou takéto technické porovnanie Internetových TV s porovnaním Bitrate/codec, snímka kvality obrazu, lebo niektoré Int. TV majú fakt že prepálene farby ... hlavne čiernu, červenú farby kde je najmenší podiel odtieňov. Na internete som našiel len málo na túto tému.
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne naopak ako pise kefalin. IPTV sa siri multicastovo, cim vie provider usetrit na pasme, kedze nemusi tlacit cez vacsie uplinky markizu kazdemu osobitne, ale staci mu jeden stream do routra/switcha, ktory to potom porozdeluje kazdemu, kto je aktualne v mcast groupe. Internet TV musi tlacit kazdemu jeho vlastny stream s vysielanim markizy, kedze multicasty v internete priekazne nepreziju. V praxi ma unicastova (internetova) TV vyrazne nizsiu kvalitu a vyrazne vyssie oneskorenie. U nasich televizii to je sice trochu jedno, kedze samotny zdroj je dost shite, ale u niektorych zahranicnych je rozdiel znatelny.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Je to veľmi fikané. Pretože napríklad môžu zaviesť nejaké zaujímavé zápasy on demand napríklad iba predplatné na nejakú ligu, nie kompletne celú stanicu a ešte aj tam sa môžu vyšantiť. Ale nemali by to brať ako nejaký trhač asfaltu, pretože ten má zaistený slovenský futbal/hokej, keď trepať sa na zápas sa považuje za priekak kvôli rozbitiu ciferníka alebo zaspanie od nudy...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Dochadzaju im setopboxy, tak tlacia Magio Go s appkami do smart TV...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

tak to neviem mne magio go prestalo fungovat na smarttv s tym ze si mam objednat box ak to chcem kukat (jedna sa o benefit zadarmo k magiotv) tak ak im dochadzaju boxy preco ludi nutia si ich kupovat :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nieje box ako box :)
tie na magio tv este funguju na predpotopnom WinCe, tie pre magio go uz funguju na androide
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Používajú ešte aj deravý u-boot. Našťastie nič zložité s čím by si šikovná gazdiná neporadila
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Mám druhý najpomalší optický program od Telekomu. Keďže mám aj telefón, tak mám rýchlosť 800 Mb/s. Tá TV má akože aký dátový tok aby aspoň trochu reálne ovplyvnil rýchlosť netu?
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Tých 800 Mb/s je zhruba koľko na centimetre penisu? Bez toho to je pre crossplay priekazne nejasný perk.
Odpovedať Známka: -1.6 Hodnotiť:
 

Sam som takto prechadzal na Magio Go TV kvoli neskutocne pomalemu set-top-boxu, ktory nevedeli vymenit s argumentom ze nemaju ziadne na sklade. Bol som dost skepticky co sa tyka pouzitelnosti a kvality obrazu, ale na moje prekvapenie vsetko funguje a obraz vyzera rovnako ako na starom set-top-boxe. Plusom je urcite zrychlenie ovladania, mam aplikaciu priamo v Android TV. Nepostrehol som ziadne vypadky, treba vsak ratat s vacsim oneskorenim cez 30 sekund.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

30 sekúnd? Wtf? Keď ty oslavuješ prvý gól, sused môže oslavovať už druhý.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Fuu, hrozné...
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

vsetky IPTV, ale samozrejme aj satelitne maju oneskorenie 10 a viac sekund a si predstav, ze realne je to aj viac ako tych 30s, kedze musis zapocitat aj oneskorenie ktore vznikne cestou k tomu tv operatorovi. cize celkovo to kludne moze ist aj do minuty od momentu kedy sa ta udalost stala a kym sa ta informacia dostala k tebe :)

pri dnesnych technologiach(co je dost paradoxne) by uz stv-cka nemohla prist s hrou ako crash bandicoot :)
a je dost mozne, ze uz ani cez antenu(dvbt) by to nefungovalo vdaka digitalnemu prenosu, ze aj tam uz je vyrazne oneskorenie
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Myslim, ze s tym oneskorenim to dost prehanas, jedine vyraznejsie oneskorenie vznika pre prekodovavani, inak su to dost male rozdiely.
Doma napriklad mam FreeSat a DiGi TV a rozdiel medzi rovnakym programom je 1-2 sekundy, co aj zodpoveda redistribucnemu prenosu.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

pri tv cez internet je to oneskorenie uplne ine a ja som pisal o celkovom, od nasnimania na kameru az po tvoj tv
je rozdiel ci sa relacia vyraba vstudiach danej tv, alebo ide o prenos z druheho konca sveta a signal dana tv berie bohvie cez kolkeho providera

niekedy tych prekodovani je niekolko, nasnimane je to v 4k, televizna spolocnost si to prekoduje do hd a tele operator do sd :)

najlepsie je ked to nemaju zosinchronizovane a zvuk ide skor ako obraz :) komentator uz oslavuje gol a hrac sa este len napriaha na strelu :)
niekedy len tento rozdiel bol 1-2s


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

napr. medzi magio cez satelit a magio go cez net je posun o podstatne viac ako 30 s
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To je aké oneksorenie, akože čoho? Prosím po lopate, nemám s tým žiadnu skúsenmosť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V clanku mate uvedenu zlu informaciu, k beznemu Magiu telekom obmedzil pristup sluzby Magio GO na smart TV uz pred viac ako rokom ked prekopal celkovo Magio GO a pridal kanaly cim dorovnal ponuku klasickeho Magia. Pri novom zriadeni sluzby alebo znovu sa zaviazani dochadza k preklopeniu sluzby na nove podmienky a Magio GO ktore mate zadarmo k Magio TV uz na smart tv nevyzuzijete. Ak chcete Magio GO pouzivat po novom na smart TV musite si aj zaplatit za Magio Go, sluzba ktora je zadarmo funguje len cez web, mobil a ich androidovy set top box.

Zakaznici ktory sa znova este nezaviazali a nezaktualizovaly zmluvy vedia takto este vyuzivat Magio GO na 4 smart TV sucasne. Mam to este tak, mam preklopene sluzby z Magio XL plus archiv M a presne mi ide archiv len na 20 programoch ako to mam v pevnej sluzbe. Plus navyse teraz obmedzili spatne pretacanie tam kde nie je archiv bola mozno 90 minut spat, teraz sa da pretocit uz len na zaciatok aktualneho programu


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to vazne uz k magio tv takto sprznili to magio go, ze uz sa neda pretocit o tych 90min. ak nieje aktivovany zaroven aj archiv?
tak to je dobre, ze som este nepresiel na optiku z vdsl :) este si to uzijem pol roka ked konci zmluva

nie zeby som to pouzival velmi casto, ale niekedy sa to hodilo ak som si neskor spomenul na nejaky program co som chcel pozerat
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej toto potvrdzujem, po predlezni viazanosti to prestalo fungovat na smart tv, riesim to tak ze pustim na tablete magio go apku, a cez usb-c > hdmi si to pustim do dalsieho TV
Odpovedať Hodnotiť:
 

Za Fica by sa to nestalo
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Možno si len tá dierka nebola správna a Hustler tak ne-Fin-goval
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam Magio Go aj s rychlym netom od Telekomu a vkuse to len toci koliesko a nevie sa to chytit. Rozhodit ma ide z toho.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jaze telekomu sa teraz uz ani koliesko netoci...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najväčším prínosom magio GO boxu pre zákazníka je to, že si z "hlúpej telky" spraví SMART TV s androidom.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Try to play pg slot, find leisure activities, kill time and get money. You must try playing PG slot , online casino games, very convenient. play anywhere 24 hours. Bonus is easy to break. Get money. Deposit - withdraw easily and quickly. https://pg-slot.game/
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Napíš mi. Mám záujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Try to play pg slot, find leisure activities, kill time and get money. You must try playing PG slot , online casino games, very convenient. play anywhere 24 hours. Bonus is easy to break. Get money. Deposit - withdraw easily and quickly. https://pg-slot.game/
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

If you need to develop a program, but you do not have enough skills or time, I can offer a company that will help you with this. Owlab Group - https://owlab.group/services/startup-development
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

[url=https://owlab.group]https://owlab.group[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

<a href="https://owlab.group">owlab group startup development</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

Seriózna a spoľahlivá ponuka pôžičiek
Mám kapitál, ktorý používam na poskytovanie individuálnych krátkodobých a dlhodobých pôžičiek od 5 000 EUR do 1 000 000 EUR akejkoľvek vážnej osobe, ktorá chce túto pôžičku s úrokovou sadzbou 3%.
Pre viac informácií ma kontaktujte e-mailom: isabellemonica9@gmail.com
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár