neprihlásený Sobota, 30. septembra 2023, dnes má meniny Jarolím
Blokovania webov štátom zatiaľ skončili, Orange jeden blokuje ďalej

Značky: SlovenskoInternet

DSL.sk, 1.7.2022


Problematické blokovanie webov rozhodnutiami Národného bezpečnostného úradu v prípade štyroch doteraz zablokovaných webov po skončení 30. júna v prípade doterajších blokovaní skončilo a minimálne zatiaľ zrejme nebolo predĺžené.

Domény troch z blokovaných webov používajúcich slovenskú doménu už sú prekladané DNS servermi prevádzkovateľa domény .sk spoločnosti SK-NIC, žiadny z týchto webov zrejme ale v súčasnosti nie je funkčný.

Ukončenie a nepredĺženie blokovaní potvrdzujú aj informácie NBÚ, ktorý v dnes aktualizovanom zozname blokovaných webov uvádza "Momentálne nie je v platnosti žiadne rozhodnutie o blokovaní v zmysle zákona o kybernetickej bezpečnosti."

Štvrtý zablokovaný web používa zahraničnú doménu infovojna.bz, pričom samotná doména aj web aj po zablokovaní fungovali. Doména bola ale blokovaná rozhodnutím NBÚ na DNS serveroch slovenských poskytovateľov pripojenia.

Minimálne veľký operátor Orange na svojich DNS serveroch ešte aj dnes po desiatej doménu infovojna.bz ale blokuje, keď ju prekladá na IP adresu 127.0.0.1. Stanovisko operátora zisťujeme.

Rozhodnutie NBÚ bolo vydané pre stovky slovenských poskytovateľov pripojenia, koľkí v blokovaní pokračujú napriek jeho skončeniu nie je jasné.

Legislatíva umožňuje NBÚ blokovať škodlivý obsah a škodlivé aktivity, pričom medzi škodlivými aktivitami sú aj závažné dezinformácie a iné formy hybridných hrozieb. Tieto typy aktivít samozrejme nie sú kybernetickými bezpečnostnými incidentami a nemajú nič s kybernetickou bezpečnosťou, ich blokovanie je ale napriek tomu riešené zákonom o kybernetickej bezpečnosti a jeho metódami a NBÚ aplikuje aj na takéto blokovanie ďalšie ustanovenia tohto zákona.

Legislatíva pôvodne platila do 30. júna a do tohto termínu boli vydané pôvodné blokovania. Legislatíva bola v parlamente v rovnakej problematickej podobe predĺžená do konca septembra, NBÚ ale zatiaľ evidentne nové príkazy na blokovanie nevydal.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

NASA z technických príčin posunula štart sondy, ktorý už minulý rok nestihla
AMD má v ďalších dvoch generáciách CPU zvýšiť výkon a výrazne zvýšiť počet jadier
Helikoptéra na Marse vytvorila rekord v rýchlosti letu
Firefox pre Android začne podporovať rozličné rozšírenia od decembra, už sa dajú testovať
Ďalšia významná streamovacia služba zavádza reklamy
Česi konečne dokončili nový router Turris, budúci týždeň ho budú prezentovať
Predaje smartfónov v Severnej Amerike sa prepadli o viac ako 20%
Google začal poskytovať 8 Gbps pripojenie v takmer miliónovom meste
Prekvapivo predstavený Raspberry Pi 5, má vyšší výkon, novinky aj vyššiu cenu
Vydaný nový LMDE 6, Linux Mint postavený na Debiane


Diskusia:
                               
 

je to vtipne sledovat snahy zablokovat web narodnou instituciou na pode nadnarodneho internetu. hocijaka vpnka, proxy, tor, alebo aj obycajne zahranicne dns ktore tu adresu vie prelozit to obide. mozno by blokovanie bolo ucinne keby to bolo na urovni europskej unie. ale kam by sme sa to potom dostali? ten web je nebezpecny, to ano, ale blokovanie webov ako take v podstate tiez.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Mas pravdu, ale 90% citatelov infovojny nie je dostatocne gramotna na pravopis, nie to este na to aby si zabezpecili VPN ci pouzivali Google DNS :).
Odpovedať Známka: 0.1 Hodnotiť:
 

hlavne že Ty si svojim príspevkom predviedol ukážkovú gramotnosť v gramatike
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

trafena hus zagagala :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A kde mam akoze chybu?
Odpovedať Známka: 3.5 Hodnotiť:
 

Och, ale ty tam chybu nemáš akože, ale priekazne naozaj.
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

Neverím. Ozýva sa aj ten, kto ostentatívne ignoruje určité pravidlá slovenského pravopisu...
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

Zatlč do internetu aspoň tri kolíky, neležiace na jednej priamke, aby bolo jasné, že ide o územie, na ktoré sa nejaký zákon vzťahovať môže, a potom môžeš priekazne neveriť.
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Dajte mi pevný bod a pohnem internetom.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Kto pevný bod dostane na základe žiadosti, už internetom hýbať nesmie. V RFC 935 to stojí priekazne jasne.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

v každom druhom slove, chuju!
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

To sa fakt pýtaš?
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

Po zavedeni cenzury im radiaklne narastol pocet posluchacov/citatelov.
Cim by si vysvetlil ten dramaticky narast?
Ved podla tvojho tvrdenia mali padnut na 10%.
Ti novi, nahradzajuci 90%, plus dalsi, asi prisli z portalov hlavneho prudu. Pretoze len tam je vykvet gramotnosti a schopnosti?
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

Tym, nech ukazu ako pocitali ten narast.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

pred tým to čítalo 5 zúfalcov, po blokovaní testovalo blokovanie 50 technikov, celkom to sedí
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

len aby ste zachvíľu nepotrebovali VPN vy, predplatitelia hovnometov sme.tiska, N.očníka... mlyn už zomlel nejedného mlynára a vaše fašistické cenzorské praktiky si zomletie priam pýtajú!
Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

Nie je fašistické mazať fašistické príspevky. Otázka je, kto definuje pojem fašistický. Napríklad pre Putina je fašistické všetko okrem Ruska a tých čo sú s ním.
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

obdivovači putina by mali žiadať rovnaké zákony ako v rusku. Nie len blokovanie, ale aj 15 rokov basy za protištátne vyjadrenia
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

Blokovanie webov máme ako v Ruskej federácii. Za vyjadrenie názoru môžeš dostať dvadsať rokov, alebo aj doživotie. Ako sa vy, liberálna háveď, líšite od vami nenávideného Ruska? Už viem, líšite sa podporou ukrajinských fašistov.
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

Dufam, ze takymto primitivom konecne budu davat tych 25 rokov za vygrciavanie ich "nazorov". Ked uz o tom tolko tocis, nech to aj pravda je.
Odpovedať Známka: 0.2 Hodnotiť:
 

Liberálny fašista sa naplno prejavil. Chce dávať dvadsaťpäť rokov za názor. Fašisti ste a ako s fašistami sa s vami treba jednať. Ste háveď a odpad spoločnosti. Úplné dno. Máte tak vymyté mozgy, že si ani neuvedomujete vlastnú hlúposť. Kognitívna disonancia a Štokholmský syndróm sú vašou prirodzenosťou.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Ako moze taky hlupy a obmedzeny clovek vobec existovat. Vsade rozosievas svoju nenavist, rozlievas zlc, a neuvedomujes si, ze ten obmedzeny hlupak si ty. Psychopatovic, si to ty?
Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

Nenávisť rozsievate práve vy, liberáli. Len žnete to, čo ste zasiali. Staráte sa do druhých a chcete im vnútiť svoje pomýlené videnie sveta. Šírite nenávisť voči Rusku, ale Ukrajina, čiže tiež Rusi, vám vadia. Keď niekto odmietne medicínsky experiment, nazývate ho dezolátom, antivaxerom a všetkými týmito primitívnymi výrazmi, ktoré nijako nezodpovedajú realite. Keď niekto zastáva tradičnú rodinu, označujete ho za netolerantného. Keď má niekto rád vlastný národ, je pre vás rasista. Ste tupci s vymytými mozgami a ani si to nevudeomujete. Pokrytectvo z vás priamo srší. Ste nebezpeční pre ostatných. Ste nebezpeční pre svet. Vaša chorá a zvrátená ideológia dennodenne ovplyvňuje naše životy negatívnym spôsobom a ukazujete, čo ste v skutočnosti zač. Dnes už iba idiot nechápe, akí ste škodliví a nebezpeční. Dvojaký meter používate úplne na všetko a na všetkých. Ste pokrytci, ktorí vidia smietku v oku druhého, ale brvno vo vlastnom nevidia. Hanbite sa.
Odpovedať Známka: -2.1 Hodnotiť:
 

Oprava: Ukrajina, čiže tiež Rusi, vám nevadia.
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

Fasisti isli na Ukrajinu diktovat svoje videnie a urcovat, co cudzia suverenna krajina moze a nemoze.
Mozete si sirit vase dezoaltske nezmysly, pokym tym neohrozujete druhych. Takze bud podstupis opatrenia, aby si neohrozoval inych, alebo sa s nimi nebudes stretavat.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

A vraj nie si liberálny fašista. Ty si fašista ako vyšitý. A vraj operujem pojmami, ktorých význam nepoznám. Hlupáčik, naštuduj si kto bol Stepan Bandera, ktorému na Ukrajine donedávna stavali sochy. A takých ty podporuješ. Ja nepodporujem ani jednu stranu.
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Reagujes na nieco uplne ine. Ty si nastuduj, co je fasizmus a kto je fasista. Na teba to sedi ako rit na serbel.
Ked tak bojujes proti demokracii, co je pre teba cielovy stav? Fasisticka autokracia?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Demokracia tu predsa nie je.
Ale.. namiesto volieb treba usporiadať olympiádu. A vládnuť budú len tí najlepší.
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Len aby to nebola matematicka olympiada...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Naštuduj si, ako ten konflikt v roku 2014 vznikol. Kto dával Ukrajincom falošné sľuby o vstupe do Európskej únie. Kto priamo na mieste organizoval protiústavný prevrat. Kto začal občiansku vojnu na východe Ukrajiny. Potom to už nebude také čiernobiele. Vojna je vždy zlá a svinstvá robia obidve strany. Nepodporujem ani jednu z nich!Ale naozaj tam bojuje Ukrajina s Ruskom? Alebo je to zástupná vojna veľmocí?
Odpovedať Známka: -1.6 Hodnotiť:
 

Platí rokmi osvedčená stratégia Divide et impera.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Všetky strany zúčastnené napríklad zbraňami vo vojne nerobia dobre.
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

Prispevok hodny vychodoeuropana.

Potom sa tu budes stazovat ze zamestnavatel na tebe ryzuje, ze nikto nedodrziava zakony, ze nam nefunguje socialny system, ze nikto nikomu neveri, ze vsetci kradnu, ze vlada/policia/sudy su skorumpovane, ze ...

A hlavne ze za to vsetko moze niekto iny. To ti zly liberali, to ten zly zapad. Vlastnu zodpovednost si priekazne nikdy nepriznas. Toto je vychodoeuropska mentalita.

Vidime to aj dnes v Rusku, ked placu nad tym ako ich nikto nema rad, ako su vsetci protirusky. To musi byt ten zly zapad, to musi byt vina USA, musia byt vsetci fasisti. Nemoze to byt tym ze Rusi vrazdia zeny, deti, a starych ludi v cudzej krajine kde ich nikto nevolal. Nie, vinny su vsetci ostatni, len Rusi su ti najlepsi.

5 rocne dieta na zapade je mentalne dospelejsie nez cely Rusky narod, nez vecsina vychodnej europy, a co je najhorsie, nez minimalne tretina Slovenska.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

V čom konkrétne je ten web nebezpečný?
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

to se nikdo nedoví ;)

ale asi v tom, ako príspevky v diskusii na dsl.sk ohrozujú životy ľudí na celom svete a halvne na ukrajine :D :D

a samozrejme treba zblbnúť liberálov, aké nebezpečné je šíriť iný názor, treba vytvoriť Lex Dezolatum (Maleus Maleficarum) a vyjadrovateľov vlastných myšlienok kruto trestať a reporodukovateľov správnych myšlienok ideálne chváliť vlastnými bustami v slovenských okresných mestách :)
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Na tomto príklade si môžeme všimnúť, že Orange na celý Národný bezpečnostný úrad dosť dlabe, nakoľko konkrétne rozhodnutie o blokovaní do 30. júna priekazne rebelantsky nevykonal.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

blokovaci tchori - sice v zozname blokovani nemaju nic ku 1.7, ale blokuju dalej ...
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

ku.rvy skurvené - 1.tí, čo k tomu dali príkaz 2. tí, čo to blokovali 3. ale hlavne vy všetcia tí, čo s tým súhlasíte, skurvení FAŠISTICKÍ LIBERÁLI!
ste dosratí z následkov, ste dosratí z referenda, budete dosratí po voľbách!!!
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Co je to "fasisticky liberal"? Nieco ako "drevene zeliezko z PVC"? Vy len spajate slova, ktorym nerozumiete.
Odpovedať Známka: 2.8 Hodnotiť:
 

Ktory nerozumie alebo s ktorých vami akceptovanou definíciou priekazne nesúhlasí?
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Slova maju priekazne vyznam, ktory je dany historiou a ustalenym pouzivanim v spolocnosti. Ked to niekto nechce respektovat, nech sa necuduje ze mu nikto nerozumie.

'liberalny fasisti' - nezmyselna fraza hodna zaostalej vychodnej europy.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Keby neexistovala polysémia, tak by ten výlev s významom bez významov ako pičovina priekazne už nezačínal.
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

na prvý pohľad to znie ako oxymoron, pokiaľ si to človek nepriloží ako maketu na dnešnú situáciu v slobodných demokratických krajinách, a zistí, ako prenádherne tá hra so slovíčkami vie fungovať.. v skutočnosti, nie v knižke.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

na prvý pohľad to znie ako oxymoron, pokiaľ si to človek nepriloží ako maketu na dnešnú situáciu v slobodných demokratických krajinách, a zistí, ako prenádherne tá hra so slovíčkami vie fungovať.. v skutočnosti, nie v knižke.
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Po ovocí poznáte ich. Liberáli majú plné huby slobody a tolerancie, ale robia všetko proti slobode a sú najviac netolerantní voči ostatným. Ich praktiky sa nie náhodou presne zhodujú s praktikami nemeckých fašistov pred druhou svetovou vojnou. Kto podporuje fašistov na Ukrajine, obdivovateľov Stepana Banderu, ktorý vraždil Slovákov, Čechov a hlavne Poliakov? Liberálni fašisti. Vrana k vrane sadá, liberál fašistu si hľadá. Liberalizmus = fašizmus.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Ano, po ovoci poznate ich.

Tak mi povedz, kde sa na svete zije dobre? Kde je poriadok? Kde si mozes robit co chces (kym inym neskodis) a nikto ta za to nebije? Kde mozes kritizovat vladu, a nevypadnes z okna? Kde mozes verejne protestovat, a nezoberu ta hned kuklaci? Kde mozes ist po ulici bez toho aby si sa bal ze ta zabiju?

V Rusku to priekazne nie je. Iba v liberalnych krajinach. Tak preco ten liberalizmus tak nenavidis? Bud preto lebo nevies ani co to je, alebo preto lebo nas chces dostat do Ruska ...
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Wau, príspevok plný kresťanskej lásky k blížnemu. Asi nebudeš tiež nejaký konzervatívec.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

nie je to také jednoduché, ľudia sa nedeli a len na konzervatívcov a liberálov, ale na konzervatívcov, liberálov a dezolátov. Zvláštnosťou je, že tí poslední neviedia, čo tie pojmy znamenajú a nevedia, kam patria.
Odpovedať Známka: 2.1 Hodnotiť:
 

Proti vám, liberálnym fašistom, musia bojovať všetci. Aj kresťania, ak nechcú zaniknúť. Každý, kto nechce zahynúť, musí bojovať proti liberálom. Liberáli a liberalizmus sú zlo, mor, smrť. Liberálna háveď síce tvrdí niečo iné, ale jej kroky smerujú k záhube a likvidácii všetkého zdravého, silného, krásneho...
Odpovedať Známka: -3.7 Hodnotiť:
 

Zdravi, silni, krasni, uz chyba len blond s modrooki...
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Zdravá je tradičná rodina. Silný je národ, ktorý je postavený na tradičnej rodine. A krásne je to, čo je zdravé a silné. Týka sa to všetkých národov. Liberalizmus svojimi krokmi likviduje diverzitu a všetky národy na svete. Svojou primitívnou poznámkou o modrookých blondiakoch si mi chcel nalepiť nálepku nemeckého fašizmu. Zaujímavé, že ti nevadia ukrajinský fašisti, obdivovatelia Stepana Banderu, ktorý spolupracoval s Adolfom Hitlerom a vraždil aj našich ľudí, a ktorých vy, liberálni fašisti, podporujete. Mne vadia jedni aj druhí. Som konzistentný. Liberálni fašisti sú schizofrénni.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Mas to dost pomylene. Konzervativci, klerofasisti a cirkevni tmari likviduju pokrok, diverzitu, zmenu, slobodu. Jediny prijatelny svet je vsetko nadiktovane a obmedzene ich videnim sveta. Bez moznosti zmeny a prisposobenia sa inovaciam.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Nie som ani konzervatívec ani liberál. Používam zdravý sedliacky rozum a neskáčem na propagandu žiadnej strane. Ten váš tzv. progres je často cesta späť alebo do slepej uličky. Lenže vám chýba mravnosť, tak to nie ste schopní vidieť a akékoľvek prekračovanie hraníc považujete za dobré a prospešné, aj keď je to väčšinou presne naopak. Práve absencia mravnosti spôsobuje, že niekto skáče liberálom na lep a stáva sa jedným z nich, ich obhajcom a podporovateľom. Mravnosť a morálka nie je to isté. Ste pokrytci s dvojakým metrom a s chýbajúcou mravnosťou. A pri svojej hlúposti si myslíte, že ste morálne nadradený výkvet spoločnosti. Nič nemôže byť ďalej pravde ako toto.
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Anooooo. Zdravy sedliacky rozum a vysoka skola zivota :D :D :D :D
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

A kto definuje co je to ta mravnost? Farar v kostole? Fico v parlamente? Alebo este horsie, Ha-ra-bin na sude?

A nie, liberalizmus nevidi akekolvek prekracovanie hranic ako je dobre ani prospesne. Liberalizmus iba hlasa, ze ludia by si nemali utlacat ine skupiny ludi, pokial nevedia objektivne dokazat ze je k tomu dobry dovod. To je cele. Raketova fyzika ...

Na zaklade tohto principu vznikli najrozvinutejsie kultury na svete, kde sa dnes ludia maju dobre. Tak preco to istej skupine ludi furt tolko vadi? Lebo dobre vedia ze bez stada a bez tupej viery by ich nikto nepotreboval.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Kto tu chce celemu svetu nadiktovat svoje videnie sveta? Zapad. Nacisticky Zapad, ktory neustale vytvara nepriatelov a hrozby.

Od skoncenia vojny huckaju Europu proti Rusom. Rovnako ako Hitler a spol. huckali ludi proti Zidom.

Pod ruskom demokracie. Aka demokracia na svete bude, ked si vsetkych skonvertuju a premiesaju. Co je pre teba demokracia?
Odpovedať Známka: -5.5 Hodnotiť:
 

Ani nevies, co je nacizmus. Na tvojich dezole potaloch to pouzivaju, tak to opakujes ako papagaj. Ale vyznam toho slova netusis.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Viem velmi dobre co je nacizmus. Na ziadnych tvojich dezole weboch nepisu, ze je Zapad nacisticky.

Je to jednoducho fakt. Len ty to prehliadas. Jediny, kto ako opice siria rozne slovicka si ty a tebe podobni. Nejaky papendekel vymyslel slovo dezolat a uz ako klasicke ovce to vsade pchate.

Ovca si bol a ovcou ostanes. Buduj tie lepsie zajtrajsky a odstran kazdeho, kto sa nenecha pohltit tou tupou spolocnostou zo Zapadu. Ostava ti Juzna Amerika, Afrika, Rusko, Cina a Juzna Korea. Sup, sup... Posli tam to nacisticke vojsko.
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

Clovek co uznava protokoly sionskych mudrcov ako zdroj mudrosti tu ide kazat inym o nacizme.

Clovek co veri vo funkcnu spolocnost bez penazi nam tu kaze o budovani svetlych zajtrajskov.

Tolko ironie ze by to priekazne aj Zaborsku na ateizmus obratilo.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Po poslednom samite NATO už Čína nie je obchodným partnerom, ale hrozbou a Rusko je otvorene nazývané agresorom. Ani počas prvej fázy studenej vojny dokumenty Severoatlantickej aliancie takto extrémne tvrdo neoznačovali Sovietsky zväz. Pri Rusku sa možno vyhovárať na Ukrajinu, ale čím si to zaslúžila Čína? Pološialený generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg to na tlačovej konferencii vysvetlil tým, že ‚Čína masívne investuje do nových zbraní; no nezdieľa naše hodnoty‘. V tejto vete je povedané všetko.

Narozdiel od teba si precitam vsetko. Ked tu knihu odmietas aby si videl tie paralery tak potom hold. Ostan pri mejnstrime a tych spravnych.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Co sme sa naucili z 2. svetovej vojny?

To, ze podkladat sa totalitnemu systemu priekazne k nicomu dobremu nevedie. Vojna bude, otazka je len kedy. Z toho vyplyva, ze by sme nemali pomahat im zosilniet, lebo tu silu pouziju vo vojne proti nam.

Rusko je hrozbou, lebo je to totalita, ako za komunizmu. Kazdu dohodu porusia. Vysledok vidis: batuska Putler prikaze vojnu, tak bude vojna. A kto by sa odvazil protestovat, ide na 30 rokov do gulagu.

Cina je hrozbou, lebo je to totalita. Brutalne utlacaju vlastne obyvatelstvo (Ujgurov, Tibetanov), robia tam z toho panoptikon, a sami na Hongkongu dokazali ze na dohodach ani nazore ludu nezalezi. A teraz hrozia utokom na Taiwan. To je cele.

Nemusia mat zapadny system, kludne mozu mat socializmus. Ale dodrziavanie zakladnych prav a slobod, medzinarodneho prava, a aspon nejaka ta demokracia, su dolezite prave aby to nedopadlo dalsou svetovou.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ty si uz paranoidny. Vsetci su hrozba a ty si lietadlo.

Cisty Nacek. Zapad velebit a vsetko ostatne znicit, pretvorit. To je ta liberalna demokracia. Ine staty na svete nemozu mat ine hodnoty. Natlacime im tie nase. Lebo my sme vyvoleni.

Si ako radovy zmanipulovany nemec pocas vlady Adolfa Hitlera. Nemecko a ich hodnoty musi prijat cely svet. Zidia su hrozba. Potrebujeme rozsirit zdroje a zem pre nas narod.

Este raz. Hodnoty zapadu musia mat vsetci. Ak nie. Tak ich oznacime za hrozbu. Vnutorne destabilizujeme a obvinime z cinov proti ludskosti. A ideme. Obranne NATO rozsirime do vod nepriatela. Juuuj on sa zbroji. On nemoze mat armadu. A do nich. Podme ich oslobodit.

Sa pozri do tej oslobodenej Lybie. Aky bordel tam ostal. No hlavne ma USA ropu. Ale zly Kadafi...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ziadnu diverzitu nedosiahnes, ked budu vsetci ako ty. Nedosiahnes s tymto stupnom vyvoja ani mier. Vidim ako netreba policiu v tej koliske zivota menom zapad. V liberalnej demokracii niet zlocinu.

To je ta vyssia civilizacia. Tie hodnoty.

Saudi si nicia Jemen a vsetko v poradecku. Tisice mrtvych deti, matiek, starcov.

Partneri.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Klasicky pripad podla seba sudim teba. Reagujes na vlastnu paranoiu, lebo moju odpoved si priekazne ani necital.

Zapad toleruje ine systemy, nikto predsa nenuti Cinu ani Rusko aby mali kapitalizmus. Aj USA a EU su velmi rozdielne. Kedy naposledy USA dobyli cudzie uzemie aby ho priclenili k svojmu statu? Kedy naposledy rozvinuta Europska krajina viedla dobyvacnu vojnu voci susedovi?

A teraz to porovnaj s Ruskom a Cinou. Rusko chce dobyt Ukrajinu lebo neznesie ze si vybrali zapadne hodnoty. Viedli vojnu s prakticky kazdym susedom. Cina dobila Tibet, nasilim podrobila Hong Kong, a teraz si robi zalusk na Taiwan. Este aj India sa boji vojenskeho konfliktu z Ciny. Toto je ten rozdiel. Ignorovat vzostup diktatora sa nevyplaca.

Ze zapad ze sa nechce zbytocne miesat do krajin blizkeho vychodu (alebo Afriky), lebo to nie je nevyhnutne kym nemaju jadrove zbrane, to ti vadi. Ale zaroven ho kritizujes ked niekde zasiahne. Tak co potom chces?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nacizmus? Jednoducho.. Kto neskáče toj Moskaľ.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zdravy les ma zmiesane stromy. Zdrava strava zmes potravin. Zdrava kultura zmes nazorov a zivotnych stylov. Tam prebieha sutaz, evolucia, kde funkcne vytlaca nefunkcne, to vytvara ozajstny pokrok.

Komunisti vysadzali v lesoch monokultury, a potom im ich zozrali lykovce. Fasisti hlasali jednu risu, jeden narod, jedneho vodcu, a vysledok bol najvecsi upadok kultury aky Nemecko v historii zazilo. Totalitariani vsetkych zastupeni hlasaju jedneho boha, jednu moralku, jednu tradiciu, jeden svety nazor, ktoremu sa musi podrobit kazdy, a vysledkom su nefunkcne a zaostale spolocnosti.

Jedine sloboda, tolerancia roznosti a respekt k realite prinasaju pokrok. A uspech zapadu to dokazuje. Prave preto ho fasisti a komunisti (napr. Rusi) tak nenavidia, lebo uspel tam kde oni zlyhali.
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

začalo to tak múdro a skončilo tak hlúpo..
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Krasne si to napisal, sta nejaky skolkar. Uz len teletubbies slniecko ti chyba nad hlavou.
Sloboda a tolerancia su velmi flexibilne pojmy, ktore si kazdy vysvetluje po svojom. V Rusku ti zakazu prezentovat nazor. Tu ta za odprezentovany nazor, ktory ide mimo momentalny narativ verejne zosmiesnia. Ak sa aj neskor ukaze, ze si mal pravdu - nikoho to uz nezaujima. U znamych osob a odbornikov hrozi strata kreditu co radsej nebudu riskovat. Je to ako ked ta obvinia zo znasilnenia - aj ked si to nespravil, nalepku uz mas do smrti.
Na jednotlivcov je to este efektivnejsia metoda ako drzat "hubu a krok" ako priamy zakaz.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Prilis relativisujes. Trochu sa zamysli, co by si pisal keby ti 'kritici ' ktorych sa zastavas namiesto zosmiesnenia mali ist rovno na 30 rokov do gulagu. Nepisal by si nic, lebo by si sa bal aby si v gulagu neskoncil aj ty. Ved uz sme to tu raz mali.

Netvrdim ze sucasny system je idealny, viackrat som o tom aj pisal. Ale vidime predsa jasne rozdiely vo vysledkoch: tam kde je viac slobody, kde sa dodrzuju zakladne prava, kde clovek moze kritizovat mocnych, tam sa zije lepsie.

A ked tolko kritizujes, ako by si to urobil lepsie? Daj nejaku alternativu.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

A zdravy svet potrebuje diverzitu v podobe roznych narodov a ich uzemi. To je demokracia. Svetova demokracia.

Si krasne opisal akurat tak zapad. Zenesia presne do totalitarskeho rezimu. Tolerantny zapad, ktory si presadzuje svoje a oznacuje kazdeho s inymi hodnotami za zlych. Tolerancia jak fras. Ten zapad co sa trepe tisice kilometrov od svojho uzemia presadzovat mier. Tlieskam.

No hold pockaj si na to. Mozno raz precitnes.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

u tohto je to profesionalna deformacia.. jeho pracou je tvarit sa, ze precitnutie je skodlive, skoda drat klavesnicu..
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ak si si nevsimol mame vojnu hned za hranicami. A priekazne ju nerozputal zapad, to su len Putlerove vyhovorky, tak ako Hitler oznacoval Ceskoslovensko za hrozbu aby ho mohol napadnut.

Ziadna nanutena svetova demokracia nie je treba. Staci aby ziadna silna krajina nemala na cele diktatora ktory dokaze zmagorit alebo ignorovat vlastny narod. Lebo ludia co sa maju dobre neradi zomieraju v zbytocnych vojnach.

Pozri si Rusku statnu televiziu niekedy, ti ludia co ich tam pozyvaju vylozene chcu jadrovu vojnu, uz na to obyvatelstvo pripravuju. Putlerovi totalne hrablo.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Zdravi, silni, krasni sa maju presadit v kazdej rase, nie len v bielej. A aj v narode. Chorlavi skaredi ludia potrebuju napriklad peniaze a moc aby vyrovnali svoje sance. Je to pozitivna diskriminacia.
Normalny darvin.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

blokovat weby to vedia hned, ale ked maju priznat, ze niekoho spehovali aby ho okradli a nakoniec odstranili, tak to radsej budu tajit a hadat sa pred celym svetom
Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

Konečne ide Infovojna normalne! Aj to je dôkaz, že fašisti prehrávajú na všetkých frontoch! Tak ako vešali Husajna a súdili Miloševiča, skončia pred súdom aj tí, ktorí spolupracujú s NATO s EU. NATISTI a EUrohujeri pojdu dpc odtialto! Tu nebudú bývať! Ani ta k...a marhulianska indiánska, húfnica vjbn!! Tú by chcel asi každý Slovak vidieť pred súdom ako prvú, tú špinu! Súd by mohol byť na Ukrajine, Zuzanu a ďalších bombardérov dodáme! Aj ostatných vakcinacistov a sankcionárov aj s tými DCA pozitívnymi poslancami! To bude očista od prašivej Soros-fašistickej satanistickej chamrade! O čo im išlo? Chceli zjbť plyn? Alebo nás všetkých, keď dodávali zbrane ukrofašistom? Veď čo mohli alebo chceli dokázať? Nestačilo im už ničiť Slovensko, chceli vyvolať jadrovú vojnu?
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

sice neviem o com melies, ani sa mi to nechce desifrovat, ale no tak, Slovensko si znicili tak akurat slovaci sami sebe
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

ak si zničíš národ ku ktorému sa hlásiš, je správne nazývať ťa Slovák?
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Popravde vecsine ludi je u riti ako ich budes nazyvat. Byt hrdy na to, o co si sa nijakym sposobom nepricinil je take, no ako to povedat - ubohe. To nie si hrdy na nic co si dosiahol sam? Nic take nie je, tak jediny zmysel tvojej existencie ti dava byt hrdy na to, v ktorej geografickej polohe ta matka porodila? To sa potom nelisis moc od tych povolanim "synacik bohateho tatka". Ti su tiez hrdi na tatkove prachy.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

Kto nemá a nepozná svoje korene, zahynie. Tvoj komentár ukazuje hlboké nepochopenie základných princípov existencie.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Na čo máš byť hrdí? Na život a prácu svojich predkov. A máš konať tak, aby aj tvoji potomkovia mali byť na čo hrdí. Na to musíš mať a poznať svoje korene. Lenže aby si toho bol schopní, nesmieš byť individualista. Individualisti sú primitívi, ktorí si myslia akí sú skvelí, pritom im chýba to základné, čo robí človeka človekom a čo človek potrebuje ku šťastiu. Chýba im láska v národu a vlasti, chýba im povedomie o našich veľkolepých dejinách a našich veľkých dejateľoch. Áno, ak si myslíte, že sme nemali veľkolepé dejiny, nemáte o nich povedomie. Je to vaše zlyhanie, nie ich neexistencia.
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

Ale picu. Cloveka stastneho nerobi laska k vlasti ci narodu ani uzasne povedomie o dejinach. S cim mozem maximalne suhlasit, ze v historii sme mali naozaj vela schopnych ludi a mozme si z nich brat priklad. Ale aj vela zlych a z ych si priklad neberme. Takze ta velkolepa historia nie je vobec ruzova.
Hrdy mozes byt na nieco, co si sam vykonal, nie na pracu niekoho ineho. Nanajvys mozes byt hrdy na pracu svojich deti, ktore vdaka tvojej vychove a prikladu nieco urobili. Ak sa tak udialo napriek tvojmu postoju, tak si hrdy na nieco, na com mas nulovu zasluhu. A to nie je potom hrdost, ale prizivnictvo.
Clovek nemusi byt individualista ani cim ho nalepkujes aby mal byt na co hrdy a bol prinosom pre spolocnost. A laska k naroduu ci vlasti mi vobec nechyba, je to dnes prezity konstrukt. Ja sa dokazem citti doma na celom svete a nemam problem s clovekom akejkolvek narodnosti, farby ci vierovyznania alebo ich orientacie. S kokotmi vsak mam problem v akomkolvek formate.
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Pokracujem k hrdosti - bol som niekolkokrat v minulosti ten, co sa postavil a musel sa ozvat ked vsetci "hrdi hrdinovia" drzali hubu, alebo suchali nohami so sklopenou hlavou v kute. Ked to dopadlo uspesne, to bolo "hrdosti" od tych co prispeli k tomu najmenej a potlapkavali sa po pleciach ako sme to MY zvladli.
Ked sa vsak naopak nieco nepodarilo, ostal som sam, co si to vyzral - vtedy nebolo tej "hrdosti" sa postavit za nazor, lebo z toho uz smrdeli sankcie, ktore som znasal sam a zvysok zase len suchal nohami v kute. Tolko k hrdosti tych co vela rozpravaju, ale ked pride na lamanie chleba, tak su posrati zo vsetkeho.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Láska k národu ti nechýba, pretože si vykorenený. Si svetoobčan, ktorý nepatrí nikde a nie je ničím. A ešte si hrdý na to, že si ľudsky kripel. Ako keby bol niekto hrdý na to, že mu chýba ruka, veď aj s jednou dokáže fungovať a nevidí dôvod používať dve. Národ je podľa teba prežitý konštrukt. To tvrdia iba kripli ako ty. Podľa liberálnych fašistov je aj rozdeľovanie ľudí na mužov a ženy sociálny konštrukt a presadzujete nekonečne pohlaví. Ako veľmi musí mať človek vymytý mozog, aby niečo také tvrdil. Genetika vám, idiotom, nič nehovorí. A práve genetika má priamy vzťah k národu. Takže sa nečudujem, že to nechápeš a nič to pre teba neznamená. Si obmedzený primitív a ešte si na to hrdý. Daj sa vypchať. Liberál je právom nadávka. Lebo takých kreténov ako ste vy je na svete plno a práve preto sa rútime do záhuby. Diskutovať sa s vami nedá, pretože ignorujete fakty a vychádzate iba zo svojej ideológie. Ste horší ako Svedkovia Jehovoví, ale rovnako primitívni. Fanaticky pretláčate so životom nezlúčiteľnú ideológiu.
Odpovedať Známka: -5.5 Hodnotiť:
 

Moj ty zlaty nadavas mi do liberalov, ale trafil si sa uplne zle. Liberalom nie som. Podsuvas mi nejake picoviny o rozdelovani ludi na zaklade dalsich faktorov pricom som nic take netvrdil, to si si sam vymyslel. Sam skatulkujes ludi ako nackovia v 30tych rokoch a hulakas tu o liberalnom fasizme. Pouzivas slova ktorym picu rozumies a spajas do suvislosti nesuviasiace veci za pouzivania terminov, ktorym nerozumies a operujes s vyrazmi ako fakty, pricom aj keby sli oproti tebe, tak ich sa s nimi nestretnes. Ty socialny konstrukt. A poviem naopak, kretenov s nazormi ako mas ty, je polovica "naroda" a preto nevidim ziaden dovod sa citit vdaka tomu hrdo - presne naopak. Tupy vidlak s malomestiackym komplexom presvedceny, ze jeho tupost je stredobod vesmiru.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Vďaka Bohu je rozumných aspoň polovica národa. Vás, liberálnych kreténov je, žiaľ, dvadsať až tridsať percent. Výsledok viac ako tridsaťročného vymývania mozgov západnou propagandou, ktorá je odsúdená na smetisko dejín, len ste si to zatiaľ nepriznali. Za liberála sa nemusíš považovať, to, čo presadzuješ, s liberalizmom koreluje. My dvaja sa nezhodneme, diskusia je zbytočná. Pevne verím, že raz dostaneš rozum a uvedomíš si svoj omyl, aj keď o tom veľmi pochybujem. Že "tupý vidlák s malomestským komplexom". Tým si sa sám zaradil presne tam, kam som ťa zaradil aj ja. Šachuješ tu definíciou pojmov, pričom ti uniká podstata. Po ovocí poznáte ich. Vaše ovocie je jedovaté.
Odpovedať Známka: -5.5 Hodnotiť:
 

Uhol videnia, ty sa vidis ako rozumna polovica, ja tu tvoju polovicu povazujem sa extremne tupu. A to bezohladu na to, ci je niekto liberal, konzervativec alebo sa povazuje za nieco ine. Nalepkujes ty nie ja. A opakujem znovu, liberal nie som, ale sudruhov tolerovat naozaj nebudem. A az smiesne vyznieva nejaky ten apel na pseudohodnoty a vycitanie ako vam zle ti druhi robia - spolocne mate jedno: sirite nenavist voci inym ako ste vy, nenavidite slobodu, lebo by ste chceli iba diktovat svoju obmedzenost. Nenavidite uspesnejsich, lebo vam dokazuju svojou existenciou vasu neschopnost. Agresor je u vas obet a obet alibisticky ignorujete - to na margo tvojich sraciek o rusku a ukrajine. pojebani acohentisti, krcmovi mudrlanti a hladate zakazdym nejakeho triedneho nepriatela, ktori moze za vase vami posrate zivoty. A punc totalnej schizofrenie a pokrytectva je, ked sa schovavas za Boha. A dristas tu veci v priamom rozpore s jeho ucenim.
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Si neuveritelne obmedzeni.

Zi si v tej tvojej iluzii slobody. Ty si k slobode ani len nepricuchol.

Ty by si pravu slobodu nezvladol. S tvojim mozgom nikdy nikdajs.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Obmedzeny*
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Si veľmi obmedzený. Typický liberál. To vy chcete určovať, čo kto môže a nemôže, čo kto musí a nesmie, čo si kto má myslieť a aké myšlienky sú zakázané. Sám si kadíš do papule. Päťdesiat percent ľudí má rozum, čo je objektívny fakt podložený argumentmi. Ty si len subjektívne myslíš, že ste lepší. Argumenty nemáte prakticky žiadne a vychádzate len zo svojej liberálnej ideológie. Ako správni fanatici. Len máloktorý príslušník sekty pochopí, ako bol klamaní a že veril nezmyslom. Rovnako máloktorý liberál pochopí, že liberalizmus je zlo a čo spôsobuje. My nepriateľa nehľadáme. To vy ho vytvárate, aby ste ospravedlnili svoju vlastnú úbohú existenciu. Len sa vám vracia bumerang a to sa vám nepáči. Aké požičaj, také vráť. Naplno ste ukázali čo ste zač. Ste nebezpeční fanatici. Ste nebezpeční aj sami pre seba, lenže to nie ste schopní domyslieť.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Zilami mi netrha co si o mne v konecnom dosledku myslis. Fakty mas samozrejme len ty, ked ti ich vmietnem do oci, tak si ich nevsimnes - presne ako som povedal vyssie. Detto nespravne skatulkovanie kto je kto. Nastastie ako som tiez spomenul vyssie, mate len vela reci a v reale ste priposrati zaprdenci co sa zmozu len na tie reci na internete a v krcme. Takze no big deal.
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Takže sa dohodnime že sa nedohodneme. Čas ukáže, kto je bližšie pravde. Vlastne sa to už dennodenne ukazuje bude to pokračovať rýchlejším tempom. Pozdrav ostatných príslušníkov sekty investujte do polstrovania stien. Vaše prebudenie bude tvrdé.
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

Uplne v pohode. Nieco ako - realitna bublina uz coskoro splasne, ockovani budu za polroka umierat, kapitalizmu zasadime zdrvujuci uder a podobne hesla. To sa teda este nacakame ako dialnice do kosic.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Elektroautá sú ekologické. Energia zo 100% obnoviteľných zdrojov nebude znamenať fluktuácie a výpadky v prenosovej sústave. Migranti utekajú pred vojnou v Sýrii. Migrujú hlavne ženy a deti pred vojnou a nie ľudia z iných častí Blízkeho východu a z Afriky a nie sú to väčšinou mladí muži často v značkovom oblečení s najnovšími iPhonmi. Očkovanie vás ochráni, nedostanete vírus ani ho nebudete šíriť. Očkovanie je sloboda. Očkovanie experimentálnou génovou manipuláciou je bezpečné a odmietajú ho iba antivaxeri a dezoláti. My máme slobodu a demokraciu a v Rusku vládne diktátor. Máme slobodu prejavu a necenzurujeme nepohodlné pohľady na svet. Prezidentka podporuje referendum. Rusko ekonomicky čoskoro padne. Rusko je odrezané od celého sveta. Čína a India nebude nakupovať ruskú ropu a plyn namiesto nás. Hrdinská ukrajinská armáda vyhráva. A dalo by sa pokračovať.
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

Lol, nejdem vyvracat kazde jedno tvrdenie, ktore podsuvas, ze si druha strana mysli alebo tvrdi. Vytiahnes bulvarnu chujovinu a s nou potom operujes, ze druha strana tomu veri. Pripadne rovno podsunies nieco, co nikto nepovedal a uz sa snazis proti tomu argumentovat. A este mas tu drzost nazyvat niekoho obmedzenym. Na konci sa nezabudni cudovat, preco vas ma druha strana za jebnutych a este maju citit nejaku "hrdost" za takychto ludi.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Rovnako ako ty v predchádzajúcom komentári. Takže sklapni pokrytec.
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

Paci sa mi ako sa vzdy netrafis a vycitas mi nieco cim sam si.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Len ty tvrdíš, že sa netriafam. Triafam do čierneho. Vždy zagágaš ako trafená hus. Už na teba reagovať nebudem.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Ty tvrdis, ze triafas. Ked sa ta snazim vyviest z omylu, tak stale zadubene svoje. No ved nepis kokotiny a nemusis reagovat. Ale tu nie si medzi svojimi, kde si zvyknuty na pritakavanie a nulovu reakciu protistrany.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Nechcel som reagovať, ale nedá mi to. Že vyviesť z omylu... Ty nie si len hlúpy, ty si ešte aj na smiech. A chlapče, nejako si si nevšimol, že tu neprevládajú tupé liberálne názory ako na Denníku N a podobnej stoke. Že nechceš vystúpiť zo svojej asociálnej bubliny je tvoj problém. Už naozaj nebudem reagovať a môžeš mať posledné slovo a pocit, že si vyhral diskusiu, aj keď si sa iba zhovädil. Želám ti, nech v plnej miere zakúsiš čo sa vo svojej naivite snažíš budovať. V plnej miere.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

A zase ty jebo si vedla. Dennik n a podobne stoky ako ty nazyvas a vymenovat nevies mam tazko na haku, kedze ich roky necitam. A naopak, ked vam zakazali tie vase ruskom platene hovnomety, tak ste sa tu vyrojili a zasierate diskusiu. A je zabavne sledovat ako cokolvek poviem tak trapne otacas v dalsom prispevku na mna ako male rozmaznane decko. Co sa systemu tyka ja ti to ale neprajem. Lebo napriek tomu, ze si blby, zo systemu ala rusko je tazke potom uniknut. A musel by si hladat dalsieho triedneho nepriatela kto za tvoju neschopnost moze.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Ty robíš nejakej blondýne poradcu, či nejakému hrajúcemu sa na priemer bidistrovi?
Pozri, vraj zasa bude nejaká zbytočná automobilka na východe. Priemyselný park samozrejme na obilnici na najlepších orných pôdach. Tú zhrnú niekam na kopu až prerastie načisto všakovakou burinou a postupne zchátra! Stratí parametre a napr. na inom mieste zdegraduje oveľa rýchlešie, v inej lokalite. A naši jbmnt si budú mädliť ruky že ako "dobre" zasa urobili. Je mi na grcanie z tejto logiky aj súčasných pohlavárov. 3. a 4.-tý blok JE MO kedy dokončia? Prečo ho desiatky rokov nie sú schpní dokončiť??
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

pre Fucik - lebo vlakno sa nam zamotava:
To si ma teda dost hrubo urazil, lebo ak by som robil "poradcu" zuzany, to by som musel byt asi samotny Rizman. A to teda ani omylom, kedze cca 10 rokov dozadu som sa dost s grenpisracmi sekal. Od neho pocnuc, cez toho technickeho diletanta na meno ktoreho si teraz narychlo nespomeniem az po Luciu z nasratych matiek ci ako sa ta jej sekta vola.

Na margo automobilky, je to pre region len dobra sprava a uz by niektori mali vyrast z tych agrarnych predstav. Keby sa to tak ohromne oplatilo, je zahada preco to nikto robit nechce. A na otazku preco nie su schopni dokoncit JE, no to je lahke - staly prisun penazi a stale to niekto dotuje. No nerob taky biznis, ked mozes rozkradat, nic sa nedeje a stale niekto plati. Ja sa vobec cudujem pri tej rozkradacke, ze to preslo auditom.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Vravis ze stat ci narod, pripadne rodina alebo komunita je prezitok? Asi si nepochopil zmysel vnutornej struktury. Snad mi nebude veci v rodine riadit eu alebo osn? Narod je prezitok, ak ale treba delit na rusi a ostatni tak vtedy nie je.
Drbes tu ovcu za acohentizmus. Bud platia nejake pravidla rovnako alebo diskriminujeme. Ak ano, netvarme sa ze nie. A to teda ovcu 2x nemusim, splietal tu nieco o fungovani bez penazi.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

No vsak prave tu je krasna ukazka toho, ze narod je prezitok. Existuju rusi, ktori pochopili a radsej utiekli, resp odvaznejsi sa so svojim nazorom postavili proti batuske putlerovi (to je ovela viac ako nasi priposrati rusofili) S tymi by som mal mat podla tejto logiky problem, lebo su rusi. Ale mne je pici kto su alebo odkial pochadzaju, som na ich strane a je mi jedno, ze su rusi. Naopak tu mam z radov "svojich" obdivovacov toho kremelskeho smrada. Preco by som proti takym nemohol byt? Mne je u pici, ze su slovaci, nezhodneme sa a nechcem s nimi mat nic spolocne. To, ze do toho tahas dalsie "struktury" si uz vytvaras situaciu sam a nic take som nepovedal. A netusim o akej diskriminacii hovoris. Ak mas na mysli ruskom platene hovnomety tak plati, ze sloboda sa nevztahuje na jej popieracov. Dovi.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Slava Ukrajine!
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

si tu všetkým na smiech a akurát ich nasieraš svojou hlúposťou.. ale za to si asi platený.. verím, že máš rodinu a hypotéku, tak by som ti to asi nemal tvoju prácu vyčítať.. čo?
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

No ved uz konecne tu niekto z tvojich moze hodit info, kde sa to mam prihlasit aby mi platili. Vreckove sa zide. Ze som blbcom na smiech mi vobec nevadi, kedze sa smeju vlastnej blbosti. Kazdopadne hypoteku samozrejme mam. A predstav si, ze mam aj leasing (nasobne drahsi ako hypoteku) a keby som chcel, tak ich mozem hned zajra z uspor vyplatit. Ale vysvetlil by mi genius tvojho ranku preco by som taku chujovinu mal urobit?
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

> Na čo máš byť hrdí? Na život a prácu svojich predkov.

Úplne naopak. Svojim predkom možem byť vďačný. Za to ako ma vychovali, ako sa o mňa starali a čo mi zanechali. Materiálne aj nemateriálne.

Hrdý môžem byť na svojich potomkov, pretože ak sú čestní, pracovití, slušní, vzdelaní ... tak je to výsledok môjho úsilia a výchovy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Človek potrebuje k zdravému rozvoju a šťastiu národ, pre ktorý pracuje a pre ktorý je užitočný. Inak sa nemôže zdravo vyvíjať (individualizmus je psychická porucha) a nemôže byť skutočne šťastný (individualisti majú prebujnelé ego).
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

To museli byt podla teba Nemci v tretej risi stastim cely bez seba, co? Pre narod priekazne pracuje iba uzitocny idiot, podrztaska, servilny Rus alebo Cinan klanajuci sa batuskovi carovi/cisarovi.

Stat/narod/kultura maju sluzit ludom, nie naopak. Demo-kracia = vlada ludu. Toto na vychode este stale nepochopili, a preto demokraciu nezvladaju a maju totalitu.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

mozmo to je taky druh sportu, neviem ti odpovedat
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Odhad návštevnosti:

https://infovojna.bz.cutestat.com/
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

blbosť, na môj web s reálnou návštevnosťou cca 60 ľudí / deň to ukazuje 4599 Daily Unique Visitors :D na väčšie weby to ukazuje 3-6 násobne viac ale aj tak moc nepresné
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

http://194.180.19.205
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

menom IV ide aj cez Orange... :-))
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Blokovania webov štátom" ... skôr by mal štát investovať do vzdelania ľudí, aby také mrdkové weby flusajúce sprostosti nevznikali, resp. aby každý na prvý pohľad videl a pochopil ich podstatu. Nuž, ale kde je veľa prisprostastých ľudí, tak tam vzniká takýto bigus ...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

lenze tam je problem aj v deb!l!te tych ludi, hentym pablbom mozes vysvetlovat ale nevysvetlis
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Dodal by som k tvojmu este - napumpovat do vzdelania riesis buduce generacie. Ale neurobis uz nic s tymi 40+(ale aj mladsimi) ktori su prave ta najpocetnejsia skupina. Plus dalsi aktualny aspekt - kvalitu skolstva sice nevyriesime "len" peniazmi, ale rapidne zvysovanie platov ucitelov - a to hovorim nie o smiesnych 10% co pozaduju, ale skor tak 100% a viac a nasledne kompletna reforma skolstva je nutnost, aby sme uroven vzdelania pohli. Kym sa na ucitelsku profesiu nebude hlasit elita, ktora z toho dokaze slusne vyzit, tak sa nepohneme.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

myslíš elita ako ty? ktorému všetci dezoláti závidia tvoj úspech? :D :D :D :D :D :D :D :D

momentálne sú v školstve ľudia, ktorí majú radi prácu s deťmi a bez nároku na blahobyt v živote sa rozhodli im život zasvätiť. niektorí majú tebe pohodlný názor, iní majú iný názor. zvýšením platov by sme zo škôl spravili nové zdravotníctvo.. za prvé, by si tam nalákal sebeľúbu skupinu premúdrelých elitárov, aspoň takých múdrych ako si ty, ktorí by, pohŕdajúc každým iným názorom, deťom by tlačili iba svoju pravdu.. za druhé, vytvoril by si odvetvie plné arogantných chujov, asi ako u lekárov, kde každý, kto sa neklania ich božstvu je laik a treba ho arogantne ponížiť a nechať mu to vyžrať. takže, nie, ďakujem, zdvihnúť platy učiteľom áno, to bude v najbližších mesiacoch nevyhnutnosť, aby neodišli oberaj jabĺčka do rakúska alebo talianska, ale lákať tam mudrlantov tvojho typu určite nie.
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

Skolstvo potrebuje prerobit od zakladu. Zvysovanie platov bez vysledkov na ziakoch su vyhodene peniaze. Nevedia z vysokej skoly pomaly ratat priamu a nepriamu umeru. Ucen vyjde zo skoly a nevie rovno kliniec pribit. Takze ti co nevedia ucit a ani sa nevedia dovzdelat musia robit nieco ine. Elitarov potrebujeme, ale ti uz su prec. Kazdy minister vyda nove ucebnice, bez porovnania ci sa na nich ziaci naucia viac.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Tri mesiace to blokovali a teraz to jednoducho pustili ďalej.. to sa človeku tíska otázka.. načo to bolo dobré? snáď po odblokovaní sa z nich stanú kajúcnici a budú vystavovať už len ukrajinské vlajočky?? podobná situácia bola s blokovaním minuloročných letných dovoleniek, ktoré úplne nezmyselne skončilo 20.9.2021.. maličká anketka: 1. naozaj vláda reaguje na akútne hrozby a problémy, alebo 2. je to iba skupina nekompetentných idiotov, ktorí sa hrajú na stredovekých zemepánov?
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

B je správne. Vláda najskôr vytvorí problém, a potom ho akože ide riešiť.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár