neprihlásený Utorok, 6. decembra 2022, dnes má meniny Mikuláš
Japonsko podporí výrobu flash pamäte vysokou štátnou pomocou

Značky: flash pamäťJaponsko

DSL.sk, 27.7.2022


Japonská vláda podporí novú továreň na flash pamäť spoločností Kioxia a Western Digital vysokou štátnou pomocou vo výške až do 92.9 miliardy jenov, v prepočte približne 668 miliónov eur.

Oznámila to spoločnosť Kioxia.

Továreň Fab7 sa nachádza v komplexe tovární Yokkaichi a bude vyrábať 3D flash pamäť. V súčasnosti je podľa oznámenia už dokončená prvá fáza továrne.

Podporu továreň získa v rámci japonského programu podpory pokročilej výroby čipov.

Kioxia, bývalá pamäťová divízia Toshiby, a Western Digital po odkúpení SanDisku vyvíjajú aj vyrábajú flash pamäť spoločne. Aktuálne vyrábajú flash pamäť s maximálne 162 vrstvami.

Výroba v novej továrni odštartuje na jeseň, vyrábať sa tu bude flash pamäť so 112 a 162 vrstvami a v budúcnosti aj novšími technológiami.

Výrobu Kioxie a Western Digital zasiahol na začiatku roka incident s kontamináciou materiálu používaného pri výrobe 3D flash pamäte v dvoch japonských továrňach. Výroba bola zastavená v časti januára a februára, podľa oznámenia Western Digital sa dostupné množstvo flash pamäte pre Western Digital kvôli incidentu malo znížiť o 6.5 exabajtov, teda 6.5 milióna TB. Nie je jasné, o koľko flash mala prísť Kioxia.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Tretí blok Mochoviec už týždne stojí, netesnil
Telekom pridal pokrytie 5G vo viacerých mestách
Apple zvažuje presunúť do Indie aj výrobu iPadov
Starlink odložil zavedenie dátového FUP limitu
Nový Google Pixel začal ponúkať bezplatnú VPN od Google
Pre nové elektronické občianske je potrebná nová verzia aplikácie eID klient
Začala výstavba veľkého rádiového teleskopu
Lacnejšie Ryzeny 7000 majú byť dostupné od 10. januára
Netflix už nemá byť v USA najpoužívanejší
Ďalší veľký webhosting mal dlhý výpadok, kvôli diskovému poľu


Diskusia:
                               
 

Konnichiwa!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Kokocina!
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

preloz do japonstiny

"Budeme tam, co by dup!"
Odpovedať Hodnotiť:
 

armádne továrne sa nedajú
prevádzkovať a financovať bez
krytia a spoluzapojenia
civilného sektora.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nikdy nepochopím, ale zároveň chápem, ako v tak velebenom a preferovanom kapitalizme treba dotovať súkromnú firmu, aby sa jej majiteľovi oplatilo podnikať. Akékoľvek dotácie v ľubovoľnej forme totiž vždy skončia vo vreckách nejakého iného súkromníka, v tomto prípade nejakého stavebníka budujúceho haly alebo strojára, ktorý vyrobí a dodá stroje na výrobu, realiťáka, ktorý predá firme pozemky pod haly a podobne... To, že to je z dôvodu, aby bol konečný produkt lacnejší, je samozrejme makroekonomický nezmysel, ako aj tvrdenie, že to je prostriedok na znižovanie nezamestnanosti. Práve to bolo totiž vyčítané medzi hlavnými dôvodmi nefunkčnosti zlého socializmu - udržiavať nasilu zamestnanosť.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

príliš veľká firma na pád, môžu kľudne vydierať vládu, keď nám nedáte dotáciu budete mať na krku xx nezamestnaných
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Az na to ze prave podla makroekonomie neriadeny kapitalizmus priekazne nefunguje tak dobre ako to uctievaci kultu neviditelnej ruky tvrdia.

Preto kazda civilizovana krajina v dobe recesie robi stimulus, kde nejde o to dat peniaze podnikatelom, ale priamo zamestnancom, ale takou formou aby sa nenarusili pracovne navyky. Cize sa nedaju peniaze, ale praca. To moze byt cez statny ale aj sukromny sektor, len v tom druhom pripade to treba viac kontrolovat.

A dalsie vyznamne zistenie je ze nechavat rozvoj ekonomiky statu na trhu je riadny nezmysel, kedze statna podpora zacinajucich segmentov trhu zvykne mat dlhodobe dosledky - tie odvetvia uz potom zostanu, lebo sa vytvori komparativna vyhoda vo forme retazcov. Krugman za dokaz tohto tusim dostal nobelovku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

So štátnou pomocou vo výške 93.2 miliardy jenov by to šlo postaviť aj tu, ale s 92.9 miliardy jenov nevychádza na protišmykové kachličky na toaletách pre nebinárne osoby, takže to priekazne nemá šancu prejsť kolaudáciou.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Protismykove kachlicky by sa priekazne skor zisli v toaletach pre dochodcov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Zkamenělý dítě,
o sny připraví tě,
splašenej jež,
dotovaný fleš."
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár