neprihlásený Piatok, 4. októbra 2024, dnes má meniny František
Bluetooth bude využívať aj 6 GHz pásmo

Značky: Bluetooth

DSL.sk, 21.11.2022


Technológia bezdrôtovej komunikácie Bluetooth bude využívať aj pásmo 6 GHz.

Aktuálne to oznámila organizácia Bluetooth SIG stojaca za týmto štandardom.

Bluetooth doteraz využíval 2.4 GHz pásmo, rovnako ako prvé masovejšie využívané verzie WiFi. WiFi už dlhšie využíva aj pásmo 5 GHz, v ktorom je k dispozícii širšie pásmo.

V jednotlivých regiónoch sa pre nelicencované používanie pre bezdrôtové siete v poslednom čase uvoľnilo aj 6 GHz pásmo. V Európe sa v minulom roku uvoľnila pre takéto použitie zatiaľ spodná časť pásma o šírke 480 MHz, od 5945 MHz po 6425 MHz. V USA sa uvoľnilo v roku 2020 celé 6 GHz pásmo od 5925 MHz až po 7125 MHz.

6 GHz pásmo podporuje súčasná verzia WiFi 6, v prípade podpory aj tohto pásma sa označuje WiFi 6E. Podporovať ho bude aj pripravovaná verzia WiFi 7.

V prípade Bluetooth bude 6 GHz pásmo využívať technológia Bluetooth LE, Low Energy. Nové pásmo umožní podľa oznámenia výkonnostné zlepšenia, bližšie detaily oznámenie neuvádza.

Organizácia Bluetooth SIG v súčasnosti len pripravuje špecifikáciu novej verzie využívajúcej 6 GHz a nie je tak jasné, kedy by mali toto pásmo začať využívať prvé Bluetooth zariadenia.

Bluetooth bude evidentne v pásme 6 GHz bez problémov fungovať popri WiFi a v oznámení plánu využívať 6 GHz pásmo pre Bluetooth avizuje WiFi Alliance stojaca za WiFi spoluprácu s Bluetooth SIG s cieľom, aby obe technológie úspešne spoločne existovali v tomto pásme.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Alza v Česku spustila predaj liekov, na Slovensku ho zatiaľ nechystá
Seriál Fallout podľa počítačovej hry dosiahol 100 miliónov divákov
NASA laserom komunikovala takmer na pol miliardy kilometrov
Ďalšia generácia Intel CPU bude predstavená o týždeň, dostupná o ďalšie dva
Tesla zvýšila objem výroby elektromobilov, za svojimi rekordami stále zaostáva
Qualcomm chystá ešte nižší model Snapdragonu X, zrejme umožní lacnejšie PC
NASA vypla vedecký prístroj na sonde Voyager 2
Prvý veľký operátor ponúka pripojenie rýchlejšie ako 1 Gbps, s veľmi pomalým uploadom
Podiel Windows 11 dosiahol tretinu
Qualcomm už má testovať druhú generáciu Snapdragon X pre PC


Diskusia:
                               
 

Uškvarí mi to mocok.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Aký...?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

neskoro...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

hlavne že to neovplyvní potenciu
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a? Aj tak je to len dočasná nádržka na krv, aby si penis priekazne občas oddýchol.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nie nie nie, to je priskoro!

Najprv musí prísť covid-23 pro, potom čipy a následne 6GHz. Inak to nejde, 6GHz bude v opačnom prípade bez využitia.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Človek s trochu otvoreným vnímaním by si to nemohol dať do uší! Častá známka, najmä u nováčikov s bluetooth slúchadlami (doteraz len 2.4gigahertzových) je typické začervenanie v tvári. Asi sa telo snaží niečo robiť, aby sa chránilo. Lebo preplesk takmer dvaapol miliardy pulzov za sekundu z každej strany mozgovej pologule sa zákonite prejaví. Možno chcú veriť, že je to nič, lebo "šak slnko má väčší výkon atď." a slúchadlá sú podľa nich asi stále málo Watt alebo čo? S tým rozdielom, že slnko neprežaruje cez lebky ani cez steny. Naozaj nechcem nikoho uraziť, ale kompletný človek by si to do uší dať nemohol... "Jenom ještě zvažuju všechna kdyby" Marsellus Wallace
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

A Ty si šibnutý??
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ked citam "kompletný človek by si to do uší dať nemohol", neviem, preco Ta to tak trapi. Po precitani tvojho prispevku je jasne, ze Ty uz mozes pouzivat bezdratove technologie bez obmedzenia.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Videli ste ten film Idiokracia? Idiocracy (2006) alebo SK názov Návrat z doby ľadovej. Ako sa podarilo vytvorit taku spolocnost? Vlastne sucasnu, kde ked v telke ked povedia virus, vsetci sa hraju, akoby to bola pravda! Urcity typ myslenia uplne absentuje, uplne zakladne otazky: je to bezpecne? Dopady EM ziarenia na zive bunky: poskodenie buniek - zlomy na DNA (prof. Henry Lai) zmeny myslenia - zmeny na EEG (Lebrecht von Klitzing), dalej ovplyvnenie chem. reakcii v bunkach, ovplyvnenie molekul napr. molekul vody - energia, frekvencia, vibracia... (Dr. Thomas Cowan) Clovek je predovsetkym voda! A mal by zvazit vsetky "čo keď" a nie len slepo verit, ze ak to predavaju tak asi to musi byt ok, lebo jeho ego to chce pouzivat a basta. Zodpovednost voci Bohu, sebe a spolocnosti?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na svete su elitni vedci, ktorym boli "Zhora" dane uzasne objavy aby ich priniesli ludstvu. Niektori vedci vobec nepouzivaju mobil a niektori dokonca vobec nepouzivaju ani pocitac! Vobec to neznamena, ze bez sucasnych technologii by bol clovek niekde za opicami - pokrocilejsi vedia, ze Boh vlozil do vnutra cloveka take technologie, o ktorych sa vacsine ludstva ani nesniva! V Star Treku vyspelejsi hovorili "primitivna hlasova komunikacia". A vo filme K-PAX alebo LA BELLE VERTE sa premiestnovali na vzdialene planety pomocou vnutornych technologii! Prot sa postavil pred astrofyzikov a povedal: A som na K-Paxe! (Ako demonstraciu, ako oni cestuju) Miesto toho sa tu na Zemi stavaju rakety a uvazuje sa, ako stroje zvladnu barieru rychlosti svetla, vnutornymi Bozimi technologiami to je davno vyriesene, staci rozvijat uroven vedomia. Preto je tak dolezita duchovna praca kazdeho jednotlivca, moze ludstvo urobit este iny pokrok!
Odpovedať Hodnotiť:
 

cigani si davaju do ucha aj inaksie elementy

minule krical cigan na trubiace auto: som ta jebal do ucha!
urcite ty nemyslel 2.4 mld prekmitov ziarenia za sekundu
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:

Pridať komentár