| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
surfer
Od: surfer
|
Pridané:
6.10.2006 11:04
hm. tak to aby si ludia kupovali kvoli VYSTAnej este aj 400W zdroje... :D
|
| |
KoCi
Od: KoCi
|
Pridané:
6.10.2006 11:30
o zvysenej spotrebe sa pise ako o zanedbatelnej ;)
|
| |
Gyrxiur
Od: Gyrxiur
|
Pridané:
6.10.2006 11:53
To si zase niekto necital clanok, co uz.
|
| |
KoCi
Od: KoCi
|
Pridané:
6.10.2006 12:14
V každom prípade toto zvýšenie spotreby je krátkodobé a na celkovú priemernú spotrebu podľa servera nemá prakticky vplyv.
|
| |
mire
Od: mire
|
Pridané:
6.10.2006 12:48
Podľa informácií, ktoré sa objavili skôr tento rok, má ale celkovo PC a najmä notebooky s Windows Vista vyššiu spotrebu ako ten istý hardvér s Windows XP.
|
| |
KoCi
Od: KoCi
|
Pridané:
6.10.2006 12:51
"ktoré sa objavili skôr tento rok" - teraz spravili testy, tak snad je to smerodajnejsie :) a vyssia spotreba? je to realne, ked je aj viac zatazovany CPU, nielen VGA. Clanok sa ale toci okolo spotreby VGA :)
|
| |
mire
Od: mire
|
Pridané:
6.10.2006 13:46
clanok sa toci okolo celkovej spotreby pc vratane vga. alebo mi chces povedat, ze tvoja grafika ma spotrebu vyse 100W, ked clanok sa podla teba toci okolo spotreby vga?
|
| |
palino
Od: palino
|
Pridané:
6.10.2006 14:15
nechcem sa hadat ale Vista Aero zvyšuje o 1 W spotrebu grafických kariet
|
| |
KoCi
Od: KoCi
|
Pridané:
6.10.2006 15:13
Mas pravdu, moja grafika 7800GT zere len okolo 60W. Ale vykonnejsie karty zeru aj cez 100W, testovana 7900GT kludne tolko zrat moze :))
ale ako tak citam nadpis stale citam len "Vista Aero zvyšuje o 1 W spotrebu grafických kariet" tak naozaj neviem o com sa vadime :))
|
| |
Gyrxiur
Od: Gyrxiur
|
Pridané:
6.10.2006 15:24
Ani ja neviem, sme tu vsetci trapni ;-)
|
| |
KoCi
Od: KoCi
|
Pridané:
6.10.2006 15:41
ale celkom sa mi lubi to vetvenie :D .. .jak vianocny stromcek.. hura vianoce... a doprcic starosti...
|
| |
santa
Od: santa
|
Pridané:
6.10.2006 17:13
ake starosti ... zahod starosti ... pozri aky je krásny den
|
| |
KoCi
Od: KoCi
|
Pridané:
6.10.2006 18:18
jj .. pracovny.. ale k teme - spotreba VGA sa zvysi 1W - budeme si priplacat za elektriku :D
|
| |
xxx
Od: xxx
|
Pridané:
7.10.2006 16:06
to je mrkvosoft
|
| |
Potroks
Od: Potroks
|
Pridané:
6.10.2006 18:53
Nechapem, preco vsetko testuju na Geforce 7900GTX a nie na nejakej beznej karte... Som zvedavy, kolko ludi si dovoli kupit 7900 kvoli Viste...
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
6.10.2006 19:40
Presne tak, predpokladam, ze spotreba na "obycajnej" grafike bude ovela vatsia.
|
| |
~ XcoRpio ~
Od: ~ XcoRpio ~
|
Pridané:
8.10.2006 11:16
Logické uvažovanie ? Nie náhodou čo je menej výkonné, potrebuje toho menej??:) Takže staršie grafické karty berú samozrejme menej. Testovali to na špičkách preto, lebo iné grafické karty pod GF 6600 sa do zostáv z Windows Vista monotovať nebudú. Povedal by som,že už GF 6600 sa v tíchto zostavách moc vyskytovať nebude. Pozri si napr. sector.sk a minimálne/Optimálne požiadavky na grafické karty v nových tituloch.
Nie že tu teraz niekto začne písať, že Intel Core 2 Duo sú novšie a pritom si papajú menej W než jeho predchodcovia. To je už iné téma (ďakujem).
|
| |
NoName
Od: NoName
|
Pridané:
8.10.2006 18:13
Nie celkom, starsie grafiky v 2D mode pracuju skoro v idle a rozdiel medzi 2D a 3D je aj 70W, kdezto nove pekace rozdiel skoro ziadny (teda cca 20-30W pri plnej zatazi ...). preto aj notebooky maju rozdiel XP/Vista aero v spotrebe ...
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
6.10.2006 23:21
uz je na Connecte posledna testovacia verzia Windows Vista ... tak som na to zvedavy ... mal by to byt posledny dostupny build pred vydanim ...
|
| |
risko151@pokec.sk
Od: risko151@pokec.sk
|
Pridané:
7.10.2006 20:13
Vista Windows nikdy nepojde tak vakone ako Windows Xp. Xp -cko je naprogramovany tak aby rozpoznal vestko, ale aj ked sa neda naistalovat menej ako 2000 windows pod neho, je to stabilny system a vyuziva viac ako by mal___ ak chcete napisat tak na pokeci majte sa
|
| |
Figaro
Od: Figaro
|
Pridané:
7.10.2006 20:21
Aero je super cokoladka, hlavne ta s bielym vo vnutri. Mnam.
|
| |
eshól
Od: eshól
|
Pridané:
7.10.2006 23:54
dajte pokoj s takymi **covinami obycajnym ludom:D
|
| |
One
Od: One
|
Pridané:
8.10.2006 22:20
Zvykajte si. Microsoft potrebuje zarabat a takisto vyrobcovia hardware potrebuju zarabat. Ak vas nenalaka nove Aero, co je zase napodobnenina niecoho co existuje na Mac-och uz daky ten rocik a ma ovela mensie naroky na HW (nehovoriac o spolahlivosti, ved Vistu 'robia' uz pekne dlho), tak vas k tomu MS donuti skor ci neskor. Rozny software prestane bezat na XP, neskor rozny hardware nebude plne podporovany pod XP, potom sa objavia rozne bezpecnostne vady na ktore na koniec nebudu ziadne zaplaty. Musite kracat s dobou a hlavne s reklamou!
|