neprihlásený Streda, 25. apríla 2018, dnes má meniny Marek   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Zrýchľujeme štart Windows

Dnes si predstavíme dvojicu softvérov na efektívne pokročilé manažovanie štartovacieho procesu Windows, ktoré slúžia na organizáciu spúšťaných programov ale aj na optimalizáciu spúšťacieho procesu. Umožňujú tak optimálne naštartovať Windows spolu s ďalším softvérom pohodlne a bez kompromisov v množstve po štarte počítača respektíve po prihlásení spúšťaného softvéru.

DSL.sk, 7.10.2006


Dnes si predstavíme dvojicu softvérov určených pre optimalizáciu štartovacieho procesu Windows.

Väčšina ostatných dostupných podobných nástrojov a anti-spyware produktov optimalizuje štart Windows kontrolou nad automaticky spúšťanými softvérmi a možnosťou ich odstránenia.

To umožňuje urýchliť štart Windows a softvéru zahrnutím len nutne potrebného softvéru spúšťaného pri štarte.

Efektívny štart je možné dosiahnuť ale len kompromisom v podobe menšieho počtu automaticky spúšťaného softvéru a neskorším manuálnym spustením ďalšieho potrebného softvéru.

Hlavnou brzdou pri štartovaní softvéru po prihlásení do Windows je spúšťanie jednotlivých komponentov Windows a viacerých softvérov naraz. Toto kladie veľké nároky najmä na diskový subsytém v podobe počtu požiadaviek na náhodné prístupy k disku nad limitom možností súčasných diskov, ktorým je u bežných desktopových diskov menej ako sto požiadaviek za sekundu.

Rýchlejší štart aj s množstvom spúšťaného softvéru je tak paradoxne možné dosiahnuť postupným spúšťaním jednotlivých programov, zároveň to umožňuje mať systém pripravený na použitie oveľa skôr s ďalším spúšťaním softvéru v pozadí.

StartUp Organizer

StartUp Organizer je štandardným nástrojom na prehľadný manažment programov spúšťaných po štarte so štandardnými možnosťami deaktivácie konkrétnych spúšťaných programov a ich odstraňovanie.

StartUp Organizer tiež podobne ako rozličné anti-spyware programy monitoruje zmeny v registroch a iných miestach, kam je možné umiestniť programy spúšťané po štarte a na tieto zmeny užívateľa upozorňuje.

Navyše ale poskytuje funkciu Controlled StartUp, ktorá umožňuje optimalizovať a detailne manažovať spúšťací proces.

Zväčšiť
Programy spúšťané pri štarte na typickom desktopovom PCProgramy zaradené do kategórie Controlled StartUp nie sú spúšťané automaticky Windows, o ich štart sa stará StartUp Organizer.

Zväčšiť Zväčšiť
Nakonfigurované programy spúšťané StartUp OrganizeromProgramy sú spúšťané v nadefinovanom poradí s definovateľným rovnakým časovým odstupom. Navyše je ale možné u každého programu jednotlivo nastaviť čas potrebný k jeho spusteniu, až po uplynutí ktorého sa začnú spúšťať ostatné programy v poradí.

Zväčšiť
Nastavenie pauzy medzi spúšťanými programamiU každého programu je tiež možné nastaviť štandardnú prioritu spúšťaného procesu.

Zväčšiť Zväčšiť
Nastavenia spúšťania konkrétneho programuStartUp Organizer umožňuje efektívne po štarte spúštať veľké množstvo softvéru, pričom navyše Windows môžu byť na prácu pripravené skôr. Individuálnymi nastaveniami je napríklad možné dosiahnuť spustenie nevyhnutne potrebných aplikácií na začiatku s ideálnymi odstupmi pre čo najrýchlejšie spustenie a pomalšie spúšťanie ďalších softvérov v pozadí.

Možné je tak do automaticky štartovaných programov zaradiť napríklad aj programy ako internetový prehliadač a emailový klient a stále dosiahnuť rýchly štart systému.

Zväčšiť Zväčšiť
Uloženie a obnovenie nastavení, porovnanie s aktuálnou konfiguráciouSoftvér umožňuje uložiť a neskôr obnoviť aktuálne nastavenia, zároveň umožnuje zistiť rozdiely oproti ľubovoľnej uloženej konfigurácii.

StartUp Organizer je shareware softvérom, jeho cena je 25 dolárov. K dispozícii je ale pomerne dlhá 30-dňová doba na jeho odskúšanie. Softvér je možné sťahovať z tejto stránky.

SloStart Service

StartUp Organizer poskytuje aj základné funkcie na manažovanie Windows služieb, nepodporuje ale ich oneskorené spúšťanie.

Túto funkciu poskytuje softvér SloStart Service spúšťaný ako služba, ktorý umožňuje nadefinovať oneskorené spúšťanie jednotlivých služieb.


Nastavenia SloStart ServiceSloStart Service umožňuje spúšťať konkrétne služby o definovaný čas v celých minútach neskôr oproti ostatným službám, je vhodným nástrojom na neskoršie spúšťanie rozličných služieb tretích strán.

Neskoršie je možné štartovať aj systémové Windows služby, u týchto ale musí užívateľ brať ohľad na závislosť funkcií systému na jednotlivých službách a ich oneskorené spúšťanie je odporúčané len skúseným užívateľom.

SloStart Service je rovnako shareware softvérom s cenou 39.95 dolárov, sťahovať je ho možné z tejto stránky.


      Zdieľaj na Twitteri


Koľkokrát priemerne do týždňa približne reštartujete Windows na svojom PC (nie prechod do/z standby / hibernate módu)? (hlasov: 657)

Menej ako 1 krát      37%
1 - 3 krát      20%
4 - 10 krát      22%
11 - 20 krát      8%
Viac ako 20 krát      13%


Najnovšie články:

Populárna česká vysoká škola medzi Slovákmi inštaluje viac ako 1000 WiFi hotspotov
Do 4ky sa dá preniesť číslo SMS-kou, najviac ich získava od O2 a Orange
Google výrazne zmení dizajn Chrome na PC, možno už od verzie 68
Intel s Atomami nekončí, chystá ďalšiu generáciu
Najbohatší muž sveta vyvíja robota pre domácnosti
Na galaktické pomery môžeme mať rozvinutú kozmonautiku, iné civilizácie môžu mať problém odlepiť sa
EÚ bude lepšie chrániť whistleblowerov, aj zo súkromných spoločností
Apple zrýchlila robota na rozoberanie iPhonov, zvláda ich 200 za hodinu
Ďalším lukratívnym odvetvím po IT má byť ťažba z asteroidov, má vyrobiť bilionára
Facebook sa pripojil do slovenského peeringového uzla, bude tu rýchlejší


Diskusia:
                               
 

Co k tomu dodat. Je to drist pre PC :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

k tomu sa da dodat len to , ze ak ma niekto na kompe taky bordel a spusta pri starte tolko zbytocnych aplikacii ako v priklade na obrazku, tak mu treba zobrat komp :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prosím o objasnenie, kedy sa považuje W za naštartovaný- do kedy sa stopuje? Vďaka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dosť veci sa da spraviť aj manualne, v registroch a pod.
Mne na Semprone 2400+, 512 MB RAM, 160 GB HDD maxtor SATA, radeon 9550 nabootuje windows do pracovnej plochy za 45 - 50 sekund.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak to je teda dost ... na takom stroji by to malo byt 15-25 sekund ... ale to v pripade, ze nespustas pri starte systemu cely Program Files :o) ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

co to tu trepete sak za tolko nenabotuje bios a ne to operacny system a este aj od mrkvosoftu!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co trepes ty - bios nebootuje, bios iba spravi detekciu a POST, bootuje sa operacny system. A kludne za 20 sec. nabehnut moze, ale nie takej lame ako tebe (mrkvosoft - oh, i'm comming ake cool slovo; interpunkcia ti tiez asi nic nehovori...).
Odpovedať Hodnotiť:
 

napr mne za 20 sekund nenabehne aj keby som sa moc snazil - uz RAID si zobere celkom slusne mnozstvo casu ;) ale ked zmazem obsah adresara Prefetch tak je start vyrazne rychlejsi. Tiez mazem zbytocne veci z Run v registroch, aj ked viem ze pc nema problem to utiahnut - preco by som si nedoprial odlahcenie :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vista ma aktuálne rýchlejší štart, než novo nahodené XP... čím to je, čím to je?:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Win XP pro, PII 350MHz, 384MB Ram, 10GB HDD (+ 8GB druhy HDD). Ja viem, ze toto je stary shit, ale...
Windows mi nastartuje za 30 sek. po uplne nacitanie procesov a programov, ktore sa spustaju pri starte. Pocitac celkovo startuje o 20 sec. dlhsie. Inicializacia hardware: mam tam nejake problemy s RAMkou a so sekundar. IDE kanalom - nebyt tychto problemov, tak mi komp startne za menej ako ta tvoja 2400-tovka ;-)
Pokial to clovek vie, tak si moze pekne vyladit spustanie win. Nove rychle kompy sa daju z ozajstneho power off modu (ziadna hibernacia a podobne fake) do windowsu startnut kludne aj za 10 - 15 sekund.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to co si napisal je riadna kravina kedze som videl test v ktorom mali namiesto HDD 4 Gb ramky ktore ficia urcite rychlejsie ako hociktory HDD na svete a casi ktore dosiahli boli limitom OS lebo mal v svojom zdrojovom kode nadefinovane doslova krajne hranice pod ktore sa cas nedal dosiahnut takze tieto svoje bludy si strc vieskam
Vyhladaj si to na www.pctuning.cz pokial ta to zaujima a potom mozes o niecom pisat ty debko.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si napisal kravinu. Ako si prisiel na to, ze tam je fixna cakacia doba v zdrojovych kodoch systemu? Pretoze mne nabehla cista instalacia Windowsu z disku rychlejsie nez im z tej ramky, cize to znamena, ze problem bude skor v ovladacoch nez v systeme. Navyse to nijako netunili, takze ta doba sa da stiahnut.

Nabuduce tu zo seba nerob blbca chlapce (ten tvoj prispevok vyzera tak na 12 rokov) - si nastvany, ze nevies nainstalovat a poriadne nastavit system a preto takto utocis?
Odpovedať Hodnotiť:
 

no .. to sa mas s cim chvalit pocuvaj. Mne na pomalsej zostave >>> sempron 2300+ 256RAM 80HDD PATA a GF4MX nabootu je xpcko za 20-30 sekund od stlacenia tlacitka po plochu. Nemam ziadne programy na zrychlenie startu ani podobne veci. V msconfigu povipinam veci ktore mi netreba a idem...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ty by si sa mal tiez naucit pocitat asi alebo citat lebo ties pises bludy ako seejay. Iba sa tu predbiehate kto napise mensi cas natoc to ako video potom uvidime a mozes ho uploadnut na hociktory free space server
Odpovedať Hodnotiť:
 

TY SA UVEDOM! Niekde nejaky "expert" napise recenziu kde povie nejaky nicim nepodlozeny zvast o konstantnych cakacich dobach v zdrojakoch OS (ktore nikdy nevidel) a ty ho tu uctievas ako vseobecnu pravdu.

Ako je teda potom mozne, ze v inom teste nabootovala uz pouzivana (tzn. nie cista) instalacia Windows XP aj s davkovym kopirovanim suborov po starte za 19 SEKUND??

http://www.cdr.cz/a/16878/3


HA? No co ty expert, vysvetli nam to....
Odpovedať Hodnotiť:
 

no .. to sa mas s cim chvalit pocuvaj. Mne na pomalsej zostave >>> sempron 2300+ 256RAM 80HDD PATA a GF4MX nabootu je xpcko za 20-30 sekund od stlacenia tlacitka po plochu. Nemam ziadne programy na zrychlenie startu ani podobne veci. V msconfigu povipinam veci ktore mi netreba a idem...
Odpovedať Hodnotiť:
 

zdravim, chcem sa opytat, ze ci uz niekto vyskusal hen startup organizer a ak ano, ze ako mu to funguje resp. ci to vobec funguje. lebo raz som vyskusal podobny programik a rozhodilo mi to komplet cely startup...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne to raz rozhodilo vsetky registre, a tak odvtedy take softy ani neskusam... nestoji mi to za tych par sekund navyse... a hlavne, XP uz nie je ako 98cka, ktora sa musela resetovat podchvilou...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved te to to iste ako msconfig
Odpovedať Hodnotiť:
 

z tohto ma u slovakov porazi. preco sa vyjadrujete k niecomu o com nemate ani paru?

co to ma spolocne s msconfig? ze to vie vyhodit automaticke spustenie programu? ved prave takych softov je milion, tento jeden vie oddalovat programy a druhy sluzby. pocul si uz termin anti-spyware?

co ti rozhadzalo na registroch? co to prosim ta meles? ked nechces nieco spustat, tak to musis vyhodit z registrov, pretoze to ci to je v registroch rozhoduje o tom, ci sa to spusta, tak to vymysleli v MS. do inych registrov to nema dovod sahat a pochybujem, ze saha.
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne aj mna to napadlo msconfig %-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej, ja to pouzivam uz cojaviem ale dva roky a som s tym spokojny. mam slusny disk ale tiez mu start robil problemy, s tymto mi win odpovedaju hned po starte (pouzivam automaticke prihlasovanie) a pospustam vsetko co potrebujem.

co ti rozhodilo na startupe? no ved ked to nechas spustat tymto programom, samozrejme to musi odstranit zo startupu, inak by sa to pustilo dvakrat.

ked to chces len odskusat je to dobre si zazalohovat nastavenia, ako sa tu pise, a potom ked sa ti zda, ze to nepomaha, tak ich jednoducho obnovit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hmmmm.... zaujimavy softik... tusim si to idem naprogramovat, sak na tom nic neni tazke... :) ;)

Odpovedať Hodnotiť:
 

No tak to je dalšia howadina ako si zabrblať počítač dalšiou stupiditou. Nie som síce macher, počítač mám len 3 roky ale takéto softy som možno skúšal ked som mal počítač prvý mesiac. Počítač sa dá udržovať v dobrej kondičke aj ináč a rozumnejšie. V počítači mám viac ako 60 programov, po štarte sa púštaju asi 3-4,C-media,Skype,ICQ,Nero-check. počas fungovania mám spustených 17 procesov a to prosím už aj zo zapnutým Skype a ICQ. WinXP a preiemerna spotreba RAM je 120-160mb. Treba si totiž dávať pozor pri inštalácií niektorých programov ktoré si na milú jarmilu ku sebe inštaluju všeliakých tray agentov a neviem ake rozne silent monitoringy ktoré su tam ozaj na 2 veci :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

niektori ludia pouzivaju PC aj na ine veci ako na pisaci stroj
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale jasné že aj na iné veci, napr. ako sklad vírusov :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

17 procesov? mne beží 26, a to tam mam iba nod, keria, icq. A zabudol som skener, tlačiareň, wireless, zvukovku, vga..., takže mi prosím ťa povedz ako môžeš mať 17 procesov, keď len samotná inštalácia hard... zaberie pomerne veľa procesov. Nerátam to keď už pracujem s Adobe premiere pro, alebo nebodaj ešte s nie čim iným.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nerocheck aj cmedia mozes kludne vypnut a pototm ten tvoj nub ani nebude restartovat, on iba preblikne [ pocas toho prebliku: power off, power on, a este aj kavu ti uvari ]

nubik omg
Odpovedať Hodnotiť:
 

No na to, ze to mas tri roky Ta celkom obdivujem. Niekotri ludia ani nevedia, co je tray a to k tomu sadaju uz dlhsie ;)

Ale to, ze mas len 17 procesov, to si Ti nejak neviem predstavit. Ved uz cisto po instalacii XP je ich tam viac...
Odpovedať Hodnotiť:
 

trapko.. 17procesov mozes mat mozno tak vlastnyx. nie to este so systemovymi procesmi
Odpovedať Hodnotiť:
 

Win XP Pro
Turion64 1.8GHz, 512MB RAM, 80GB 4200 RPM 8MB cache
20 sekund od stlacenia POWER do uplneho spustenia vsetkych procesov
Odpovedať Hodnotiť:
 

To ja mam Turion 2Ghz, 1024MB RAM, 100GB 5400RPM 8MB cache, ale start mi trva asi 3-krat viac, kde robim chybu;-)?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Heh, on to myslel asi spustenie notebooku z úsporného režimu, inak si to neviem predstaviť....


Odpovedať Hodnotiť:
 

studeny start, ziadny usporny rezim
Odpovedať Hodnotiť:
 

defragmentovany disk a vypnute zbytocne win sluzby
Odpovedať Hodnotiť:
 

To asi potom na tom notebooku nic nemas pustene, neviem, ale ja dost veci potrebujem, tak ich nemozem vypnut. To sa tyka aj sluzieb wo win. Kazdopadne vacsinou aj tak hibernujem a vtedy je to ok...
Odpovedať Hodnotiť:
 

po starte bezi 29 procesov a to vratane vizualnych hraciek (avedesk, yz dock)
Odpovedať Hodnotiť:
 

WinXP Prof.
Core2 Duo 2,4

Od stalcenia Power az po ukludnenie disku 10 sekund, z toho 5 si berie bios...

V "Add or Remove Programs" mam cez 200 programov + windows update..

P.S. Hibernacia :)


Odpovedať Hodnotiť:
 

Co mas ramku 64MB? :D
To, co mas v Add/Remove XPcko nezaujima, pokial to vsetko naraz nezapinas pri starte.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ešteže si tam dal to PS. Už som chcel začať nadávať :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak. Hadaju sa tu ako male deti o zbytocnom programe za 25/40 USD. Namiesto toho by sa mali naucit pouzivat hibernaciu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

hibernacia kope rit :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja vam nieviem ale stasi napisat "msconfig" a netreba ziadne programy ..... na zrychlenie startu win ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

To postupné spúšťanie programov ten tvoj zázrak nedokáže... Msconfig je dobré akurát tak na rýchle odstránenie niektorých vírusov, inak je na prd, čo sa týka zrýchlenia xp.
Odpovedať Hodnotiť:
 

chlapy a citali ste uz tuuuu skveluuu ediciu co vysla v nejakom casopise ze !!! 100 trikov ako zrychlit Win xp !!! je to cista pecka , odporucam !!! Len skoda ze to nemalo skor nazov ze 100 trikov ako kantnut win xp
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to blbost
Odpovedať Hodnotiť:
 

debilina... radsej Tune Up Utilities 2006 ale aj to je na hovno

Odpovedať Hodnotiť:
 

mna by zaujimalo na kolkych procesoch ficite standartne...myslim po nastartovani systemu kolko procesov :)) ja to uz mam neskutocne vela...a to len preto ze niesom zrovna "pro" co sa tyka udrzby systemu ale hold :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD 1,5 GHz s 1 GB RAM - spustenie PC od stlacenia tlacitka az po uplne nacitanie - 25 sekund.
Po starte 12 sluzieb (bez TaskManagera): http://img100.imageshack.us/img100/6581/startupjs2.jpg
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zabudol som dodat WinXP upraveny s Nlite a manualne (reg tweaks), Win adresar a sluzby:
http://img100.imageshack.us/img100/3692/capture10082006093731by5.jpg
http://img100.imageshack.us/img100/2092/capture10082006093756ae2.jpg
Odpovedať Hodnotiť:
 

To co za Win...dakde som to pocul...nemas nejaky link?
Odpovedať Hodnotiť:
 

To co za Win...dakde som to pocul...nemas nejaky link?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nLite - je aj CZ a SK - http://www.nliteos.com/download.html
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz som aj ja nasiel som to slahol do google.Ako sa ti podarilo to okresat na 400MB.Ako si si robil tu instalaciu?Je tam popis abo to mam robit ako ked vypinam sluzby Win...pokus-omyl..hh
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sluzby: http://testcentrum.nforce.cz/forum/forum.php?req=thread&id=85
Moj ini pro nLite (nedoporucujem!): http://www.sendspace.com/file/91432b
Odpovedať Hodnotiť:
 

To co za Win...dakde som to pocul...nemas nejaky link?
Odpovedať Hodnotiť:
 

toto neznasam ked ma niekto kopiruje...
Odpovedať Hodnotiť:
 

toto neznasam ked ma niekto kopiruje...
Odpovedať Hodnotiť:
 

hh lama
Odpovedať Hodnotiť:
 

hh lama
Odpovedať Hodnotiť:
 

zabudol si dodat ze mas cerstvy win xp , skus do neho nieco naistalovat
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem co stresujete. Pokial sa mi okna nastartuju, stihnem si spravit este aj kavu.. Len sa bojim, ze ho raz nenastartujem.. a to je najhorsie, lebo tolko kavy nemam.. :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

TOTO BOLO :))))))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

To hej, mne sa niekedy nastartuje az na 3x, dufam ze vydrzi aspon tak dlho ako skodovka. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja by som sa ncel opytat ze preco mi trva asi 1 minutu kym sa mi win dostane na plochu? ratam takto po win boot screen to je 20s, ten trva asi dalsich 20s a ked ma ma hodit rovno do plochy dlho to trva asi 1 minutu.

Uvadzam ktore sluzby mam spustene a plz dakto poradte co by som mohol spravit/vypnut bez nutnosti instalacie dalsich softov ktore spomaluju okna :)

linky :
http://img59.imageshack.us/my.php?image=untitledkw5.jpg
http://img59.imageshack.us/my.php?image=untitled1ws9.jpg

ale s tym ze cem pouzivat tapety a nie win 98 style start menu
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak ty si jasny kamo, to sa neoplati nad tym ani maturovat.. :)

ja mam barton 2600+ fsb 166Mhz, mb chipset nforce2, 512MB ram, gpu gf ti 200, a boot mam za necelych 25s, a na linuse za necelych 20s :), zavidte
Odpovedať Hodnotiť:
 

[ spejcy, 8.10.2006 18:27 ] Odpovedať

tak ty si jasny kamo, to sa neoplati nad tym ani maturovat.. :)

ja mam barton 2600+ fsb 166Mhz, mb chipset nforce2, 512MB ram, gpu gf ti 200, a boot mam za necelych 25s, a na linuse za necelych 20s :), zavidte

ja mám AMD 233 MHz, 32 MB RAM, MB PCchips, SiS 2MB VGA, 1,2 GB HDD a XP nabehne za 8 sekúnd.
na stroji mladšieho barta (Intel 3400 Mhz, 2GB RAM, 2x320GB S-ATA2 HDD->RAID, VGA Nvidia 7800, MB ASUS) nabehne za 0,5 sekundy... zavidite

ČÍTATE NIEKEDY VAŠE PRÍSPEVKY PRED TÝM, AKO KLIKNETE NA ODPOVEDAŤ????
Odpovedať Hodnotiť:
 

nepredas mi ten tvoj komp ? mam tazky zaujem
Odpovedať Hodnotiť:
 

chlapi a skuste aj defragmentovat register...aj to mozno pomoze....tak mi vravela stara mama....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mas pravdu, WinASO RegDefrag [freeware]: http://www.winaso.com/downloads.html
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mám WINDOWS MOBILE 5 a počítač je pripravený na prácu okamžite po pustení (ASUS MYPAL 636N) -;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

palm TX , boot po HW resete niekde pod 10sec ,soft reset asi 0.5sec
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bohaca naco sa stym srat. Zabere ti to 10 minut nastavovana...raci sa idem vyscat alebo co a tych 40 s lez to nabehne pockam
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmm, sila je ten startup organizer. na notebooku mi teraz prihlasenie trva asi 5 sekund, kym mozem zacat robit, a spustam aj totalcmd, firefox, thunderbird automaticky, co som doteraz nemal sancu spustit pri starte

podelil som si to pekne na skupiny, najskor dolezite veci ako antivirus, defender a podobne, potom dolezite softy ako launchy, virtualdimension, potom tcmd, ff, tb a potom v dalsich skupinach dalsie blbosti

sila
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam win nastartovany za 18,3s.

Potom sa po desiatich minutach zobudim a zistim, ze to este furt STARTUJE!

(700MHz/312MB RAM/XP pro/8 MB VGA onboard)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam win nastartovany za 18,3s.

Potom sa po desiatich minutach zobudim a zistim, ze to este furt STARTUJE!

(700MHz/312MB RAM/XP pro/8 MB VGA onboard)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som stastny ze mi Windows nabootuje :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som stastny ze mi Windows nenabootuje :D

(Linux)
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to vsetko na hovno

Odpovedať Hodnotiť:
 

celkom vesela takato diskusia, ale chcel by som sa spytat tych odbornikov co im startuje WinXP za "par" sekund, ci tam maju nainstalovane aj nieco ine okrem nejakej stupidnej hry, MS Office a nejakych prehravacov na video a audio.
Neviem si predstavit ze by im to nabehlo tak rychlo keby mali Corel, Photoshop, PageMaker a podobne, a som zvedavi ako by to chcely osetrit v registroch
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akože ako? Pred vypnutím všetko odinštalovať. Po zapnutí zase nainštalovať. A tak dookola.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jake ste vseci lamy... komp mi nabehne asi za 25 sekund ale aj tak je mi to jedno lebo ked ho zapnem tak ho vypinam alebo restartujem po tyzdni najskor

Odpovedať Hodnotiť:
 

jake ste vseci lamy... komp mi nabehne asi za 25 sekund ale aj tak je mi to jedno lebo ked ho zapnem tak ho vypinam alebo restartujem po tyzdni najskor

Odpovedať Hodnotiť:
 

znicoho nic sa mi restartuje pocitac co stym treba robyt?

Odpovedať Hodnotiť:
 

Hod HT log na toto forum http://www.viry.cz/forum
Ak je to hardware problem, tak http://forum.zive.cz
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nezapinat.

Mozno mas slaby kontakt niekde - my sme mali kedysi jeden taky v skole, ked si tresol do stola, len tak sa resetol :D

Najskor mas virus alebo nejaky program si nainstaloval. Spytaj sa radsej priatela na telefone.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ešte predvčera by som povedal, že ak je to hardvérový problém, tak je to na 90% chybná pamäť ram, 10% zdroj.

Lenže predvčera sa mi stalo, že to urobila myška :) Mala skratovaný kábel a občas sa jej podarilo počítač reštartovať alebo vypnúť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

skuste niečo ako microsoft bootvis
Odpovedať Hodnotiť:
 

msconfig FTW a netreba ziadne dementne programy
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ja nemam ziadny dotaz na zrychlenie WIN XP lebo je to total shit OS , co z toho ze sa rychlejsie startuje ked sa aj tak zruti ako hnila hruska zo stromu , stale len zaplaty a zaplaty a zaplaty !!!! To je OS ? Ja pouzivam aj OS Linux Debian a dokonca aj z grafickym prostredim a ten mi startuje za 10 sekund a bez vseliakych zrychlovacich zlepsovakom , este ani raz mi nepadol a win mi spadol uz 3 krat a mam dokonca original WIN XP PROFI , co ktomu dodat !!!! TA3 bez komentaru
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pocuj maslo, motas tu hrusky s jablkami, ale nevadi... len tolko som chcel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Win XP tiny experience startuje na P I 200MHZ 64MB ram za 20 sec.
Je to uplne okliestena verzia clasickeho xp a ma aj SP2.

Chcem tym povedat ze win ako sytem sa da upravit vseliak ale tymto softwerom to bude len take light zrychlenie.
Inac ja osobne pouzivam mac os a ten startuje stale rovnako presne a mozem tam nainstalovat co chcem :) ale to je od temy.

Odpovedať Hodnotiť:
 

stale rovnako... dlho :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

to som nevedel ze tu motam hrusky z jablkami

Odpovedať Hodnotiť:
 

akoze ked sa tu niekto chcel nieco dozvediet tak mal smolu :D

Odpovedať Hodnotiť:
 

existuje lepsia vec ajk toto dmnce..........msconfig
Odpovedať Hodnotiť:
 

ste smradi heheheh
Odpovedať Hodnotiť:
 

no, tak som sa sem znova dostal z clanku "naj clanky roku 2006" a poviem svoje skusenosti: som sa najprv bal vyskusat to, lebo jeden podobny program mi raz uz startup uuuplne rozhodil...nakoniec som to (startup organizer) vyskusal a nelutujem !! mi to pomohlo hlavne na pomalom notebooku, start programov je fakt rychlejsi...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nechapem na co tam je Menej ako jeden krat.. to tam snad dam nulu a nie toto.. logika.
Odpovedať Hodnotiť:
 

BootVis od mrkvosoftu - nainstaloval, spustil a bolo - start WinXP 25s aj s firewalom - ze vraj to defragmentuje a zoradi podla dolezitosti ovladace a subory dolezite pri starte.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár