neprihlásený Štvrtok, 18. apríla 2024, dnes má meniny Valér
Pre sneženie a vietor boli bez elektriny opäť desiatky tisíc domácností

Značky: elektrická energiaSlovensko

DSL.sk, 5.2.2023


Nepriaznivé počasie v podobe intenzívneho vetra a sneženia v niekoľkých posledných dňoch opäť spôsobilo rozsiahle výpadky dodávok elektrickej energie.

Podľa informácií spoločnosti Západoslovenská energetika pre agentúry bolo na západnom Slovensku počas piatka a soboty bez elektrickej energie 11-tisíc odberných miest, podľa informácií spoločnosti Stredoslovenská distribučná zo soboty bolo na strednom Slovensku bez elektriny viac ako 11-tisíc odberných miest a podľa informácií spoločnosti Východoslovenská distribučná sa výpadok na východnom Slovensku týkal približne 14-tisíc odberných miest.

Podľa informácií zo soboty bola na strednom Slovensku jedna porucha na vedení veľmi vysokého napätia 110 kV, 25 porúch na vedeniach vysokého napätia 22 kV a desiatky porúch na úrovni nízkeho napätia. Východoslovenská distribučná zaznamenala od soboty rána do nedele rána 19 porúch na vedeniach vysokého napätia a 64 porúch na nízkom napätí.

Podľa informácií z dnešného rána je už situácia výrazne lepšia, na západnom Slovensku sa výpadok týkal už len približne 30 odberných miest, na východnom Slovensku necelých 100 odberných miest a na strednom Slovensku ešte približne 1100 odberných miest.

V prípade západného Slovenska boli najviac zasiahnutými oblasťami Senica, Trenčín, Dunajská Streda, Komárno, Trnava a Nitra, v prípade stredného Slovenska najmä horné Považie, Kysuce, Orava, Liptov, Zvolen, Hont a Gemer a v prípade východného Slovenska boli najviac zasiahnutými lokalitami Nižná Rybnica, Kapišová, Kružlová, Jasenovce, Lukačovce, časť Humenného, Udavské, Lackovce, Švábovce, Mlynčeky, Stráne pod Tatrami, Hôrka pri Poprade, Vernár, Košice - Krásna nad Hornádom, Zdoba, Slavec, časť Rožňavy a obec Rudná.

"Dôvodom sú štandardne najmä stromy a konáre popadané na vzdušné vedenia, ktoré poškodili vodiče, izolátory a stĺpy. Keďže sa na väčšine územia vyskytuje hlboký sneh a mnohé cesty sú neprejazdné, k niektorým poruchám sa elektrikári nemôžu dostať, prípadne im to trvá oveľa dlhšie ako za normálnych okolností," uviedol pre agentúru TASR hovorca Stredoslovenskej distribučnej Miroslav Gejdoš.

K aktuálnym problémom prišlo len dva týždne po dlhšie trvajúcich problémoch na strednom Slovensku. Problémy kvôli sneženiu a vetru vtedy trvali približne týždeň od 16. januára, pričom stav sa postupne menil ako boli poruchy opravované a vznikali ďalšie. V niektorých obciach na pomedzí okresov Brezno a Detva boli podľa informácií spoločnosti Stredoslovenská distribučná pre DSL.sk vtedy odberné miesta bez elektriny aj niekoľko dní.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou
Vývoj pôsobivého dvojnohého robota prekvapivo končí
Spustená výrobca QLC flash pamäte s viac ako 200 vrstvami
Batérie vyhodené z vesmírnej ISS neočakávane nezhoreli a poškodili dom v USA
Sprístupnená beta verzia Ubuntu 24.04 LTS
Nový CPU Apple M4 majú dostať všetky Macy, s výnimkou najvyšších najneskôr do jari
Samsung sa v predaji smartfónov vrátil pred Apple


Diskusia:
                               
 

Kym funguju pranostiky, nie je to s tou klimou take zle , či?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Či!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Šči!
Odpovedať Hodnotiť:
 

občši čši
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takéto situácie jasne demonštrujú nároky, potrebné na prechod ku komunistickému zriadeniu.
Nejde elektrika.
Elektrárne si nasadia svätožiaru, lebo všetky budíky ukazujú ok.
Distribučné spoločnosti si ju pripravia na nasadenie, lebo všetko s prehľadom zvládajú, akurát mnohé cesty sú neprejazdné.
Cestári ju majú poruke a nebyť nedisciplinovaných vodičov, čo napriek upozorneniam vyrazili na zbytočné cesty a blokujú prejazdy ťažkej techniky, už žiari do diaľav.
A v správach reportér so zdrveným výrazom opisuje strastiplnú cestu, ktorú museli so štábom absolvovať cez pol krajiny, len aby sa do dostali kamsi do krkahájov, takže je v zábere i kus priekazne neodhrnutej poľňačky so závejom po kolená.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ironiou takehoto pocasia je, ze aj frantici presadzujuci fotovoltaiku pozeraju TV pri sviecke a rano nemozu ist do prace, lebo ich elektosrot sa v ramci dohrevu baterii samovybije a pre absenciu dobijania z fotovoltaiky ani cez noc nedobije...
Odpovedať Známka: -2.6 Hodnotiť:
 

Na druhu stranu maju aj vrtule a fukalo v polednom case relativne dost.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

na tretiu stranu maju slovakov, ktori europsku siet dotuju spinavou elektrikou z atomu uhlia a plynu a este tym ekologickym frantikom (nemcom, rakusanom) platia za to, ze im mozu posielat svoju spinavu elektriku aby si frantici (nemci, rakusania) dobili svoje ekologicke elektrokokotiny a pustili si svoju ekologicku televiziu, az kym nezhoria vsetky trafostanice od slovenska az po atlanticky ocean, pretože frantíci (rakučania, nemci) zabudli spotrebu elektrickej energie prisposôsobiť obmedzeniam, ktoré nastolili sami sebe vo výrobe elektrickej energie........
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

S tymi francuzmi si si strelil do kolena. Pretoze Francuzi maju najvyssi podiel vyroby z JE na svete. Za nimi je ukrajina (co aktualne asi neplati) a potom my.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V obci je rímskokatolícky kostol sv. Petra a Pavla z 15. storočia. Vedľa cesty z Kežmarku do Strání pod Tatrami je malý les, v ktorom žijú bobry.
Zdroj: Wikipédia.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

keby vrtule nieco znamenali tak by neboli zavysli na infrastrukture vychodnej eu ,, odseknut tak par vedeni tak zapad padne na kolena, a pekne sa to ukazuje, dalsia zima bude horsia a tlacenim euracov sa nezohrejete, naopak bude horsie, ))) anglani v recesii, padaju na hubu, ich firmy nemozu konkurovat bez prirodnych a ludskych zdrojov, to imho uz aj sk , tam vidim na hnoline ako daky vydriduch podnikatel hlada 400 ludi a niesu , a ukrosi maju svoje tempo v praci,,neponahlaju sa ,))) ste v perdeli cela eu haahaa
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

j, tak sup sup spat, rano ta caka sichta.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

zbytocne ho zosmiesnujes, ma zial pravdu.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

"jasne"
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Pravdu ma ciastocne. Ukrainci makaju ked im zaplatis.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj? Čo viem, tí menej "zdatní" narobia viac škody ako osohu. Zhrabnú nejaké peniaze a zmiznú. Len aby na nich nebola nejaká zodpovednosť za škodu.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

U Vas neoverujete zdatnost a prijimate kazdeho?
Preco davate ludom peniaze skor ako overite robotu a skody?

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Bohuzial Ukrajinci makaju az ked im zaplatis viac ako za to iste Slovakovi...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

- 1idea, nápad - ochranné siete, "mriežky", - tie *rošty", - na budovy a objekty - podobne jako ted používajú tanky a armed vehicles, proti anti-armor missiles /projectiles..
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Najlepšia je nejaká miestna rybka na rošte v útulnej reštaurácii v Povrčanoch za vlahého večera a po nej nesca odrodová kolumbijská.
Odpovedať Hodnotiť:
 

hah! mi robíš úplne chute! :ôň

jj, také si požídím, ajž budem ten technologický tycoon, - patentový rentiér,
nekde v resorte, v Chorvatsku, / Itálii
v Croatii, al. Braši..

spravíme (o5) Discoland, obnovíme ?
ale ted už kus ..vkusnejšie, skor do lounge jazz štýlu, - ovšem aj s dievči, pretty sexy dievčií,
aj s reštikou ovšem, aj s kaffé-barom, aj menší disco, - stage malé, aj pension, - hotel menší..

(ale nič vulgárne, nevkusné - ani tie dievči,baby vulgárne, - ani hotel nejaká ajž moc velká opacha, s plážou o stovkách - tisícoch hlava-na-hlave.. - to nie, sa ani mne nepáči.. )

..alejo, aj celá plaja, sea-side resort - aj diving school bude, aj jachty, -mólo, menší prístav, - a aj pštrosy budú!

Odpovedať Hodnotiť:
 

oblíž kovové zábradlie pred domom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kurna taký rozmrazeny mraziak uhol pohľadu.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Vsak pri tolkom snehu a takej zime, staci len vylozit z mraziaka von, ci ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mon či či
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

nemali by uz zacat konecne na problemovych usekoch zakopavat kable do zeme a bol by pokoj??
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár