
neprihlásený
|
Sobota, 3. mája 2025, dnes má meniny Galina, Timea |
|
Google začal poskytovať symetrické 5 Gbps pripojenie
Značky:
Googlepripojenieoptika
DSL.sk, 15.2.2023
|
|
Spoločnosť Google začala v prvých lokalitách v USA poskytovať symetrické optické pripojenie do Internetu s rýchlosťou 5 Gbps v oboch smeroch.
Spoločnosť začala pripojenie poskytovať v utorok, informuje v tomto oznámení.
K dispozícii je v Kansas City, West Des Moines a mestách v Utahu, kde Google poskytuje svoje pripojenie.
Zákazník dostáva WiFi 6 router a najviac dva mesh extendery, mesačný poplatok za službu je 125 dolárov. Podľa oznámenia umožní prípojka v budúcnosti poskytovať aj rýchlejšie pripojenie do rýchlosti 10 Gbps, pričom podľa minuloročného oznámenia bude Google neskôr poskytovať aj symetrické pripojenie s rýchlosťou 8 Gbps.
Nová rýchlosť je podľa spoločnosti určená pre užívateľov využívajúcich Internet intenzívne, napríklad pre kreatívnych profesionálov, ľudí pracujúcich v cloude alebo s veľkým množstvom dát, domácnosti s viacerými užívateľmi s vysokými nárokmi na internetové pripojenie.
Spoločnosť neposkytovala a neposkytuje svoje optické pripojenie masovo vo všetkých veľkých mestách v USA, službu poskytuje približne v dvadsiatich lokalitách vrátane niektorých väčších miest. Ako jeden z prvých operátorov s gigabitovým pripojením ale zrejme prispela k podnieteniu konkurencie a rýchlejšiemu rozšíreniu aj takýchto rýchlostí.
Následne od konca roka 2020 začala poskytovať aj rýchlejšie pripojenie s rýchlosťou sťahovania 2 Gbps, upload má v tomto prípade rýchlosť 1 Gbps.
V minulom roku pri oznámení príprav rýchlejšieho pripojenia spoločnosť avizovala, že do budúcnosti je na ceste k 100-gigabitovému symetrickému pripojeniu.
Najnovšie články:
Diskusia:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
dialup
Od: OriginalnyKoumak
|
Pridané:
15.2.2023 10:33
A u nas uz telekom neponuka verejne 56kbps DialUp :(
|
|
Re: dialup
Od: Koncoš
|
Pridané:
15.2.2023 12:37
Si bol rád ak sa modem "chytil" na 33.6 kbps.
|
|
Re: dialup
Od: ISDN
|
Pridané:
15.2.2023 12:53
A ti najvacsi stastlivci mali ISDN 128 kbps.
|
|
Re: dialup
Od: MAJAK - neregistrovany original
|
Pridané:
17.2.2023 2:03
ale potom tatko nemohol volať do práce, lebo si obsadil oba kanály :-)
|
|
ultraradikálny fakticizmus
Od: syntaxterrorXXX,. X
|
Pridané:
15.2.2023 12:24
Hmmm...pre zmenu symetrické 5 Gbps... to ste tu vážne všetci taký hajzli, že ich necháte vyskúšať všetky možnosti up/down kombinácií, len aby si mohli nakoniec uvedomiť, že v Nekokotove si zákazníci priekazne up/down určujú podľa aktuálnej potreby?
|
|
konecne
Od: Ejha
|
Pridané:
15.2.2023 12:29
Konečne poriadne 5G.
|
|
Re: Nie je to zlé, ale ehm...
Od reg.: ujo horar
|
Pridané:
15.2.2023 12:36
na Antik sa stale nechytaju..
|
|
Re: Nie je to zlé, ale ehm...
Od: cvk
|
Pridané:
15.2.2023 14:03
S Google podporou skusenost nemam. S Antikom ano.
Skusal som volat na linku podpory - 5 minut to cloveku hovori aby vydrzal, ze vsetci operatori su obsadeni a potom Vam to zlozi. Idealny sposob ako nasrat zakaznika. Skusal som to viac kkrat v roznych casoch v rozne dni s rovnakym vysledkom.
Tak som to skusil mailom, odpoved som dostal az po case, ked som napisal staznost vedeniu.
Neskor som pisal dalsie dve otazky cez formular - maju tam ticketovaci system. Uz je to hadam aj mesiac, doteraz ziadna reakcia, iba od automatu, ze moju otazku zaregistrovali.
|
|
Re: Nie je to zlé, ale ehm...
Od: monopol
|
Pridané:
15.2.2023 14:29
ak by si im nevolal, tak by si priekazne nebol nasratý :)
|
|
ultraumiernený prakticizmus
Od: syntaxterrorXXX,. X
|
Pridané:
15.2.2023 14:30
Kontaktovaním podpory zákazníci len poskytujú poskytovateľom muníciu na odôvodňovanie zvyšovania ceny za účelom zvyšovania kvality služieb, takže sú zákazníci, jebúci služby a požadujúci len kvalitný produkt priekazne znevýhodňovaný.
|
|
Re: Nie je to zlé, ale ehm...
Od reg.: ujo horar
|
Pridané:
15.2.2023 14:44
Vsak pisem, ze sa na Antik nechytaju...
|
|
XYT kontrola dát
Od: Babrák O´Bama
|
Pridané:
15.2.2023 15:45
Kansas, Iowa, Utah...
A čo tak konečne niečo v Ohiu?
|
|
Re: XYT kontrola dátovej prevadzky
Od reg.: ujo horar
|
Pridané:
15.2.2023 17:01
V Ohiu nic nie je..
|
|
Re: XYT kontrola dátovej prevadzky
Od: LytaRyta Hochbatnica 3-rybá
|
Pridané:
15.2.2023 21:30
to ani na Východnom Slovensku!
|
|
Re: Seriály pre stredozápad.
Od: Divák
|
Pridané:
15.2.2023 17:14
Vlasové vizážistky z Ohája si zaslúžia symetrické spojenie!
|
Pridať komentár
|
|
|
|