neprihlásený Sobota, 13. júla 2024, dnes má meniny Margita
Odštartovala tretia séria Star Trek: Picard

Značky: sci-fiTV

DSL.sk, 16.2.2023


Prvou časťou dnes odštartovala tretia a záverečná séria sci-fi seriálu Star Trek: Picard.

Tvorcovia už skôr potvrdili, že v tretej sérii bude vystupovať viacero postáv a hercov zo Star Trek: The Next Generation, okrem hlavných postáv z prvých dvoch sérií Star Trek: Picard aj LeVar Burton, Michael Dorn, Jonathan Frakes, Gates McFadden, Marina Sirtis a Brent Spiner.

Tretia séria je sprístupňovaná na streamovacej službe Paramount+ a bude mať desať častí.

V posledných rokoch bolo vysielaných a pripravuje sa viacero Star Trek seriálov. Star Trek: Discovery, ktorý bol prvým Star Trek seriálom po 12-ročnej prestávke po ukončení vysielania Star Trek: Enterprise, má za sebou štyri série.

Minulý rok prišiel nový seriál Star Trek: Strange New Worlds, má za sebou prvú sériu. Seriál je o lodi U.S.S. Enterprise v dekáde pred príchodom kapitána Kirka, na rozdiel od Star Trek: Discovery a Star Trek: Picard sa štýlom a typom deju vrátil ku klasickým Star Trek seriálom.

Skupina ViacomCBS ohlásila aj ďalší hraný seriál, v ktorom bude hlavnú úlohu pokračujúc vo svojej postave z Discovery hrať Michelle Yeohová. Tá v Discovery neskôr začala pôsobiť v tajnej službe Section 31 a pre tento seriál sa predpokladá práve názov Section 31.


Trailer tretej série Star Trek: Picard (video: Paramount+)Animovaný seriál Star Trek: Lower Decks má za sebou tretiu sériu a ďalší animovaný seriál pre mladších divákov, Star Trek: Prodigy, prvú sériu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Raketa SpaceX zlyhala prvýkrát po dlhých rokoch
Intel uvedie ešte nový CPU pre desktopy len s dvomi jadrami
Boeing zostane na ISS zrejme až do augusta, problémy spôsobilo prehriatie trysiek
V nových desktopových Intel CPU bude NPU, ale s pomerne nízkym výkonom
V Nemecku odstránia čínske komponenty z existujúcich mobilných 5G sietí
Po oficiálnom linuxovom jadre sa skráti podpora aj jadrám pre Android
Predaje PC opäť narástli
V desiatke najpredávanejších mobilov v Telekome iba dve značky
Samsung uviedol inteligentný prsteň Galaxy Ring, za viac ako 400 eur
V roku 2028 by 20 TB SSD mohol stáť okolo 300 dolárov


Diskusia:
                               
 

Odpor je márny! Budete asimilovaní!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Radsej budem asi milovany ako asimilovany.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Diaľnicu D1 napojíme na Ruskú diaľnicu M2 priamo až do Moskvy do roku 2025.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pocitam ze tam bude viac LGBTIWTF prislusnikov, spravne?

Ten serial je uplne o nicom. Znechutili a znicili aj stare startreky. Jasny znak, ze uz nevedia vytvorit zmysluplny serial. Neviem ci to niekto pozerate ale je to celkom nuda.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ako ortodoxny trekkie sa musím ohradiť. Z novej vlny patri Picard medzi tie lepšie. Určite lepšie ako Discovery. A čo sa týka tej lgbtpičoviny čo si napísal, Star Trek sa vždy snažil búrať predsudky proti rasizmu a LGBTI... Ak si to nevidel v TOS alebo TNG, tak si asi pozeral iný seriál alebo si len hlúpy. Každopádne Star Trek nie je pre dezolátov.
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

dezolé verzia bude len jedna rasa vo vesmíre, aj farba pleti :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To je práveže vízia slunkoserov jedna nahnedlá rasa jedno pohlavie, jeden multikulturny národ žiadna diverzita.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

ortodoxny trekkie?...sa vždy snažil búrať predsudky proti rasizmu a LGBTI? To je úplné nepochopenie podstaty! Nešlo o búranie predsudkov, ale suché konštatovanie faktu, že na ne-Q úrovni je to jednoducho priekazne šumafuk.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

jeri ryan bola skvela vo st voyager. nie som urcite sam, co si na nej pohonkaval vo volnom case
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Len prečo si vybrala tú pipku, a nie nejakú kočku... mohla radšej tú robotičku čo sa stala /Spoiler Alert/ borgskou kráľovnou
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mohli by dokončit, dotočit B5- Crusader, - zostal vlstne neukončený, nedotočený, (ešte nejmín 3 episody boli v pláne, aj sú scenáre, aj nekde na weboch o B5 sú ešte..

..aj Lyzta by si zaslužila svoj seriál, resp.mini-sériu, abo aspon menší, - vačší film.. 1 - 2
Odpovedať Hodnotiť:
 

heh, aj tak vlstne si nvm.predstavit, o čom tak môže být seriál jako napr. ten S.T.:Lower Decks, (dokonca na víc, na x sérií..)

heh, nj, "Lower Decks - alejo, je mi to jasné..

tak napr. - nekolik častí, celá 1 plot-arc, by mohla být o tom, jako pracovníci, roboši v dokoch, prístavoch, a tých (hej, LOWER Decks!!! - podpalubiach, nákladných palubách, a skladoch - zablokovali, ochromili stávkou takmer celú Star-Fleet, a tým pádom ovplivnili svetovú geo-politiku, a military.. resp.ted už ne jen *Geo, ale celého 1 - 2 Kvadrantov..
Odpovedať Hodnotiť:
 


mno.. robotnici.. - well, (SPOILER!!!), vačšina z nich, resp. ani nemusí být vačšina, ale na klúčových, takých kus lepších, kus vyšších, (ajž po ozaj vysokých, aj velmi top.. pozicicách, - by boli, budú, (a veru aj ozaj, v reáli, vždy sú, a budú) - taliani, siciliáni, kalábria.. atd..

..ale, to tiypujem, že do seriálu orientovaného víc na mladší decká, to nebude tak úplne vykreslené, a ztematizované.. nebudú z toho robit Gomorru, ani Kasíno, Kmotra, ani Hotely a R.á.J.. ani Kamarátov, "Klukov,- co- spolu -mluví" (ted ovšem v tom nie sú, není žiadna homoš.narážka..)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto nemalo nikdy vzniknúť. Hnus velebnosti! A ľudia čo píšu nezmysly ako ST bolo o LPG a TDI pozerali iný seriál. O tolerancii, rešpekte a úcte áno, ale nie agitácia o teplých mocca latte hybridoch, čo spochybňujú svoje pohlavie a kultúrnu či rasovú príslušnosť.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Tie nové série Star Treku by som zoradil asi takto od najlepšej:
1. Star Trek: Strange New Worlds - hlavne kvôli epizoidálnemu deju, kde nemusím pozrieť celú sériu a jednotlivé epizódy sú nesené filozofickým podtónom na ktorom vyrástli predošle star treky TOS a TNG. Takisto aj kvôli tomu, že aj napriek prítomnosti LGBT tematiky, tak je nenútená a nie je na nej postavený dej.
2. Star Trek: Lower Decks - plus za epizoidálny prístup. Dej je trochu plochejší, no zato sú to rýchlo oddychové epizódy o priateľstve a profesionalite hviezdnej flotily. Občas sa aj zasmejem
3. Star Trek: Picard - Druhá séria bola lepšie ako prvá, no už mi to nepríde ako Star Trek ale iba ako dráma v tom univerze. Sú tam top herci, no zamiešajú sa tam občas aj veľmi skečovité postavy plné klišé
4. Star Trek: Prodigy - Rozprávka pre deti... zatiaľ bez hlbšieho rozmeru - dám však šancu

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

5.
6.
.
.
.
137. Star Trek: Discovery - tento seriál sa takto vysoko umiestnil len kvôli tomu, lebo pomohol odštartovať Strange New Worlds. Inak je to rozbíjač kanonu, nasilu preplnený gejošmi, akciou a urevanou hlavnou postavou, ktorej hlas mi pripomína zachrípeného psa. Samotní tvorci asi uznávajú že tento seriál zničil Star Trek líniu a preto ho presunuli do budúcnosti, kde to úplne domrvili - je to proste nuda... Veľké mínus za to, že nerieša nič star trek - žiadne filozofické myšlienky ani nastavovanie zrkadla spoločnosti. Je mi ľúto že sa podľa tvorcou Discovery ľudstvo v 23 storočí nijak neposunulo a stále zápasia s problémami, ktoré mali byť dávno vyriešené... jdu blejt... Discovery pozriem jedine ak zmenia námet (znova) a zmenia všetky hlavné postavy, ktoré nebudú banda tupých hláv (česť výnimkám - Saru)

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Serial je u nas na Amazone Prime.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Star Trek: The Next Generation bolo perfektne... Toto je neskutocne nudna blbost.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Povedzme si na rovinu - prvé dve série TNG takisto neboli žiadna sláva... potom sa to však už rozbehlo

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár