neprihlásený Sobota, 25. mája 2024, dnes má meniny Urban
Starlink začal ponúkať nové globálne pripojenie, je výrazne drahšie

Značky: StarlinkSpaceX

DSL.sk, 16.3.2023


Spoločnosť SpaceX oficiálne začala ponúkať nový program satelitného pripojenia k Internetu, ktorý je možné využívať globálne a nielen na jednom kontinente, s označením Starlink Roam.

Starlink Roam je premenovaným programom Starlink for RV pre karavany a dostupný je naďalej aj v doterajšej podobe s obmedzením využívania len na jeden kontinent s doterajšou cenou 75 eur za mesiac.

Pribudla ale možnosť aktivovať si Starlink Roam pre globálne používanie, tento program má pre zákazníkov zo Slovenska mesačnú cenu 230 eur. Užívateľský terminál pre statické používanie stojí 450 eur, minimálne v USA je možnosť k tomuto programu kúpiť aj výrazne drahší terminál za 2500 dolárov pre využívanie za pohybu.

SpaceX už globálne pripojenie začala záujemcom ponúkať emailom vo februári pred oficiálnym spustením poskytovania Starlink Roam. Podľa emailu sa táto možnosť mala od doterajších programov výrazne odlišovať aj tým, že sa zrejme mala dať využívať aj v krajinách kde Starlink zatiaľ oficiálne služby neposkytuje.

Starlink zatiaľ oficiálne nie je poskytovaný okrem iného v takmer celej Ázii a Afrike, s výnimkou niekoľkých krajín. SpaceX ale v emailoch záujemcom avizovala možnosť využívať službu takmer kdekoľvek na pevnine na celej Zemi, podľa dostupných informácií ho zrejme ponúkala aj záujemcov z krajín, kde službu oficiálne neposkytuje, a zároveň upozorňovala, že pri tomto programe sa pre zabezpečenie pripojenia môže využívať technológia laserovej komunikácie medzi satelitmi a možné sú výpadky a slabé pripojenie v niektorých časoch. Zabezpečovanie pripojenia laserovou komunikáciou medzi satelitmi je potrebné v regiónoch, kde SpaceX ešte nemá vybudovanú dostatočnú sieť pozemných staníc.

Či je nový globálny Starlink Roam možné využívať aj vo všetkých krajinách, kde oficiálne Starlink nie je poskytovaný, nie je jasné. SpaceX ešte aktualizuje informácie o tomto novom programe na webe Starlinku a mapa pokrytia pre tento nový program ešte nie je k dispozícii.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Legendárny instant messenger ICQ končí
Nový formát menších pamäťových modulov CAMM2 použitý už aj v desktopovej doske
Postkvantové šifrovanie by na Androide spomaľovalo, Google ho nezapol. Spomaľuje aj Chrome na PC
NASA po poškodení pamäte obnovila na sonde Voyager 1 už aj funkčnosť vedeckých prístrojov
Nová verzia Windows 11 sa blíži dokončeniu, už sa testuje
Skylink začína šetriť, zmenil parametre na náročnejšie, ukončí dva transpondéry, prejde z HD do SD
Sonda Psyche k asteroidu zapla elektrické motory
Raspberry Pi vstúpi na burzu v júni
Firefox pripravuje vertikálny zoznam kariet a skupiny kariet
Vesmírny Boeing nepoletí ani v sobotu, nový termín nebol oznámený


Diskusia:
                               
 

Po tomto vyhlaseni ocakavam ze letecke a lodne spolocnosti zacnu montovat tieto sety starlink do svojich strojov pre vacsie pohodlie svojich zakaznikov, online komunikaciu s posadkou a nonstop servisny dohlad nad systemami lietadiel a lodi..
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Tak hadam to premietnu aj do zvysenych cien miesteniek aby to malo nejaky zmysel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dopravné lietadlo zožere 22TON paliva za deň (17600USD/deň).
7,6 denne za internet a možnosť mať zamestnancov online stojí za to.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Contrail sú krásne biele aj olovnatá beloba je biela.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Treba jesť veľa vápnika a železa, pretože tieto prvky pomáhajú s vylučovaním olova z organizmu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako píšu tak na pevnivnu svietia .Nemyslim si že osvietia tak skoro aj modru plochu na planete ...Možno svietia teda na 20% ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

to by bolo treba na obežnú dráhu vypustiť ešte aspoň ďalších 74866 satelitov druhej generácie, alebo aspoň 15788 satelitov tretej generácie, ale tie budú mať už rozmery troch futbalových ihrísk, tak priekazne vzniká problém, či popri nich na povrch zeme ešte bude vedieť dopadnúť aj slnečné svetlo.. alebo vlastne to nie je až taký problém, využijeme to ako marketingový nástroj v boji proti globálnemu otepľovaniu a bezmozgové mimovládky zabezpečia platiacich zákazníkov a možno aj nejaké štedré štátne dotácie..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

super, konecne si zadronujem aj na inom kontinente :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mať ho, tak imho, ale k plateniu za menežment regionalizácie sa niektorý zákazníci slušne vyjadrili už pri dvd prehrávačoch, takže za to isté v modrom priekazne už slušný byť nemusia.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Podľa článku chápem, že Starlink najal bývalých manažérov slovenského Orange. Pretože takúto somarinu som nečítal už dávno. Pointa satelitu je, že sa môžem pripojiť z ktoréhokoľvek miesta - a je jedno či som v Sabinove alebo uprostred Austrálie prípadne na lodi uprostred ticheho oceánu. Takéto obmedzenia a balíčky strácajú zmysel a význam celého starlinku. To je ako spustiť mobilnú službu ale dostupná bude iba v Trnavskom okrese.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Sabinov momentálne nedisponuje mestskou hromadnou dopravou. Tá podľa kroník obcí Drienica a Razňany (blízke samostatné obce do ktorých MHD kedysi premávala) prestala premávať v roku 1991, podľa iných zdrojov fungovala vnútromestská linka č. 3 ešte na prelome storočí.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

..ale premávala vždy len 29.februára, aj to len ak vyšiel na piatok 13.teho, a zároven bol full-moon - super-moon

..a konduktorom bol na nej odjakživa starý Jácob Prochádzka, ktorý vždy vyšiel v bielom hubertuse, zop svojho tichého domu, a klaunovským smíchem, vítal deti jako principál, v tej tramvaji zvané Sny a tužby Léta..
Odpovedať Hodnotiť:
 

ChatGPT is not allowed to "express political opinions or engage in political activism".[27] Yet, research suggests that ChatGPT exhibits a pro-environmental, left-libertarian orientation when prompted to take a stance on political statements from two established voting advice applications.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Vsetko je vyrazne drahsie na tejto sprostej zemi zo sprostymi ludmi...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A tiež so zbytočne zaprasenou oblohou týmto družicovým kozmickým smetím.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kebx toto spravili rusi, preso by im to?
Usa by sa postalo z obav spionaze
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zial stale su na SK este miesta, kde nieje optika a ani DSL. Na O2 pocuvam/citam nejednoznacne, rozpacite nazory. A len tak na skusku dat 500e za HW pre starlink mi pride dost drahy experiment.
Ma z vas niekto so starlinkom realnu skusenost? Rychlost, ping, stabilita. Ako na tom funguje webex, online meetingy (z 2PC sucasne).
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár