neprihlásený Streda, 15. januára 2025, dnes má meniny Dobroslav
AMD zaznamenala prvú stratu po rokoch

Značky: AMDITbiznis

DSL.sk, 3.5.2023


Spoločnosť AMD zaznamenala v prvom štvrťroku tohto roka po rokoch ziskov prvú štvrťročnú čistú stratu, ktorá dosiahla 139 miliónov dolárov. Pred rokom v Q1 2022 spoločnosť dosiahla čistý zisk 786 miliónov dolárov.

Spoločnosť o svojich finančných výsledkoch za prvý štvrťrok informovala v utorok.

Predtým AMD podľa dostupných informácií naposledy zaznamenala štvrťročnú stratu v poslednom štvrťroku 2017, kedy dosiahla čistú stratu 19 miliónov dolárov.

AMD začala opäť úspešne konkurovať Intelu s príchodom jadier Zen a procesorov Ryzen v roku 2017, následne sa zlepšili aj jej finančné výsledky. V posledných štvrťrokoch s poklesom dopytu po osobných počítačoch sa jej ale výrazne zhoršili výsledky v segmente produktov pre klientský segment zahŕňajúcom aj procesory Ryzen.

V prvom štvrťroku v tomto segmente dosiahla príjmy 739 miliónov dolárov, čo znamenalo oproti príjmom 2.12 miliardy v Q1 2022 pokles až o 65%. Tento segment zaznamenal prevádzkovú stratu 172 miliónov dolárov, oproti zisku 692 miliónov dolárov pred rokom.

Celkové príjmy AMD medziročne klesli miernejšie o 9%, z 5.89 miliardy na 5.35 miliardy dolárov. K miernemu poklesu prišlo vďaka výraznému zvýšeniu príjmov v segmente embedded, ktoré tvoria v súčasnosti najmä príjmy odkúpenej spoločnosti Xilinx. Príjmy v tomto segmente dosiahli 1.56 miliardy dolárov oproti 595 miliónom pred rokom, prevádzkový zisk dosiahol 798 miliónov oproti 277 miliónom.

Segment dátových centier zaznamenal príjmy 1.3 miliardy a prevádzkový zisk 148 miliónov dolárov a herný segment príjmy 1.76 miliardy a zisk 314 miliónov dolárov.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Kataster má poslednú zálohu z 3. januára, útočníci žiadali za odšifrovanie 12 miliónov dolárov
Vydané OpenZFS 2.3 s podporou pridania ďalších diskov do RAID-Z
Otvorených ďalších 6 katastrálnych úradov, nie je jasné v akom režime
Najpredávanejšou značkou smartfónov bol v minulom roku iPhone
Spustené katastrálne úrady v skutočnosti elektronicky nefungujú, iba prijímajú písomné podania
Štart rakety New Glenn konkurujúcej SpaceX zrušený pre technický problém
Kataster začína fungovať lokálne na tretine úradov. Presný stav dát stále neznámy
Nokia smartfóny skončili
Prvý štart rakety New Glenn konkurujúcej SpaceX sa má uskutočniť v pondelok
Nvidia a MediaTek spolu vyvinuli CPU pre PC, Nvidia ho chce masovo presadiť


Diskusia:
                               
 

Ľudia sú zmätení kauzou spálenia čidiel pri pretaktovaní regulárnym nástrojom a preto trošku váhali s kúpou. Ale už je to v poriadku, nový bios tieto problémy vyriešil.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

netrep, to nebola chyba AMD, ale vyrobcu dosky, ze nerespektoval maximalne napatie co moze dostat procesor !!
v novom biose to spravia napevno, aby to ani vyrobcovia dosky nomohli obist :)
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

No len aby sme sa všetci z toho rešpektovania každej jednej pičoviny samou ohľaduplnosťou priekazne nadmieru výrazne nedosrali.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Rád ťa zoznámim s mojou tučnú sestru.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Veľkosť?
a/ Štandardný Slovenský tučko, alebo
b/ Americká plnoštíhla kráska?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Slovenský osmahnutý...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Keď na ňu hodím koberec, môžem predať ako:
a/ Španielsku fuchtlu
b/ Orientálnu krásavicu
c/ Krmivo pre Dobermana
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

V 2016 boli akcie AMD za $2
V 2021 bola cena $150

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

v 2023 dnes 89,91 USD
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nenavidim ludi co nezaokruhluju
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Nenávidím ľudí, čo nenávidia ľudí.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Poklesli všetky BigTech spoločnosti.
Intel má aktuálne nižšiu hodnotu ako AMD :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Co bude možno spôsobené tým, že AMD akcie hromadne vydáva a Intel hromadne skupuje.

Pomoz mi, ako sa vola toten index aktív proti upisanym akciám? Resp. koľko je zdravé byť a koľko majú amd aj intel?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To nie je môj problém. Nech ma aj prezident Intelu vyblowjobuje.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Už som sa zľakol, že sa budeš vyjadrovať o veciach, ktorým rozumieš.
Ďakujem, že si ma vyviedol z omylu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Co chcel tym basnik povedat? Nejak nerozumiem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď nevieš čo, tak, že nie niekomu s chápaním nuáns širšieho kontextu kauzálnych súvislostí, lež tebe, je výsledkom priekazne logickej úvahy či len natŕčania úší?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ďevěď kóňýków šá úťópýľô w říáďňôm kýbĺí xchówéň... :-D
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Asi im niekto pičoval, že to robia moc dobre, tak im poradil nasadiť niečo pre bežný plebs, lebo sa z toho vytráca pocit: To musím hneď splašiť ale bez zbankrotovania TSMC :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podla zisku z herneho segmentu, v porovnani so ziskom z datovych centier, na grafikach zjavne celkom dobre ryzuju. Pomer zisku voci prijmom je u hier vyrazne vyssi.

Odpovedať Hodnotiť:
 

To sa mi nechce veriť. Všetci výrobcovia majú na serverovych a workstation produktoch ovela vyssie marze nez spotrebitelske/hracske grafiky a procaky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zalezi od konkretneho produktu. Taka RTX 4080 tiez nie je zrovna najlacnejsia
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto by to kupoval...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keby mala 32GB VRAM, tak ja.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak si kúp nejakú profi kartu, nie takéto prdítko pre deti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pre AMD neni ziadna novinka byt na nule ci v strate (ako je potom mozne ze firma existuje, je mi zahada, ale to je ina vec)

to ze AMD malo 5-6 rokov kazdy kvartal iba zisky, je brutalny uspech

to ze intel ide do sraciek a jeho zisky su polovicne, ze ale tiez fakt: https://cutt.ly/15289CP

a vazeni: uvedommne si ze ked bude intel prvy krat v strate, bude to taka velka udalost, ze o tom budu pisat v kutilskych, kucharskych, auto-moto a zenskych portaloch !!!


Odpovedať Hodnotiť:
 

Zase nefetuj, blbeček.

Intel vyplatil 1.5 mld akcionárom a odložil si 1.6 mld na dane. Čím sa dostal cca 2.8 mld do straty.

Vidíš snáď nejaké veľké správy?
Je tomu už týždeň, čo sa to vie.

PS: Strata neni až taká zlá vec, ako si myslíš. AMD vykrylo dlhoročnú stratu štandardne - reštrukturalizácia a finančná injekcia od intelu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

zena to privedie do krachu :-D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár