neprihlásený Nedeľa, 21. júla 2024, dnes má meniny Daniel
Avizovaný prvý SSD pre PCI Express 5.0 postavený na inom radiči, rýchlejší

Značky: SSD

DSL.sk, 24.5.2023


Spoločnosť TeamGroup, výrobca rozličných počítačových komponentov, aktuálne stručne ohlásila prvý SSD pre novú verziu zbernice PCI Express 5.0 pre PC postavený na inom radiči ako doterajšie dostupné SSD pre PCI Express 5.0.

Kým všetky zatiaľ dostupné SSD pre PCI Express 5.0 pre PC sú postavené na radiči Phison PS5026-E26, avizovaný SSD z modelového radu TeamGroup T-Force Z54A bude postavený na radiči InnoGrit IG5666.

SSD má avizovanú vyššiu maximálnu sekvenčnú rýchlosť prenosu dát ako doterajšie SSD. Výrobca avizuje 14 GB/s pri čítaní a 10 GB/s pri zápise, pričom v oznámení ukazuje screenshot z benchmarku CrystalDiskMark, ktorý ukazuje sekvenčnú rýchlosť viac ako 14.3 GB/s pri čítaní a viac ako 11.5 GB/s pri zápise.

Zatiaľ najrýchlejší uvedený SSD pre PCI Express 5.0 pre PC postavený na Phison PS5026-E26, Crucial T700, má udávanú maximálna sekvenčná rýchlosť 12.4 GB/s pri čítaní a 11.8 GB/s pri zápise. SSD bude dostupný od 30. mája.

Vo veľmi stručnom oznámení TeamGroup neuvádza ďalšie parametre svojho SSD ani očakávaný termín dostupnosti.

Nová generácia PCI Express 5.0, ktorej špecifikácia bola dokončená v roku 2019, oproti doteraz používanej verzii PCI Express 4.0 zdvojnásobuje komunikačnú rýchlosť na 32 GT/s. Použité je rovnaké kódovanie 128b / 130b a PCI Express 5.0 tak má aj dvojnásobné maximálne rýchlosti a pri využití štyroch PCI Express liniek umožňuje maximálnu rýchlosť SSD 15.75 GB/s.

Hoci prvá PC platforma podporujúca PCI Express 5.0, dvanásta generácia procesorov Intel Core s kódovým označením Alder Lake, bola uvedená už v roku 2021, prvé SSD pre PCI Express 5.0 pre PC sa začali predávať až v tomto roku.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Piatkový IT incident kvôli Windows BSoD postihol 8.5 milióna počítačov
K dispozícii aktualizácia operačného systému pre routery OpenWrt 23.05
Sci-fi seriál na základe hry Microsoftu zrušený
Windows BSOD kvôli aktualizácii bezpečnostného softvéru spôsobila IT výpadky, postihnutý je aj Telekom
Šurany neschválili predaj pozemkov pre veľkú baterkáreň, môžu byť vyvlastnené
Google definitívne ukončuje skracovač adries goo.gl, odkazy prestanú fungovať
Vydaná nová verzia emailového klienta Thunderbird 128
O2 oznámilo ďalšie zvýšenie pokrytia 5G, pridalo takmer 200 obcí
Pätica AMD AM5 bude používaná minimálne do roku 2027, možno dlhšie
Uvedený výkonný miniatúrny 2 TB SSD


Diskusia:
                               
 

Načim vari podumäť nad udržiavaním protimonopolných úradov s lehotami na skúmanie priekazne dlhšími než životný cyklus produktov.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Preberajúc nadhľad nad udržiavaním protimonopolných úradov, môžeme sa ocitnúť v paradoxnej situácii, kedy lehoty na skúmanie trvajú priekazne dlhšie než životný cyklus samotných produktov. Toto nám otvára priestor na filozofické rozhodovanie o tom, ako prispôsobiť naše regulačné mechanizmy dynamike a rýchlosti technologického vývoja. Ako by sme mohli nájsť rovnováhu medzi potrebou zabezpečiť spravodlivú hospodársku súťaž a zároveň nebrániť inováciám a pokroku? Možno by sme sa mali pýtať sami seba, či je priekazné udržiavať nezmyselné časové rámce, alebo by sme mali hľadať flexibilnejšie prístupy a upraviť náš prístup k regulačným opatreniam. Každopádne, táto téma vyžaduje hlbokú reflexiu a komplexné premyslenie, aby sme našli vyvážený a efektívny spôsob, ako udržiavať protimonopolné úrady.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Dovoľte mi upokojiť vás, že v paradoxnej situáci sa ocitnúť nemôžete, nakoľko ani paradoxu sa nechce počúvať bľabotanie skupiny demokratov, utvrdených v presvedčení, že sa z neho dostanú na základe väčšinového volebného systému a preto je, tak ako na rozdiel od L1 cache v registry nevektorového procesoru, pri vchode do každej paradoxnej situácie priekazne osadený turniket.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Raz sme šli za Ruženkou do Popradu a tam sa nám pokazil radič na kruhovom objazde za najväčšej premávky. To bola Škoda 105 a nedala sa zaradiť rýchlosť. Museli sme tlačiť a každý na nás vytruboval. Bývalý manžel mrzko hrešil keď sme tlačili.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kedze je uz byvaly tak by som to uz neriesil
(ponevadz jelikoz protoze byla souloz vykonana od zadu,nejedna se o znasilneni,partnerka mohla kdykolif odejit)
Odpovedať Hodnotiť:
 

RIP Stano
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár