neprihlásený Utorok, 5. decembra 2023, dnes má meniny Oto
Mesto začalo značkami upozorňovať na smartfónových zombie

Značky: smartfónyUSA

DSL.sk, 7.6.2023


Americké mesto Mulberry sa snaží vyriešiť problém s ľuďmi a najmä deťmi pri chôdzi pozerajúcimi do smartfónov v cestnej premávke inak ako väčšina iných miest, ktoré sa o riešenie pokúsili. Mesto totiž začalo upozorňovať nie chodcov ale vodičov výstražnými informačnými značkami, aby dávali na takýchto chodcov pozor.

Mesto oznámilo osadzovanie značiek v polovici mája, podľa informácií pre ABC Action News ich osadzujú niekoľko desiatok.

Značky, ktorými sa mesto zrejme snaží aj zviditeľniť, upozorňujú vodičov, aby dávali pozor na smartfónových zombie.

Problém je podľa predstaviteľov mesta najmä s deťmi, ktoré po celom dni v škole bez používania smartfónu následne po opustení školy sústavne hľadia do telefónu. Značky tak osadzuje v blízkosti škôl a knižníc.


Informačná výstražná značka v meste Mulberry, kliknite pre zväčšenie (foto: Mulberry)Iné mestá, ktoré sa problém snažia riešiť, naopak samozrejme upozorňujú ľudí spôsobujúcich tento problém, teda ľudí ktorí takto smartfóny používajú. V niektorých prípadoch sú upozorňovaní nápismi na chodníkoch a dokonca semaformi v chodníkoch pri vstupe na priechody cez cestu. Niektoré mestá dokonca plánujú alebo zaviedli pokutu za pozeranie do telefónu pri prechode cez cestu.

Mulberry tiež plánuje riešiť problém aj na strane chodcov, keď od jesene plánuje deti upozorňovať na túto problematiku v školách.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

NASA obnovila komunikáciu s Marsom, uskutočnila ďalší let s helikoptérou
Ceny smartfónov dosiahli maximum, majú začať klesať
Lacnejšia rozširujúca doska pre M.2 SSD pre Raspberry Pi 5
Trailery dvoch sci-fi seriálov podľa počítačových hier
O2 začne vypínať 3G sieť už v januári, oznámilo to až teraz
Windows 12 má byť údajne vydaný v júni 2024
Amazon si internetové satelity Kuiper nechá vyniesť aj od konkurenta SpaceX
Montane sa zatiaľ nepodarilo zakázať všetkým TikTok, zabránil tomu súd
V Česku zlepšili vnútorný príjem digitálneho rádia
Chyba v OpenZFS poškodzujúca dáta bola opravená, bola prítomná dlho


Diskusia:
                               
 

Radšej mali odchytávať tie decká a pomocou remeňa im vysvetliť, ako sa chodí cez cestu.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Odchytávať bude biela dodávka s milým ujom ktorý ponúkne aj cukríky.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

..a v noci černá sanitka!

velkostou jako vtedajšie sanity, z býv.Vých.bloku, 1203,
ale táto mala vnútri, VNUTRI, strašne vela miesta, volného, až neuveritelne dlhú, velkú kabínu, nekonečne dlhé chodby, a tisíce, a tisíce - tisíců různých místností a priestorů..

..a raz, jedného podzimního, velmi pozdního, Faustovského podvečera, roku 1988, 2 mladí, zalúbení mladí moldavskí párik, ešte jen 15-16 ročních stredoškolákov, do nej len náhodou nakukli, a len na pár minút vošli, (a zabuchli za sebou zadné dvere, a len, nanajvýš, podle nich, 5 - 6 minút sa v nej poprechádzali, ani moc (daleko), nepoblúdili, a hned sa vrátili do kabiny *sanitky,

..a ked otvorili dvere, zadné, tak ich hned privítala dance-disko, "západná" muzika, z nedalekej diskotéky, disco-night clubu, otváranej práve v r.1993, v tých wild *90ty´ch, divokých 90, už asi 2 - 3 roky po páde a (domino-) prevratoch..
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

A ako sa chodí cez cestu je vedecky podložená metóda alebo kartelová dohoda fosílií, priekazne propagujúcich dedičný hriech? Niečo ako platba daní?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Alebo to nechat na Darwina, ale lutujem nestastnika ktory ich zrazi aj napriek vsetkej snahe a plnej predvidavosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozno policajti pri obhliadke ciest zistia ake znacky tam pred 100 rokmi dali a ci sa cesta odvtedy nezmenila a teda ci mozu davat nove pokuty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a možno, že takmer naprosto rovnaké značky tam mohli být už pred 150 - 200 - 300 rokmi, viz.ten známý obraz, olejomalba od (neznámého) malíre,
r.1816 - Mladá protestantská dívka, lady, /žena, čítající bibliu, vreckovú..
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Na každé rozhodnutie ovplyvňovať evolučný vývoj ľudstva je potrebné nahliadať priekazne skrz prizmu postoja Najvyššieho súdu USA k právu na umelé prerušenie tehotenstva.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:

Pridať komentár