neprihlásený Piatok, 6. februára 2026, dnes má meniny Dorota
Vydaný tretí release kandidát Firefoxu 2.0

DSL.sk, 17.10.2006


Spoločnosť Mozilla vydala v pondelok tretiu release candidate verziu nového Firefoxu 2.0.

Nový Firefox 2.0 obsahuje viacero noviniek, napríklad viacero zmien v správaní tabov, kontrolu pravopisu vo formulároch, obnovu session, okien a otvorených stránok užívateľa po páde alebo zatvorení prehliadača, nový JavaScript 1.7, anti-phishingový filter.

Podrobné predstavenie jednotlivých nových funkcií sme priniesli v tomto článku.

Od Beta 2 verzie boli do Firefoxu 2.0 postupne zapracovávané viaceré vizuálne zmeny v užívateľskom rozhraní a štandardnej téme, ktoré vyvíjala pre Mozillu spoločnosť Radiant Core.

RC verzie Firefoxu 2.0 sa nainštalujú cez existujúcu inštaláciu Firefoxu 1.5, nastavenia prehliadača, bookmarky a história browsovania zostanú zachované. S novým Firefoxom ale môžu byť nekompatibilné viaceré rozšírenia a pluginy určené pre verziu 1.5.

Podrobný zoznam zmien v RC3 verzii oproti predchádzajúcej RC2 verzii zatiaľ nebol publikovaný, celkový zoznam zmien RC3 verzie oproti Firefoxu 1.5 je možné nájsť tu.

Jednotlivé jazykové verzie pre všetky podporované operačné systémy je možné sťahovať z tejto stránky.



Najnovšie články:

Raspberry Pi kvôli pamäti nielen zdražilo, má aj novú hardvérovú revíziu
Pozor, dnes začína dvojdňové vypnutie Slovensko.sk
S novými Matter smart zariadeniami Ikea sú údajne problémy s pripojením
Výdavky na IT majú tento rok prekročiť 6 biliónov
HDD budú mať v budúcnosti až 14 platní
Mesto založené SpaceX bude mať vlastnú políciu
Slovensko.sk bude dva dni vypnuté
SpaceX pozastavila lety Falcon 9 kvôli problému
Vydaný LibreOffice 26.2
Western Digital má 40 TB disk, do 2029 chce mať 100 TB


Diskusia:
                               
 

Škriatok zaúradoval:
"S novým Firefoxom ale môžu byť nekompatibilné viaceré ROZLÍŠENIA a pluginy určené pre verziu 1.5."
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ďakujeme za upozornenie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja pouzivam FIREFOX a som celkom s nim spokojny lepsie ako IE ale hneva ma jedna vec. Dako mi blbne CTRL+C a CTRL.V pri kopoirovani linky z FIREFOXU. Mam to na dvoch PC a to iste :-( Neviete niekto kde je problem ? Diki
Odpovedať Hodnotiť:
 

forum.mozilla.sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len tak sa opytam, ci to nepouzivas prevazne v pripadoch ze chces otvorit odkaz zo stranky na ktorej nie je vytvoreny klikaci odkaz ale len samotna (neklikatelna) URL adresa ?

Ak ano tak si nainstaluj tento plugin (URL Link) a mas po probleme...
https://addons.mozilla.org/firefox/403/



Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár