neprihlásený Piatok, 1. decembra 2023, dnes má meniny Edmund
Aj Nvidia by mohla byť investorom Arm pri vstupe na burzu

Značky: ARMITbiznis

DSL.sk, 14.7.2023


Spoločnosť Nvidia, ktorá sa v predchádzajúcich rokoch pokúsila odkúpiť spoločnosť Arm, by sa nakoniec mohla stať jedným z investorov pri vstupe Arm na burzu.

Arm a Nvidia o tom rokujú, zatiaľ sa ale majú líšiť ich predstavy o cene a hodnote podielu. Na základe informácií svojich zdrojov na to upozornili Financial Times.

Podiel Nvidie by mal byť ale pomerne nízky, v hodnote niekoľkých stoviek miliónov dolárov. Trhová hodnota Arm pritom bude dosahovať očakávane desiatky miliárd dolárov.

Nvidia chce podľa zdrojov novín získať podiel za cenu zodpovedajúcu oceneniu celej spoločnosti Arm na 35 až 40 miliárd dolárov, Arm chce vyššie ocenenie bližšie 80 miliardám. Nie je jasné, či tým noviny myslia ocenenie až blízke 80 miliardám alebo o aké presnejšie ocenenie má ísť.

Arm je od roku 2016 vlastnená spoločnosťou SoftBank, SoftBank ju kúpila za 24.3 miliardy libier. Predtým sa akcie Arm obchodovali na burze. SoftBank v septembri 2020 oznámila plán predať Arm spoločnosti Nvidia. Akvizícia mala ale problém so schválením regulačnými úradmi kvôli obavám z dopadov na konkurenčné prostredie, proti akvizícii namietali aj viaceré veľké IT spoločnosti a vo februári minulého roka bolo oznámené zrušenie akvizície. Následne SoftBank oznámila zámer uviesť spoločnosť na burzu.

Podľa skorších informácií agentúry Reuters chce Arm uvedením akcií získať 8 až 10 miliárd dolárov a na burzu teda plánuje uviesť výrazne menšinovú časť akcií.

V júni agentúra Reuters informovala, že Arm rokuje s najmenej desiatimi spoločnosťami aby sa stali investormi pri jej vstupe na burzu. Spoločnosť mala rokovať okrem iného so spoločnosťami Intel, Google respektíve Alphabet, Microsoft, TSMC a Samsung.

Podľa vtedajších informácií sa definitívne rozhodnutie o týchto významnejších investoroch očakáva najskôr v auguste, pričom by žiadny z nich nemal mať miesto v správnej rade ani žiadnu kontrolu nad spoločnosťou.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

V Česku zlepšili vnútorný príjem digitálneho rádia
Chyba v OpenZFS poškodzujúca dáta bola opravená, bola prítomná dlho
Orange kompletne vypne 3G sieť do troch mesiacov
Predaje PC začínajú rásť, už budúci rok má pomôcť AI a ARM
Aj Orange rozdáva zákazníkom predplatených kariet veľa dát, 25 GB
Hubblov vesmírny teleskop má opäť problémy s gyroskopmi
Vo Windows 11 pribudla nová podpora šetrenia spotreby a predĺženia výdrže na batériu
Štátne aplikácie pre koronavírus na konci roka skončia
Dátové centrá Google sú napájané elektrinou z nového typu geotermálnej elektrárne
Skylink zrušil jednu stanicu, do internetovej TV pridáva nové stanice


Diskusia:
                               
 

To to sa na Slovensku nemôže stať. Na Slovensku si ctíme osobné vlastníctvo a 20% ide predsedovi. Je jedno či sa jedná o prosperujúcu firmu, alebo sociálny podnik vlastní ju ten komu patrí tunel. Akcionár je ten kto platí poplatky v CDCP sr.
Odpovedať Hodnotiť:
 

...niekoľkých stoviek miliónov dolárov, 35 až 40 miliárd dolárov, blízke 80 miliardám... presnosť priekazne jak pri štátnom rozpočte...
Oficiálne to síce ešte nikto nepriznal, ale keby v matematike existoval smrteľný hriech, zrejme by ním nebolo používanie čisiel na úrovni babka k babce.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale práveže takéto smrteľné hriechy sa priekazne v rozpočtových chybách centrálnych bánk dejú na dennej báze. Tlačia si fiat bankovky v momente ako niekto uzavrie úver. Nemusí byť ani splatený, a penízky, hlavne tie zúročené sa už kopia nejakej tĺstej svini v mešci. A nielen babka k babce ale aj dedek k dedci pália pod zem predčasne, Nie len oni, rastie aj počet krajín kde ponúkajú asistovanú eutanáziu, v Kanade je to celkom novinka a ide na to celkom husto, priam pacientov banálnych zlomenín už nahovarajú nech zomrú, že lekári. No ale to sa im hodí keďže sa tie smrteľné hriechy tak lepšie kryjú, a to tým že už im nebude treba hradiť dôchodky. Smutnejšie je ale aj ta štátna daň, 19% bolo veľa, 24% pred tým z čias SKK na pomery a ekonomiku či už dávno alebo dnes, smrteľne hriechy bankárov by mali byť trestané smrteľnou spravodlivosťou. A snáď k tomu príde.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár