neprihlásený Pondelok, 17. júna 2024, dnes má meniny Adolf
Cherry uviedla novú generáciu svojich štandardných mechanických klávesov

Značky: PCperiférie

DSL.sk, 25.8.2023


Spoločnosť Cherry, tradičný a najväčší výrobca klávesov pre mechanické klávesnice, aktuálne uviedla novú generáciu svojich štandardných MX klávesov s viacerými internými technickými vylepšeniami.

V poslednej dobe spoločnosť uvádzala najmä rozličné špecifické nové typy mechanických klávesov, napríklad s nízkou výškou ale tiež modifikované verzie niektorých svojich štandardných klávesov.

Nová generácia označená MX2A je novou generáciou tradičných typov Cherry MX klávesov, pričom nová generácia je k dispozícii pre všetky doterajšie MX klávesy plnej veľkosti, MX Red, Brown, Black, Blue, Speed Silver, Silent Red a Silent Black, a tiež ich RGB verzie.

Podľa oznámenia má nová generácia vylepšené viaceré vlastnosti, aktivácia má byť hladšia a klávesy majú mať vďaka tomu lepšiu odozvu a pocit z písania, zlepšená má byť akustika a klávesy majú byť tichšie a u viacerých typov je naďalej avizovaná životnosť viac ako 100 miliónov stlačení.

Cherry okrem iného prepracovala tvar komponentov a pružiny, ktorá zmenila tvar z valcového na sudový. V klávesoch používa prémiový lubrikant, použitý je nový vodiaci systém a povrchy sú leštené diamantom pre menšie trenie a hladší pohyb pri stláčaní.

MX Blue je naďalej klávesom s hlasným kliknutím a využíva tieto inovácie okrem použitia lubrikantu a nového tvaru pružiny.

Nová generácia je už dostupná pre partnerov, výrobcov klávesníc používajúcich klávesy MX, neskôr má byť dostupná aj v podobe predaja individuálnym zákazníkom. Cherry zároveň pripravuje vlastnú klávesnicu používajúcu novú generáciu klávesov, Cherry XTRFY K5V2. Dostupná bude tento rok, presnejší termín oznámenie neuvádza.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Francúzsko chce deťom do 11 rokov úplne zakázať smartfóny, nielen v školách
Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte
NASA po poškodení pamäte obnovila kompletnú funkčnosť sondy Voyager 1
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť veľkú odstávku služieb, netypicky cez deň
Hodnota Raspberry Pi po vstupe na burzu prekročila miliardu
Po ARM notebookoch prichádza aj výkonnejší RISC-V notebook
Podpora predposlednej verzie Windows 10 definitívne skončila
Satelitné dáta ukázali anomálie už 19 dní pred ničivým tureckým zemetrasením
YouTube testuje vkladanie reklám priamo do videí na serveroch


Diskusia:
                               
 

Na strane klávesníc s nízkym zdvihom je pretlak. Diera na trhu je práve na opačnom spektre klávesníc s vysokým zdvihom. Ak niekto ponúkne klávesnicu so zdvihom povedzme 10 - 15 CM a výrazným klikotom, má vyhraté.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

A odentrujes to 10kilovym kladivom, ako hovori klasik.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

E-é, váhou samotnej klávesy by si vybalancoval silu potrebnú na stlačenie pružiny. A ak by si sa nasral, mohol by si tak klávesnicu ovládať priekazne elementom vetra, či fúkania.
Odpovedať Hodnotiť:
 

10-15cm lol a bez potenciometre. Načo vlastne ľudia blbnú za všetkými tými cherry fidget clickermi? Veď to je tak odporný zvuk čo to vydáva. Aspoň v jednom môžem súhlasiť s apple komunitou, plne sa zastávam membránovým klavesniciam. Aspoň na verejnosti neotravujú ako exibičný masturbéri v digi svete.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Hlavne nezabúdať na tie mechanické klávesnice drbať adaptívne smart podsvietenie, čo ide ovládať len z gigovej apky, bežiacej s nádhernou ikonkou v lište pod Win 11, nakoľko používateľ je bipolárny kokot, čo to priekazne manuálnym dzindzíkom ovládať nechce.
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

Hahahah! Ale vážne, nedá sa len súhlasiť. Eye candy a rgb ošiaľ je priamo úmerný vlajkám priekazne dúhového charakteru. Aby som nezabudol, zas raz posielam kvety. Inu bych to nazval že, hitíka.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Myslim, ze najziadanejsou castou bude ten premiovy lubrikant, ten urcite potesi kazde klavesofila ;)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Aby to nedopadlo ako Butterfly klavesnica od Apple.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ruku líbám, milostivá paní!

ale copak, inu, co vás nemá, pane rado, vašnosto!

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Tých 100 miliónov stlačení je na jeden kontakt? Si trúfajú, strojári, mechanici jedni... ani omylom! Závisí životnosť oceľových spínačov od pôsobenia bočných síl, zákmitov - niekto strááášne rýchlo kliká aj myšou až, aaaa, zlomené oceľové či aké perko v malom mikrospínači. Blbovi nevysvetlíš.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Pokiaľ sa nezlomí iné péro, tak je to ok.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Elementy presne ako hovoríš, ja som si chcel na novú obľúbenú myš preletovať doiebaný lmb spínač zo starej, neergonomickej myše bez boč. makro tlačidiel, rozobral som a začal taviť cín, kým som ten spínač do pol min. vybral, prestal klikať, a to vo všetkých troch prípadoch sikovnejšími pokusmi L+R+MMB. To keď sa v dnešnej dobe tak ničomná sračka nedá úspešne vykonať priekazne bežnými domácimi mikropájkami tak veru neviem čo bude za ďalších desať rokov. Musím kúpiť spínače a dúfať že 5sek 150 stupňov tie péra neodserie rovnako rýchlo.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár