neprihlásený Pondelok, 4. marca 2024, dnes má meniny Kazimír
Pamäťové flashové karty s rýchlosťou rozhrania 8 GB/s

Značky: pamäťové karty

DSL.sk, 31.8.2023


Organizácia CompactFlash Association aktuálne predstavila novú generáciu formátu pamäťových kariet CFexpress s označením CFexpress 4.0, ktorá oproti doterajšej verzii zdvojnásobuje maximálne rýchlosti rozhrania.

Formát CFexpress je nasledovníkom formátu CompactFlash a rovnako ako u tohto formátu je zameraný na vysoký výkon a používaný je najmä v profesionálnom segmente, v profesionálnych fotoaparátoch a kamerách.

Karty CF využívali pôvodne PATA rozhranie a ich maximálna teoretická rýchlosť dosahovala 167 MB/s, ďalší štandard CFast využíva SATA rozhranie a vo verzii CFast 2.0 ponúka maximálnu teoretickú rýchlosť 600 MB/s. Následne karty formátov XQD a CFexpress 1.0 už využívajú PCI Express rozhranie s maximálnou rýchlosťou rozhrania 1 GB/s u XQD a 2 GB/s u CFexpress 1.0.

V roku 2019 bola uvedená nová generácia CFexpress 2.0 postavená stále na PCI Express 3.0, u ktorej boli uvedené dva nové formáty kariet. Popri formáte 38.5 mm x 29.8 mm x 3.8 mm pribudol menší formát 20 mm x 28 mm x 2.8 mm využívajúci iba jednu linku PCI Express a podporujúci maximálnu rýchlosť rozhrania 1 GB/s a tiež väčší formát 54 mm x 74 mm x 4.8 mm využívajúci štyri linky a podporujúci maximálnu rýchlosť rozhrania 4 GB/s.

Pri novej verzii skočili tvorcovia na verziu 4.0, verzia CFexpress 3.0 uvedená nebola. Nová verzia prešla na novšiu ale nie najnovšiu generáciu PCI Express 4.0 a z protokolu NVMe 1.3 na protokol NVMe 1.4c, maximálne rýchlosti rozhrania sa tak zdvojnásobili a v prípade najväčšieho formátu je maximálnou rýchlosťou 8 GB/s.

Nová verzia je spätne kompatibilná s verziou CFexpress 2.0. Kedy by karty nového štandardu mali byť dostupné organizácia neuvádza.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Android kontroverzne blokuje posielanie správ cez RCS na rootnutých aj iba odomknutých smartfónoch
SpaceX úspešne odštartovala s posádkou k ISS
Apple nevyšla iniciatíva vlastných MicroLED displejov, zatiaľ zrušila ich nasadenie
F1 sa presunula na ďalší kanál Nova Sport, zatiaľ ho má iba jeden operátor
Softvér samoobslužných benzínok nezvládol dátum 29. februára
Česko ide zlepšovať mobilný signál vo vlakoch ďalšími spôsobmi
Windows 11 pridal podporu pre 80 Gbps USB
Premiér je za postavenie ďalšieho jadrového reaktora, výrazne väčšieho ako doterajšie
Učitelia nie sú za plošný zákaz mobilov, u starších žiakov je o tom potrebné diskutovať
Chrome má plošne zapnúť šifrovanie odolné kvantovým počítačom v apríli, časť užívateľov ho už využíva


Diskusia:
                               
 

Zas voľajaký zasraný výhodný balíček. Šak nech to ponúkajú bez maximálnej teoretickej rýchlosti! Tých už má doma kde kto i priekazne viac než nabíjačiek!
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Berme to pozitivnejsie. Cez Wi-Fi vo velkom kancli sa bude z toho brutalne dobre tlacit. Pri takej rychlosti si pomaly ani pre hotovy papier nestihnes prist.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Praveze konecne apple bude moct mat slot a nebude mu lagovat nahravanie videi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pri 5 či 6 prepisoch životnosť? Ďakujem, nemusím mať všetko.
Odpovedať Hodnotiť:
 

co to meles?
Odpovedať Hodnotiť:
 

S nand flash ssd pcie m.2 sa muselo priekazne pretrhnúť vrece. O číselných cifrách nehovoriac. Keby som fetoval verím žeby mi teraz číslice lietali všade kolo hlavy. Čo ja so svojou starou 45MB/s kartou teraz? Čo s mojou starou vernou full frame zrkadlovkou? Do koša s ňou a hurá pre novšie rýchlejšie karty a foťáky s mini-pidi crop cmos senzormi čo ale majú 450mpix? No nebuď sprostý a zober to, keď to podporuje karty s 8GB/s potenciálom, nie je čo riešiť.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

So svojim starym K750 som spravil rychlejsie, krajsie a cistejsie fotky ako z telefonom o 10 rokov novsim, tam ta doba speje.
Teraz sa nepozera na kvalitu, ale na kvantitu.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A kto robí s telefónom fotky?? Veď sa na to pozri, aké napr. optické chyby to má, lebo maôá čočka objektívu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ty budes urcite intelista. Ti tiez len 14++++++ riesia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A? Len tí mobilní si myslia, že fotia. hahaha, však sú iba na smiech.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Daj pokoj, oni aj natáčajú.
Napr. ako sa bezvládny človek topí a beznádejným hlasom volá o pomoc, miesto pomoci natáčajú a v pozadí počuť chichot, tiež radi dokumentárny žáner ako mocná skupina kope jedinca k stavu známym kóme. Sú to priekazne paparazzi svojho druhu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Väčšina tých plastových sklíčok na záver, hrôza a des, nehovoriac ako zmenšujú objekty ktoré sú voľným okom min. 5 ráz väčšie. Skúsim wide angle, Ešte horšie, zoom? V podstate bez rozdielu. Ak by si aj zazrel ufo tak odfotíš maximálne vadný pixel, teda tak by to prinajmenšiom vyzeralo. lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

To! To. Tie mini rezané čípky a neadekvátne množstvo mpix a smiešna clona je paradoxnou daňou šumu hlavne v tmavších scénach. Všade tlačia hdr a snímka prechádza niekoľko krát cez procák k aplikácii aj desiatky vrstiev rôznych filtrov až užívateľ uvidí tu svoju pseudo uzávierku, priekazne fotku. O lacnejších mobiloch ani nehovorím, lenže, ak je niekto prirodzene rád že má aspoň čím fotiť, ok, uznávam.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ja ti nevim, po styroch mesiacoch lahkeho pouzivania Kingston FURY Renegade a vykon ide dolu vodou.

MAJ23 ::: SEPT23

[Read]
SEQ 7374.734 MB/s ::: 6696.557 MB/s
SEQ 4454.265 MB/s ::: 3489.088 MB/s
RND _763.376 MB/s ::: _714.896 MB/s
RND __83.520 MB/s ::: __72.172 MB/s

[Write]
SEQ 6936.560 MB/s ::: 6914.332 MB/s
SEQ 5989.684 MB/s ::: 5569.662 MB/s
RND _639.769 MB/s ::: _391.409 MB/s
RND _258.913 MB/s ::: _237.444 MB/s
Odpovedať Hodnotiť:
 

Masaker, skúšal si v biose? Aké máva teploty? Skús zrýchliť v case vetráky na max a porovnaj, potom min otáčky ak si to priekazne k cpu môžeš bez pardónu dovoliť.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár