neprihlásený Štvrtok, 22. februára 2024, dnes má meniny Etela
Desktopové minipočítače Intel NUC už začal ponúkať Asus

Značky: IntelPCAsus

DSL.sk, 3.9.2023


Desktopové minipočítače s označením NUC, Next Unit of Computing, po ukončení ich výroby spoločnosťou Intel oficiálne od 1. septembra prebrala a začala ponúkať spoločnosť Asus.

Asus na to upozornil v stručnom oznámení, jeho ponuku NUC počítačov je možné nájsť na tejto stránke.

Intel NUC sú desktopovými minipočítačmi typicky ešte menšími ako známy Mac mini od Apple. Spoločnosť Intel v nich používala väčšinou notebookové procesory a základná doska má typicky štvorcový tvar so stranou 4" respektíve v prepočte menej ako 10.2 cm. Celý počítač má len o niečo väčšiu základňu a výšku často do 4 cm, niektoré modely boli väčšie.

Prvú generáciu postavenú na procesore generácie Sandy Bridge spoločnosť uviedla v prvom štvrťroku 2013, posledná trinásta generácia bola uvedená na konci marca tohto roka.

V prvej polovici júla ale Intel potvrdil, že s ponukou týchto svojich minipočítačov končí. Následne krátko na to oznámil, že sa dohodol na prevzatí výroby a vývoja týchto produktov so spoločnosťou Asus. Intel oznámil iba dohodnutie sa na podmienkach s Asusom, neinformoval napríklad kedy Asus začne NUC ponúkať.

Podľa júlového oznámenia mal Asus získať neexkluzívnu licenciu na dizajn počítačov Intel NUC a bude pokračovať vo výrobe a podpore aj doterajších modelov 10. až 13. generácie. Zároveň mu to umožní vyvíjať ďalšie generácie.

Tento rok spoločnosť Intel uvedie novú generáciu notebookových procesorov Meteor Lake, ktoré budú vyrábané novým 7-nm procesom. Ďalšia generácia NUC by tak mohla byť postavená na týchto procesoroch.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Do Windows 11 pridaná podpora WiFi 7
AI čipy Microsoftu bude vyrábať Intel
Apple iMessage nasadzuje šifrovanie odolné kvantovým počítačom
Orange dokončil vypnutie 3G siete
Microsoft začína Windows 11 automaticky upgradovať na poslednú verziu
Odštartoval nový konšpiračný sci-fi seriál od Apple
Signal už nebude vyžadovať zdieľanie telefónneho čísla s ostatnými
Apple zdvojnásobila udávanú životnosť batérií v iPhonoch 15
Crucial predstavil SSD blížiaci sa maximu zbernice PCI Express 5.0
V Európe medzi najpredávanejšími smartfónmi dve iné značky ako globálne


Diskusia:
                               
 

Bude to mat 3.5" alebo 5.25" disketovu mechaniku?
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Nie. Podla tajnych informacii z SIS, bude instalovana citacka diernych stitkov.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Nie, lebo by sa to vypredalo ako teple rozky, uctovnici by plesali radostou ;)

Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

V rozvinutej demokratickej spoločnosti nie je slušné, ba potenciálne* ani beztrestné, šíriť diskriminačné tendencie podsúvaním predsudkov, že z nich môže mať priekazne len jednu.
*Samozrejme závisí od predloženého dôkazu platnosti Heisenbergovho princípu neurčitosti, o ktorom ale v tomto prípade nevznikajú žiadne pochybnosti.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Neexluzivnu licenciu preto, lebo este pred odkupenim NUC Asusom sa dali kupit tieto NUC aj pod inou znackou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

..nikdo nemôžte ublížit nekomu, koho sa raz dotkli vorloni!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Vorloni sa môžu ošahávať, koľko chcú, ale na základe princípu overiteľnej opakovateľnosti vedeckých postupov nie je možné dosiahnuť absolutórium čohokoľvek razom bez priekaznosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Celý Intel do plynu aj s ich komplet izrahell fabkou a jej občerstvením. Priekazne nasrať.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Choď radšej hľadať lanká a popruhy na iss.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si nám aký rozumný počúvaj. Miesto insta-blbnutia sa najprv napapaj a over si fakty, než aby si sa sem zhúrta iebal priekazne strápňovať. Ty si na oplátku choď zatancovať s migrantmi, už ich v školských telocvičniach nebudú môcť kvôli školárom schovávať tak si myslím že je čas sa kultúrne obohacovať, rovnako si nezabudni obliecť transparent s nápisom welcome spása moja jediná.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tieto zariadenia budú v budúcnosti osadené tachyom prodigy a budú sa dopravovať k užívateľovi kuriérom, lietajúcim automobilom. Konzument dostane ráno sms, že dnes vám bude doručená zásielka od 10:00 do 16:00 na 127 kilometer diaľnice D1, chráňte sa rúškom, možnosť platby kartou.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

osobne mam velmi rad tieto male a schopne zariadenia. niektore sa daju namontovat na vesa telky, co sa zide ak stoji na tv stojane. takto je potom domace nasko ukryte a je aj tiche, kedze je vsetko pasivne (slabsie varianty bez vetrakov)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár