neprihlásený Utorok, 5. decembra 2023, dnes má meniny Oto
Intel oficiálne potvrdil, že bude akcionárom Arm

Značky: IntelARMbiznis

DSL.sk, 7.9.2023


Spoločnosť Intel oficiálne potvrdila, že pri blížiacom sa uvedení akcií spoločnosti Arm na burzu sa stane akcionárom Arm.

Na Goldman Sachs Communacopia & Technology Conference to uviedol Stuart Pann, viceprezident Intel Foundry Services, upozornil Tom’s Hardware.

Vlastné procesory Intelu sú samozrejme architektúry x86 a na tom sa zrejme v dohľadnej budúcnosti nebude nič meniť. Architektúra ARM je dôležitá ale pre divíziu Intel Foundry Services, IFS, vyrábajúcu čipy pre iné spoločnosti. S novou stratégiou Intelu sa spoločnosť chce viac sústrediť aj na túto činnosť a viac konkurovať TSMC.

Podobne je pre IFS dôležitá aj pomerne nová architektúra RISC-V a Intel investuje aj do podpory tejto architektúry.

Aký podiel získa Intel v Arm nie je zatiaľ známe. Podľa nedávnych neoficiálnych informácií agentúry Reuters viacerí rozliční výrobcovia čipov a ďalšie IT spoločnosti získajú ale všetky pomerne malé podiely. Ich hodnota má totiž dosahovať 25 až 100 miliónov dolárov, pričom celková hodnota Arm má dosahovať okolo 50 miliárd dolárov. Arm plánuje podľa podania pre SEC dosiahnuť pri uvedení cenu akcií zodpovedajúcu ohodnoteniu 48 až 52 miliárd dolárov, pričom sa podľa Reuters zatiaľ snaží dosiahnuť hornú hranicu 52 miliárd.

Podľa neoficiálnych informácií agentúry sa na nákupe akcií Arm dohodli okrem Intelu už aj spoločnosti Samsung, Nvidia, Apple, AMD ale tiež Alphabet, materská spoločnosť Google, a spoločnosti Cadence Design Systems a Synopsys.

S ďalšími potenciálnymi investormi ešte prebiehajú rozhovory, naopak Amazon sa mal rozhodnúť akcie Arm pri uvedení na burzu nenakúpiť.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Ceny smartfónov dosiahli maximum, majú začať klesať
Lacnejšia rozširujúca doska pre M.2 SSD pre Raspberry Pi 5
Trailery dvoch sci-fi seriálov podľa počítačových hier
O2 začne vypínať 3G sieť už v januári, oznámilo to až teraz
Windows 12 má byť údajne vydaný v júni 2024
Amazon si internetové satelity Kuiper nechá vyniesť aj od konkurenta SpaceX
Montane sa zatiaľ nepodarilo zakázať všetkým TikTok, zabránil tomu súd
V Česku zlepšili vnútorný príjem digitálneho rádia
Chyba v OpenZFS poškodzujúca dáta bola opravená, bola prítomná dlho
Orange kompletne vypne 3G sieť do troch mesiacov


Diskusia:
                               
 

Na Windowse uz ide Linux. Teraz Intel bude Armovy. Kde tento svet speje panabeka?

Ja konzervativny pouzivatel sa citim ohrozeny tymito zmenami. Toto by mali riesit vsetky konzervativno-socialno-hnedo-populisticke strany pred volbami a nie duhovych uteceneckych medvedov s hypotekami. Za mojich mladych cias taketo pliagy neboli.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Ale s novou dobou nič nespravíš. Priekazne ti ostáva len prejsť k amd, a že je ten najlepší čas. Dsl.sk o amd podozrivo mlčí s čím by sa dalo súhlasiť keďže výkony ryzen 8000 nie sú potvrdené ale čím dál tím víc zdrojov sľubuje markantné nárasty výkonov aj +30% voči predchodcovi. Otázne je ako na tom bude cenník, či sa tu náhodou neobjaví článok že aj amd dvíhne cenu. Ostatné cpu budeš môcť zvysoka ototo, veď víš.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

áno, nárasty výkonu ryzenov 8000 budú markantné z hľadiska multi-core výkonu, keďže spoja jadrá s malou cache s jadrami s veľkou cache

single-core, resp. IPC nárast bude do 15%
Odpovedať Hodnotiť:
 

A to sa ti zdá málo? Ale ako spomínam, potvrdené syn. testy nám prezradia viac a neposledne, hlavne slovo bude mať priekazne cenovka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zlé sa na dobré obráti. Hatlátala patlála paprťála bude nahradené ordungom!!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Presne tak to začína. Pre úplnosť je však potrebné poznamenať, že rozprávka ďalej pokračuje, takže...Zlé sa na dobré obráti a takú mu priekazne spakruky prijebe, až mu zuby nosom vyletia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

SoftBank spravil chybu, ktora v podstate odpali cely ARM a uz o nom nebudeme nikdy pocut. Robia z capov zahradnikov, neviem si predstavit, ze by Mercedes bol akcionarom VW alebo, ze by generalny riaditel Audi mal za hlavne sluzobne vozidlo Huyndai.

No nic, vezmi me si popcorn a sledujem ako sa do 5 rokov ARM zapise do Wikipedie ako historia.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Jedina relevantna info z tvojho komentu je, ze ty si totalne a permanentne odpaleny.
Zlom si lavy arm aj pravy arm. Nebudes zasierat internet svojou retardaciou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pripravte sa na cpu level spyware
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi mobil doteraz ziadne nemal...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár