neprihlásený Štvrtok, 22. februára 2024, dnes má meniny Etela
SpaceX už prekonala ročný rekord v počte štartov

Značky: SpaceX

DSL.sk, 8.9.2023


Spoločnosť SpaceX už na začiatku septembra prekonala svoj doterajší rekord v počte štartov rakiet za rok a do konca roka ho tak evidentne ešte výrazne navýši.

Rekord prekonal štart rakety Falcon 9 z Kennedyho vesmírneho strediska na Floride v pondelok 4. septembra nášho času, ktorý bol 62. riadnym štartom rakiet SpaceX vynášajúcim náklad na obežnú dráhu v tomto roku. Raketa vyniesla 21 satelitov Starlink druhej generácie.

Doterajší rekord 61 štartov za rok vytvorila SpaceX v minulom roku.

Z tohtoročných štartov boli tri štarty Falcon Heavy a zvyšné boli štarty Falcon 9. Všetky štarty boli úspešné.

Zároveň pri všetkých štartoch Falcon 9 úspešne pristál aj prvý stupeň. V prípade štartov Falcon Heavy boli úspešné všetky pristátia prvých stupňov, o ktoré sa SpaceX pokúšala. V niektorých prípadoch vzhľadom na parametre štartov Falcon Heavy s niektorými prvými stupňami nepristávala.

Do konca roka má SpaceX naplánované ešte dva štarty Falcon Heavy a podľa dostupných informácií viac ako dve desiatky štartov Falcon 9.

Spoločnosť okrem letov Falcon 9 a Falcon Heavy tento rok uskutočnila aj neúspešný testovací let s novou vyvíjanou raketou a loďou Starship, ktorý skončil explóziou niekoľko minút po štarte.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Microsoft začína Windows 11 automaticky upgradovať na poslednú verziu
Odštartoval nový konšpiračný sci-fi seriál od Apple
Signal už nebude vyžadovať zdieľanie telefónneho čísla s ostatnými
Apple zdvojnásobila udávanú životnosť batérií v iPhonoch 15
Crucial predstavil SSD blížiaci sa maximu zbernice PCI Express 5.0


inzerciaDiskusia:
                               
 

Slovenska spolocnost pripavuje raketu, kde sa vrati nie len prvy stupen, ale vsetky stupne rakety. To nema nitko, navyse startovat sa bude z kozmodromu, ktoreho vystavba sa zacne o roku, vo Vrutkach. Prva raketa Valaska poleti uz v roku 2027, v roku 2030 planuje Slovensko vesmirnu misiu Borovicka kde sa pristane aj na mesiaci.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Aj dnes este stale ludia riskuju vela, aby ludom povedali klucove veci. Uspesni podnikatelia, ak by im islo len o peniaze, by taketo veci hovorili iba v uzkom kruhu znamych:
MICHAL SHARK: DVE NAJPODSTATNEJŠIE VECI:
"KTO SME?" a "KDE ŽIJEME?"
https://dopice.sk/s68
Na youtube je prvotriedny vedecky kanal:
Dr John D
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Oficiálnou pravdou je, že pokiaľ je legislatívne ukotvený inštitút slobody vierovyznania a presvedčenia, je z hľadiska efektívnej správy štátu existencia jedinej pravdy priekazne protiústavná.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A to všetko je úspešné a vesmíru kvetov posielania hodné alebo ako priekazne?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ich pristavanie prveho stupna ma vyssiu statistiku uspesnosti ako hocijaka ina raketa uspesnost startov bez zlyhania. Este 10 rokov dozadu bola znovupouzitelnost prveho stupna utopia. Bodaj by aj starship nadviazala na podobne uspechy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár