neprihlásený Streda, 6. decembra 2023, dnes má meniny Mikuláš
Arm dnes vstúpi na burzu

Značky: ARMITbiznis

DSL.sk, 14.9.2023


Spoločnosť Arm stojaca za rovnomennou populárnou počítačovou architektúrou vstúpi dnes na americkú burzu Nasdaq a jej akcie sa budú obchodovať s označením ARM.

Spoločnosť to oznámila v stredu.

Akcie sa pri uvedení budú ponúkať za cenu 51 dolárov, za cenu na hornej hranici pôvodne očakávaného rozsahu 47 až 51 dolárov za akciu. Táto cena ohodnocuje celú spoločnosť Arm podľa CNBC na viac ako 54 miliárd dolárov.

Pri vstupe na burzu sa akcionármi Arm stanú viacerí významní výrobcovia čipov, ktorí sú zákazníkmi Arm a licencujú si túto architektúru. V predchádzajúcich týždňoch sa objavili neoficiálne informácie o viacerých spoločnostiach, ktoré sa stanú akcionármi Arm. Podľa CNBC aktuálne už viaceré spoločnosti oficiálne potvrdili, že sa stanú akcionármi Arm, má ísť okrem iného o Apple, Google, Nvidiu, Samsung, AMD, Intel a TSMC.

Tieto spoločnosti majú ale zrejme získať iba veľmi malé podiely, keď podľa skorších neoficiálnych informácií hodnota týchto podielov má dosahovať 25 až 100 miliónov dolárov.

Spoločnosť Arm stojí za mimoriadne dôležitou procesorovou architektúrou ARM, vyvíja a licencuje samotnú architektúru, zároveň vyvíja a licencuje vlastné ARM jadrá označené Cortex a Neoverse a tiež grafiky Mali.

Arm je od roku 2016 vlastnená spoločnosťou SoftBank, SoftBank ju kúpila za 24.3 miliardy libier. Predtým sa akcie Arm obchodovali na burze. SoftBank v septembri 2020 oznámila plán predať Arm spoločnosti Nvidia za celkovú sumu do 40 miliárd dolárov. Akvizícia mala ale problém so schválením regulačnými úradmi kvôli obavám z dopadov na konkurenčné prostredie, proti akvizícii namietali aj viaceré veľké IT spoločnosti a vo februári minulého roka bolo oznámené zrušenie akvizície. Následne SoftBank oznámila zámer uviesť spoločnosť na burzu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

UPC vo vianočnej akcii sprístupní všetkým zákazníkom 52 staníc
Sci-fi seriál Foundation bude mať tretiu sériu
Mozilla znovu zarobila takmer 600 miliónov
O niekoľko rokov má veľká väčšina smartfónov podporovať 5G
NASA obnovila komunikáciu s Marsom, uskutočnila ďalší let s helikoptérou
Ceny smartfónov dosiahli maximum, majú začať klesať
Lacnejšia rozširujúca doska pre M.2 SSD pre Raspberry Pi 5
Trailery dvoch sci-fi seriálov podľa počítačových hier
O2 začne vypínať 3G sieť už v januári, oznámilo to až teraz
Windows 12 má byť údajne vydaný v júni 2024


Diskusia:
                               
 

Tak na pranie spinavych penazi su tie pocitace ocividne dost uzitocne. Dobre sa tym vytvaraju rozne spekulantske bublinky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak ano, akurat napriklad take crypto nie je bublinka, ale bublinisko rovnajuca sa velkosti pozorovatelneho vesmiru :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akcie gamestop skutočne ukázalo aké machinácie finančný žraloci s celým wall street priekazne páchali dávno pred fiaskom ako aj dávno po ňom. A niežeby celý wallstreet model zanikol, ešte sa k nemu dodrbe arm. Akože recesiu by nezachranilo keby na akciovom trhu bol sam pápež takže vieme o čom to znova bude.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je ocividne, ze ARM a SoftBank nechapu ako funguje trh. Citujem z clanku "Akcie sa pri uvedení budú ponúkať za cenu 51 dolárov, za cenu na hornej hranici pôvodne očakávaného rozsahu 47 až 51 dolárov za akciu." ... Cenu akcii ovplyvnuje zaujem investorov, ktory bude viac ako minimalny. Cena je neskutocne prestrelena, realna cena je niekde okolo 15 dolarov a to by som ako investor bol moc stedry.

Neviem, kto robi v Softbank financie, ale ten clovek ocividne nema o svojej praci ani sajnu. Nie sme na tureckom trhu, kde sa hadzu cisla ako v tomto pripade. Urcite sa treba Softbank a jej produktom vyhnut oblukom. Ak clovek nechce skoncit ako zobrak.
Odpovedať Hodnotiť:
 

japonsky management sa 100x poklonil pred kalkulackou a z toho im vyskocila cena 51 dolarov za akciu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Spoločnosť akcie pri uvedení ponúkala za cenu 51 dolárov, počas dňa dosiahli maximálne 66.28 doláru za akciu a obchodovací deň uzatvorili na 63.59 doláru za akciu."
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vie mi niekto potvrdit ze telekom obmedzuje prenosovu rychlost z webu cpubenchmark . net ?

Testoval som to na 2 miestach (optika od telekomu) a nacitava sa to 10kBps.

Na mobile (4ka/swan) to ide plnou rychlostou.

Redakcia - neviete o tom nieco?


V dobrom samozrejme

Odpovedať Hodnotiť:
 

Zavolaj tcomu a popros ich aby ten throttle upustili lebo s nimi zrušíš zmluvu na základe ojebávania a obmedzovania rýchlosti na ktovie koľkých weboch. Chcel by som vidieť komplet blacklist zoznam ich vybraných sietí. Keď inde to ide rýchlejšie, nedivím sa že je problém práve u tcomu.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár