neprihlásený Piatok, 8. decembra 2023, dnes má meniny Marína
7-nm Intel Meteor Lake procesory nakoniec zrejme pre desktopy nebudú

Značky: IntelCPUPC

DSL.sk, 27.9.2023


Nová generácia 7-nm procesorov Intelu s kódovým označením Meteor Lake napriek nedávnym oficiálnym vyjadreniam oficiálnej predstaviteľky spoločnosti nakoniec zrejme nebude k dispozícii pre desktopy.

Intel bližšie predstavil Meteor Lake minulý týždeň, procesory vyrábané aj novým 7-nm procesom Intel 4 budú dostupné od 14. decembra tohto roka. Ako avizovali už dlhšie neoficiálne informácie, tento rok budú uvedené iba modely pre notebooky a Intel to minulý týždeň potvrdil.

Viceprezidentka Intelu Michelle Johnston Holthausová ale v rozhovore pre PC World úplne jasne avizovala, že procesory Meteor Lake prídu v budúcom roku aj pre desktopy. Pod procesormi pre desktopy sa samozrejme myslia procesory osaditeľné koncovými zákazníkmi do základných dosiek so štandardnou päticou.

ComputerBase aktuálne na základe komunikácie s Intelom ale tvrdí, že tomu tak nakoniec evidentne nebude, a Intel bude ponúkať len procesory v podobe BGA čipov integrovateľných na dosky pre špecifické formáty desktopov ako sú kompaktné desktopy a all-in-one počítače. Navyše nie je jasné, či pôjde o nové modely špecificky pre takéto počítače alebo modely zhodné s modelmi dostupnými aj pre notebooky.

Oficiálne ale Intel takto jasne informácie pre ComputerBase nepotvrdil, v oficiálnom stanovisku len avizoval že Meteor Lake budú dostupné aj pre all-in-one desktopové počítače. V stanovisku explicitne neuviedol, či budú procesory Meteor Lake dostupné v štandardnom desktopovom prevedení. Ďalšie informácie podľa stanoviska oznámi v budúcnosti.

Intel má tento rok pre desktopy uviesť len mierne inovované modely Raptor Lake Refresh stále vyrábané 10-nm výrobným procesom. Budúci rok má spoločnosť uviesť zrejme aj pre desktopy procesory s kódovým označením Arrow Lake, ktoré majú využívať čipy vyrobené ďalším procesom Intel 20A aj procesom TSMC N3.

Procesory Meteor Lake prinášajú viacero výrazných noviniek. Budú zložené z viacerých čipov, hlavný čip s CPU jadrami bude vyrábaný novým 7-nm procesom Intel 4 a viaceré ďalšie čipy budú vyrábané spoločnosťou TSMC. Prvýkrát bude v Intel CPU pre PC integrovaný NPU, Neural Processing Unit, pre akceleráciu strojového učenia a umelej inteligencie.

V procesoroch budú použité až tri typy jadier, výkonné, efektívne a efektívne s ešte nižšou spotrebou. Posledný typ jadier sa nebude nachádzať v čipe s ostatnými CPU jadrami ale v tzv. SoC čipe, podľa neoficiálnych informácií sa v jednotlivých modeloch CPU majú zrejme nachádzať dve takéto jadrá.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Vydaný minimalistický Alpine Linux 3.19
Vláda chce zrušiť zníženie vysokého daňovo-odvodového zaťaženia kryptomien, ktoré schválila Hlas-SD
Pokračovanie seriálu The Last of Us podľa počítačovej hry príde až v 2025
Facebook Messenger nasadzuje štandardné end-to-end šifrovanie a pridáva ďalšie novinky
Japonci vytvorili nový rekord rýchlosti prenosu po optike, až 22.9 Pbps
Telekom prekročil 50% pokrytie 5G, má najmenšie z veľkých operátorov
Windows 10 dostane predĺženú podporu
UPC vo vianočnej akcii sprístupní všetkým zákazníkom 52 staníc
Sci-fi seriál Foundation bude mať tretiu sériu
Mozilla znovu zarobila takmer 600 miliónov


Diskusia:
                               
 

Môžme to považovať za dôkaz, že zrejme ani s dvoma marketingovými fake accountami sa nedá spraviť taký hype ako u Apple priekazne s jedným.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Ja za dôkaz považujem to že intel je priekazne obrovský kokot čo rád tak veľa vymýšľa že to marginálne doiebal. Kedy si naposledy intel dal robiť wafere u tsmc? To je taká haňba tvl a ešte sa hrajú na chad-ov. Ale necháp ma zle, ja sa nesťažujem, aj keď to tam môže cez písmenká znieť, ja sa vytešene uiebujem. Radšej apple než intel.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

It's Saturday my dudes!
https://m.youtube.com/watch?v=qFSJ6gyiffE
Bežíme vonliť lebo dnes je ten Deň!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár