neprihlásený Streda, 28. februára 2024, dnes má meniny Zlatica
Google začal poskytovať 8 Gbps pripojenie v takmer miliónovom meste

Značky: Googlepripojenieoptika

DSL.sk, 28.9.2023


Spoločnosť Google začala poskytovať symetrické optické pripojenie do Internetu s rýchlosťou 8 Gbps v doteraz najväčšom meste, Charlotte v Severnej Karolíne.

Mesto má podľa minuloročného odhadu takmer 898-tisíc obyvateľov a je najväčším mestom v tomto americkom štáte. Google v oznámení ale neuvádza, pre aký počet domácností je nové pripojenie dostupné.

Pripojenie s takouto rýchlosťou začal Google poskytovať na konci marca v polmiliónovom meste Mesa v štáte Arizona, v apríli spustil takúto rýchlosť v menšom meste West Des Moines v štáte Iowa a Charlotte je tretím mesto, kde spustil takúto rýchlosť.

Zákazník dostáva WiFi 6 router a najviac dva mesh extendery, mesačný poplatok za službu je 150 dolárov.

Spoločnosť donedávna poskytovala pripojenie s rýchlosťou 1 Gbps alebo 2 Gbps, vo februári začala poskytovať symetrické pripojenie s rýchlosťou 5 Gbps a v marci s rýchlosťou 8 Gbps.

Nové vyššie rýchlosti sú podľa spoločnosti určené pre užívateľov využívajúcich Internet intenzívne, napríklad pre kreatívnych profesionálov, ľudí pracujúcich v cloude alebo s veľkým množstvom dát, domácnosti s viacerými užívateľmi s vysokými nárokmi na internetové pripojenie.

Spoločnosť neposkytovala a neposkytuje svoje optické pripojenie masovo vo všetkých veľkých mestách v USA, službu poskytuje približne v dvadsiatich lokalitách vrátane niektorých väčších miest. Ako jeden z prvých operátorov s gigabitovým pripojením ale zrejme prispela k podnieteniu konkurencie a rýchlejšiemu rozšíreniu aj takýchto rýchlostí.

Následne od konca roka 2020 začala poskytovať aj rýchlejšie pripojenie s rýchlosťou sťahovania 2 Gbps, upload má v tomto prípade rýchlosť 1 Gbps.

V minulom roku pri oznámení príprav rýchlejšieho pripojenia spoločnosť avizovala, že do budúcnosti je na ceste k 100-gigabitovému symetrickému pripojeniu. Následne v máji tohto roka oznámila testovanie symetrického pripojenia s rýchlosťou až 20 Gbps.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Spustená výroba rýchlejšej rýchlej HBM pamäte
Orange má výpadok 4G siete, zákazníci bez 5G sú tak odkázaní na 2G
Telekom má zrejme problém s 1000 GB balíčkom, užívateľom účtuje aj denný balíček - aktualizácia 1
Windows 11 sa bude aktualizovať bez potreby reštartu
Apple zrušila vývoj samojazdiaceho elektromobilu
Vydaný nový Tails 6.0
Vo vlakoch do Prahy sa výrazne zlepší WiFi
Digi TV zdražuje, najmä pri káblovej TV
Intel tento rok uvedie procesor až s 288 jadrami
Ministerstvo školstva chce údajne zakázať v školách mobily


Diskusia:
                               
 

A není to málo antone pavloviči
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No a? I keď to není málo, nemusí to byť ešte stále priekazne najoptimálnejšie.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Obmedzenie na celkový prenos dát za mesiac nie je?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A keby aj, tak čo? Nikoho, kto vie využiť 8 Gbps pripojenie, nezaujíma 8 Gbps pripojenie, ku ktorému je v bundli priekazne router a najviac dva mesh extendery,
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

je to Sverdlovsk ?


Achab! hyn by chcel ist do kina, do BA, do trnavy!
ale kdo mu da, bzdochovi, 500 koruuuuun! haaa?!
nebudete trojake zmrzliny zrat!
tu, TU na stole chcem videt 600 korun!!
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Lol!
Tak ja potom priekazne dvacec evri hoštálku.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Pekne predrazene, citujem z clanku "Zákazník dostáva WiFi 6 router a najviac dva mesh extendery, mesačný poplatok za službu je 150 dolárov" ... 150 dolarov, pritom pri UPC mam 1Gbps pripojenie za cirka 10 euro pri viazanosti na 2 roky. Cize v podstate zadarmo zatial co Google tych chudakov v Charlotte zoderie z koze.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

..but anyway,
beztak nvm. kdo im bude vediet platit take sumy a cenove hladiny, v countys, mestach, a oblastiach jako Mesa v štáte Arizona, v Aprilia, v menšom meste West Des Moines v štáte Iowa a Charlotte..

tie nazvy tych mesteciek evokuju nazvy z knih Stefana Krala, a Clivea Barkera, napr.z cyklu *Imajica"

(teda ak to nie su kondomiinia pre multi-milionarov, "cakatelov" na vstup do exclusiv clubu (multi) miliardarov (..ti sa uz nemusia mackat v kondominach, 15ti na 20 ha.. )
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

..but anyway,
beztak nvm. kdo im bude vediet platit take sumy a cenove hladiny, v countys, mestach, a oblastiach jako Mesa v štáte Arizona, v Aprilia, v menšom meste West Des Moines v štáte Iowa a Charlotte..

nj, tie hladove roviny, desertifikovane prerie a nahorne plosiny, a zkrachovale udolia, a vytazene doliny, v tom znamom *"Rezavom Paase" usa,
tie nazvy tych mesteciek evokuju nazvy bezutesnych miest z knih, a roznych hororovych povidek, od nejen od Stefana Krala, a Clivea Barkera, napr.z cyklu *Imajica"

(teda ak to nie su kondomiinia pre multi-milionarov, "cakatelov" na vstup do exclusiv clubu (multi) miliardarov (..ti sa uz nemusia mackat v kondominach, 15ti na 20 ha.. )
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Slabe ved u nas Antik ponuka 10Gbps
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Podstata je ale priekazne v tom, že 8k porno nebude mať zábran v rozraste keďže to mieria domácnostiam a nie biznisom. Ani nie tak dávno taký prístup len v downlinku mal lokálny isp čo kryl stovky klientov a dnes?
Čo ma hlavne dostalo sú frázy na také to domáce žúvanie, a teda
rýchlosti sú určené pre užívateľov využívajúcich Internet intenzívne ako kreatívnych profesionálov, ľudí pracujúcich v cloude alebo s veľkým množstvom dát či domácnosti s viacerými užívateľmi s vysokými nárokmi na internetové pripojenie.
Takychto profi užívateľov a náročné domácnosti si skutočne neviem predstaviť ani keby na hlavách nosili dioptrie hrubé ako prečačkané popolníky minulého režimu.
A ešte to ponúkajú v takej prdelnici akou je nc. Google by musel byť riadny macher ak by to chcel ponúknuť nyc kde by skutočne zarobili majland, škoda len že v tých 15min. metropolách nemajú miesta na solárne panely že a turbíny by im s air drag-om asi tie rozkývané mrakodrapy garantovane pripomenuli 11.sept.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Prosim vas, ponuka niekto na SK z velkych optickych operatorov este internet bez mandatory prenajmu ich spyware routera ?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

V Nemecku su take spinave praktiky zakazane.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je čas to celé baliť do fólie, následne reklamovať a potom to priekazne opakovať, opakovať, opakovať, ak to bude praktizovať polka zákazníkov tak sa bastardi možno zamyslia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

It's Saturday my dudes!
https://m.youtube.com/watch?v=qFSJ6gyiffE
Bežíme vonliť lebo dnes je ten Deň!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár