neprihlásený Pondelok, 17. júna 2024, dnes má meniny Adolf
Apple vydala aktualizáciu iOS, ktorá má riešiť prehrievanie iPhonov 15 Pro

Značky: iPhoneApple

DSL.sk, 5.10.2023


Spoločnosť Apple v stredu vydala aktualizáciu svojho mobilného operačného systému iOS s označením verzie 17.0.3, ktorá má okrem iného riešiť problém spôsobujúci prehrievanie iPhonov 15 Pro.

Spoločnosť o tom informuje v stručnom popise aktualizácie.

Po sťažnostiach užívateľov na prehrievanie vyšších modelov novej generácie smartfónov iPhone 15 Pro spoločnosť minulý týždeň priznala tento problém v stanovisku pre americké médiá.

Prehrievanie spôsobujú podľa stanoviska príčiny softvérovej povahy. V oficiálnom stanovisku Apple netvrdila, že k problémom neprispieva hardvér. Spoločnosť ale v doplnení uviedla, že k prehrievaniu neprispieva nový rám z titánu a naopak spolu s hliníkovou subštruktúrou poskytujú lepší odvod tepla ako u predchádzajúcej generácie.

Apple v stanovisku uvádzala tri príčiny, ktoré identifikovala a ktoré môžu viesť k vyššej teplote modelov iPhone 15 Pro. Smartfóny môžu mať vyššiu teplotu niekoľko dní po prvotnom nastavení alebo obnovení zariadenia pre zvýšenú aktivitu v pozadí.

Apple tiež identifikovala chybu v jej operačnom systéme iOS 17, ktorá ovplyvňuje časť užívateľov. Túto chybu plánovala opraviť softvérovou aktualizáciou, iOS 17.0.3 tak zrejme opravuje túto chybu, bližšie informácie o povahe tejto chyby ale spoločnosť neuviedla.

Treťou príčinou sú niektoré aplikácie tretích strán, ktorých nedávne aktualizácie spôsobujú preťaženie systému. Apple podľa stanoviska s ich tvorcami spolupracuje na vydaní opráv, ktoré sú už v procese uvádzania.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Debianu 10 končí dlhodobá bezpečnostná podpora
Apple pripravuje okrem výrazne tenšieho iPhonu aj tenší MacBook Pro
Francúzsko chce deťom do 11 rokov úplne zakázať smartfóny, nielen v školách
Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte
NASA po poškodení pamäte obnovila kompletnú funkčnosť sondy Voyager 1
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť veľkú odstávku služieb, netypicky cez deň
Hodnota Raspberry Pi po vstupe na burzu prekročila miliardu
Po ARM notebookoch prichádza aj výkonnejší RISC-V notebook
Podpora predposlednej verzie Windows 10 definitívne skončila


Diskusia:
                               
 

Ešteže prehrievanie nefixla, nakoľko to by nebolo čo riešiť, takže by aktualizáciu priekazne netrebalo.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pokiaľ tie hlúposti spontánne nevzblknú tak všetko budú miesto product recall priekazne riešiť sw, fw záplatami na úkor avizovaných vylepšení vs predchodzia gen. no a nakoniec zistia že, ten istý obsah len nový obal. A cena, a diktát tým čo chcú byť neustále in. Vybraným šťastlivcom týmto blahoželáme a posielame kvety!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár