neprihlásený Piatok, 19. apríla 2024, dnes má meniny Jela
Uvedená grafická karta so slotom pre SSD

Značky: AsusGPUSSD

DSL.sk, 22.11.2023


Spoločnosť Asus, známy výrobca okrem iného PC a rozličných počítačových komponentov, aktuálne uviedla grafickú kartu, na ktorej je k dispozícii aj M.2 slot pre flashový SSD disk.

Grafika má označenie Asus Dual GeForce RTX 4060 Ti SSD a na zadnej strane je slot pre M.2 NVMe SSD formátu maximálne M.2 2280. Spoločnosť prototyp takejto karty prezentovala už v polovici roka, aktuálne je už tento model v ponuke výrobcu.

Samotná grafická karta využíva zbernicu PCI Express 4.0. Ak doska ale podporuje PCI Express 5.0, SSD v karte môže využívať PCI Express 5.0.

Ako hlavnú výhodu tohto riešenia oznámenie uvádza lepšie chladenie SSD oproti typickému chladeniu M.2 slotov na doske, vďaka využitiu efektívneho chladiča grafiky.

Potenciálnou výhodou môže byť aj efektívnejšie využitie PCI Express liniek respektíve zvýšenie počtu podporovaných SSD. Karta je určená pre PCI Express x16 slot, podobne ako niektoré iné karty ale podľa dostupných informácií využíva iba osem liniek. Štyri zo zvyšných liniek je tak možné využiť pre SSD. Na niektorých doskách sa ale samozrejme nemusí zvyšnými ôsmimi linkami plytvať a režim slotu sa dá nakonfigurovať na PCI Express x8.

Tento koncept nie je úplne nový, AMD ho pred rokmi v odlišnej podobe použila na profesionálnej grafike Radeon SSG. Na grafike boli až štyri sloty pre SSD a riešenie malo byť určené pre spoločné využitie grafiky a SSD, hoci SSD boli dostupné operačnému systému ako štandardné SSD.

Cenu novej grafiky Asus v oznámení neuvádza.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

V najbližších dňoch bude spustený nový vysielač digitálneho rádia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry bude mať pokračovanie
Budúci týždeň budú vydané dve dôležité linuxové distribúcie
Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii


Diskusia:
                               
 

a v rámci pripravovaného uvedenia RED rozšírenia pandimenzionálnej edície Magic the Gathering má byť údajne popri karte so slotom priekazne dostupná karta s mečiarom či i karta s bugárom či radičovou!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

No ale ten chudák byciklový mal drzosť čokoľvek zkousit! A hľa ako priekazne dopadol, ani handry fajčiť si s toľkým úspechom dovoliť nemúže. Yebal ho yeti do zadnice, aj tam musí bejt ťý fúze.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

To uz tam mohli dat rovno aj socket na CPU + RAM.
Zaroven by sa priekazne uzavrel kruh pretoze ak by tam bol CPU+RAM+SSD tak by tam uz mohli dat aj dalsi PCIe slot pre grafiku do ktorej by mohli nadseny zakaznici dat grafiku ktora ma NVMe slot na SSD a teda to uz tam mohli dat rovno aj socket na CPU + RA.....
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

doteraz sme poznali vertikalne a horizontalne skalovanie, ale ty si objavil rekurzivne skalovanie :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak hento nekonečné, Mandelbrotovské, zapojovanie, do nekonečna, ma tiež napadlo už dávno
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ja požadujem LSD slot.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ja priekazne infúzku, srať slot.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja by som prijal grafickú kartu s Dankom.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Vymením za kožky z medveďa hnedého
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A ja štedro ponúkam toaletní papíž, s ssd dám eščik dve rolečky zdarma. Pozor, platné do spotrebovania zásob, inak bude ten papíž taký, nahnedlý.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Esteze v clanku je spomenute, ze taka karta uz existovala aj hodne davno, inak by som mal asi DeJaVu, kedze som taku videl v strihovom workstejsne zopar rokov dozadu. Vtedy som rozmyslal ako idealisticky vyrobca asi premyslal nad chladenim, kedze nemam pocit, ze by na tom tie SSD boli moc zdravo, kedze v danom workstejsne tok vzduchu bol smerovany hlavne pre oblast CPU a RAM...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Musíme si uvedomiť, že ide o technologickú alegóriu Jánošíkovskej tradície či štátnych dotačných schém. Zhrabnúť toľko liniek, čo to dá, úmyselne so spoločného vydržiavať predimenzované chladenie a z toho za úplatu priekazne blahosklonne núkať omrvinky. Každý roduvärný Slovák by si mal pre uchovávanie ducha národných tradícií a kultúrneho dedičstva aspoň jednu kúpiť.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

presne tak, a nie iba vajat, ale razantne do toho vhupnut boha jeho psieho materinho
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pred vyse 20 rokmi som mal zvukovu kartu sound blaster, ktora mala IDE rozhranie pre HDD. Ci to bola ISA alebo PCI si uz nepamatam, ale myslim, ze rychlost rozhrania bola ATA-33. Takze ziadny novy koncept, ale fajn vidiet, ze sa niekto rozhodol vyuzit PCIe linky takymto sposobom.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

stare zvukovky mavali rozhranie pre pripojenie cd-romky
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

cd-cigánky
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Staré cd-romky mali aj audio jack output. Bola popiči gut vec.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nielen CD, aj DVD. SONY malo vnútri pri 4x mechanikách aj namaknú audio časť s SMD prevodníkmi BurrBrown fet zosilňovačmi - pomerne precízne vyhotovenú asi ako lepšie CD prehrávače.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ty si priekazne celý popičči ty CéDé-Géš. Ani nevíš o čem mluvíš bo v tým času tvý o deset roku starší, podotýkam ťekutí braťí plávali kanálmi sem a tam ako na randál.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Keby to dali na všetky karty, priekazne 4090 pak by som tomu machrovaniu aj rozumel ale 4060ti, rly? Kto sa musí znížiť na takú kartu by určo uvítal aby ten slot bol aj populovaný. Nech dajú cenovo zvýhodnený humble bundle alebo čo.
U mňa je taková kartička mrhaním nielen pcie16 slotu ale rovno aj priestoru v bédni. Nič v zlom stávajúcim majiteľom.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

kedy bude grafika so slotom dedikovaným pre Jánosa Szlotu?

z pohľadu toho, že sa vytvorí nový socket pre ďalší disk, OK. z pohľadu teplôt je to pičovina, toto bude disk ohrievať. na backplate GPU sú vyvedené thermalpady z VRM, bežne v hrách dosahujú aj 90°C. ak bude GPU idle, bude ten disk chladiť. ak bude busy, bude ho zohrievať.

WTF
Odpovedať Hodnotiť:
 

Až kiéď si strapatá paní, ktorá je zkutočne strapatá, priekazne vyholí hlavu na koleno.
A to ako vieme ako bude orientované? Sa mne zdá že čipíkmi a pamäťami nahor, čiže nulový kontakt s kartou či rozptylovačmi cepla. Celé zle, na nvme by som to v živoce neaplikoval. Aj tak, na m.2 ssd sa má koncentrovať chladenie na radič, nikoliv pamäte, tým sa darí podávať výkon práve keď sa hrejú. No ale čo s radičom a radičovou keby som musel zásúnúť, čipom nadol k epicentru trúby? Hé?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár