neprihlásený Piatok, 19. apríla 2024, dnes má meniny Jela
Vo Windows 11 pribudla nová podpora šetrenia spotreby a predĺženia výdrže na batériu

Značky: Windows 11

DSL.sk, 30.11.2023


V novom testovacom zostavení Windows 11 pribudla nová funkčnosť šetrenia spotreby, ktorej hlavným cieľom je samozrejme predĺžiť výdrž na batériu.

Microsoft o tom informuje v popise novej testovacej verzie.

Funkčnosť je označená Energy Saver a rozširuje a zlepšuje doterajšiu funkčnosť pre šetrenie batérie. Podľa oznámenia sa dá zapnúť v nastaveniach a rýchlych nastaveniach alebo nakonfigurovať aby sa automaticky zapínala pri poklese nabitia batérie pod určitú úroveň.

Windows podobne ako iné operačné systémy dlhodobo podporuje manažovanie spotreby režimami, ktoré umožňujú dosahovať vyšší výkon alebo dlhšiu výdrž riadením taktu procesora. Aký je presne technický dopad novej funkčnosti Energy Saver oznámenie detailne nepopisuje. Oznámenie iba informuje, že pri jej zapnutí sa zníži výkon systému.

Funkčnosť sa dá zapnúť aj keď PC nebeží na batériu alebo nemá batériu, kedy umožňuje šetriť spotrebu.

Nová funkčnosť je prítomná v testovacom Insider Preview zostavení 26002 v kanáli Canary, kedy by mohla byť pridaná do stabilnej verzie Windows 11 nie je známe.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

V najbližších dňoch bude spustený nový vysielač digitálneho rádia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry bude mať pokračovanie
Budúci týždeň budú vydané dve dôležité linuxové distribúcie
Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii


Diskusia:
                               
 

Zaujimave, mam starucky notebook Lenovo T400 a Windows-10 mi tiez na nom aktivuje energy saver (na ikonke baterky sa zjavi zeleny listok), ked uz ma baterka malo percent.
Takze bud microsoft nevie znovu prava ruka co robi lava, alebo iba doplnili do Win11 to, co uz existuje vo Win10.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Alebo žeby vypli celý tento pošahaný OS a bude to viac a lepšie šetriť.
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Ono to už od Win 8 funguje tak, že funkciu, ktorú mal ešte (v blahej pamäti) Win 95 odoberú a potom ju s veľkou slávou doplnia a je z toho veľký upgrade. Najskôr to bolo štart menu. A najnovšie vo Win 11 odobrali textové popisky v taskbare a to neviem, či už doplnili, alebo budeme musieť čakať na Win 18. Alebo funkcie zdieľania tlačiarní, ktoré bolo od Win XP perfektné, je vo Win 11 úplný des.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Z perspektívy razenia filozofie šetrenia za účelom nádhernej spoločnej budúcnosti už priam, po nežnej revolúcii nasledujúcimi, nespočetnými vládami, umožňuje aplikovanie rigidných zásad vedeckého prístupu bežným používateľom už pri minimálnych znalostiach v akejkoľvek odbornej sfére postulovanie hypotézy, že pri zapnutí sa skutočne zníži výkon systému a to je asi tak priekazne všetko.

Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Najlepšie, že vo Windows 11 nemáte sekundy. Kliknete na hodiny a nič. Tak som zapol sekundy aby rovno ukazovalo pri hodinách a ono mi vyhodí upozornenie, že to bude mať za následok výrazné zvýšenie spotreby. Hlavne že na rôznych efektoch a plienkach ich to nemrzí
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Okienkach, nie plienkach... Hlúpy autocorrect
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nie je to chyba autocorrect.
V pripade MS su okienka a plienky synonymum.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Inu je w11 priekazne stále také to yebatoľa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

zijeme sice v rychlej dobe no komu naco se kundy ftaskbare?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

však na to, aby stihol fajront na sekundu presne
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kto nevie, na čo sú kundy na ftak bare, nech ide na iné stránky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Allah ftak bar?
To je Teplaren pre piesocnych inzinierov?
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam Win11 a ukazuje mi sekundy
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

citaj s porozumenim, on nepisal, ze to win11 nevie, ale ze ked je setriaci rezim zapnuty, tak sa nezobrazuju, lebo to zvysuje vraj spotrebu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aj displej veľkosti zápalkovej krabičky výrazne zníži spotrebu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nu ja som si v biose raz dva razy podtaktnul procák i počet ňader a toľko sekaníc som veru ani v časoch priekazne 286 či commodore nezažil. Vyzkúšaj a dáš mi za pravdu. Aj youtube 120p to má problém rozbehať, ale pocit retra z toho obrazu je fakt nostalgický. A tedy, ak toť by mohol windoze ovládať, automatizovane k hranici výkonu bez zbytočných rezerv, možno by to aj bolo hej, na druhej strane, takéto privilégiá by som w nedal ani keby som mal bat. na 10min. denne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vypinať jadrá nie vždy má želaný efekt. Síce spotrebu znížiš vypnutím jadier ale zase ju zvýšiš tým že aktívne jadrá sú viacej zaťažené. Ani tak, ani tak. Znížiť takty vychádza ako lepšia možnosť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale to priekazne vôbec nič nevadilo. Ani o spotrebu niešlo, len diagnostika nestabilitky, vadná bola jedna ramka ze štyroch, každopádne bolo úsmevné vidieť ako sa delo zmení v sub-celeron srajdu len pár kliknutiami. Ja som radši za míň ňader a super frekv. no ňektoré pamäte a čipýčky z nižšiej cen. vrstvy to veru ňerady.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak vies, kedysi na vykreslenie sekundovej rucicky stacil jeden call do gdi. Teraz to ide cez 20 vrstiev dotnetu a body na usecke pocita javascript v nejakom chrome vm. Indicky engineering.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Indický inženýring je priekazne betterer than nasas rýl gúd inžeňíryng hah!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokiaľ nás čítanie s porozumením dostalo do aktuálnej politickej situácie, malo by byť čítanie bez neho priekazne výhrou pre spoločnosť.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Logické, keď má každú sekundu prekresliť taskbar
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja dám aj nanosekundy do taskbaru nech rozjebe svetovú ekológiu...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Onanobezkundy su merna jednotka nerdov :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hnutie za priekazne nanosekundové monitorovanie a stopovanie by malo väčší zmysel než celý davos, šváb, saroš s džúniorom aj vnukom grétkom, a škaredou špekačkou zvanou zuzhanna. Do plynu s nimi aj všetkými ich sprostými plebs.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Krasa.. a co tak konecne opravit "shutdown" aby naozaj aj vypol ne komp a nebol zapnuty ked sa vratim po 2 hod do miestnosti...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Alebo keď dáš "aktualizovať a vypnúť" a ono ho aktualizuje ... vypne... a znovu zapne... načo tam je potom "aktualizovať a reštartovať"? ...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nato aby ho vyplo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pridajú Aktualizovať a zapnúť
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vrtat sa do niecoho co bolo vymyslene je asi take microsoftacke. Na moje prekvapenie sa povrtali aj v spravani shit+restart kde doteraz vam krasne namiesto resetu vyskoci ponuka s tym co robit, teraz vo w11 sa vam resetne komp, nacita ponuka a potom co? no potom sa ten debil znova resetne lebo asi vacsina ludi omylom drzi shift ked klika na reset.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Btw, LTT sa pred 11 mesiacmi vyjadrovalo k téme "Modern Standby" a vybíjaniu uspaných notebookov, napríklad možno pomôže najskôr odpojiť napájanie a až potom zaklapnúť notebook.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V určitých krajinách, hlavne tam kde je priekazne v móde mať 200kg a viac, je takéto zmysluplné uvažovanie priam nadľudská vlastnosť yntelygencíje, to už sa môžme baviť priam o zázraku.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár