neprihlásený Utorok, 23. apríla 2024, dnes má meniny Vojtech
Orange už o týždeň začína vypínať 3G, sprístupnil mapu s termínmi vypnutia

Značky: Orange3G

DSL.sk, 9.1.2024


Telekomunikačný operátor Orange, ktorý budúci štvrtok 18. januára začína s vypínaním svojej 3G siete, stále verejnosť neinformoval o harmonograme vypínania štandardným oznámením médiám a stále o ňom neinformuje zákazníkov ani na svojej stránke s informáciami o vypínaní 3G siete orange.sk/vypinanie-3g-siete.

Namiesto toho ale sprístupnil informácie o harmonograme vypínania na stránke s informáciami o poruchách a výpadkoch, kde zverejnil aj mapu s termínmi vypínania pre jednotlivé oblasti. Mapa sa dá priblížiť a užívatelia si tak môžu zistiť termíny vypínania aj v lokalitách nachádzajúcich sa blízko hraníc jednotlivých oblastí.

Na mapu upozornil DSL.sk čitateľ, za tip ďakujeme.

Mapu je možné nájsť na stránke orange.sk/pomoc/poruchy-vypadky, ako typ mapy je potrebné zvoliť "Vypínanie 3G".

Súčasné verejné informácie operátora sú tak smerované namiesto toho, aby zákazníkov čo najširšie vopred verejne informoval o harmonograme vypínania 3G siete, k tomu, že si príčinu výpadku budú môcť zistiť po vypadnutí služieb kvôli vypnutiu 3G.

Orange podľa informácií čitateľov aspoň vopred individuálne informoval zákazníkov, ktorí majú starú SIM nepodporujúce novšie 4G a 5G siete, a požiadal ich, aby si ju prišli na pobočku vymeniť. Nie je jasné, či takto individuálne informoval všetkých takýchto zákazníkov a či prípadne individuálne informoval o vypínaní 3G aj iných zákazníkov.

Operátor rozdelil Slovensko na pätnásť oblastí, v ktorých bude 3G sieť vypínať v rozličných dňoch. S vypínaním začne 18. januára a skončí s ním 22. februára. Až na niekoľko výnimiek bude vypínanie prebiehať smerom od západu územia na východ, vypínanie začne v Bratislave a skončí vypnutím siete v najvýchodnejšej časti krajiny.

Vypínanie sa dotkne aj zákazníkov operátora 4ka využívajúcich 3G sieť Orangu v rámci národného roamingu, ktorí budú môcť po vypnutí začať využívať 4G sieť Orangu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Dánsko chce vybudovať minimálne 6 GW veterných elektrární, v mori
Dnes pribudne ďalší vysielač digitálneho rádia
Skylink zvažuje sprístupnenie Live TV pre Linux s nižším rozlíšením
Qualcomm uvedie nový CPU pre notebooky v stredu, bude mať aj nižšiu verziu
Android prešiel na lepší SW dekóder AV1, umožní prehrávať AV1 videá na viac smartfónoch
Odmena za ťažbu Bitcoinov klesla na polovicu
NASA otestuje nový vesmírny pohon v podobe solárnej plachty
V najbližších dňoch bude spustený nový vysielač digitálneho rádia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry bude mať pokračovanie
Budúci týždeň budú vydané dve dôležité linuxové distribúcie


Diskusia:
                               
 

So sim kartami je to trochu inak, Orange vypína samotnú funkčnosť 2 a 3 G sim kariet. Jedná sa o sim karty ktoré normálne šli aj na 5G sieti, proste ich postupne vypína a telefón sa neprihlási ani do 2G siete. A informačné sms na niektoré čísla pošle na niektoré nie...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Škoda SMS.
Veď DSL.SK číta takmer celé Slovensko a kto nie ten má smolu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je dobrá hajzlovina!
Odpovedať Hodnotiť:
 

2G sieť je hlas, takže vypínajú hovory? Lebo 4G a 5G je iba internet a mobily by museli podporovať VoLTE.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Trochu to pripomína Battle Royale...hráč si zaplatí dátový balíček, vyfasuje mapu, ktorú si môže vytlačiť cez wifi vo veľkom kancli a následne priekazne strčiť do, dajme tomu, laminátového púzdra...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár