neprihlásený Nedeľa, 14. júna 2026, dnes má meniny Vasil
Firefox používa takmer každý štvrtý Nemec

DSL.sk, 14.5.2005


Podľa najnovšieho prieskumu web analytickej firmy WebSideStory, podiel Firefoxu na trhu browserov v USA je 6.8%. Používanosť Firefoxu tak stále rastie, tempo rastu sa ale spomalilo na 0.33% za mesiac. Podľa WebSideStory ale Firefox stále môže dosiahnuť 10% podiel do konca tohto roka, ako si Mozilla Foundation pri jeho uvedení naplánovala. Podiel Internet Explorera sa podľa tohto prieskumu znížil, keď alternatívne browsery dosiahli spolu už 11.1% a IE teda 88.9%.

Spomalenie rastu používanosti je pochopiteľné, keď v počiatočných mesiacoch ho začali používať najmä profesionáli z oboru IT a manažéri všeobecne (v apríli zverejený prieskum ukázal podiel na trhu 10% medzi manažérmi), ktorí o Firefoxe vedeli a čakali na jeho uvedenie, momentálne sa Firefox šíri medzi bežnými užívateľmi.

Používanosť Firefoxu sa podľa WebSideStory výrazne líši podľa krajiny. V Japonsku napríklad má len 2.8% podiel na trhu, zatiaľ čo v Nemecku 22.6% podiel, teda používa ho temer každý štvrtý browsujúci Nemec. Toto WebSideStory vysvetľuje dlhou tradíciou výrazného podielu alternatívnych browserov v Nemecku, už z čias prvých verzií Netscapu súperiacich s IE.

V apríli zverejnené štatistiky OneStat.com priniesli mierne optimistickejšie výsledky pre Firefox, keď mu prisúdili 8.69% podiel na trhu.



Najnovšie články:

Sandisk má začať predávať 4 TB microSD a 8 TB SD kartu
Musk sa stal prvým bilionárom
SK hynix má tento rok začať vyrábať takmer 400-vrstvovú flash pamäť
Tesco opäť výrazne rozšírilo dostupnosť predaja potravín cez Internet
SpaceX dnes vstupuje na burzu, s hodnotou 1.77 bilióna
V Česku budú celé MS zadarmo cez Internet aj DVB-T, prešli kvôli tomu na HD
Kanada zakáže sociálne siete do 16 rokov, bude regulovať AI chatboty
Ohlásená batéria s fantastickými vlastnosťami bez lítia, analýza ale vyvracia použitie sodíka
Vydaný minimalistický Alpine Linux 3.24
Polovica MS vo futbale cez Internet bude spoplatnená - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

piča ďeravá machom obrastená nahána tvoj kokot drevený plechom pobitý!!!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár