neprihlásený Sobota, 22. júna 2024, dnes má meniny Paulína
Telekom má nové programy Swipe pre mladých, aj s neobmedzenými dátami

Značky: Slovak Telekommobilní operátori

DSL.sk, 23.4.2024


Telekomunikačný operátor Slovak Telekom dnes predstavil úplne nové programy mobilných služieb Swipe, ktoré sú určené pre mladých užívateľov.

Nové programy sa budú dať objednať cez špeciálnu mobilnú aplikáciu Swipe pre tieto programy od 2. mája a využívať ich budú môcť zákazníci od 15 do 28 rokov.

Programy Swipe sa vlastnosťami radia medzi paušály a predplatené karty, keď si užívateľ volí program obsahujúci určité množstvo volaní a správ, objem dát a maximálnu rýchlosť dát ale má na výber rozličné kombinácie a po každom vypršaní programu po 30 dňoch si môže zvoliť inú kombináciu.

Konkrétne si môže do programu vybrať 0 predplatených minút a správ, 100, 200 alebo neobmedzene minút a správ, mobilných dát si môže na 30 dní predplatiť 0 GB, 15, 20, 50, 100 GB alebo tzv. neobmedzene dát a zvoliť si môže maximálnu rýchlosť dát 1 Mbps, 3, 10 Mbps alebo neobmedzenú rýchlosť.

V prípade neobmedzených dát sa aplikuje mesačný FUP limit 300 GB prenesených dát, po dosiahnutí ktorého sa pri vyššej zvolenej maximálnej rýchlosti zníži maximálna rýchlosť na 3 Mbps.

Zvoliť sa bude dať každá z možných kombinácií, pričom každá bude mať stanovenú svoju cenu. Najvyšší program s neobmedzenými volaniami a správami a neobmedzenými dátami s neobmedzenou rýchlosťou bude stáť 22 eur. Telekom ako príklad najlacnejších programov uvádza program s 0 minútami volaní a 0 správami a 15 GB dát s rýchlosťou 1 Mbps za 7.7 eura, pri rýchlosti 3 Mbps bude cena 8.8 eura za 30 dní.

Zvolený program sa užívateľovi bude obnovovať, ak si ho nezmení. Ak si ho minie skôr, bude si môcť objednať nový aj skôr ako za 30 dní. K dispozícii budú doplnkové balíčky tzv. nekonečných dát na 24 hodín a nekonečných volaní a správ na 24 hodín, oba za 2 eurá. Z oznámenia nie je jasné aká bude cena hovorov, správ a dát ak užívateľ nemá žiadne predplatené respektíve sa mu už minuli.

Programy Swipe majú ešte niektoré ďalšie výhody. Volania na čísla zákazníkov Slovak Telekomu vrátane napríklad pevných liniek sú u Swipe neobmedzené a za služby Telekomu za obdobie jedného balíka zákazník zaplatí celkovo maximálne 30 eur aj s doplnkovými balíčkami a ďalšími službami.

Program tiež obsahuje denne tri hodiny nekonečných dát v okolí viac ako 30 univerzít na Slovensku. Keď sa užívateľ nachádza v takejto oblasti, môže si v aplikácii aktivovať začatie 3 neprerušených hodín nekonečných dát okolo univerzít na daný deň. Nekonečné dáta sú podľa informácií hovorcu Slovak Telekomu Michala Korca pre DSL.sk dostupné v okruhu približne 300 metrov okolo univerzít.

Swipe sa bude dať objednať na diaľku cez mobilnú aplikáciu. Rovnako ako minulý týždeň predstavená možnosť u operátora O2 ale Telekom nezvolil modernejší digitálny spôsob s využitím elektronických služieb eID a pre objednanie bude potrebné odfotiť si občiansky a tvár, pričom Telekom biometricky porovná fotografiu tváre s občianskym. Či Telekom pripravuje aj podporu potvrdenia identity pomocu elektronických služieb eID zisťujeme.

Telekom na rozdiel od O2 umožňuje službu aktivovať plne elektronicky a takmer okamžite ju začať používať, keď umožňuje objednať aj elektronickú eSIM. Celá aktivácia na diaľku by mala trvať v minútach a službu s eSIM je následne možné hneď začať využívať.

Aplikácia umožňuje objednať aj klasickú SIM, tá bude doručená poštou, kuriérom alebo cez Packetu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Telekom zlepšil dáta pre dovolenkujúcich a cestovateľov, má použiteľné balíčky až pre 115 krajín
Amazon v balíkoch prestáva používať plastové vzduchové vankúše, v USA
Starlink začal ponúkať výrazne menšiu prenosnú satelitnú anténu
USA zakázali ruský antivírus, aj existujúcim užívateľom
TSMC zvažuje čipy vyrábať na oveľa väčších obdĺžnikových plátoch
Vláda podporí veľkú továreň na batérie až 214 miliónmi, budú sa tu vyrábať aj články
Orange na Prime zlepšuje dáta ale zdražuje SMS a ruší balík výhodný pre nenáročnú telemetriu
Android 15 vydaný v novej beta verzii, vývojári môžu testovať svoje aplikácie
Samsung by konečne mohol uviesť SSD pre PCI Express 5.0, registroval si nové mená
Smartfóny v školách chce zakázať aj najväčší, najpokrokovejší a najliberálnejší americký štát


Diskusia:
                               
 

Preco neco take neuvedie aj bez obmedzenia veku.

Volam/SMSkujem minmalne ale pausal, kde by mali obmedzene tlefonovanie/SMS a pridane na datach nemaju.
Aj te najalcnejsi ma 200 minut a 200 SMS ale len 2+1GB data.
Aj tie data by som prezil s 512kb/s po precerpani ale nie za tu sumu, co to ponukaju.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Lebo by sa dôchodci ochomietali okolo univerzít, čo by pri vlakoch zadarmo priekazne obmedzovalo mobilitu pracovnej sily.
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

mlady maju v eu cestovanie zadarmo a v tejto dobe nieje nic zadarmo takze tak k tvojmu vykriku do tmy.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

tak aspon by mali, este aj na stare kolena, nejake vizualne esteticke, mozno aj eroticcke, zazitky, so sestrickami z Pollusu, aj z campusu, z VSE, / EuBA, UK BA, STU, apod.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Je vôbec takéto obmedzenie podľa veku v poriadku?

Veď to je akoby v obchode predávali rohlík pre mladých za 0,10 eur a pre ostatných za 0,15 eur.

Alebo ešte presnenjšie: Rohlík by predávali len mladým a starí ľudía by si ho vôbec nesmeli kúpiť.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Obmedzenia podľa veku máš aj v Ústave:

Za prezidenta možno zvoliť každého občana Slovenskej republiky, ktorý je voliteľný za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a v deň voľby dosiahol vek 40 rokov.

...pričom firma by v inzeráte takto diskriminovať asi nemohla. Pokrytectvo Ústavy.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

A pri dvojkolových voľbách musí samozrejme dosiahnuť vek 40 rokov ako v deň prvého, tak samozrejme priekazne i druhého kola. Ale presne, nie že o deň skôr či neskor.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

V druhom kole jednoznacne 2x40.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Wow, aká to novinka.

Ak pri skoro všetkých cenách vstupného, cestovných lístkov, atď, atď..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Áno, sú zľavy pre rôzne skupiny.

Ale kde si nemôžeš kúpiť nejakú vec vôbec, ak nespĺňaš vek? Lístok na vlak BA-KE v čase xx:yy? Ak si nad 28 rokov, nepredáme ti, cho+d inokedy!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak bývaš v meste tak dualSIM štvorka je cesta, bol som štvorkoskeptik, ale za tú cenu dát bezkonkurenčné. Tiež nevolám, nesmskujem a mal som tak O2 fér na faktúru (v podstate na konci mesiaca zaplatíš faktúru to čo prevoláš) + 4ku na internet, ale potom O2 dalo poplatok 2eurá na mesiac aj keď nič neprevoláš, tak som prešiel na full do 4ky. Už keď som mal 4ku ako SIM len na dáta tak som sa bál, lebo všetci písali ako máš signál len v centre mesta, ale nemal som žiaden veľký problém so signálom.. resp. keď nejaký bol, tak fakt keď som bol na konci civilizácie na hiking. Odkedy je 4ka v 4G Orange, tak aj na hikingoch (zatiaľ som bol na dvoch) som mal 4G po 80% času.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

ak bývaš v obci kde je jeden-dvaja operátori, tak moc na výber nemáš, ak sú tam všetci 4, tak to znamená že ti pôjde 4ka 100% času..
a ozaj, v budovách mám signál, na internetovú píšu pomaly že len dajú do vačku mobil a nemajú signál, ale to neviem či majú olovené vačky tí ľudia alebo čo.. ja som 2 roky v 4ke a za 2 roky som (na viac dát) minul rovnako peňazí ako v o2 za 5 mesiacov (a ešte za menej dát)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

blahozelam, marketingovi somari vymysleli opat dalsi novy nezmysel - ine pocitanie dat na zaklade GEOGRAFICKEJ LOKALITY.
OMG. Nabuduce to bude co? Zvysena rychlost ked je spln, nekonecne data ked je Mars v konjunkcii s Venusou, alebo extra 2 GB ked preleti okolo kometa?
Im tam fakt musi zasibavat v tom Telecome. To aby som teraz este aj pozeral kde som, ked chcem datovat. Facepalm.

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

tak je to pre vysokoskolakov zrejme, nie pre teba, aby mohli v skole fungovat bez obmedzenia ale doma uz na tom neprevadzkovat server :)
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Takže v škole môžu prevádzkovať server s pornom...
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

v skole mozu ale iba 2 hodiny
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak to staci striedat 12 kariet od 12 mesiacikov studentov a server je trvale online
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

preco 12 kariet? vsak jedna ale musi byt trvale v tej skole :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To je na smiech, predsa student vysokej skoly ma WiFi s podstatne vyssou rychlostou zadarmo a neobmedzene.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak rýchlostne obmedzené nekonečná priekazne už asi došli.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Dátovo, rýchlostne aj časovo obmedzené nekonečno... To len tak nevymyslíš.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

... a este aj vekovo
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemáš pozerať kde si, proste máš byť v škole :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

škrabanie sa ľavou rukou za pravým uchom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akurát že popri smrti je škrabanie sa ľavou rukou za pravým uchom pri váľaní sa hore pupkom s rukou pod hlavou priekazne absolutórium Kaizen-u.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Telekom, to je ten s tými woke reklamami. Tak prídem na predajňu a poviem, že sa identifikujem ako 18 ročná študentka a musia mi ten program dať.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

BINGO :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

tak choď a identifikuj sa a neotravuj s tym ostatnych
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nekonecne data, volania a sms stoja cez Swipe 22 EUR a cez bezny pausal minimlane 32 EUR (Pausal Komplet). Pytam sa WTF ? Robia si prdel z ludi ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto v okoli university potrebuje nekonecne data? Vacisnou tam ludia studuju na nete dokumenty. a vacisnou tam je bezplatne wifi.

Plus tolko rozynch podmienok, zarobia na zabudlivcoch.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Po tej nechutnej reklame s BUZERANTOM Telekom už nikdy
Odpovedať Hodnotiť:
 

dobre už si sa vyplačkal, teraz bromhexin s vodkou a dobru noc
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár