neprihlásený Pondelok, 15. júla 2024, dnes má meniny Henrich
Raspberry Pi vstúpi na burzu v júni

Značky: Raspberry PiITbiznis

DSL.sk, 23.5.2024


Spoločnosť Raspberry Pi stojaca za rovnomenným populárnym ARM minipočítačom má uviesť svoje akcie na Londýnskej burze cenných papierov podľa aktuálneho plánu v júni.

Po informácii o zámere uviesť akcie na burzu o očakávanom termíne burza informuje v tomto oznámení.

Oznámenie tiež obsahuje viaceré nové informácie. Ako bolo avizované skôr, pri uvedení na burzu bude ponúkaná časť akcií existujúcich akcionárov a zároveň budú vydané nové akcie. Podľa aktuálneho oznámenia má byť vydaných toľko nových akcií, aby z ich z predaja Raspberry Pi získala 40 miliónov dolárov.

Podľa oznámenia tiež spoločnosť uzatvorila dohodu s dvomi svojimi významnými akcionármi, ktorí sa zaviazali pri uvedení akcií na burzu nakúpiť ďalšie akcie v nezanedbateľnom objeme. Spoločnosť Arm kúpi akcie za ďalších 35 miliónov dolárov a spoločnosť Lansdowne Partners akcie za maximálne 20 miliónov dolárov.

Oznámenie zatiaľ neuvádza, aká časť všetkých akcií má byť uvedená na burzu a pri akom ohodnotení celej spoločnosti. Podľa nedávnych informácií agentúry Bloomberg mala spoločnosť po minuloročnom vstupe Arm ako investora ohodnotenie na úrovni približne 560 miliónov dolárov.

Spoločnosť podľa informácií z predchádzajúceho oznámenia o pripravovanom vstupe na burzu doteraz predala viac ako 60 miliónov minipočítačov vrátane modelov formátu Compute Module, pričom v minulom roku to bolo 7.4 milióna. 72% kusov bolo v minulom roku predaných na priemyselné použitie a použitie v rozličných zariadeniach a 28% na iné použitia, nadšencom a na účely vzdelávania.

Spoločnosť v minulom roku výrazne zlepšila svoje finančné výsledky, príjmy jej narástli zo 187.9 milióna dolárov v roku 2022 na 265.8 milióna dolárov a prevádzkový zisk narástol z 20.1 na 37.5 milióna dolárov. Spoločnosť podľa oznámenia odhaduje, že celý trh minipočítačov mal v minulom roku veľkosť 21.2 miliardy dolárov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Raketa SpaceX zlyhala pre únik kyslíka, prišla o satelity a úrady jej zákazali lietať
Búrky spôsobili masívne výpadky elektriny, postihli stovky tisíc ľudí
Raketa SpaceX zlyhala prvýkrát po dlhých rokoch
Intel uvedie ešte nový CPU pre desktopy len s dvomi jadrami
Boeing zostane na ISS zrejme až do augusta, problémy spôsobilo prehriatie trysiek
V nových desktopových Intel CPU bude NPU, ale s pomerne nízkym výkonom
V Nemecku odstránia čínske komponenty z existujúcich mobilných 5G sietí
Po oficiálnom linuxovom jadre sa skráti podpora aj jadrám pre Android
Predaje PC opäť narástli
V desiatke najpredávanejších mobilov v Telekome iba dve značky


Diskusia:
                               
 

Akciové trhy sú pre sráčov. Taký slimák, to je chlap! Presviští životom i s rizikom, že keď si zlomí nohu, tak záložnú priekazne nemá.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Na Bazoš...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:

Pridať komentár