neprihlásený Streda, 24. júla 2024, dnes má meniny Vladimír
Aj v Česku vytvoril hokej rekord internetovej prevádzky, cez 3 Tbps

Značky: InternetČesko

DSL.sk, 28.5.2024


Podobne ako na Slovensku aj v susednej Českej republike prispeli internetové prenosy zo zápasov tamojšej hokejovej reprezentácie na tohtoročných majstrovstvách sveta v hokeji k dosiahnutiu nových rekordov dátovej prevádzky prechádzajúcej hlavným peeringovým uzlom NIX.

Česká reprezentácia sa na domácich majstrovstvách dostala do nedeľňajšieho finále, ktoré aj vyhrala, a najvyšší rekord bol dosiahnutý počas tohto finále.

Rekord bol dosiahnutý v nedeľu o 21:10, kedy NIX-om prechádzala dátová prevádzka 3.14 Tbps. NIX o tom informuje v stručnom oznámení.

V Česku hokej vysielala Česká televízia a dátovú prevádzku pre internetové vysielanie zápasov pre ňu zabezpečoval operátor O2. Ten zároveň v Česku prevádzkuje pomerne využívanú O2 TV a k zvýšenej dátovej prevádzke O2 prispievalo aj sledovanie hokeja v tejto službe.

Spolu v sieti tohto operátora vznikol v nedeľu tiež nový rekord dátovej prevádzky, ktorý podľa oznámenia dosiahol tesne pod 3 Tbps a dosiahnutý bol o 22:40.

V peeringovom uzle NIX ale prenosy hokeja zo stránok Českej televízie a v rámci O2 TV netvorili ani polovicu rekordnej dátovej prevádzky, keď podľa O2 z jeho dátovej prevádzky prechádzalo cez NIX v nedeľu 1.2 Tbps. Koľko z dátovej prevádzky O2 išlo cez ďalšie peeringové uzly a iné prepojenia s inými operátormi, koľko zostávalo v sieti tohto operátora a koľko ďalšej dátovej prevádzky v NIX-e tvorilo sledovanie hokeja v iných internetových televíznych službách nie je jasné, NIX bežne v nedeľu ale v poslednej dobe dosahoval aj bez hokeja maximálnu prevádzku cez 2.5 Tbps.

Pre porovnanie počas tohtoročných MS bol dosiahnutý aj rekord v najväčšom slovenskom peeringovom uzle SIX, pri zápase Slovenska s Poľskom 15. mája bol dosiahnutý nový rekord viac ako 831 Gbps.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

CrowdStrike poskytla nové technické detaily k príčine BSoD, šéfa si predvolal Kongres USA
Uvedený lacnejší WiFi 7 router, s cenou nad 100 eur
Apple napreduje so skladateľným iPhonom, bude konštrukcie véčka a mohol by prísť v 2026
Alza vrátila možnosť zobraziť si iba nové produkty
Nestabilitu niektorých nedávnych Intel CPU spôsobuje mikrokód, sú nenávratne poškodené


inzerciaDiskusia:
                               
 

Chlieb je čím ďalej drahší, tak aspoň tie hry pre gojim.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

bolo by fajn keby sa podari nejaky objav,
novy biely kov, dalsi prvok
nejake nalezisko, priekazne priam poklad
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zmysel hokeja priekazne odhalený!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

vdaka debilom z markizy uz je v tahu aj prima cool zo slovenskeho skylinku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zrusia na telo a viac repriz ruza pre nevestu a si zahojeny.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár