neprihlásený Pondelok, 15. júla 2024, dnes má meniny Henrich
Legendárna séria hier Civilization evidentne čoskoro dostane pokračovanie

Značky: hryCivilization

DSL.sk, 7.6.2024


Legendárna séria ťahových strategických hier Civilization evidentne dostane čoskoro pokračovanie v podobe novej verzie Civilization VII, keď sa dnes na stránkach spoločnosti 2K Games nakrátko objavilo logo tejto novej verzie hry. Jej predstavenie sa očakáva dnes v noci na Summer Game Fest.

Spoločnosť Take-Two Interactive Software, materská spoločnosť 2K Games, vývoj novej verzie oznámila už na začiatku minulého roka ale bez akýchkoľvek bližších informácií ani približného termínu uvedenia.

Zatiaľ posledná verzia Civilization VI bola vydaná už v roku 2016, pôvodne pre Windows a macOS. V roku 2017 pribudla verzia pre Linux.

V ďalších rokoch boli vydávané rozšírenia, s menšími vylepšeniami a okrem iného novým obsahom, novými civilizáciami a vodcami.

Civilization VI oproti predchádzajúcim verziám priniesla veľkú zmenu. Kým v predchádzajúcich verziách bolo samotné mesto a jeho budovy postavené len na jednom políčku, v tejto verzii sa nachádza na viacerých políčkach predstavujúcich rozličné štvrte mesta. Budovy niektorých typov je potrebné stavať len v príslušnom type štvrte, napríklad vojenské objekty vo vojenskej štvrti, a budovy niektorých typov môžu byť postavené len na špecifických typoch terénov. Celkovo je v hre dvanásť typov štvrtí okrem centra mesta.Civilization VI, kliknite pre zväčšenie (screenshoty: 2K Games)Cieľom tejto zmeny bolo, aby hráči nestavali svoje mestá vždy rovnakým monotónnym spôsobom a museli aj v tejto časti hry reagovať na rozličné situácie. Zmena okrem toho umožňuje aj nepriateľom útočiť na rozličné štvrte v meste.

K zmene opäť prišlo aj v možnostiach umiestňovania jednotiek na políčka, keď Civilization VI opäť umožňuje na jedno políčko postaviť viaceré pozemné jednotky niektorých typov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Raketa SpaceX zlyhala pre únik kyslíka, prišla o satelity a úrady jej zákazali lietať
Búrky spôsobili masívne výpadky elektriny, postihli stovky tisíc ľudí
Raketa SpaceX zlyhala prvýkrát po dlhých rokoch
Intel uvedie ešte nový CPU pre desktopy len s dvomi jadrami
Boeing zostane na ISS zrejme až do augusta, problémy spôsobilo prehriatie trysiek
V nových desktopových Intel CPU bude NPU, ale s pomerne nízkym výkonom
V Nemecku odstránia čínske komponenty z existujúcich mobilných 5G sietí
Po oficiálnom linuxovom jadre sa skráti podpora aj jadrám pre Android
Predaje PC opäť narástli
V desiatke najpredávanejších mobilov v Telekome iba dve značky


Diskusia:
                               
 

Pre niekoho môže byť už v jednotke showstopper, že nejdú abortnúť upgrady hlavnej chajdy, lebo citizens od radosti zakaždým keď je možnosť niečo pospravujú. Ako spolujazdci, čo mykajú vodičovi priekazne volantom.
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

..aaj ked ste hlavny kockoss, abo kocka, samotna kralovna, ta sexy kocka Empress of Mrrshan Empire,
tak vam upgrade hlavnej chyze nedovolia, lebo pamiatkovy urad bude mat namietky proti zasahom do zasahom v pamiatkovo chranenej zone


Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

na 2 som stravil v detstve nespocetne hodiny, top hra
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Unciv na androide každý deň.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Quake 1 - sietovky na BNC o poschodie vyssie a nizsie na Mladosti, Potom Diablo, HOMaM, a nakonniec StarCraft. Fical Xchat, Pokec len zacinal...... A po skole do Agemu kamiony vykladat, aby bolo za co chlast v Konrade kupit.... Nikto uz dnes neuveri.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

co je bnc :/ :/(
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To je koncovka. Taka na 50 ohmovy koaxialny kabel. To sa pouzivalo na siet predtym, nez prisiel ethernet. Vtedy existoval aj token ring napriklad. Siete boli kusok zaujimavejsie a clovek bol rad, ked rozchodil vo win95 nejaku tu siet cez LPT port, aby si mohol daco prekopirovat straaasne pomaly...
bnc konektor: https://dopice.sk/sOd
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

BNC konektory sa bežne dodnes používajú v meracích prístrojoch. Je jednoduchý, rýchly a spoľahlivý.
Na "sieť" cez LPT/COM port si W95 nepotreboval. Medzi 2 PC a tzv. laplink kábel stačil Norton Commander.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Že je jednoduchý, rýchly a spoľahlivý sa samozrejme netýka Mladostných situácií, keď borec poriadne nedotiahne terminátor a po zamknutí izby prchne na zopár dní priekazne kamsi ku Svidníku...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Píšeš svoje skúsenosti?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja som začínal na Atari 800XL a dobre si pamätám časopis Bit ktorý bol vtedy na veľmi slušnej úrovni. Grafickej a aj informačnej. Potom prišiel magazín Riki ktorý ako prvý na SK mal demá na priloženej diskete a redaktorov ktorí mali geniálny štýl písania.

Inak, zo začiatku sa párovali hry cez LPT porty - napríklad F-29 Retaliator. :) Sieť s koaxiálnymi káblami (BNC konektory) ma nejako obišla.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To bol aj môj prvý počítač. K tomu bol turbo loader, ktorí sa nahral ako prvý a potom hra namiesto hodiny nahrávania bola za 10-15 minút. Taký Spy vs spy bola super hra.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tých super hier tam bolo dosť. Ak si dobre pamätám tak sa kvôli "turbu" upravoval magnetofón, respektíve kábel medzi magnetofónom a ataričkom. Škoda že vtedy bolo takmer nemožné sa dostať ku "kartridžom" ktoré išli do game slotu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Meh. Zla a nudna hra. Skip
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Mna tieto zlozite hry seru. Nejestvuje jednoducha strategia s peknou grafikoum ktoru sa nemusim 3 dni ucit? Napriklad kedysi na CGA "Defender of the crown".
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak napr.nejake grand-strategie, cele kopce, od Paradox Games, / na baze Clausewitz enginu

Stellaris
Stellaris : GigaStructural Engineering mod 3.9
Hearts of Iron 4.5
HoI4 : Millenium Dawn 8.4 mod

a tiez cela rada ich grandstrategii z obdobia Staroveku, stredoveku, novoveku,
ted nvm.vzpomenut tie nazvy
Odpovedať Hodnotiť:
 

Predbezne palec hore.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár