neprihlásený Štvrtok, 1. mája 2025, dnes je Sviatok práce
Google kupuje za 32 miliárd spoločnosť pre cloudovú bezpečnosť

Značky: GoogleITbiznisbezpečnosťcloud

DSL.sk, 18.3.2025


Spoločnosť Google dnes oznámila významnú akvizíciu, keď uzatvorila dohodu o odkúpení spoločnosti Wiz za 32 miliárd dolárov.

Akvizícia je tak výrazne najväčšou v histórii spoločnosti, doteraz bola najväčšou akvizíciou kúpa Motorola Mobility z roku 2011 za 12.5 miliardy dolárov.

Spoločnosť Wiz je rýchlo rastúcou spoločnosťou, ktorá poskytuje riešenia pre firmy a ďalšie organizácie pre zabezpečenie bezpečnosti pri využívaní cloudovej infraštruktúry. Vznikla len v januári 2020.

Google v oznámení charakterizuje riešenie Wiz ako riešenie, ktoré rýchlo skenuje prostredie zákazníkov a vytvára rozsiahly graf kódu, cloudových zdrojov, služieb a aplikácií vrátane prepojení medzi nimi. Zároveň identifikuje možné cesty útokov, prioritizuje najkritickejšie riziká a umožňuje vývojárom zabezpečiť aplikácie ešte pred nasadením. Umožňuje tiež napraviť riziká v kóde a detekovať a blokovať prebiehajúce útoky.

Produkty Wiz je možné použiť pri využívaní všetkých najvýznamnejších cloudových služieb, vrátane Google Cloud, Amazon Web Services, Microsoft Azure a Oracle Cloud. Wiz sa stane súčasťou divízie Google Cloud, podľa oznámenia aj po akvizícii budú produkty Wiz ale k dispozícii aj pre ostatné cloudové služby.

Wiz podľa svojho oznámenia očakáva, že akvizícia jej umožní inovovať rýchlejšie.

Akvizícia bude realizovaná celá v hotovosti a nie akciách. Jej uzatvorenie podlieha ešte aj schváleniu regulačnými úradmi a kedy by mohla byť dokončená oznámenie neuvádza.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Počas MS v hokeji budú v DVB-T stanice Joj v HD bezplatne
UPC v Česku spustilo 2 Gbps pripojenie
Veľkému operátorovi unikli dáta o SIM. Vymieňa ich, nemá ich ale dostatok
Vydaný Firefox 138, širšie sprístupnil podporu skupín kariet
Skupina Markízy opäť zaradila kľúčový zápas na Nova Sport 6, dostupný takmer výlučne na Voyo
Elektrina na Pyrenejskom polostrove obnovená po takmer 20 hodinách, príčina výpadku stále neznáma
Prvé satelity Amazonu pre službu satelitného pripojenia úspešne vypustené
ARM má 40 rokov, ARM čipov sa dodalo už viac ako 300 miliárd
Telekom opäť výrazne zdražuje paušál Bez záväzkov
Južnú Európu zasiahol masívny výpadok elektrickej energie


Diskusia:
                               
 

Na toto by mal riadne pozriet antimonopolny urad.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Presne tak.Aby mohol priekazne oficiálne konštatovať, že Google can take a Wizz.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Mal by sa na to pozrieť aj náš minister dlhopisov, aby z toho vyrubil transakčnú daň.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

32G kešovica na drevo ... to sa len tak nevidí ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Podľa nedobre informovaného zdroja firma žiada vyplatiť danú sumu v neoznačených jednodolárových bankovkách.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

v slovenskom štýle? https://dopice.sk/tpR
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Všetko dať do cloudu niekam preč, a potom zasa cez ďalšiu tretiu stranu tam riešiť akože bezpečnosť...
Robil som vo firme kde tiež tak uvažovali. Po výpadku internetu sa nikto nedostal nikam, ani do notebooku. Lebo aj prihlasovanie bolo cez MDM a SSO kdesi v prdeli sveta
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Ano, tento trend je zial presadzovany rochlokvaskami s vekom 25 rokov a ich 20 rocnymi skusenostami... par takych poznam, zial.

Vtipne je, ked taketo riesenie nasadia na firmu, ktora pracuje just-in-time (t.j. dodavatel pre automobilky napriklad) a hlavne servisne prava adminov su outsourcovane do indie...
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Snazil som sa nasadid nezavisle riesenie na Slovensku pre jednu firmu , ale zial je to zlozite a majitelia nechapu pridanu hodnotu :/

Jednoducho o tom rozhoduju neschopaci a ty aj ked vies tak nemas sancu...

V statnej sprave je to podobne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Načo si niekto dáva niečo do nejakého cloudu??
Šiby ryby???
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ty zijes pod kamenom?
uplne normalne ty trulo
to ze to ty nepotrebujes mat v cloude neznamena ze iny ludia nie.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Kvôli samostatnosti. Jednoducho namiesto kdejakého priekazne pofidérneho vyzvedania na to príde sám.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Predstav si, ze si mala firma a musis sa sustredit na vyvoj produktu, nie kupovat serverove a sietove vybavenie a vsetku hw aj sw infrastrukturu spravovat na rub novej spolocnosti. Radsej peniaze vyuzijes na vyvoj. A startupy maju aj priaznive nefinancne ale financiami vyjadritelne benefity, napr. u AWS.

Velke firmy pouzivaju cloud na lacne skalovanie vykonu (hybridny), alebo na diverzifikaciu rizika, ci dokonca ako platformy, do ktorych su dokonca nepriamo nutene ist :). Pripadne maju politiku podobnu, ako startupy, nechcu davat 100 000ce za licencie s platnostou 5 rokov, ked aj tak maju za podobne peniaze cloudove riesenie (ak zapocitame aj hw a pripadne naklady na adminov).
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

lebo chces mat rovnake data na viac pocitacoch. Ty to mozno riesis prenasanim USB kluca, tak ini to riesia cloudom..
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Treba minimalizovať prenos "dát" a nemusí byť všetko všade. Ak má niekto iné úložište, lokálne, tak prečo nie. Čistý USB iba v núdzi.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Boze dobrotivy, aj ty to citas?
Treba minimalizovat prenost dat, ano presne k tomu doba speje
Odpovedať Hodnotiť:
 

"rýchlo skenuje prostredie zákazníkov a vytvára rozsiahly graf kódu, cloudových zdrojov, služieb a aplikácií vrátane prepojení medzi nimi." - takze vlastne spracuva vsetky ziskane data v ramci google snorenia (cookies, 3rd services, atd..) a navrhne najucinejsiu moznost ako dorucit klientovi este viac spravne smerovaneho bordelu, aby obisiel pripadne snahy klienta o zamedzeniu sledovania. :)
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

A potom ich služby v hodnote 10k zakúpime pre náš kataster za cenu 300k cez nejakú schránkovú firmu a nikdy ich nepoužijeme.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Akože za púhych 300k nebude musieť nikto počúvať výlevy expertov a opozičných lídrov o flagrantnom zlyhaní vládnych nominantov na čele úradu, nakoľko im nasadenie najmodernejších dostupných bezpečnostných technológií vezme vietor z plachát? Zabaľte mi priekazne rovno dve.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Boli casy kedy sa vyroba cipov outsorcovala kdesi do azie ako dobre riesenie. Zda sa ze teraz idu ludia outsorsovat data pod trumpove kridla. Tiez ako dobre riesenie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak si si nevsimol tak je to standardny postup.

Zazarak Nokie ktora zhodou okolnosti sidlila vo Finsku pri zlom zlom rusku, intel fabrika v izraeli (ukazaka demokracie na zlom zlom vychode)... a samozrejme na taiwane (kvoli komunistickej cine), pripadne zazracny uspech samsungu v juznej koreii (pri zlej zlej severnej korei), pripadne Sony v japonsku a Singapur je zazracne uspesny , vsetko vojensky vyznamne miesta...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ponuka pôžičiek medzi vážnymi a rýchlymi súkromnými osobami
Získajte odpoveď na svoju online žiadosť o pôžičku v priebehu niekoľkých minút. Využite konkurenčné úrokové sadzby na financovanie svojich osobných projektov. S nami môžete získať pôžičku v rozmedzí od 2 000 do 5 000 000 €s konkurenčnou úrokovou sadzbou 2%. E-mail odosielateľa: inter-finance.net@outlook.fr alebo info.crdit@gmail.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ponuka pôžičiek medzi vážnymi a rýchlymi súkromnými osobami
Získajte odpoveď na svoju online žiadosť o pôžičku v priebehu niekoľkých minút. Využite konkurenčné úrokové sadzby na financovanie svojich osobných projektov. S nami môžete získať pôžičku v rozmedzí od 2 000 do 5 000 000 €s konkurenčnou úrokovou sadzbou 2%. E-mail odosielateľa: inter-finance.net@outlook.fr alebo info.crdit@gmail.com
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár