
neprihlásený
|
Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta |
|
|
Asus predstavil notebooky s HSDPA
DSL.sk, 11.12.2006
|
|
Spoločnosť Asus predstavila novú radu Centrino notebookov V2, ktoré tak budú patriť k prvým notebookom priamo integrujúcim HSDPA modul pre prístup k rýchlym 3.5G mobilným sieťam.
Notebooky V2 podporujú prístup k GSM / GPRS / EDGE v pásmach 900 / 1 800 / 1 900 MHz a prístup k WCDMA / HSDPA v pásme 2 100 MHz.
Postavené sú na novom Core 2 Duo mobilnom procesore s kódovým označením Merom, k dispozícii budú modely s procesorom T5500, T5600, T7200, T7400 aj T7600.
Použitým čipsetom je 945PM Express, podporovanými pamäťami sú 533 a 667 MHz DDR2 pamäte, notebook je možné osadiť maximálne 2 GB.
K dispozícii budú konfigurácie s pevným diskom SATA o kapacite 80 až 160 GB, podporovaný je gigabitový ethernet, WiFi 802.11 a/b/g v podobe Intel PRO/Wireless 3945ABG čipu a Bluetooth 2.0.
Okrem toho notebook disponuje trojmegapixelovou webkamerou, tromi USB 2.0 portami a DVI portom. Grafiku zabezpečuje ATI Mobility Radeon X1450 s 256 MB alebo 512 MB pamäte.
Asus V2
Pri rozmeroch 34.1 cm x 24.5 cm x 2.9 - 3.6 cm váži notebook 2.3 kg. V2 sa ešte nenachádza v ponuke notebookov na oficiálnych stránkach Asusu, ceny jednotlivých modelov tak zatiaľ nie sú známe.
HSDPA bude v notebookoch na platforme Intel podporovať v novej verzii Centrino platformy s kódovým označením Santa Rosa aj priamo Intel. Santa Rosa bude zároveň podporovať okrem štandardného WiFi aj Wimax.
V súčasnosti nie je známe, či bude HSDPA povinnou výbavou notebookov Centrino Santa Rosa, v ďalšej verzii platformy po Santa Rosa ale podľa oznámenia Intelu na jesennej IDF bude HSDPA priamo integrované do čipsetu.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
11.12.2006 14:50
mnoooo o tom HSDPA sice pocujem prvykrat ale pozeram tak ten laptop bude fajne premakany som zvedavy ake na to daju ceny
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
11.12.2006 15:07
mnoooo o tom HSDPA sice pocujem prvykrat ale pozeram tak ten laptop bude fajne premakany som zvedavy ake na to daju ceny
|
| |
kajusox1950xt
Od: kajusox1950xt
|
Pridané:
11.12.2006 15:24
No ppc notebook konecne to niekoho napadlo dat tam tu priamu podporu HSDPA sa nebude platit tolko za tie vyjebane modemy heh a vyzera ze je to fajne delko :D
|
| |
som zvedavy
Od: som zvedavy
|
Pridané:
11.12.2006 15:52
kolko bude tento notebook stat, okrem grafiky je to to iste co apple macbook 13,3" ...
|
| |
pardon
Od: pardon
|
Pridané:
11.12.2006 15:53
a samozrejme HSDPA a GPRS... :)
|
| |
Hannibal
Od: Hannibal
|
Pridané:
11.12.2006 15:56
hej a navyse na macbooku nemas sadisticky microsoft softwere ale jednoznacne najlepsi OS Tiger a o chvilu uz Loepard
no a tento notebook typujem tak min. 80 tisic za co mas uz mabbook pro 15´ s 2,16 GHz procesorom a ten je rozhodne lepsi ako toto
|
| |
Hannibal
Od: Hannibal
|
Pridané:
11.12.2006 16:03
hej a navyse na macbooku nemas sadisticky microsoft softwere ale jednoznacne najlepsi OS Tiger a o chvilu uz Loepard
no a tento notebook typujem tak min. 80 tisic za co mas uz mabbook pro 15´ s 2,16 GHz procesorom a ten je rozhodne lepsi ako toto
|
| |
antimac
Od: antimac
|
Pridané:
12.12.2006 0:21
ha ha haa, tak macbook by som si kupil jedine ze by bol o 20k lacnejsi ako bezny notas. ZE najepsi OS! hehe vsak je na 2.13 GHz dual core tak pomaly ze sa na win 95 nechyta, az na nejake tie efekty ktore len spomaluju pracu. A ta ich filozofia predaja? Chces si dodat RAM? Zaplat 10 krat viac, pokazilo sa ti nieco? zaplat 10 krat viac. Nepaci sa ti? Kup si novy. a toho by bolo viac. MACbook uz nikdy.
|
| |
Hannibal
Od: Hannibal
|
Pridané:
12.12.2006 19:46
tak ty si bud ten najblbsi clvek na svete alebo o macbookoch a celkovo apply absolutne nevies nic a kopirujes stupidne nazory
ale kazdopadne je pod moju uroven bavit sa o IT technologiach co napise nieco taketo - inak to len vypoveda o tvojej ameaterite a neskusenosti
|
| |
mirez
Od: mirez
|
Pridané:
14.12.2006 8:56
to si cital na webe radka hulana, vsak? :))
|
| |
Hannibal
Od: Hannibal
|
Pridané:
11.12.2006 15:53
nie nahodou 0,3 MP kamerou lebo 3 MP nema zmysel davat do takehoto pocitaca a navise 640 x 480 je najbeznejsie rozlisenie kamier
|
| |
graffoo
Od: graffoo
|
Pridané:
11.12.2006 16:52
isto 3MPix. asus daval pred pol rokom do notasov 1,3MPix kamerky, pochybujem ze by sa vratil spat...
|
Pridať komentár
|
|
|
|